Opinie Dyskusja na temat wersji 1.6

Status
Zamknięty.

DeletedUser20

Guest
enforcer;n4877 napisał:
Ta gra nie jest w zamkniętej becie już całkiem długo (w angielskiej wersji również),coś pomyliłeś ADI3ek,to jest beta a nie zamknięta beta,choć błędy zdarzają się tu takie jakby dalej w niej była.


Chodziło mu o betę bety :D O te serwery, które wcześniej były, gdy beta była jeszcze zamknięta.
 

DeletedUser

Guest
Wszystko fajnie, zmniejszy to straty powodowane sabotażem. Tylko jak dla mnie, zeby taki problem szybko rozwiazac to powinno albo byc to wprowadzone w poniedzialek, albo do srody zablokowac to. Teraz kazdy na potege stara sie do ostatniej chwili wykorzystac jak najwiecej ten blad (bo tak mozna to nazwac).
 

DeletedUser686

Guest
Sieradzu;n4887 napisał:
Wszystko fajnie, zmniejszy to straty powodowane sabotażem. Tylko jak dla mnie, zeby taki problem szybko rozwiazac to powinno albo byc to wprowadzone w poniedzialek, albo do srody zablokowac to. Teraz kazdy na potege stara sie do ostatniej chwili wykorzystac jak najwiecej ten blad (bo tak mozna to nazwac).

To prawda teraz każdy na potęgę próbuję wykorzystać ten błąd, na gracza z mojego plemienia w ciągu jednego dnia poszło 800 sabotaży i ci gracze, nadal robią to z pełną świadomością.
Uważam, że osoby, które umyśle korzystają z tego błędu powinni zostać zbanowani. Nie potrzebujemy takich graczy, którzy gdy tylko nadarzy się okazja i jakiś bug to od razu na siłę korzystają z niego w każdej sytuacji, tak samo jak z bugiem z taranem i znikającymi jednostkami.
 

DeletedUser

Guest
moderator już ci odpowiedział w twoim temacie że sabotaże to nie bug,zupełnie czym innym jest używanie bugu z taranem i znikającymi jednostkami, to się zgłasza przez kontakt z pomocą techniczną w grze (support) dodając screeny z takich akcji.
 

DeletedUser685

Guest
Co do sabotazy i jej aktualizacji. Do srody jeszcze 3 dni, a w 3 dni mozna gracza zniszczyc doszczednie. w innym poscie opisalam dokladniej jak, i jakie straty ponosi taki gracz.
To co moglabym zaproponowac, to proba szybszego wprowadzenia patcha w gre. jezeli oczywiscie sie da.

Druga sprawa to oslabienie sabotazu w ten sposob ktory zostal opisany w patchu. i tak duzo nie da. dlaczego?
koszty 1,2,3 szpiega sa minimalne i w ciagu (0:35 + 2:00 +6:00) mozna ich werbowac i znowu wysylac sabotaze.

Kolejną naprawą tych tzw "niezbalansowanych funkcji" gry jest:
1. ulepszenie mocy obrony szpiegow przed sabotazem.
2. zmniejszyc szanse powodzenia sabotazu przynajmniej o 50%
3. zwiekszenie szybkosci czasu werbunku szpiega nr1. o przynajmniej 90%
4. opcja wspierania wiosek szpiegami z innych wiosek swoich lub od wspolplemiencow.
5. (kolega mnie zagadal i zapomnialam, przypomne to zedytuje.)

z tymi warunkami obrona przed sabotazem bedzie bardziej zbalansowana do jej sily.
bo na dzien dzisiejszy i nawet po wejsciu patcha w zycie tw2 stosunek sily sabotazu co do obroncy. JEST OGROMNY.

Nie wiem czy bierzecie pod uwage pomysly na zmienienie cos w tej grze od doswiadczonych graczy. ale mam nadzieje ze nie zignorujecie moich pomyslow powyzej napisanych.
 

DeletedUser

Guest
dobre propozycje odnośnie sabotażu,może coś z tego kiedyś dodadzą.
 

rvdesti

Łucznik na koniu
Każdy pomysł jest sprawdzany a najbardziej trafione zostają wprowadzone do gry. Dodaj swój pomysł w odpowiednim dziale na forum.
 

DeletedUser178

Guest
Też nie rozumiem, dlaczego musimy czekać prawie tydzień na wprowadzenie wersji 1.6 na polskich serwerach? Na beta.tribalwars.com jest ona dostępna od piątku, czyli weszła po niecałych 24 godzinach od ogłoszenia.
 

DeletedUser

Guest
polska wersja jak i wszystkie pozostałe nieanglojęzyczne zawsze wychodzą później niż angielska tak było jest i będzie,a w ostatnim update to się tak pospieszyli u nas że 2 dni później musieli fixa do tego robić,bo taki pasztet wydali.
 

DeletedUser685

Guest
Nie zyjemy w czasach sredniowiecza, gdzie czekalo sie na dostawe tygodniami. wszystko sie dzieje w tak szybkim tępie przesylania danych przez siec, ze mogliby wstawic gotowy kod oprogramowania z angielskiej wersji nowego patcha do polskiej wersji. No taak, ale to jest gra Tribal Wars - symulator sriedniowiecza :D wiec sie nie dziwie ze to tyle trwa :p
a pozniej mogliby spolszczyc kod. Z reszta jest kilka niedopracowan w grze, pewne komunikaty w jezyku angielskim nadal wyskakuja, wiec nie wiem w czym lezy problem i dlaczego z naprawa sabotazu musimy czekac do srody.
 

DeletedUser685

Guest
cwirek38;n4920 napisał:
Co do sabotazy i jej aktualizacji. Do srody jeszcze 3 dni, a w 3 dni mozna gracza zniszczyc doszczednie. w innym poscie opisalam dokladniej jak, i jakie straty ponosi taki gracz.
To co moglabym zaproponowac, to proba szybszego wprowadzenia patcha w gre. jezeli oczywiscie sie da.

Druga sprawa to oslabienie sabotazu w ten sposob ktory zostal opisany w patchu. i tak duzo nie da. dlaczego?
koszty 1,2,3 szpiega sa minimalne i w ciagu (0:35 + 2:00 +6:00) mozna ich werbowac i znowu wysylac sabotaze.

Kolejną naprawą tych tzw "niezbalansowanych funkcji" gry jest:
1. ulepszenie mocy obrony szpiegow przed sabotazem.
2. zmniejszyc szanse powodzenia sabotazu przynajmniej o 50%
3. zwiekszenie szybkosci czasu werbunku szpiega nr1. o przynajmniej 90%
4. opcja wspierania wiosek szpiegami z innych wiosek swoich lub od wspolplemiencow.
5. (kolega mnie zagadal i zapomnialam, przypomne to zedytuje.)

z tymi warunkami obrona przed sabotazem bedzie bardziej zbalansowana do jej sily.
bo na dzien dzisiejszy i nawet po wejsciu patcha w zycie tw2 stosunek sily sabotazu co do obroncy. JEST OGROMNY.

Nie wiem czy bierzecie pod uwage pomysly na zmienienie cos w tej grze od doswiadczonych graczy. ale mam nadzieje ze nie zignorujecie moich pomyslow powyzej napisanych.
ta 5. prozpoycja juz mi sie przypomniala :p
5. uruchomienie widocznosci sabotazu w przegladzie nadchodzacych atakow.. czyli, chodiz mi o to by byl wyswietlany jako atak oznaczony z tytulem rozkazu "Sabotaż".
 

DeletedUser

Guest
Ad.1 Nie ma technologii wiec to nie przejdzie, jedyna poprawa, zeby sabotujaca grupa szpeigow mogla zabic maksymalnie 1 w obronie, ale wtedy caly atak sabotazem bylby nieudany+ szpiedzy woga by gineli - w 1 wiosce jestesmy w stanie zablokowac 5 atakow - 15 szpiegow wroga do piachu.
Ad.2 W polaczeniu z punktem 1 daloby to znaczace oslabienie (jesli sabotaz nieudany to gina i nic, jesli sabotaz udany i jest obrona to gina i ginie 1 z obrony, jesli sabotaz udany i nie ma obrony to niszczy 1lv budynku) - zwiekszy ogromnie koszt zniszczenia budynku, ktore na 30lv sa bardzo drogie - oraz wprowadzi element taktyczny - musialyby wchodzic w jednym czasie ,bo rozbite moglyby powodowac ciagle budowanie szpiega nr1 do blokow.
Ad.3 Nie mozna zwiekszyc czasu werbunku szpiega - psuc to bedzie szpiegowanie zwykle chociazby - zwlaszcza we wczesnej fazie rozgrywki.
Ad.4 Nie sprawdziloby sie to 1, a dwa byloby to przesadne w 2 strone (brak mozliwosci skanow)
Ad.5 Hmm sabotaz- element zaskoczenia moglby byc - probojac skoordynowanym atakiem w wiele osob zniszczyc kosciol w prowincji byloby latwe do przewidzenia, a tak element zaskoczenia.
 

DeletedUser685

Guest
1. mam raporty ktore ukazują ze 1 szpieg wybronil mi wioske przed 3 atakami sabotazu. a mam tez raporty co 1 szpieg nie wybronil zadnego ataku. moge porobic screeny dla niedowiarkow. no i chcialabym jakas odpowiedz na to czemu tak sie dzieje?
2. druga propozycja owszem lączy sie z propo nr1. tak wiec, chodzi mi o to ze niektore ataki sie przebija a niektore nie.
prosilabym Cie LeAdams bys ponownie napisal o co Ci chodzi w "Ad.2"
3. wątpie ze czas werbunku szpiega nr1 zmniejszony o 90% zepsul by w jakis sposob szpiegowanie.
4. rozmawialam juz na ten temat z X graczami z mojego plemienia i nie tylko, wszyscy stwierdzili ze bylo by to dobre rozwiazanie. chcesz to pomagasz, nie chcesz to nie pomagasz swojemu wspolplemiencowi takimi szpiegami na wsparciu. Chyba na tym polega Plemie - na pomaganiu sobie, czyz nie?
5. no mnie osobiscie nei podoba sie taki element zaskoczenia. a po drugie nie przewidzisz czy sabotaze zniszczą kosciol bo budynek ktore jest uszkadzany jest losowo wybierany.

Chcialabym jeszcze dodac, ze chyba nie miales stycznosci z masowa akcją sabotazu. Gdybys przyjal na swoje wioski 1000 sabotazy (tak jak to bylo w moim przypadku) to bys zrozumial o czym pisze. A mysle ze bardzo mala liczba osob udzielających sie na tym forum miala tak wielkie doswiadczenie z masowym sabotazem. Wiec, ktos kto tam wysyla sobie po kilka sabotazy dziennie, lub takie sabotaze przyjmuje w postaciu ataku na jego wioske, nie budzi w nim takiego zainteresowania by cos z tym zrobic i to zmienic.
 

DeletedUser

Guest
Jedno z rozwiązań tej bolączki już będzie wprowadzone jutro. Zmniejszy to znacznie liczbę wysyłanych akcji.
Jestem całkowicie przeciw opcji ukazania idącego ataku szpiegowskiego (jakiegokolwiek), po to są właśnie szpiedzy, żeby taka akcja nie była widoczna.
Jestem przeciw również opcji wysyłania szpiegów jako pomoc do innych wiosek. Pomyślcie tyko co to zmieni? W taki sposób plemię obstawi kilka wiosek, ale reszta pozostanie odsłonięta. Można mieć wtedy większego pecha niż Wam się wydaje, jeśli wyjdzie na to, że niewłaściwe wioski zostały obstawione. Zwiększenie liczby szpiegów nie wchodzi w grę.
Jestem przeciw kombinacji w kosztach i czasie szkolenia szpiegów - tak jak jest, jest OK.

Widzę tu tylko jedną możliwość. Szansa powodzenia akcji sabotażu powinna być zmniejszona co najmniej o połowę. Oczywiście z pomysłem autorów gry, który wejdzie jutro.
 

DeletedUser

Guest
Dziękuję za tak długo wyczekiwaną naprawę rankingu plemion na s2.
Prosimy się o to odkąd tylko pamiętam, na innych s działał chociaż chwilowo, u Nas wcale.
Może w patchu 2.1, 2.8 , 3.9 ?
Chociaż ciuciubabkę na mapie świata w grze strategicznej można traktować też jako element zaskoczenia wroga. Mm, przebiegła taktyka.
Albo chociaż nich się zajmie tym ekipa odpowiedzialna za pay2win, dostęp do rankingu plemion a przez to do mapy świata za 1000 koron, wtedy pewnie wejdzie w jutrzejszym fixie.
 

DeletedUser

Guest
nie martw sie ranking plemion tez nie dziala tylko ze na 1 od dawna... :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry