Dyskusja dotycząca rozgrywki na Winterstein

DeletedUser2307

Guest
Jak ja wygrywałem s6 to ty nawet nie wiedziałeś ,ze jest taka gra jak TW2:)
Co do s6 to byłbym wyżej gdyby grał bardziej aktywnie pod koniec gry,a ze nie zależało mi na rankingu to już inna sprawa.
Na s20 mieliście po prostu szczęście tak jak pisze Art gdybyśmy wzieli was jako pierwszych za cel to ładnie szybko i bez boleśnie pożegnalibyście się serwerem skoro nie radziliście sobie ze słabym zakonem:)
Jeszcze tutaj jestes? ;) No tak nie wiedziałem jak sie gra w TW2 XD Na S1 grałem w PLH przeciwko LiA, i nie wiem jak sie grało w TW2 ;)
Prowokujesz mnie tylko do startu na S23 ;)
 

DeletedUser1265

Guest
Faktycznie wygranie 3 polskich światów jednym szyldem to tylko "propaganda sukcesu" ^^ Nie wspominając już o "et consortes", którzy powygrywali swoje światy :)

Nic Wam tutaj nie ujmuję. Jesteście, na dzień dzisiejszy, najlepszą i najbardziej utytułowaną ekipą, ale chodzi o pewne możliwości poboczne, pewną legendę omnipotencji, którą Wam się przypisuje. Nie chcę wchodzić w szczegóły.

Co do EN25, to mam pewne wątpliwości. Z jednej strony, dość szeroko uzasadniałeś okoliczności Waszej, szybkiej przegranej, a z drugiej strony mam info z pierwszej ręki o kiepskiej organizacji wewnętrznej i małym zaangażowaniu graczy (akurat w przypadku tego świata). Dodatkowo, przesadzanie z gadaniem o lvl-u plemienia wrogów jest takie sobie, bo Ano wygrało z 43-lvl-owym Inf na T, prawda?

Raczej to było tak, że Was tam dobrze rozegrali dyplomatycznie. Domknęli solidną anty-koalicję i szybko Was zgasili. No, a przecież nie poszliście tam w ciemno. Z info, które słyszałem, co najmniej już na EN24 próbowałeś przygotować koalicję na EN25.

Sam też narzekałeś na braki kadrowe i małe zaangażowanie graczy.

Nie wszystko da się wytłumaczyć sprawami finansowymi, ale jasne - korony pomagają.
 

DeletedUser1819

Guest
Ktoś podobno podkablował na angielskim serwerze na LIA,ze jest to polskie najlepsze plemię ,które chce wygrać EN25
wtedy nagle utworzyła się na tyle silna koalicja ,ze LiA nie mogło nic zrobić i musiało pożegnać się jako jedno z pierwszych plemion na tym serwerze.Na dodatek podobno grali tam developerzy,którzy ładowali ta grę mnóstwo kasy,takie wersje słyszałem,ale są to tylko wymówki przed porażką.LIA jest za słaba na podbój Angielskiego serwera czy to się komuś podoba czy nie taka prawda
 

DeletedUser2307

Guest
Ktoś podobno podkablował na angielskim serwerze na LIA,ze jest to polskie najlepsze plemię ,które chce wygrać EN25
wtedy nagle utworzyła się na tyle silna koalicja ,ze LiA nie mogło nic zrobić i musiało pożegnać się jako jedno z pierwszych plemion na tym serwerze.Na dodatek podobno grali tam developerzy,którzy ładowali ta grę mnóstwo kasy,takie wersje słyszałem,ale są to tylko wymówki przed porażką.LIA jest za słaba na podbój Angielskiego serwera czy to się komuś podoba czy nie taka prawda
Nie no to już jest zenada. Jakim prawem jakiś nędzny Manchester, wypowiada takie słowa ?
Już D Art zachowuje się bardziej przyzwoicie czego się nie spodziewałem. Ma klase i dyskutuje w normalny sposób, ale Manchester widocznie nawet tego nie potrafi.
Startujesz do każdego uwazasz się za najlepszego grajka TW2, TO GDZIE TWOJE TYTUŁY?! GDZIE WROGOWIE LEŻACY POD STOPAMI?!
Moim zdaniem jesteś tylko żałosnym napinaczem forumowym, który gry tylko dostaje ataki nagle ucieka z serwera lub robi reseta ;)
Legenda Głosi ze Manchester znów zrobi reseta ')
 

DeletedUser2307

Guest
Oczekuje z niecierpliwości jak Twoja szlachta zawita do moich bram ;)
Kliny będą wstawione o to się nie martw ;)
 

DeletedUser1819

Guest
To co pisze Black o tb też jest prawdą, a to że ciebie prawda boli to już nie nasz problem.
Boli? Z Ciebie i Blacka mam największą beke na tym forum:)
To jakie ty i black macie o mnie zdanie kompletnie mnie nie interesuje
 

DeletedUser2745

Guest
Widzę, że jednak odgrzewamy stare kotlety. Ile można pisać wciąż o tym samym? Jako wielokrotny już dyplomata, wypowiem się w sposób jak najbardziej arogancki na temat światów, na których nie gram (taki dyplomatyczny przywilej)...

Wielokrotnie powtarzam, że dyplomacja daje w tej grze aż 50% szans na sukces (lub porażkę, jeśli źle się ją ustawi). Niestety przed startem en25 i podczas gry na rzeczonym świecie, zostały popełnione tragiczne w skutkach błędy, między innymi w zakresie dyplomacji. Nie mnie to oceniać i nie zamierzam tego robić, jednak rozumiem ciąg zdarzeń, który doprowadził do porażki LiA na zagranicznym serwerze - tyle mi wystarczy.

Dobre ustawienie sojuszy było wielką szansą dla małego plemienia, w którym przyszło mi kiedyś grać - walczyliśmy po stronie LiA aż do końca i cokolwiek by o LiA nie napisać, to nie mogę powiedzieć, żeby BSR nie był plemieniem szanowanym albo żeby ten konkretny sojusznik wystawił nas w jakiś sposób. To się nigdy nie zdarzyło, więc pozwolę się sobie powtórzyć, że jeśli doszło do zerwania sojuszu LiA z jakimś plemieniem, to ktoś musiał mocno namieszać. BSR liczył zaledwie 20 graczy i nigdy tej liczby nie przekroczył. Gdziekolwiek wtedy mieliśmy szpiegów, a trochę ich było (i byli to szpiedzy BSRu, a nie LiA, żeby ktoś się tu czasem nie pomylił), widzieliśmy, jak jesteśmy lekceważeni i było nam to bardzo na rękę :) Dobrze jest być czarnym koniem na świecie, którego nikt nie docenia, bo wtedy element zaskoczenia zawsze jest "po naszej stronie".

Szkoda, że ta dyskusja nie jest rzeczowa, tylko polega na słownych przepychankach. Czerpiecie z tego jakąś radość? Może zasadnym byłoby trochę spuścić z tonu i podejść do sprawy bardziej merytorycznie, zamiast obrzucać się błotem?
 

DeletedUser1378

Guest
Co do EN25, to mam pewne wątpliwości. Z jednej strony, dość szeroko uzasadniałeś okoliczności Waszej, szybkiej przegranej, a z drugiej strony mam info z pierwszej ręki o kiepskiej organizacji wewnętrznej i małym zaangażowaniu graczy (akurat w przypadku tego świata). Dodatkowo, przesadzanie z gadaniem o lvl-u plemienia wrogów jest takie sobie, bo Ano wygrało z 43-lvl-owym Inf na T, prawda?

Raczej to było tak, że Was tam dobrze rozegrali dyplomatycznie. Domknęli solidną anty-koalicję i szybko Was zgasili. No, a przecież nie poszliście tam w ciemno. Z info, które słyszałem, co najmniej już na EN24 próbowałeś przygotować koalicję na EN25.

Sam też narzekałeś na braki kadrowe i małe zaangażowanie graczy.

Nie wszystko da się wytłumaczyć sprawami finansowymi, ale jasne - korony pomagają.
Hmmm słaba organizacja wew. no tak :) Bo jak organizację ukryje się przed graczami w gronie rady to nic innego jak jej brak :) zapamiętam :)

Prawda jest taka że nie tyle co małe zaangażowanie graczy było, a co ich nie przygotowanie do gry na sewerze bez bonusu nocnego. Zwłaszcza z graczami multi-kulturowości obdarujący się zastami tak by konta były obsadzone 24h. Jasne walka z plemieniem wysoko poziomowym nie jest z góry przegraną, nawet w takiej sytuacji jak była nasza na en25, czyli 2 plemiona powyżej 33 poziomu wrogie nam gdzie my mieliśmy 8. Lecz zdrada sojuszników, w dniu zejścia ochronek by wszyscy nas uderzyli w jednym czasie było bajeczną strategią, winszowałem sukcesu przywódcom tych plemion. Mam gdzieś wypowiedź machiavelliego przywódcy plemienia top1 TAX, jak pisał mi że to nic osobistego, lecz ocenili nas jako więsze zagrożenie niż TNS czy inne plemiona. To tylko gra, którą nie zawsze można wygrać co nie, którzy na tym forum wypowiadający się znają doskonale :) Pomijam to że gracze światów en wydają masę koron, bo to żadna wymówka :) wiedzieliśmy od początku że tam są takie normy, niespodziewaliśy się jednak, gry na najbardziej kasiastym serwerze z ich wszystkich :)

Ważne jest wyciągnięcie odpowiednich wniosków po przegranej, czego również życzę wszystkim pozostałym.
 

DeletedUser2749

Guest
Jak to jest ze w wątku o S23 więcej się słyszy o innych światach niż o tytułowym. Już pomijając że 9/10 komentujących to osoby tu nawet nie grające :X
Zróbcie sobie jakiś wątek Wieczne Kłótnie i tam "rozmawiajcie".
 

DeletedUser1265

Guest
1. Racja, Harpun, dyplomacja, to (jak piszesz) co najmniej połowa roboty. Reszta wypowiedzi niezbyt mi pasuje, ale pewnie dlatego, że piszesz bez odnoszenia się do realiów s20.

2. Ok, Danny, ale sam mówiłeś, że jak na standardy LiA, to gracze nie dopisali ilościowo oraz zaangażowaniem. Podobne info otrzymałem od 1 z Waszych graczy + o kwestii organizacji plemienia, ale tutaj możesz mieć rację. Zawsze dbaliście o poufność, więc jeżeli nie był to ktoś z Rady, to mógł nie znać całego obrazu sytuacji, czyli wysiłku i rezultatów pracy kierownictwa. Ktoś musi wykonać czarną robotę, a większość plemienia niewiele o tym wie.

Oddzielna sprawa, że na krótko wszedłem do Waszej ekipy na EN25 - chyba jako Monk Eastman. Sam dałeś mi taką możliwość i wiedziałeś, że to ja. Widziałem jak ludzie słabo wypełniają polecenia i szybko się zniechęcili do gry. Chodzi mi np. o polecenie taktycznego resetu na obrzeża mapy na płd-zach z centrum. Wielu graczy się nie zresetowało.

3. Akurat tego argumentu o grze bez bonusu nie rozumiem, bo to żaden argument. Nie jesteście amatorami, wszyscy powinni ogarniać co i jak, a i raczej jesteście z tych no life-ów, którzy dużo przesiadują w grze. Przesunięcie czasowe mogło być nawet zaletą (chyba raczej na US = 6h). To, że nie zapewniliście całodobowej opieki nad kontami można jak najbardziej nazwać błędem organizacyjnym, chociaż nie przypominam sobie żebym ja w jakimkolwiek plemieniu zapewnił graczom takie pokrycie czasowe w grze.

4. No, to nick gościa z TAX dużo mówi, a diagnoza była prawidłowa. Dużo gadaliśmy kiedyś o realpolitik i gość zachował się profesjonalnie. Uznał Was za największe zagrożenie i szybko wyeliminował. Rozegrali Was dyplomatycznie, jak pisałem. Przeciw takim ludziom jak on chciałbym grać.

To, że nakręcili Waszych sojuszników przeciw Wam, to piękna robota.

PS. Jasne, jestem co do zasady po stronie ManUtd (odnośnie do wypowiedzi o tym, że LiA nie może wygrać za granicą akurat nie), ale liczę na to/jestem przekonany, że polska ekipa może wygrać serwer US/EN, a największe szanse na to miało i na dzień dzisiejszy ma LiA. Za granicą kibicuję nawet wrogowi-LiA, bo to polski skład.
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Wracamy do tematu.

Wszelkie następne wiadomości odbiegające od wątku tego świata będą skasowane.

Jeśli chcecie kontynuować rozmowę to zapraszam do działu Dyskusje.
 

DeletedUser2337

Guest
Typowe :D

Powodzenia w s23 Monika, miło widzieć kogoś znajomego na top1 :)

P.S do jesieni ogarnijcie już ten skład, żeby było kogo niszczyć.
 

DeletedUser1819

Guest
Arkoid zresetował się dziś na s23 przy tym z zdradzając vandali i przechodząc do SHN.Zachowanie godne pogardy.
 

DeletedUser1265

Guest
O, proszę. To jest news. Coś tam jednak poklikam na s23.
 

DeletedUser2293

Guest
Dzięki Tombol ale na s23 gram bo nie ma bonusu nocnego chce sprawdzić jak to wygląda, mobilizuje się na jesień teraz gram dla relaxu :)
 

Sierdza

Lekki kawalerzysta
Pięknie się czyta ten wątek. Wciąga mnie to bardziej od wielu lektur szkolnych. :D Co do serwera jestem naprawdę ciekawy kto wygra ten świat widzę tu kilka ciekawych plemion :p
 
Do góry