Opinie Dyskusja na temat wersji 1.2.1

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Napiszemy do Tuska, on nie takie cuda robił. Chyży pieseło-szczur nakłoni INNOGAMEScośtam i psa Sabę, aby nie szli tą drogą.
 

DeletedUser23

Guest
enforcer;n2352 napisał:
wątpie że petycja coś wogóle da,Innogames idzie w kierunku Gameforge,Item Shop dający przewagę nad free playerami.
Narzekanie tym bardziej nic nie da, a nadal to robicie. ;)
 

DeletedUser210

Guest
Mnie ciekawi tylko ilu graczy przestanie grać w tą grę tylko przez możliwość kupna jednostek.
 

DeletedUser

Guest
Ktoś tu pisał o badaniach rynku itp. farmazonach broniąc ich głupoty...

Jest to Firma zachodnia... moze oni robią te badania wprowadzając nowe gry, ale z pewnoscią nie nowe servery do danych krajów. "Nowynki" wchodzą z serverów starych zachodnich gdzie juz się to przyjeło itd... gdyby ktoś tam na "zachodzie" miał realne wyobrażenie Polskiego rynku to wiedział by że nie może liczyć na porównywalne zyski a na to liczą.

Mieszkałem 0.5 roku w Holandii:
Zarabiając 300-500 Euro (tygodniowo) wydasz : 50-70 Euro na mieszkanie i za kolejne 60-100 Euro "jesz co chcesz" z pewnoscią nie głodujesz i nie mówimy tu o "Chlebie z masłem"
Czyli zarabiamy 300-500~ E wydajemy 110-170~ E sporo zostaje "na głupoty" rozumiem że tam wydać 5 E na taką gre to nie problem nawet raz w tygodniu (co i tak uważam za głupote)

Mieszkając w Polsce:
Zarabiając 300-500 Złoty (tygodniowo) wydasz : 100-250 Zł na mieszkanie i za kolejne 100-150 Zł "jesz jak pies" z pewnoscią nie możesz sobie na wiele pozwolić przysłowiowy "Chleb z masłem"
Czyli zarabiamy 300-500~ Zł wydajemy 200-400 Zł nie zostaje prawie nic, mamy odrobinkę na "przyjemnosci" (chodz jest wiele innych wydatków pomoc rodzinie, wyjscia do kina itp. itd. ale zapominamy o tym) rozumiem kupno Premium raz na miesiąc ale nie regularne wydawanie kasy na gre jeśli nie to przegrywasz...

Nie potrzebuje tu badania rynku aby stwierdzić że w Polsce się w to grać nie da.

Sorki za błędy itp.

Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli przyjmiemy do świadomości słuszną tezę jaką jest fakt, że jako Polacy mało zarabiamy, to wówczas możemy obliczyć matematycznie fizyczną zawartość amoniaku w liczbie PI, co uwzględniając popyt i podaż, daje nam medianę liczebności i zapotrzebowania na wełniane produkty.
 

DeletedUser

Guest
No cóż, muszę przyznać, że wielce mnie rozczarowała ta opcja z kupowaniem jednostek, przesada jest i to wielka.
Kolejny fakt, to ceny koron nie są dostosowane do polskich realiów - zgadzam się z tym, że ludziom z zachodu o wiele łatwiej co jakiś czas wydać trochę kasy na grę.
 

DeletedUser

Guest
marrszoo;n2364 napisał:
No cóż, muszę przyznać, że wielce mnie rozczarowała ta opcja z kupowaniem jednostek, przesada jest i to wielka.
Kolejny fakt, to ceny koron nie są dostosowane do polskich realiów - zgadzam się z tym, że ludziom z zachodu o wiele łatwiej co jakiś czas wydać trochę kasy na grę.

Jeśli nawet Tobie to się nie podoba to szkoda się rozpisywać... Sory że post skierowany był w Twoją stronę, bardziej chodziło mi o 100% braku tolerancji dla takiego syfu. Nie spodziewałem się że zachowasz obiektywizm a jednak. Świadczy to tylko o tym że 95% społeczności Gry nie przełknie takiej polityki. Pozdrawiam.

Dokładnie ceny koron są w przeliczniku:

1~ euro = 5~ złoty
1~ złoty = 0.2~ euro

Liczy się tylko kasa $ $ $... w Polkich realiach nie jesteśmy w stanie tego przełknąć (chyba że bedzie ktoś się bawił w wyłudzanie doładowań od pedofili na czatach czy tym podobnych numerach dla tej gry)
 

DeletedUser

Guest
też jestem zaskoczony tym że marrszoo wyraził taką opinię a nie inną,plus dla niego.
 

DeletedUser

Guest
Haha, ale numer - kupiłem na przetestowanie jednostki za 50 monet - i nie zabrało mi to w ogóle nic z dostępnej populacji :) Cóż,mieszkam i pracuję w UK więc mógłbym kupić więcej koron (pakiety 200 koron mam po 2.99 funtów - a ustawowa stawka minimalna to obecnie 6.50 ) i kupić za nie jednostki - ale nie zrobię tego. DLA ZASADY !!
Mam nadzieję, iż w finalnej wersji gry czegoś takiego nie będzie

EDIT: oj czekajcie teraz widzę że wzięło mi populację za zakupione jednostki. Po OK 30 MINUTACH :)
 

DeletedUser256

Guest
CI najemnicy za hajs to nawet sprytniejszy i bardziej pazerny sposób na ściągniecie kasy, aniżeli przyspieszanie kolejki w koszarach mogłoby być
wink.png

Jednak wiadomo, że dla firmy liczą się tylko Ci którzy łożą na tę grę pieniądze, a takim bardziej szkoda np. stracic swoje wioski budowane za kasę przez miesiąc, skoro mogą w akcie rozpaczy, by nie zaprzepaśćić wcześniej zainwestowanych złotówek, użyć koronek i szybko się wybronić dzięki temu
smile.png
Dodatkowo ceny koron nie są dostosowane do polskich realiów płacowych.
Osobiście uważam, że zrezygnują z tego pomysłu obawiając się spadku grywalnośći.
 

DeletedUser20

Guest
Moim zdaniem dobrym i w miarę uczciwym sposobem na wyciągnięcie pieniędzy od graczy w grach tego typu są abonamenty,takie w postaci doradców/ministrów/pomocników czy jak ktoś tam to nazwie. Płacimy kilkanaście złotych na miesiąc i oddajemy się nałogowi. Dzięki temu mamy zwiększoną kolejkę budowy, jakiś bonus do produkcji surowców, możliwość zaznaczania graczy na mapie, dodanie własnego avataru, może nawet większą liczbę szablonów (można ograniczyć "zwykłym" graczom do na przykład 5). Im mniej tych dodatkowych rzeczy tym tańszy koszt. Ale stały!

Jeżeli to jest za mało, to można zrozumieć płacenie za skracanie czasu budowy, czasu rekrutacji, redukcję kosztów budowy, medyka, wielkiego mistrza, taktyka, oszusta, łowczego. Gracze będą tego używać, jedni częściej, drudzy rzadziej, ale nie dają one zbyt oczywistej przewagi. Natychmiastowa wymiana surki i mistrz łupu również są dosyć dobrym pomysłem, Nie jest to darmowa surka, tylko w pierwszym przypadku musimy mieć coś na wymianę, a w drugim, musi być surka w farmie.

Sposobem w sumie lepszym i uczciwszym jest płacenie za, np: wygląd wioski. Niektórzy chętnie zapłacą parę złoty co jakiś czas, żeby ich wioski na mapie wyglądały "fajniej" niż inne :) I nie będzie to nie fair wobec pozostałych, przez "ładniejsze" wioski w końcu nie wygrają gry. Coś można w tym stylu jeszcze wymyślić, jakieś wyjątkowe avatary itp

Ale na pewno nie kupno jednostek czy surowców za korony! Przekażcie to do Inno nasi kochani moderatorzy: najlepszy obecnie polski gracz uważa że to błąd (gabi Ty też jesteś pro :p) , najaktywniejszy użytkownik forum uważa że to błąd. Coś tu nie gra...

Musi być jakaś forma ograniczenia "złotników", właśnie surowce, których nie można kupić za korony, trzeba je zrabować, właśnie jednostki, które trzeba zrekrutować za zrabowaną surkę. To fundament tej gry i wszystkich tego typu.

Moje sugestie są w większości oparte na mechanice gry Lord of Ultima, w Tribal Wars 2 gra sporo osób, które tam grało (najprostszy przykład - Avalanche na pl1). Można zarzucić, że tamta gra została zamknięta, a co za tym idzie, na pewno za mało zarabiała. Ale... przecież to była gra EA. Ich nie trzeba przedstawiać i chyba łatwo się domyślić, że to co dla nich oznacza " za mało" dla Inno może być aż zanadto.
 

DeletedUser

Guest
Co moge powiedziec, wersja na Androida ? pierwsze slysze. W sklepie Androida w ogole nie mozna poszukac takiej aplikacji jak TRIBAL WARS 2
Jesli chodzi o zakup jednostek za korony. Nie mozna graczom dawac takiej przewagi za pieniadze, bez przesady
Rozumiem wszystko udogodnienia, lepszy widok wioski, cokolwiek z tym zwiazane, ale nie rowne zasady gry, bo ktos ma kase jest NIE WYBACZALNE
 

DeletedUser130

Guest
Twórcy gry niech ustawią możliwość wygrywania bitew za konory odrazu ...
 

DeletedUser292

Guest
Dla mnie osobiście jest to wielki minus, który wchodzi z tą aktualizacja, czyli jednostki za koronki. Aktualnie posiadam 3 wioski na S2, z czego trafiłem dziś na 2 x legendarne jednostki (312 łuczników oraz 100 LK - tak kupiłem sobie ). Uważam, że to jest zbyt duży przeskok między mną a rywalami - zrekrutowanie 100 LK trwa 14h, a 312 łuczników - powyżej 24h. A kupno jednej jednostki dziennie to bzdura, można sobie losować aż się wylosuje swoją jednostkę i zakupić za te marne 50 koron.
Wyobraźmy sobie gracza teraz, który doładował sobie za 349,99zł = 7,000 koron = 140 kupnych jednostek. Znam dziesiątki graczy, którzy wydają o niebo więcej na gry mieś. (ale to na inne gry), żeby wyglądać ładniej, zeby zdobyć troszeczkę więcej złota a ludzie i tak za to płacą, nie trzeba wprowadzać tak drastycznego dopingu za PLN. Pomimo to, że zakupiłem te 600 koron uważam, że to jest gra pay2win.
 

DeletedUser

Guest
Dla mnie też to jet minus...
OK, jak twórcy chcą zostawić ten skrypt to nich dadzą go w wersji uproszczonej i zminimalizowanej - chcesz kupić jednostkę to kupuj. Limit- 10 jednostek pieszych dziennie / 5 konnych (4 ciężkiej jazdy) za... powiedzmy 20 koron :)
Bo w takiej wersji jak teraz to przegięcie po prostu
 

DeletedUser

Guest
Podpisuję się pod postem Kropka obiema rękami!
Możliwość kupowania wojska to mocne nieporozumienie, zarobków twórcy powinni szukać w inny sposób, że tak to ujmę, mniej bezczelny ;)
 

DeletedUser

Guest
Jestem ekspertem, więc się wypowiem... To nie kartony zabiły Hankę, to bezczelność i arogancja wielkich wytwórn serków. Obojętność wobec gumisiów nasila się za sprawą krzywych rur gazu z Rosji. Tylko głupiec byłby skłonny potwierdzić zeznania Sikorskiego w sprawie rzekomych przecieków w kranie, ale to nie wszystko, bo jeśli się głębiej zastanowić to twórcy idą w złym kierunku. Przypadek? Nie sądzę.
 

DeletedUser130

Guest
RoyalArt;n2419 napisał:
Dla mnie osobiście jest to wielki minus, który wchodzi z tą aktualizacja, czyli jednostki za koronki. Aktualnie posiadam 3 wioski na S2, z czego trafiłem dziś na 2 x legendarne jednostki (312 łuczników oraz 100 LK - tak kupiłem sobie ). Uważam, że to jest zbyt duży przeskok między mną a rywalami - zrekrutowanie 100 LK trwa 14h, a 312 łuczników - powyżej 24h. A kupno jednej jednostki dziennie to bzdura, można sobie losować aż się wylosuje swoją jednostkę i zakupić za te marne 50 koron.
Wyobraźmy sobie gracza teraz, który doładował sobie za 349,99zł = 7,000 koron = 140 kupnych jednostek. Znam dziesiątki graczy, którzy wydają o niebo więcej na gry mieś. (ale to na inne gry), żeby wyglądać ładniej, zeby zdobyć troszeczkę więcej złota a ludzie i tak za to płacą, nie trzeba wprowadzać tak drastycznego dopingu za PLN. Pomimo to, że zakupiłem te 600 koron uważam, że to jest gra pay2win.


I twórcy gry mimo hejtow sa zadowoleni dzięki takim ludzia , ledwo co się jednostki pojawiły juz kupują ... :) Proponuje by za korony można było przenosić wioski z wojskami i kupować monety, no i oczywiście możliwość wygrania bitwy z góry za krony ^^ co sie będziemy bawić w głupoty jak możemy wszystko mieć za korony
 

DeletedUser41

Guest
Powitać a kiedy dodacie wybijanie monet za korony tak myślę 10 na dzień żeby nie za dużo wiadomo a no i szlachciców tak myślę 3 na dzień dobrze by było jakbyście sie podzielili waszą wizją jaką macie na przyszłość bo gracze nie wiedzą czy zostawić sobie jeszcze korony i czekać bo może macie coś lepszego w planach np. ulepszenie wioski na maxa za 500 koron czy coś

najgorszy będzie początek bo wiadomo ty będziesz farmil zapychał koszary na maxa by cały czas robić wojo do tego budynki murek a sąsiad będzie robił dokładnie to samo z tym że będzie dodatkowo kupował jednostki morał z tego jest taki ze będziesz miał wyfarmioną podobną ilość surowców ale po pierwszym wysłanym szpiegu na sąsiada spadniesz z krzesła będzie sie trzeba sporo napocić by z takim wygrać Pozdrawiam :) aż wejde na międzynarodowe forum poczytać jakie maja opinie :)

Edit: oooo ciekawostka na międzynarodowym jeszcze nie ma tego czyżby ich administracja sie jeszcze zastanawiała na dodaniem takiej funkcji :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry