Opinie Dyskusja na temat wersji 1.2.1

Status
Zamknięty.

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Nadszedł czas na nową aktualizację. Pojawi się ona 23.10.2014.

Już teraz zapraszamy do dyskusji.

Dokładny opis nadchodzących zmian znajdziecie tutaj.
 

DeletedUser

Guest
Wszystko idzie w dobrym kierunku. ;) Mam tylko pytanie,skąd mogę pobrać aplikację na Androida?
 

DeletedUser20

Guest
Właśnie, bo do tej pory tylko niektóre wersje językowe gry miały możliwość gry przez aplikację, czy tak aktualizacja oznacza udostępnienie wersji mobilnej dla naszych światów?
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Kropeq10;n2241 napisał:
Właśnie, bo do tej pory tylko niektóre wersje językowe gry miały możliwość gry przez aplikację, czy tak aktualizacja oznacza udostępnienie wersji mobilnej dla naszych światów?


Na obecną chwilę tylko "wybrani" mogą testować aplikację. Premiera zbliża się coraz większymi krokami.

jkvuky;n2245 napisał:
Co mamy rozumieć poprzez werbowanie jednostek za korony? ;)

Jest opis, jest screen, co więcej mogę dodać?
 

DeletedUser

Guest
Jednostki da się werbować za korony tylko raz dziennie - to dobrze, bo inaczej to niektórzy gracze za szybko rośli by w siłę.

Z ikonką kuli ziemskiej wszyscy myśleliśmy, że to będzie jakaś inna, większa mapa, a tu niespodzianka: wyszukiwarka... Wolałbym, żeby aktualna mapa nie muliła przy większych oddaleniach i miała więcej opcji podobnych z Plemion.

Gracze mogą wysłać teraz ten sam atak bezpośrednio z raportu.
O co chodzi? Przecież taka opcja już jest i zawsze z niej korzystam...

Znana jest mniej więcej godzina aktualizacji? Żeby każdy wiedział, że to update leci a nie znowu problemy z serwerem. Liczę na to, że na stronie logowania będzie odpowiedni komunikat :D
 

DeletedUser322

Guest
jednostki za chajs to kompletny idiotyzm. kompletne rozbicie balansu gry. pokrzywdzonymi będą wyłącznie ci którzy nie płacą za grę.
 

DeletedUser

Guest
przyjemniaczek;n2252 napisał:
jednostki za chajs to kompletny idiotyzm. kompletne rozbicie balansu gry. pokrzywdzonymi będą wyłącznie ci którzy nie płacą za grę.

Umiesz czytać, to przeczytaj dokładnie: taka opcja będzie dostępna raz dziennie, to wcale nie tak wiele pomoże, szczególnie kiedy te same jednostki można wyszkolić właściwie dość szybko.
 

DeletedUser322

Guest
pokaż mi gdzie to jest napisane, cytat: "Od teraz pojawi się również opcja pozwalająca uzyskać losowe jednostki za 50 Koron. Ta opcja będzie dostępna dla każdego kto będzie posiadać minimum 3 poziom koszar. Oferty jednostek będą pokazywane w koszarach i będzie można ponownie wylosować oferty za 10 Koron. Będzie zawsze mała szansa na wylosowanie dwa razy większej ilości jednostek niż w standardowej ofercie, a nawet cztery razy większej! Możesz odblokować więcej slotów z jednostkami poprzez podnoszenie poziomu koszar do 10 oraz 15 poziomu. Ta opcja nie jest jeszcze ostateczna i może ulec zmianie w przyszłości."
 

DeletedUser23

Guest
Wyslannica;n2248 napisał:
Jest opis, jest screen, co więcej mogę dodać?

Nie widziałem tego screena wcześniej.

Opcja okey, ale jeżeli nie będzie dostępna we wcześniejszej fazie gry..
 

DeletedUser

Guest
marrszoo;n2255 napisał:
Umiesz czytać, to przeczytaj dokładnie: taka opcja będzie dostępna raz dziennie, to wcale nie tak wiele pomoże, szczególnie kiedy te same jednostki można wyszkolić właściwie dość szybko.

92lk na 3 poziomie koszar to jest ogromna przewaga i boost do farmienia .. w dodatku na tej wersji wszystko można ulepszyć za korony ._. w plemionach 1 na starszych światach było zwykłe konto premium i wszyscy byli zadowoleni, przyszły jakieś światy z "nowymi" funkcjami premium i gre wygrywały unskilled'y które sypnęły forsą, genialni twórcy robią to samo na nowych plemionach, przy takim założeniu ta gra nie wyjdzie z bety
 

DeletedUser23

Guest
W Polsce masz racje, za granicą wręcz przeciwnie.
Ja osobiście nie wydałem ani złotówki na tę grę, a jakoś niespecjalnie widzę różnice. Powolutku pnę się do przodu.
W późniejszym etapie gry 100 czy 1000 lk nie będzie miało znaczenia. Jak kogoś stać, to okey - niech kupuje, ale niech też ma to szczęście, by nie trafił na jakiegoś ogarniętego grajka.
 

DeletedUser

Guest
Kto bogatemu zabroni.. Ja osobiście też uważam, że jest to trochę nie fair, żeby zdobywać w tak znaczący sposób przewagę. Nie każdy ma możliwość wydawać złotówki na to, aby sobie ułatwić grę. Niedługo być może wstęp do samej gry będzie płatny (wiem, że tak się nie stanie, ale tak to wygląda) :-0
 

DeletedUser

Guest
Witam ze swojej strony dodam iż kupno wojska za korony to fatalny pomysł bo normalni gracze którzy po prostu umieją w to grać zrezygnują z gry ponieważ osoby które będą szalały kasą po prostu zaczną siać taki mordor że normalny gracz nie będzie miał szans i jaka będzie decyzja na forum plemienia pojawi się wpis kończę z tą grą co już nawet teraz się dzieje z mojego plemienia już jedna osoba tak napisała i spodziewam się że nie tylko u mnie w plemieniu tak jest.

Podsumowując jestem za nie dla tego systemu choćby nie wiem jak działał gra zmierza na tor P2W
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Proponuję poczekać do wprowadzenia. Poza tym jak widać jest też informacja, że ta opcja może ulec zmianie. Zapewniam, że dokładamy wszelkich starań aby gra mimo wielu opcji premium była zbalansowana.
 

DeletedUser

Guest
Przychylam się do zdania przedmówców - stanowcze NIE dla jednostek za korony. Pewnie - jeszcze ten jakiś jackpot - żeby było bardziej atrakcyjne dla tych co liczą na łut szczęścia, a zatem w szczególności dla młodszych graczy. Daajcie spokój, przy takim Pay2Win to aż by żal było grać. Sam kupiłem trochę koron (dokładnie za 6 funtów ;) ale to nie o to chodzi żeby gra była oparta tylko na nich! l mam nadzieję że twórcy gry przemyślą to jeszcze raz, gorąco ich o to proszę.
Taki mechanizm zaBIJE ROZGRYWKĘ. Wiem co mówię, grałem w różne gry z których potem zrobiło sie straszne P2W. A trochę się nagrałem w pierwszą część Plemion - na świecie 5. Chyba z 8 lat temu. No i klimat był :) nie chcę żeby coś takiego zmarnowano
 

DeletedUser

Guest
Ludzie, albo się opamiętajcie,albo czytajcie dokładnie i ze zrozumieniem.
Pierwsza możliwość zakupu jednostek będzie przy 3 poziomie koszar, następny slot na 10 poziomie i ostatni na 15 poziomie koszar.
Losować jednostki będzie można raz dziennie - nie wiadomo czy raz dziennie z każdego slotu, czy w ogóle, co jest bardziej prawdopodobne. Będą docelowo 3 sloty, bo w każdym będzie inna oferta do wyboru, w zależności od potrzeb gracza.

Jeśli miałbym wydać raz dziennie 50 koron za 20-30 LK - dzięki, ale to za drogo, a produkcja takiej ilości do kilkanaście minut.
Fakt, jakbym miał na 3 poziomie koszar wyciągnąć ze 30 LK za 50 koron, to bym się pokusił, ale potem to już nie.

Dodatkowo: jeśli ktoś jest w gorącej wodzie kąpany i takie zmiany już go przerażają, to wcale nie musi grać, przecież nikt nie zmusza. Zakładanie, że z tego powodu gra nie wyjdzie nawet z fazy beta jest tylko potwierdzeniem niewielkiej wiedzy o współczesnym projektowaniu gier, możliwościach badań rynku, analizach biznesowych i jeszcze wielu innych elementach. Do tego InnoGames to nie początkująca firma garażowa, żeby nie stać jej było na jakieś ryzyko.

Jeszcze raz napiszę: gra jest w fazie BETA i wszystko może się jeszcze pozmieniać!
 
Status
Zamknięty.
Do góry