Opinie Dyskusja na temat Zmian balansujących

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jest to dopiero część aktualizacji balansującej. Polecam poczekać jeszcze, aż zostaną wprowadzone pozostałe zmiany. Między innymi w Koszarach zostaną wprowadzone technologie dodatkowo skracające czas rekrutacji jednostek.

Przykładowo czas rekrutacji jednostek skracany jest w celu zwiększenia dynamiki gry. Twórcy chcą, aby gracze przestali bać się atakować innych z obawy o utratę jednostek, które bardzo długo się "odbudowywało".

a co z graczami którzy grają bardziej na defensywe? nie lubia atakowac/nie maja tyle czasu, mam siedziec co tydzien i przyjmowac fale atakow bo sie zdarzyli odbudowac dzieciaki co nie maja innego zycia oprocz gry? wielu jest takich jak ja.. mowilem: otwierajcie nowe szybsze serwery, po co mieszac na starych i zmuszac nas do zmian nawykow co wy chory PIS jestecie?
 

DeletedUser

Guest
Brakuje tylko, żeby za monety można było napełnić sobie całą zagrodę w 5 minut, bo ten kościół to ewidentny skok na kasę, żeby ludzie kupowali monety i budowali właśnie za nie.

1 dzien im zajelo i juz masz taką mozliwosc "natychmiastowa rekrutcja" za monety, swiat magii, zaraz beda smoki i kamienne golemy..

i czemu jakas zielona pała usuwa posty? kole w oczka?
 

DeletedUser1169

Guest
Budowa kościoła 10h to moze przy 1 poziomie ratusza, ale ratusz nie ma widać wpływu na czas budowy, może to zostanie zmienione wkrótce, bo inaczej gracze ogarniczą sie do własnych prowincji i będzie to poprostu zwykła bezmyślna nawalanka atakowanie i bronienie wiosek bez wiary i murów, co z tego że jednostki sie będą szybciej robić, pracy jaką tu wykonaliście przez rok nie można wam ująć ale tą aktualizacją mocno pokpiliście sprawe.
Aktualizacja ze szpiegami na plus, ale z tym czasem budowy ... nie.
 

DeletedUser20

Guest
Mam pytanie. Czy ktoś oprócz mnie ma... prowiant na minusie? w jednej wiosce mam -19 prowiantu

Ja nie mam na minusie, ale jakiś budynek zajmuje teraz więcej prowiantu bo w wioskach w których mam 0 wolnego miejsca w farmie, po zliczeniu zajmowanego miejsca przez wojsko i budynki wychodzi 24009 albo 24016 :p
2N5Yx6Y.png
 

DeletedUser1727

Guest
Teraz nadchodzi pytanie
Musze budowac mur przez cały tydzień jak w zaledwie kilku dni jest mi w stanie go zniszczyc do zera :)
Na co mi mur skoro mi go zniszcza zanim go wybuduje chodzby na 10-ty poziom. Aktualizacja rozpoczyna sie na rekrutacji wojska, ale w tym jest tez ratusz..
Ktory w ogole nic nie ma sam w sobie i jest bezcelowy. Taran buduje sie teraz 8:00 w dodatku jeszcze bedzie przyspieszenie 15% co wychodzi nam okolo 6:30 na jednego tarana. zanim ja wybuduje mur na 10 poziom to aktywny gracz wyprodukuje obok mnie az 100 taranow, mur jest 0 przy kolejnym ataku i musze znowu poswiecic na niego 24h by wybudowac srednio 10 poziom o ile nie wejdzie kolejna seria atakow z taranami :)
Same koszary maja w sobie totalne dno, nie dopracowane nic doslownie. Masowa rekrutacja by sie przydala, nie tylko w koszarach ale tez tawernie..
Gdzie jest skrot klawiszowy na szpital lub komturie, samo wejscie kosztuje mnie okolo 30-60 sekund, bo jest taki fajny lag że sie tego zniesc nie da. W dodatku zmiana wioski tez jest utrudniajaca podczas bo laguje. Wysylam jedna farme, druga trzecia.. Lag, musze odwiezyc strone. I tak w kolko.
Jak i te aktualizacje tak i tworca jest dnem.. Glupi mysli ze beda koronki kupywane by pchac murek do 20 od razu :) Wiecej czasu = wiecej pieniedzy... Kosciol jest zrozumialy 10h fakt, mur chcialbym czasowo poprzedni. Rynek buduje sie jak slimak ruszajacy ze Śląska do Warszawy, nowy gracz jest skazany na mękę by atakowac samego siebie i zgarniac surowce bo rynek tak dlugo sie buduje ze predzej to wojskiem zrobie. Wystarczy 300 sabotow i buduj sie ahoj 3 miesiace z tym czasem. Na co mi jednostki jak nie mam budynkow by cokolwiek upolowac. Po co budowac mur jak zchodzi mi 72h na 19 i 20 poziom :)
Tworca gry sie bawi, on nie chce pomoc ale zarobic wiecej. Ta nachlannosc na pieniadze, czego czlowiek nie zrobi by byc bogatszym :)
 

DeletedUser1727

Guest
Z tej gry zrobi sie czysty travian, gdzie czyscisz wioske i ją regularnie farmisz :)
 

DeletedUser1719

Guest
Mam pytanie odnośnie muru, skoro będzie się on dłuuuuużej budował czy to znaczy że teraz będzie trudniej go zniszczyć? Chodzi mi o to czy wzrośnie ilość taranów potrzebna do zniszczenia go, czy też może pozostanie to bez zmian. W przypadku nr.2 budowanie muru w ogóle nie będzie opłacalne i przestanie być on budowany, lub tarany przejdą do historii bo żal będzie niszczyć mur...
 

DeletedUser1694

Guest
Generalnie po zmianach jest hm... inaczej? Niekoniecznie źle :p Brakuje tylko jakiejś formy skrócenia czasu budowy/przyspieszenia tejże (oczywiście nie za korony!). Ps. Zróbcie coś z bezużytecznym ratuszem...
 

DeletedUser

Guest
Zmiany nawet ok, ale przydałoby się przywrócić redukcje czasu budowy w ratuszu.
Jeśli chodzi o łóżka w szpitalu, to bardzo dobry pomysł, ze zwiększeniem ich ilości.:)
 

DeletedUser911

Guest
Trochę czasu minęło, zdążyłem się już z aktualizacją oswoić, a oto moje przemyślenia:
Nie rozumie zabiegów z ratuszem i koszarami - chcieliście zwiększyć prędkość rekrutacji jednostek, to nie można było tego zrobić w logiczny sposób, czyli każdy poziom koszar zwiększa prędkość o jakiś procent większy niż dotychczas, wtedy to ma logiczny sens. Wy zrównaliście szybkość rekrutacji na każdym poziomie i od pewnych poziomów zrobiliście bonusy - na to samo wychodzi, ale mogłoby to być bardziej logiczne.
Sprawa z ratuszem kompletnie nieprzemyślana - ktoś na sprawę patrzył z pryzmatu posiadania 1-2 wiosek, zresztą jak na większość rzeczy w tej grze. Obecnie mam 376 wiosek i stwierdzam, ta aktualizacja mnie zwalnia. Mam teraz wioskę, w której muszę budować mur, bo jest położona w pobliżu wroga, wojska nie mogę bo mało miejsca w zagrodzie, surowce się przesypują, to taki przykład - wcześniej takie przypadki raczej się nie zdarzały.
 

DeletedUser

Guest
a ja tak patrze i te czasy wcale nie są jakies krótsze.. zawsze wrzucalem po 200 szt ciezkiej i bylo dobe i 3 h i teraz jest tyle samo wiec nie wiem o co tu chodzi... reszta tez jakos wydaje mi sie tak samo...
 

DeletedUser1413

Guest
Ująłeś to mniej dyplomatycznie, ale dokładnie o to chodzi .. po przygodach na Juval wracam na jedynkę, ta gra spada na psy..
 

DeletedUser473

Guest
Zgadzam się. Po wprowadzeniu natychmiastowej rekrutacji, to już koniec przygody z TW2. Ten sam błąd zrobili w Grepolis.

Może nie jest do dosłownie kupowanie jednostek, bo nadal trzeba wydać surowce na ich rekrutację, natomiast niezaprzeczalnie, jest to kupowanie czasu, a ponieważ zrekrutowanymi w ten sposób jednostkami możemy potem farmić, to w praktyce - jakbyśmy mogli za korony kupować surowce...

PAY 2 WIN - i nikt już się z tego nie wytłumaczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1646

Guest
Zgodzę się z przedmówcami. Szkoda czasu tracić na ta wersje gry, zamiast sie zając poważnymi problemami w sensie bugami ( a niestety jest ich wiele), to najzwyczajniej w świecie rzucają sie na kase graczy jak "uchodźcy" na Europe... Ja wiem ze każda firma musi zarabiac, ale tak to już bywa ze zachłanny dwa razy traci.
Świadom jestem tego ze jest wielu graczy co nie posiadają życia osobistego, rodziny itd. i będą jak deb..le płacić krocie, ale nie przeginajcie...
 

DeletedUser1723

Guest
W tej grze było wiele głupich pomysłów , masa durnych aktualizacji - ale to z jednostkami za korony to jest gwóźdź do trumny tw2.
Problem w tym że jest to celowy zabieg , twórcy widzą że gra upada (świadczy o tym ilość graczy na nowych serwerach , gdzie przed seriami durnych aktualizacji po podobnym czasie było prawie 2x wiecej graczy na serwerze) więc starają się wydrzeć od graczy jak najwięcej kasy i zwinąć manatki.

Jeśli opcja ta zostanie wprowadzona , i bedzie masowo stosowana przez noobów p2w to oznajmiam wszem i wobec że społeczność CAN znika z tej gierki.
 

DeletedUser

Guest
Musze sie, niestety, zgodzic z przedmowca. Sam nie mam nic przeciwko wydawaniu kasy na gre od czasu do czasu, ale po to, zeby kupic jakis szczegol usprawniajacy gre, a nie dajacy mi miazdzaca przewage nad innymi. Ta Natychmiastowa Rekrutacja przechyliliscie ostatecznie szale na korzysc graczy z zasobniejszym portfelem, a umiejetnosci staja sie drugorzedna sprawa. Pogram jeszcze troche w Plemiona 2, ale juz sie rozgladam za alternatywa, moze wroce do jedynki.
 

DeletedUser506

Guest
Gratuluję pomyślunku :)

Do Teamu TW2...
Jest co raz mniej graczy ( świadczy to o zwiększeniu prowincji aby nie było takich sytuacji że jeden gracz zostaje rozwinięty na 1 prowincję ), dzięki "waszym" aktualizacją ( oczywiście za aktualizacje jest odpowiedzialny zespół z Hamburga ) tracicie coraz więcej graczy, gra była pomału wprowadzana w system Pay To Win.
Niedługo może jeszcze bez bicia koron za 50 monet będzie dostępny szlachcic ? :) Do tego ta gra zmierza. Zgodzę się z przedmówcą, myśle nad powrotem do jedynki.

Po co w ogóle jest dyskusja na temat aktualizacji ? Najlepiej to w ogóle usunąć forum bo i tak jest nieprzydatne. Gracze, którzy grają w waszą grę, oznajmiają jak są niezadowoleni ze zmian ale i tak Niemcy wiedzą lepiej. No cóż, kryzys w kraju, niedługo Islam religią państwową, kobiety bez uprawnień, korupcja i inflacja kwitnie, więc trzeba jak najwięcej pieniędzy "wydoić" od graczy..

Debilny pomysł ( o ile wgl można to nazwać pomysłem ), szukacie sposobu na zarobek ? Zróbcie płatną rejestrację i po problemie ;))
 

DeletedUser1646

Guest
W tej grze było wiele głupich pomysłów , masa durnych aktualizacji - ale to z jednostkami za korony to jest gwóźdź do trumny tw2.
Problem w tym że jest to celowy zabieg , twórcy widzą że gra upada (świadczy o tym ilość graczy na nowych serwerach , gdzie przed seriami durnych aktualizacji po podobnym czasie było prawie 2x wiecej graczy na serwerze) więc starają się wydrzeć od graczy jak najwięcej kasy i zwinąć manatki.

Jeśli opcja ta zostanie wprowadzona , i bedzie masowo stosowana przez noobów p2w to oznajmiam wszem i wobec że społeczność CAN znika z tej gierki.
szkoda bo na s9 nie najgorzej wam idzie;)
Ja również zakończę gre bo to nie bedzie miało racji bytu, jak ktoś bez pieniędzy nie potrafi grać i nie ma innych wydatków
Zgodzę się z przedmówcami. Szkoda czasu tracić na ta wersje gry, zamiast sie zając poważnymi problemami w sensie bugami ( a niestety jest ich wiele), to najzwyczajniej w świecie rzucają sie na kase graczy jak "uchodźcy" na Europe... Ja wiem ze każda firma musi zarabiac, ale tak to już bywa ze zachłanny dwa razy traci.
Świadom jestem tego ze jest wielu graczy co nie posiadają życia osobistego, rodziny itd. i będą jak deb..le płacić krocie, ale nie przeginajcie...
Gratuluję pomyślunku :)

Do Teamu TW2...
Jest co raz mniej graczy ( świadczy to o zwiększeniu prowincji aby nie było takich sytuacji że jeden gracz zostaje rozwinięty na 1 prowincję ), dzięki "waszym" aktualizacją ( oczywiście za aktualizacje jest odpowiedzialny zespół z Hamburga ) tracicie coraz więcej graczy, gra była pomału wprowadzana w system Pay To Win.
Niedługo może jeszcze bez bicia koron za 50 monet będzie dostępny szlachcic ? :) Do tego ta gra zmierza. Zgodzę się z przedmówcą, myśle nad powrotem do jedynki.

Po co w ogóle jest dyskusja na temat aktualizacji ? Najlepiej to w ogóle usunąć forum bo i tak jest nieprzydatne. Gracze, którzy grają w waszą grę, oznajmiają jak są niezadowoleni ze zmian ale i tak Niemcy wiedzą lepiej. No cóż, kryzys w kraju, niedługo Islam religią państwową, kobiety bez uprawnień, korupcja i inflacja kwitnie, więc trzeba jak najwięcej pieniędzy "wydoić" od graczy..

Debilny pomysł ( o ile wgl można to nazwać pomysłem ), szukacie sposobu na zarobek ? Zróbcie płatną rejestrację i po problemie ;))


Zgodze sie z tym. Niemcy debilny kraj, z debilna polityka i pomysłami dąży właśnie do tego by wydoić jak najwięcej kasy z UE, a my "normalni" Polacy nie damy zarobić by ciapatych utrzymywać w Niemczech ;P
 
Status
Zamknięty.
Do góry