Sabotaż zbyt mocny

  • Rozpoczynający wątek arpe
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem jest zbyt mocny.

Przykład gdzie z wioski 7000-8000 punktowo można w bardzo szybkim tępie zrobić 1000 punktów. Wystarczy 4-5 miast z opcją sabotażu i nie ma możliwości obrony przed atakami w postaci 1 szpiega.

Poradnik do szpiegowania i filmik z mocnego sabotażu umieściłem w dziale faq: http://forum.pl.tribalwars2.com/forum/main-category/faq-questions/1913-video-poradniki

Nie mamy możliwości dosłania szpiegów jako wsparcie oraz obrona przed zorganizowanym sojuszem jest jeszcze bardziej przegięta.

Każdego gracza bez praktycznie walki można wykończyć za pomocą szpiegów z opcją sabotażu.
 

DeletedUser

Guest
Należy się cieszyć, że nie ma możliwości sabotowania jednostek, a tylko budynki. Wiadomo, strata wysokiego poziomu budynku zawsze boli, można opóźnić rozwój niszcząc eko, może uda się zniszczyć mur. Mimo wszystko wojska nadal w wiosce stacjonują więc nie będzie łatwo i tak przebić się. Przy dobrej organizacji plemienia, zawsze można dosyłać surowce do uszkodzonej wioski, by chociaż murek budować na jak najwyższy poziom przed atakiem.

Problem ja tu widzę inny: po zburzeniu komturii, można nadal wysyłać sabotaże, lepiej by było, jakby tak się nie dało do czasu odbudowania komturii.
 

DeletedUser

Guest
Wojska będą, lecz nie będzie murku na wysokim poziomie oraz kościoła. W nowej prowincji przy - 50% siły cała ta armia jest łatwym celem. Mało tego nie ma możliwości nadąrzenia z budowaniem obojętnie czy są surowce czy też nie.
 

DeletedUser

Guest
Nie jesteś fizycznie w stanie, odbudować muru, sabotaż jest zbyt łatwy a mur troszkę się buduje (tym bardziej bez ratusza).
Aczkolwiek bardziej irytujący jest sam system szpiegostwa. Z własnych doświadczeń widzę, ze wysyłając 5 na atak(razem) w obronie wystarczy 1 żeby ich zabić.
Wysyłając ich pojedynczo, każdy 1 w ataku zabija 2-3 w obronie, co jest bardzo logiczne biorąc pod uwagę fakt ze atak z 5 pada na 1.
 

DeletedUser

Guest
Ja zawsze wysyłam po 1 sabotażu, a żeby się powiódł, to przed sabotażem idzie zwykłe szpiegowanie, żeby wybić złodziei w wiosce.
Da się wybronić sabotaż, miałem parę razy czerwone rapki, ale pojęcia nie mam od czego to zależy... szczęście? poziom tawerny?
 

DeletedUser

Guest
Chodzi o liczbę łatwo jest wybronić się przed 2-5 atakami szpiegów. Problem robi się przy większej liczbie. Pisałem 4-5 wiosek daje to minimum po 3 szpiegów na wioske czyli 15 ataków przy jednej fali. Fal może być dziennie różnie w zależności od odległości od 3-6 (w zależności też od strat). Licząc dalej daje nam to nawet 75 ataków na jedną wioskę od jednego gracza. Zobacz filmik ile ataków miałem.

Te liczby można dalej zwiększać wystarczy więcej wiosek, może kolega z sojuszu też się dołączy ? I ma się wtedy naprawdę przechlapane.
Rapki zależą od tego czy przeciwnik wybił wszystkich szpiegów, przy zmasowanym ataku po 1 szpiegu czy też nie.

Rozmawiamy o różnych liczbach szpiegów. Dlatego też poglądy mogą się różnić w zależności od tego kto na jakim serwerze gra i jak długo.
Przypominam udany sabotaż = zniszczony budynek.
 

DeletedUser

Guest
Szpiegów w obronie, jest zdecydowanie zbyt łatwo zabić. Nawet biorąc 1 za 1, (chociaż zwykle w obronie ginie więcej), to i tak nie jesteś w stanie się wybronić, przy ataku z paru wiosek, jak napisałeś to wyżej. Dlatego tez 'zwiadowcy' byli bardziej na miejscu (balans) niż obecny system szpiegów.
 

DeletedUser

Guest
Szpiegowanie jest właśnie fajne :) ale szansa powodzenia jest zbyt wysoka, 50% tego co obecnie jest już by było lepiej.
 

DeletedUser

Guest
50% to dalej za dużo, biorąc pod uwagę ze każdy wysyła po 1 szpiegu, lepiej byłoby zrobić coś z TYM wpierw. Znerfic szpiegów w ataku(co da buffa tym w obronie), albo dać możliwość dosyłania szpiegów do innych wiosek
 

DeletedUser

Guest
marrszoo;n3941 napisał:
Szpiegowanie jest właśnie fajne :) ale szansa powodzenia jest zbyt wysoka, 50% tego co obecnie jest już by było lepiej.
Nie to nie jest fajne :D jak się zgadasz z kilkoma graczami, którzy mają odpowiednią siłę w sabotażu to można wioskę zrównać z ziemią praktycznie nic przy tym nie tracąc, co twojej wypowiedzi że "wojsko zostaje więc wioskę i tak można wybronić" oj uwierz mi że nie. Jak sabotaż trafi w mury i najlepiej w kościół to możesz bujać się z 50% morali i patrzeć jak 3 razy mniejsza siła dziesiątkuje twoje wojska
 

DeletedUser

Guest
Marrszoo, jakby nie było, jesteś osoba która rozpoczęła te wojnę sabotażową, wiec dla Ciebie może wydawać się to fajne. ;)
 

DeletedUser

Guest
Goraj;n3984 napisał:
Marrszoo, jakby nie było, jesteś osoba która rozpoczęła te wojnę sabotażową, wiec dla Ciebie może wydawać się to fajne. ;)

Nie wiem o co Ci chodzi, ale powiem, że opcja sabotażu wprowadza coś nowego w grze i to jest dla mnie fajne, a nie to, że można komuś wioskę zrównać z ziemią. Nie mniej jednak, pomimo kilku wad tej opcji, dla mnie jest FAJNA :)
 

DeletedUser

Guest
Obecny status wojny sabotażowej, bierze się od Ciebie, co jest niezaprzeczalne, widząc jak reagowali gracze Risen'a na Twój sabotaż, postanowiliśmy zrobić odwet i wykorzystaliśmy to w formie masowej. ;)
 

DeletedUser

Guest
Hihi, to zwykłe pomówienia :p no ale dzięki za uznanie, że to ja pierwszy na to wpadłem :p Jednak zakończmy ten temat, ponieważ zaczyna wciągać politykę itp z gry.

Tak czy inaczej, sabotaż jest elementem wymagającym zbalansowania, szansa na zburzenie budynków powinna być mniejsza. Co z tego, że szpieg ginie w czasie akcji, wysyłając tylko trzech można szybko i tanio ich wyszkolić, wtedy można posłać z jednej wioski 2 fale dziennie. Ewentualnie w tawernie dodać jeszcze jedno badanie, które będzie dawało bonus dla obrońcy przed sabotażem.

Co Wy na to?
 

DeletedUser

Guest
Albo możliwość wysyłania szpiegów jako wsparcie do innej wioski :D
 

DeletedUser

Guest
arpe;n3998 napisał:
Albo możliwość wysyłania szpiegów jako wsparcie do innej wioski :D

Nie, nie, takie rozwiązanie nie byłoby dobre, bo w obronie byłoby wtedy np 100, a w ataku 1 do 5 - ile akcji się przez to przebije?
 

DeletedUser

Guest
Przecież nikt tak nie robi, ale jak się ma plemię, to każdy wysłałby 1 szpiega i można uzbierać więcej niż 200, zostawiając w wioskach jeszcze po max 4.
Podsyłanie jako wsparcie byłoby znaczącym zachwianiem równowagą.
 

DeletedUser

Guest
Wszystko jest do zrównoważenia. Mimo wszystko aktualnie tak nie jest :]
 
Status
Zamknięty.
Do góry