Opinie Dyskusja na temat wersji 1.6

Status
Zamknięty.

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Nowa aktualizacja pojawi się 17.12.2014.

Wasze opinie są dla nas bardzo cenne. Dlatego zapraszamy do komentowania!

Listę zmian znajdziecie w tym temacie.
 

DeletedUser537

Guest
  • Misja sabotażu wymaga teraz co najmniej 3 szpiegów.
Co to ma niby zmienić ? Przecież nadal będzie można ugadać się w grupie i w 1 ataku zniszczyć 90% budynków w wiosce gracza, który ma po kilka tysięcy jednostek defensywnych. Czy Wy jako administracja i twórcy tej gry nie rozumiecie problemu z sabotażem ? On wypacza w tej chwili ideę tej gry, zabija ją i zniechęca graczy do grania. W zmienionej formie również nic się nie w tej kwestii nie poprawi. Sabotaż po pierwsze powinien mieć znikomą szansę na sukces, natomiast jednostki defensywne powinny zwiększać szansę na wykrycie szpiegów im więcej obrony, tym mniejsza szansa na udany sabotaż. Kolejna sprawa, która powinna się tu znaleźć to to, że gracz powinien mieć możliwość obrony przed sabotażem chociażby w taki sposób, że pojawi się możliwość wysyłania szpiegów jako wsparcie. Oczywiście to wszystko jeżeli już musi pozostać ten sabotaż. Najlepiej powinno się go usunąć i zastąpić czym sensownym nie wpływającym aż tak na rozgrywkę.
  • Misje sabotażu nie mogą być dłużej wykonywane jeśli nie posiadasz aktywnej Gildii Złodziei.
Trochę nie bardzo rozumiem co to ma niby oznaczać. Czyli, że co wcześniej mogłem nie posiadać Gildii Złodziei i dało się wysyłać szpiegów z opcją Sabotażu ?
 

rvdesti

Łucznik na koniu
Będziemy przyglądać się jak zmiana sabotażu wpłynie na grę. Myślę że zwiększenie minimalnej liczby szpiegów na pewno jest jakimś utrudnieniem. Czas rekrutacji oraz koszta szpiegów nie zezwolą na nieustanne nękania sabotażami. Zdarzał się błąd w przypadku gdy komturia została zniszczona na skutek wrogich ataków, gracz dalej mógł wysyłać szpiegów z misją sabotażu.
 

DeletedUser537

Guest
Nie zmieni to nic. W przypadku 1 gracz kontra 1 gracz okej, może cokolwiek poprawi. Co w przypadku, kiedy to 1 wioska zostanie zaatakowana przez 10 graczy, którzy posiadają po 5 wiosek. Każdy z nich wyśle po 5 szpiegów z 5 wiosek czyli będzie szedł atak 250 szpiegów z opcją sabotażu. Wioska atakowana posiada tylko 5 szpiegów i więcej mieć nie może, nikt również tych szpiegów jako wsparcie nie podeśle. Każdy z tych 250 szpiegów zniszczy 1 poziom budynku czyli prawie wyzeruje punktowo każdą wioskę bez względu na to ile będzie w niej jednostek broniących i wysłanego wsparcia do jej obrony. Gdzie tu jest sens ?
 

rvdesti

Łucznik na koniu
Sprawdźmy najpierw jak to będzie wyglądało w praktyce jeśli rzeczywiście zmiany nie będą wystarczające to pojawią się kolejne.
 

DeletedUser537

Guest
Jak sobie tam chcecie. Niby to jest jeszcze beta, więc błędy i niedopatrzenia mogą się pojawiać. Dziwi mnie tylko, że tak ciężko przyznać się do błędu i wycofać z gry to co w niej złe. Szkoda tylko, że wiele osób, które wydały na swoje wioski realne pieniądze w wyniku takiego niedopatrzenia potraciły je bezzwrotnie a Ci, których jeszcze to nie spotkało w dalszym ciągu mogą je stracić.

Ja dodam od siebie tyle, że tak długo jak będzie istniał ten błąd kasy na grę nie wydam.

Pozdrawiam i mam życzę Wam szczęścia przy tym projekcie.
 

DeletedUser41

Guest
Forum plemienia bardzo dobra zmiana :) nagroda za wchodzenie do gry trzeba się tym pobawić :) sabotaż trochę słabo ale dobrze ze InnoGames się tym tematem chociaż zainteresowało byle nie za późno

Naito;n4813 napisał:
Pozdrawiam i mam życzę Wam szczęścia przy tym projekcie.

Szczęście się przyda bo 4 świat ma chyba 19 dni a ja wbiłem tam wczoraj zbudowałem kilka budynków mam 241 pkt i miejsce 5985 coś słabo bardzo słabo z graczami
 

DeletedUser

Guest
Naito;n4811 napisał:
Nie zmieni to nic. W przypadku 1 gracz kontra 1 gracz okej, może cokolwiek poprawi. Co w przypadku, kiedy to 1 wioska zostanie zaatakowana przez 10 graczy, którzy posiadają po 5 wiosek. Każdy z nich wyśle po 5 szpiegów z 5 wiosek czyli będzie szedł atak 250 szpiegów z opcją sabotażu. Wioska atakowana posiada tylko 5 szpiegów i więcej mieć nie może, nikt również tych szpiegów jako wsparcie nie podeśle. Każdy z tych 250 szpiegów zniszczy 1 poziom budynku czyli prawie wyzeruje punktowo każdą wioskę bez względu na to ile będzie w niej jednostek broniących i wysłanego wsparcia do jej obrony. Gdzie tu jest sens ?
Ojojoj, wielki błąd w obliczeniach: z jednej wioski będzie można wysłać 1 akcję (3 szpiegów, 2 pozostanie w wiosce). Jeśli jest 10 graczy po 5 wiosek, to tych akcji będzie ledwie 50, a to już ogromna zmiana w stosunku do poprzedniej opcji, gdzie można było wysłać 250. Dodatkowo jak się uda zburzyć komturię to w ten sposób zablokuje się akcje z danej wioski, trochę też potrwa uzbieranie surowców na nią, by choć pierwszy poziom postawić. Oczywiście nie zmienia to faktu, że jednak szansa na powodzenie sabotażu mogłaby być mniejsza niż =100%, ewentualnie szpiedzy w broniącej wiosce mogliby nie ginąć tak często - to już by poprawiło obronę przed sabotażem i w sumie przed każdą akcją szpiegowską.

Forum plemienia: super zmiana, pytanie tylko, jak to będzie wyglądało, przy większej ilości działów? Zrobią się 2 wiersze, czy okno się rozciągnie? W sumie chyba najlepiej by było, gdyby okno forum było na cały ekran z możliwością zwijania do belki na dole. Można by wtedy czytać forum i grać jednocześnie - teraz otwarcie innych okien zamyka okno z forum.
 

DeletedUser610

Guest
Jeśli znów sie nic nie skopie bedzie to chyba najlepsza aktualizacja, poprawi sporo bledow.
Co do Sabotazu to nawet wysylanie wsparcia w postaci szpiegow sojusznikow nie za wiele by zmienila, poniewaz zblizajacych sie atakow sabotazowych poprostu nie widac.
Mam tez gleboka nadzieje ze ranking rzeczywiscie znow zacznie dzialac
Pozdrawiam
 

DeletedUser567

Guest
Od siebie dodam, że miałem cichą nadzieję, że w wersji 1.6 wprowadzą już możliwość zapraszania znajomych do grania w bliskiej okolicy. To byłoby coś! :D
Póki co ciężko jest grać z jakimś kolegą czy koleżanką jeżeli wywala ich 50h drogi od nas :>

Do graczy grających na becie:
Jest już jakieś info odnośnie tej opcji?
 

DeletedUser178

Guest
Naito;n4806 napisał:
    • Misje sabotażu nie mogą być dłużej wykonywane jeśli nie posiadasz aktywnej Gildii Złodziei.
    Trochę nie bardzo rozumiem co to ma niby oznaczać. Czyli, że co wcześniej mogłem nie posiadać Gildii Złodziei i dało się wysyłać szpiegów z opcją Sabotażu ?


  • Tak, teraz jest błąd polegający na tym, że po zburzeniu komturii przez wroga, z takiej wioski nadal można słać szpiegów z misją sabotażu (jeżeli wcześniej była wybrana Gilida Złodziei oczywiście)
 

DeletedUser537

Guest
marrszoo;n4815 napisał:
Ojojoj, wielki błąd w obliczeniach: z jednej wioski będzie można wysłać 1 akcję (3 szpiegów, 2 pozostanie w wiosce).

Gdzie to niby wyczytałeś ? Z tego co widzę to różnica polega na tym tylko, że w nowej wersji nie będzie można wysłać mniej niż 3, ale będzie można 4 lub 5 i każdy z nich zadziała tak jak działa do tej pory. "Misja sabotażu wymaga teraz co najmniej 3 szpiegów." Co najmniej nie znaczy tylko, nie znaczy również, że tych 3 będzie działać jak 1. Aczkolwiek gdyby było tak jak mówisz to już by było coś. Mam nadzieję, że tak jest.
 

DeletedUser

Guest
Zmiany w sabotażu bardzo cieszą, ale wolałbym minimum 4 szpiegów. Przy trzech surowce są znikome, a przy 4 już czas werbowania idzie na korzyść rzadszego korzystania z tej opcji.
No i mam nadzieje, że nawet jak trzech wejdzie to zniszczą tylko jeden poziom budynków, a nie trzy poziomy :)
 

DeletedUser

Guest
Naito źle to rozumiesz ponieważ 3 szpiegów trzeba będzie wysłać żeby zrobić 1 sabotaż który może dać 1 zniszczenie losowego budynku,4 i 5 szpiega nie wyślesz z tej samej wioski na sabotaż,na zwykły zwiad jednostek lub budynków owszem tak,to ogólnie spowolni ilość sabotaży dziennie,brakuje dalej zmian po stronie obrony przed tym,wogóle śmieszne jest to że 1 szpieg może zabić 2 obrońców,generalnie zmiana idzie w dobrym kierunku ale licze na to że bardziej osłabią to.
 

DeletedUser537

Guest
Chciałbym się mylić. Jeżeli jest tak jak większość z Nas chciałaby aby było to fajnie. Tylko, że w dalszym ciągu nie jest to potwierdzone.
 

DeletedUser41

Guest
marrszoo;n4815 napisał:
Forum plemienia: super zmiana, pytanie tylko, jak to będzie wyglądało, przy większej ilości działów? Zrobią się 2 wiersze, czy okno się rozciągnie? W sumie chyba najlepiej by było, gdyby okno forum było na cały ekran z możliwością zwijania do belki na dole. Można by wtedy czytać forum i grać jednocześnie - teraz otwarcie innych okien zamyka okno z forum.
Testowałem to na wersji beta wygląda to tak ze zamiast rozwijanego menu otwierają się działy tak jak zwykle tematy i wybierasz który chcesz otworzyć :(

klikając w któryś z działów otwiera ci się dopiero karta wiec można mieć nawet i 100 działów

67900247203642110723.png


plusem jest ze widać teraz w jakim dziale jest nowy post
 

DeletedUser178

Guest
Naito;n4861 napisał:
Chciałbym się mylić. Jeżeli jest tak jak większość z Nas chciałaby aby było to fajnie. Tylko, że w dalszym ciągu nie jest to potwierdzone.
Wszystko jest potwierdzone i od dawna wiadome, tylko Ty z jakiegoś powodu nie przyjmujesz tego do wiadomości. 3 szpiegów = 1 sabotaż, proste! 1.16 jest na zamkniętej becie od wczoraj i tak to właśnie działa.

1.6 oczywiście, nie 1.16 :)
 

DeletedUser537

Guest
Przyjmuję do wiadomości i przyjmowałem taką możliwość. Najzwyczajniej, nikt wcześniej nie pisał nić o zamkniętej becie i nie podał pewnych informacji, więc nadal w to wątpiłem :) No ale skoro pewne, że 1 sabotaż składający się z 3 szpiegów może zniszczyć tylko 1 poziom budynku to okej. Czy to wystarczy, aby poradzić sobie z tym problemem wątpię no ale czas pokaże.
 

DeletedUser178

Guest
Też wydaje mi się, że to nie rozwiąże do końca problemu i że jest to tylko rozwiązanie przejściowe, taki "hotfix" naprawiający totalnie skopaną mechanikę sabotażu.
 

DeletedUser

Guest
Ta gra nie jest w zamkniętej becie już całkiem długo (w angielskiej wersji również),coś pomyliłeś ADI3ek,to jest beta a nie zamknięta beta,choć błędy zdarzają się tu takie jakby dalej w niej była.
 
Status
Zamknięty.
Do góry