Morale

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1128
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Odkryłem, że obniżenie siły ataku działa wyłącznie podczas ataku, a podczas obrony na szczęście nie. W sensie - jeśli atakuje nas dużo słabszy gracz to mamy normalne morale, a obniżone jedynie podczas gdy to my atakujemy tego gracza.
Czyli ten system obniżania siły bojowej jednak nie jest aż taki zły jak sądziłem :)

Niemniej jednak nadal jestem zdania, że obniżenie siły morale powinno być ustawiane wyłącznie na podstawie czasu rozpoczęcia gry, a nie ilości pkt. Żeby gracz atakujący innego gracza który zaczął znacznie później grę (dwa tygodnie później i w górę) miał obniżone morale. Mogłoby być 1% za każdy dzień dłuższej gry. Czyli zaczynałoby się gdy atakujemy gracza który rozpoczął grę dwa tygodnie później i byłoby wtedy obniżone o 14%, a przy tych którzy zaczęli jeszcze później o dodatkowy 1% i tak aż by spadło do 40%, a 20% bez kościoła (więcej nie ma sensu bo to już byłaby przesada).
 

DeletedUser302

Guest
Po raz kolejny wałkowany temat.
Sposób naliczania "morale" jest jak najbardziej przemyślany i sprawdzony od parunastu lat w Plemionach. Tutaj działa ta sama zasada.

Czas rozpoczęcia gry nie jest żadnym wyznacznikiem, gdyż nie każdy poświęca się grze tyle samo i w takim samym tempie rozbudowuje swoje wioski.

Morale względem punktów jest jak najbardziej uzasadnione, ponieważ w głównej mierze to one sa odpowiednikiem poziomu gracza.

Co do spadku siły ataku podczas akcji przeciwko dużo słabszym punktowo graczom - jest to również logiczne i było już parę razy tłumaczone.
Ma to na celu ograniczenie graczom, którzy rozwijają sie w dużo większym tempie niż inni, bezproblemowe i łatwe przejmowanie mniejszych i potencjalnie słabszych użytkowników.


Nie ma sensu tutaj przytaczać argumentacji jak wygląda(ło) faktyczne morale w prawdziwych potyczkach.
Plemiona stara się oddać realizm w maksymalnym stopniu ale nie zapominajmy, że to gra a nie realne życie, a pewne opcje balansujące grę są niezbędne.
 
Status
Zamknięty.
Do góry