Gorzkie żale

DeletedUser1722

Guest
Proszę ;)
Będę wdzięczna za edycję i nie będę musiała scalać.[/QUOTE]



Obiecuje poprawę <3

Dobranoc czerwony diabełku :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1378

Guest
Daniel w końcu zabrałeś głos:):)
Wiadomo,ze się nie przyznacie tu na forum o zaistniałem sytuacji i będziesz wybielał phenixa jak dobrego swojego syna.
Omg :D I po co mam miałbym kłamać w tak banalnej sprawie? Śmiech na sali :) Idąc Twoim tokiem rozumowania to ja powinienem być na niego zły a nie on na mnie :D i nie powinienem go przyjmować do LiA skoro to ja kazałem go wyrzucać z TiG i wcale z nim nie pisałem o tym jego założeniu :D :D
 

DeletedUser1722

Guest
On od zawsze wszystko wie najlepiej więc choćby nie wiem jakie dowody mu pokazać to i tak wie swoje :D
 

DeletedUser594

Guest
Takie tam
Kasialovejpg.png
 

DeletedUser4011

Guest
https://forumprawne.org/prawo-autorskie/459890-wykorzystywanie-zdjec-z-facebooka.html

dziękuję za udostępnianie zdjęć ;) scieżka prawna to chyba najlepsza nauczka dla tego/tych panów?

Zdjęcia i cąłą stronę zapisałem na laptopie dla jasności. Problem dotyczy również administratorów którzy dopuścili do tego.

Pozdrawiam
Możecie mnie nawet zbanowac na forum ;)

wg konwencji berneńskiej wszystkie zdjecia i informacje na facebooku są chronione prawami autorskimi i są własnością autora.
https://prakreacja.pl/zdjecia-facebook/

dodatkowo:
Kodeks karny
Art. 216

§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

PS: to co dodam też zapisze by było wiadomą rzeczą, że poinformowałem.
 

DeletedUser395

Guest
Czyli Kolego Doomeq wszystkie memy które kiedykolwiek użyłeś w swoim życiu ( a pewnie zdarzyło Ci się użyć ) również były użyte nielegalnie ? :>

Zdjęcie jak każde inne, jakiś nieznany nikomu człek na zdjęciu ( a może i sami zainteresowani dali swoje zdjęcie ? ).
Żadna to szkodliwość społeczna, więc możesz sobie zgłaszać, straszyć itp itd. Jedynie co zrobią to wrzucą taką sprawę do śmietnika :)
 

DeletedUser3181

Guest
...Nie znany nikomu człek na zdjęciu. I tu się mylisz,że nikomu nie znany.
 

DeletedUser2739

Guest
To nie byly zdjecia sierdzy czy groma.. slyszysz sie ? zdjecia zostaly udostepnione na ogolnym chacie ,bez zgody wlasciciela ,gdzie tez mam wszystko zapisane
 

DeletedUser395

Guest
Z resztą... sram na to kogo to zdjęcie. Można sobie zgłaszać, i tak nikt nic nikomu nie zrobi ;D Życia ktoś tu nie zna ;)
 

DeletedUser4011

Guest
Po pierwsze nie jesteśmy kolegami
Po drugie nie mówimy tutaj o gronie osób nieświadomych o osobie znajdująca się na zdjęciach i są na to dowody pisząc w ten sposób również to potwierdzasz.
Po trzecie memy które sa powszechnie znane to kadry z filmów czy powszechnie dostępnych massmedii, chyba że mowa o działaniach takich jakim było powyższe.

Po czwarte mam ci zacytować czym jest zastraszanie? ja nie straszę ja ostrzegam i informuje i jetem w tej kwestii bardzo poważny.
Ktoś kiedyś udostępnił i moje zdjęcie, nie chcesz wiedzieć co teraz ta osoba robi i gdzie się znajduje. I czy faktycznie takie to zabawne może zapytajmy wysłannicę co sądzi o takich postępowaniach. Chciałbym usłyszeć publicznie jej głos w tej sprawie czy będzie współpracować pod tym względem czy może publicznie chce popełnić niemoralną gafę. Dla jasności jest to zapytanie i prośba o wypowiedź.

Prawo oraz środki pieniężne czy dostęp do lub posiadanie wiedzy odpowiedniej w tych czasach to bardzo poważna sprawa. tym bardziej że należąc do unii musimy respektować jej prawa a gra czy to forum są podmiotami spółki międzynarodowej.

Pozdrawiam cię Qnik bardzo serdecznie
 

DeletedUser2603

Guest
Twierdzisz że jak ktoś pokaże czyjeś zdjęcie komuś innemu to idzie do więzienia XD większej bzdury nie słyszałem. Grozić to możesz małym dzieciom xD
 

DeletedUser395

Guest
Ad1. Cieszę się z tego niezmiernie :)
A teraz dalej...
Memy są tworzone często gęsto właśnie ze zdjęć udostępnionych na Facebooku, który jest portalem społecznościowym, a ludzie którzy wrzucają zdjęcia są świadomi tego, iż wrzucają je w miejsce PUBLICZNE :) Ileż to było afer, że ktoś coś zrobił, i gówno mu zrobili ? Od groma i ciut ciut.
O zastraszaniu nic mi nie musisz mówić, bo wiem co to jest ;) Co robi ta osoba ? śmieje się pewnie aktualnie w domu, albo na wakacjach czy gdzie indziej. Nie róbmy sobie jaj. Za udostępnienie zdjęcia nikt nie siedzi. Tylko w mega skrajnych przypadkach jest sprawa która i tak kończy się co najwyżej lekką karą pieniężną. W 99% przypadków jest to umarzane.

I nie próbuj mnie przekonywać, pracowałem w sądzie dostatecznie długo ( i nie, nie sprzątałem w nim ), dostatecznie dużo akt w życiu widziałem, dostatecznie dużo rozmów z sędziami i resztą tej ekipy przeprowadziłem.

Pozdrawiam :)
 

DeletedUser4011

Guest
Twierdzisz że jak ktoś pokaże czyjeś zdjęcie komuś innemu to idzie do więzienia XD większej bzdury nie słyszałem. Grozić to możesz małym dzieciom xD
Pokazali publicznie, nie komuś. Jeśli nie odróżniasz takiej kolei rzeczy to polecam porady prawników cerber.
I nie ja to twierdzę tylko polskie prawo i rownież prawo unijne.

Ad1. Cieszę się z tego niezmiernie :)
A teraz dalej...
Memy są tworzone często gęsto właśnie ze zdjęć udostępnionych na Facebooku, który jest portalem społecznościowym, a ludzie którzy wrzucają zdjęcia są świadomi tego, iż wrzucają je w miejsce PUBLICZNE :) Ileż to było afer, że ktoś coś zrobił, i gówno mu zrobili ? Od groma i ciut ciut.
O zastraszaniu nic mi nie musisz mówić, bo wiem co to jest ;) Co robi ta osoba ? śmieje się pewnie aktualnie w domu, albo na wakacjach czy gdzie indziej. Nie róbmy sobie jaj. Za udostępnienie zdjęcia nikt nie siedzi. Tylko w mega skrajnych przypadkach jest sprawa która i tak kończy się co najwyżej lekką karą pieniężną. W 99% przypadków jest to umarzane.

I nie próbuj mnie przekonywać, pracowałem w sądzie dostatecznie długo ( i nie, nie sprzątałem w nim ), dostatecznie dużo akt w życiu widziałem, dostatecznie dużo rozmów z sędziami i resztą tej ekipy przeprowadziłem.

Pozdrawiam :)
czy dostatecznie dużo? hmm tak się dzieje w przypadku spraw które sa zamykane z powodu braku dowodów czy braku świadków lub niestawiennictwa się osób powiązanych.

Nikogo nie przekonuję o niczym staram się w jasny sposób przekazać co myślę o takim postepowaniu i ajk ja z tym sobie radzę. Więcej nie moge ci w tej kwestii napisać masz prawo wolności słowa i własnego wyboru oraz poglądów. Nie masz natomiast prawa do obrażania publicznego innych. Możesz twierdzić tak czy inaczej. Koniec końców każdy dowiaduje się dopiero gdy przychodzi wezwanie. Koszty spraw i ewentualne koszty jesli przegrasz plus stres, strata czasu na stawienie się w tej sprawie... jeśli pełnią te osoby funkcję zwiazana dla was uzyje języka prostszego np z pracą w wojsku policji czy innych słuzbach to dodatkowo zawieszenie roczne z powodu toczącego się postepowania.

Ja nie pracowałem w sądzie, ale zarabiam wystarczająco by mieć możliwość obrony prawnej w takim stopniu w jakim oczekuje bym miał. w dodatku nie obowiązuje mnie polskie prawo ponieważ nie mieszkam na terenie rzeczpospolitej. I troszkę inaczej widzę świat niż niektórzy tutaj którzy ciągle myślą, że życie wygląda tak jak to w polsce tj jeb w morde i bluzgi, zbyt lekkie kary są jak widać nałożone i mało doprecyzowane prawo, ale jest na to sposób prawo uni europejskiej. Tutaj gdzie ja mieszkam miałbyś poważne problemu za tupnięcie stopą na pieska czy kotka którego prowadzi właściciel ulicą. Może dlatego opuściłem ten szary kraj. Nie porównuj również kowalskiego zarabiającego najniższą krajową z osobą wyżej postawioną. Czy widziałem tu kibola jakiegos? nie czy słyszałem jak jakis nozownik zabił paru ludzi? nie, czy idąc ulicą ciagle słysze wulgaryzmy z ust mieszkańców? nie, czy przysłowiowy szef z ostatniej akcji z wiadomosci który odwiózł ukrainkę swoją pracownicę w inne miasto podczas gdy przechodziła wylew miałby szansę tutaj istnieć? nie

Zatem nie podnoś rozmowy ze mną ponieważ masz tylko jednonarodowe spojrzenie na całą sprawę a jako obywatel EU masz praw więcej niż myslisz, tylko jesteś nieświadomy jak większość Polskiego społeczeństwa. Mam przyjaciół w urzędzie podatkowym więc prawo nie jest mi obce wszelkiego rodzaju.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser395

Guest
Ja tak tylko króciutko, bez analizy itp itd - osoby które wstawiły te zdjęcie też nie mieszkają w Polsce - tak dla jasności, żeby nie było :) a tymczasem uciekam na zakupy ;)

PS - Skąd możesz wiedzieć, że mam jednonarodowe spojrzenie ? To że mieszkam aktualnie w Polsce, nie oznacza, że wcześniej nie mogłem być gdzie indziej ;) a byłem.
 

DeletedUser4011

Guest
Nic nie pomoże usuwanie komentarzy tutaj na bieżąco zapisuję wszystko.
Ja tak tylko króciutko, bez analizy itp itd - osoby które wstawiły te zdjęcie też nie mieszkają w Polsce - tak dla jasności, żeby nie było :) a tymczasem uciekam na zakupy ;)

PS - Skąd możesz wiedzieć, że mam jednonarodowe spojrzenie ? To że mieszkam aktualnie w Polsce, nie oznacza, że wcześniej nie mogłem być gdzie indziej ;) a byłem.
a znasz prawo tegoż kraju? czy prawo unijne? więc masz jednonarodowe spojrzenie. Mogą mieszkać to tym lepiej ponieważ plskie kary są często niższe niż te unijne. unijne dotyczące międzynarodowych sporów krajów należących do wspólnoty.

Jak widzę twój ton nieco opadł na odpowiedniejszy poziom.
 

DeletedUser395

Guest
Znam prawo krajów w których mieszkałem ;) Znam prawo międzynarodowe również - taki wymóg pracy której się imałem ;)
Mój ton od początku był na odpowiednim poziomie - szydery. Tylko osoba która w swoim życiu nic nie robi bawiła by się w takie coś, bo to co osiągnie nic, ale to nic w życiu nie pomoże ani jednej, ani drugiej stronie. Więcej użerania się ze wszystkim niż to warte. No chyba, że odpowiednią dla Ciebie rekompensatą są publiczne przeprosiny ;) Bo to najwyżej co może osiągnąć strona która zgłosiła. Tak to wygląda w praktyce :)
 
Do góry