Opinie Dyskusja na temat wersji 1.17

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
kpw1202 'noc jest od spania'? Ja i pewnie gro innych osób własnie funkcjonuje w nocy i wtedy ma czas na grę. To bardzo krzywdzące, zwłaszcza, że prawie każdy chciałby wieczorem wyskoczyć do knajpy, klubu, skorzystać z pomocy medycznej gdy się coś przytrafi, a jakoś za każdym razem widzę wielkie, zdziwione oczy, kiedy mówię, że pracuję nocami.
Nie sprawdzałam planowanych zmian na serwerach, bo pierwszy raz grałam w TW2 i przyzwyczajona do pierwotnej wersji po prostu wybrałam w miarę świeży, może dwumiesięczny świat żeby pograć z 'silniejszymi' ale bez bonusu nocnego. Po co te kombinacje? Nie lepiej wzorować się na TW i tworzyć światy dla graczy o różnych preferencjach? Rozumiem, że to beta, ale chyba przez lata doświadczyliście, że ten system jak najbardziej się sprawdzał, tu nie ma co testować. Ktoś pracuje 'normalnie' wybiera bonus, ktoś pracuje w trybie zmianowym wybiera jego brak i wszyscy szczęśliwi. Chyba, że stworzyliście gierkę z nastawieniem na młodzież którą odstraszają nocne ataki i za szybko odpadali. Szkoda.
 

DeletedUser414

Guest
Mysle, ze wprowadza roznorodne swiaty, w momencie gdy serwery nie beda juz im sie zapelniac. Narazie jak widac srednio co miesiac otwierany jest niwy serwer. Nie chca ryzykowac spadku zainteresowania, jesli wprowadza szybkie swiaty, mniejsza ilosc osob w plemieniu albo brak bonusu nocnego. A szkoda... bo kolejne swiaty sa monotonne i nudne. A raz na jakis czas moznaby wprowadzic szybki swiat.

P.S. Teraz dopiero zauwazylem - brakuje daty zakonczenia rekrutacji w komturii (na pewno brak u berserkerow, nie wiem jak z trebuszami). Jest podana tylko ilosc dni czyli zapis np: 2:09:29:13, zamiast "13 lip 2015 20:29:14".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja to jak najbardziej rozumiem. Jeżeli jeszcze całe TW2 jest pod znakiem zapytania i nie ma po co ładować kasy i pracy w ciemno, to niech po prostu dadzą spokój temu bonusowi i się zdecydują czy jest, czy go nie ma.
 

DeletedUser414

Guest
Jesli to nie jest obawa przed spadkiem zainteresowania, to nie mam bladego pojecia dlaczego zwlekaja ze zmiana ustawien nowych swiatow. Nawet zmiana ilosci graczy w plemieniu np do 100 czy 50, to bylby juz calkowicie nowy i odmienny swiat i nawet stara ekipa (ze swiata 1 czy 2), by wrocila. Nie rozumiem czy to jest taki problem ustawic predkosc swiata np. na 100 lub 400 albo zmienic ilosc osob w plemieniu z 200 do 40. Czy to jest az tyle zachodu?
 

DeletedUser20

Guest
Na Becie jeden serwer przez jakiś czas miał prędkość x3 i to było na prawdę ciekawe.

Co do zainteresowania to raczej maleje, serwery nie są otwierane co miesiąc tylko rzadziej, a ostatni zapełnia się dosyć powoli. Otwieranie 2 nowych światów jednocześnie jest bezsensu bo wtedy było by niewielu graczy - zwłaszcza na początku, ale zmienione ustawienia na kolejnym (większa prędkość, mniejszy limit graczy plemienia jak wspomniał @adisont92 ) to by było coś.
 

DeletedUser1202

Guest
Niech naradzie nic nie robią oprócz poprawiania błędów niech serwery te które są niech się zapełniają.Niebo niech jedno zrobią zdecydują się czy bonus nocny będzie czy nie
 

DeletedUser

Guest
Przestawianie bonusu to zwyczajny brak szacunku do graczy. Grę wybiera się pod tryb życia, a nie na odwrót. Jeżeli najpierw robią świat pod daną grupę użytkowników, to taki już powinien zostać, bo to jest nasz poświęcony czas i wydawane przez nas pieniądze. Jakbym od początku widziała, że jest bonus nocny to w życiu nie zakładałabym pierwszej osady tylko wybrała inną grę. To samo tyczy się osób którym bonus jest na rękę - nagłe jego wyłączanie może niejednemu krwi napsuć.
 

DeletedUser

Guest
Przecież bonus tylko powrócił , co nie spowodowało zmiany zasad gry. Co jakiś czas była informacja, że jak naprawią problem to bonus wróci. Co do ilości graczy na serwerach, to nie ma się co sugerować ilością założonych kont :) np na Pl1 jest około 70k graczy z czego gra mniej niż 1k. Nieaktywne konta dawno powinny być wioskami barbarzyńskimi. Dużo piszecie o sabotażach.. nawet nie wiecie ilu wartościowych graczy przestało grać z tego powodu. Dla nieświadomych przypomnienie, wcześniej wystarczył 1 szpieg do sabotażu.
 

DeletedUser414

Guest
@Lord Vader
Ale oni zle to rozegrali. Owszem support pisal, ze caly czas walcza, zeby przywrocic bonus nocny, ale trwalo to tak dlugo, ze gracze sie do tego przyzwyczaili. A nagle przychodzi patch 1.17 i wywraca swiaty do gory nogami, bo bonus zmienia calkowicie taktyke. Nie zaatakujesz w nocy, bo stracisz 2x wiecej offow. Osoby, ktore glownie wieczorem i noca wykazywaly swoja aktywnosc, nagle stracily swoj orez. Ja wiem, ze moj przeciwnik idzie spac o 01:00 to o 1:30 wysylam offy i o 4:00 mam wioske. A teraz wyslesz przed polnoca offy - wrog sie zabunkruje i koniec. Graczy to zniecheca, bo nikt nie bedzie siedzial do 3:30 zeby wyslac offy, by te wchodzily o 6:05. Ludzie zatrzymaja sie ze zdobywaniem wiosek i zrezygnuja z gry.
Co powinien zrobic support?
Wprowadzic bonus nocny OD NOWYCH swiatow, a te co zostaly otwarte to zostaja po staremu.
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Niestety nie mogę zgodzić się z tym, że gracze się do tego przyzwyczaili. Codziennie otrzymywaliśmy dziesiątki próśb o przywrócenie bonusu nocnego. Tematów na forum też się sporo pojawiło i wszędzie odpisywaliśmy, że jak tylko błędy zostaną naprawione to bonus wróci. Taka sama informacja była podana przy ogłaszaniu wyłączenia bonusu.

Nie wyłączamy/włączamy/wyłączamy i jeszcze raz włączamy. Bonus został raz wyłączony i teraz nie zamierzamy tego zmieniać chyba, że pojawią się jakieś niespodziewane problemy z jego działaniem, na co się nie zapowiada. Nie było żadnego sprzeciwu ze strony graczy czy też chociażby jakiejkolwiek sugestii odnośnie nie przywrócenia jego.

Można założyć, że na ponad 400 000 graczy jakiś 1 000 nie chce bonusu. Patrząc na dobro graczy decyzja mogła być tylko jedna. Jeśli jednak ktoś chce grać na światach bez bonusu to zapraszamy na betę.
 

DeletedUser414

Guest
Owszem, pewnie jest duzo graczy, ktorzy chcieliby bonusu nocnego, ale trzeba zuwazyc ze sa to ludzie raczej z nowych swiatow. Wyjadacze z poczatkowych swiatow 1-4, czyli swiaty otwarte ponad pol roku temu juz sie do tego przyzwyczaili. Ci gracze, ktorzy mieli zrezygnowac z gry z powodu braku bonusu nocnego juz dawno skonczyli gre. Zostali ci, ktorym pasuje obecna forma rozgrywki (brak bonusu) i ci gracze juz przywykli do tego stanu rzeczy.

Teraz ludzie koncza gre z innych powodow: nie z powodu bonusu, ale z powodu lagujacej gry. To jest wlasnie glowny aspekt, nad ktorym powinni siasc niemieccy technicy i to zoptymalizowac, zamiast dodawac zbedne bonusy typu - druga wioska. Czlowiekowi rece opadaja, jesli zamiast otwarcia sie ratusza w nowej wiosce, laguje mu gra i musi odswiezac gre. Przy wiekszej ilosci wiosek to po prostu zniecheca do gry. Zamiast zrobic przeglad w 5 min, ludzie poswiacaja 10 - 15min. Wiem, bo rozmawiam z graczami, siedze na ts i przytaczam jedynie ich slowa.

Jesli chodzi o bonus to powinniscie wprowadzic go od nowszych swiatow (5 albo 6 i wyzej), a jesli to byloby niemozliwe to zrobic ankiete na kazdym serwerze - cos jak wyskakujace okienko po zalogowaniu, gdy informowaliscie nas o rekrutacji do supportu lub promocjach w sklepie. No, ale teraz to juz nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem, trzeba miec tylko nadzieje, ze bedziecie zwracac wieksza uwage na prosby graczy, a nie wdrazali funkcji wg. wlasnego widzi mi sie.
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Zwracamy uwagę na prośby graczy. Jak pisałam codziennie były dziesiątki próśb o przywrócenie bonusu nocnego. Napływały ze wszystkich światów gry.
 

DeletedUser41

Guest
W ustawieniach świata Forte de Sagres! pisze ze bonus jest aktywny od 0-1 czyli 1h nie mam dostępu do tego świata ale może któryś z graczy napisze czy na świecie Forte de Sagres! bonus działa tylko 1h ? jeśli nie to kolejny raz wprowadziliście graczy w błąd

Niestety nie mogę zgodzić się z tym, że gracze się do tego przyzwyczaili. Codziennie otrzymywaliśmy dziesiątki próśb o przywrócenie bonusu nocnego. Tematów na forum też się sporo pojawiło i wszędzie odpisywaliśmy, że jak tylko błędy zostaną naprawione to bonus wróci. Taka sama informacja była podana przy ogłaszaniu wyłączenia bonusu.

Ale wy jesteście zakłamani :) gracz fragow0w napisał na forum Chciałem zapytać czy na świecie gyulai var aktywny jest bonus nocny? dostał taka odpowiedz Bonus nocny jest wyłączony na wszystkich światach. taka odpowiedz udzielił destination operator wiec czy nie wprowadził tego gracza jak i wielu innych w błąd ciężko było dopisać ze jest wyłączony na czas naprawy błędów a może on sam jeszcze nie wiedział czy bonus wróci pamiętacie jak któryś z adminów napisał ze w pierwszych plemionach nie było od początku bonusu nocnego i jakoś nikt nie narzekał jakoś tak to było napisane ?? przeważnie na temat bonusu od adminów padały takie własnie odpowiedzi bonus jest wyłączony nie działa itp. nie pisali wszędzie ze jest wyłączony tylko na czas naprawienie błędów a przecież nowi gracze nie wiedzieli ze bonus kiedyś był

Wielu graczy zwraca uwagę przy wyborze świata patrząc na jego konfiguracje może być przecież limit w członkach plemienia bonus nocny może działać lub nie w końcu nowy gracz skąd ma wiedzieć o problemach wystarczyło w tych ustawieniach świata wprowadzić aktualizacje z informacja o bonusie myślę ze nie zajęło by wam to więcej niż 5 min

ja zawsze powtarzam ze nowi gracze nie będą na forum sprawdzać niezliczonej ilości tematów by się dowiedzieć czegoś o bonusie dla was to 5 min roboty i od 29 stycznia każdy gracz który by chciał sprawdzić ustawienia jakiegoś świata widział by tam komunikat o bonusie nocnym

https://pl.forum.tribalwars2.com/index.php?threads/bonus-nocny.918/

dodam tylko ze był to ostatni post gracza fragow0w na forum możliwe ze brak bonusu zniechęcił go do gry :) i co ty na to powiesz ? macie ciekawy sposób na informowani graczy o rożnych rzeczach
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Teraz ludzie koncza gre z innych powodow: nie z powodu bonusu, ale z powodu lagujacej gry
Teraz to kończą z innych powodów, lato-wakacje-sezon urlopowy- brak zastępstw :) Z obserwacji- zwolenników bonusu nocnego jest znacznie więcej niż przeciwników. Można polemizować na temat "co odpisywał support" ale wiem, że więcej graczy by zrezygnowało, gdyby ten bonus nie wrócił.
Teraz najbardziej brakuje ułatwień typu mass rekrutacja, budowa itd ...wszyscy narzekają na za duże wymagania czasowe tej gry.
 

DeletedUser414

Guest
Zastepstwa oraz lagi gry przekladajace sie na wymagania czasowe gry. Dwa glowne czynniki. Drogi supporcie - jesli juz tylu graczy wam o tym pisze, to wypadaloby stanac na glowie i ta sprawe zalatwic, a nie bawic sie malymi rzeczami, prawda?
 

DeletedUser20

Guest
Czy ja wiem? Przeglądy szpiegów i kupców, masowa rekrutacja i budowa, minimapa. To też by pozwoliło oszczędzić trochę czasu :)
 

DeletedUser

Guest
Głównie masowa rekrutacja i budowa jest potrzebna :) Mam 300 wiosek i mam dość zaglądania do każdej 2 razy dziennie.
Swoją drogą nie wiem jak to robią ci co mają ponad 400 :D
 

DeletedUser414

Guest
Coz... ja majac ponad 200 wiosek, poswiecam 5-10 min jednorazowo na przejrzenie moich wiosek, a robie to 3 razy dziennie, czyli dziennie zajmuje mi to max 30 min. Sztuka polega na tym, by nie przegladac kazdej wioski, tylko przegladac te ktore musisz. Ja nie przegladam 200 wiosek, tylko 20, ktore mi sie buduja do wymaganego przeze mnie progu punktowego oraz 5-10 w ktorych rekrutuje wojsko. Czyli mam 25-30 wiosek do ogarniecia. Kluczem do tego jest odpowiednia organizacja konta. Nie bede tutaj zdradzal wszystkich szczagolow, ale taka jedna znaczaca porada (a wiem, ze duzo graczy tego nie stosuje i pozniej marudza): zauwaz, ze wioski sa poukladane wg. alfabetu. Czyli najpierw znaki, pozniej cyfry, pozniej litery. Jesli masz jakas wioske, ktora ci sie buduje to oznacz ja sobie jakos, zeby byla na pcozatku listy w przegladzie. Oznacz tak sobie te wioski (powiedzmy, ze 5 wiosek ci sie buduje). Przypuszczam, ze oznaczasz wioski literkami, wiec te co ci sie buduja to dodaj z przodu jakas cyferke lub znak. Automatycznie ta wioska wskoczy na 1 miejsce w przegladzie. Zrob tak z 4 pozostalymi wioskami i masz lacznie 5 wiosek na gorze w przegladzie. Wtedy, zeby dac cos do budowy to klikasz na pierwsza wioske, budujesz, strzalka w prawo (lub ctrl + ->), budujesz i tak dalej, az zrobisz 5 wiosek. Nie rozumiem, dlaczego wielu graczy ma z tym problem. Jesli ta gra tak mocno laguje to trzeba sobie ulatwiac. Laguje przechodzenie miedzy wioskami? -> dodajesz znak i wioska jest na gorze. Laguje mapa? -> dodaj kilka wiosek orientacyjnych do ulubionych i wtedy klikasz na te wioski. Banał.
 
Status
Zamknięty.
Do góry