Opinie Dyskusja na temat Aktualizacji Balansującej II

Status
Zamknięty.

DeletedUser1157

Guest
a gdzie niby się zmieszczą te surowce? Liczyliście ile surowców się wkłada w komturie powyżej 5 lv? Na tydzień magazyny będą po 1 mln?
 

DeletedUser1202

Guest
Ja przybiera się już kilka tygodni patrząc po ich zachowaniu i pomysłach jakieś 1/3graczy odejdzie.Oni stracą dochody albo będą mieli nieopłacalne prowadzenie gry więc ją zamknął.
 

CamiloDraye

Nowicjusz
Nie rozumiem dlaczego tak wiele osób jeździ po wszelkich publikowanych ogłoszeniach czy po samym supporcie. Nie wspominając już o tym że support wiele związku z wydawanymi aktualizacjami nie ma trzeba jeszcze dodać to, że ta gra jest w fazie beta a planowane wydanie jest na październik 2015 roku - które równie dobrze może być przełożone.

Aktualizacja o której mowa bardzo mnie satysfakcjonuje bo uwzględnia opinie ludzi, którzy grają w TW2 i w związku z niektórymi pomysłami/zażaleniami domyślam się że została wprowadzona. Jak na mój gust to dobry początek jeżeli opinie grających mają znaczenie w rozwoju gry.

Cieszę się że rozwój militarny będzie przyśpieszony a tym samym punktowo zwolniony, to wiele zmieni.

Nie podoba mi się jednak wymuszenie końca światów poprzez dominację kontynentalną. Jak się domyślam to krok w celu likwidacji nieopłacalnych serwerów jednak wiele ludzi wyczekuje tego, co wcześniej zostało obiecane.

-Odnosząc się do komentarzy:

Padło bardzo dobre pytanie na temat tego w jaki sposób zostaną zrekompensowane straty jednakże już sam fakt, że będą mnie uszczęśliwia.

Zdanie "Polska wersja powinna rządzić się własnymi prawami i innym krajom nic do tego.Bo POLSKA to POLSKA a nie Niemcy czy Anglia." to największa głupota jaką ostatnio udało mi się przeczytać. Gra jest robiona przez Niemieckie studio InnoGames a to, że jest po Polsku to jedynie fakt że została przetłumaczona byśmy mogli grać w swoim języku mając przy tym łatwiej. Gra jest rządzona prawami owego studia i niezależnie od języka są podejmowanie takie same decyzje.

Nawiązując dalej... Gramy za darmo. W takich grach są i zawsze będą mikropłatności z czego nikt nie powinien mieć żadnej urazy bo robią na tyle dobrą grę, że powinni na tym zarabiać. Swoją drogą TW2 nie jest nastawione w żadnym razie na duże zarobki i pewnie osiąga dużo mniejsze niż takie "Elvenar", gdzie bez realnych pieniędzy nic się nie osiągnie.

Ale narzekanie to chyba już polska mentalność..
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20

Guest
Nie rozumiem dlaczego tak wiele osób jeździ po wszelkich publikowanych ogłoszeniach czy po samym supporcie. Nie wspominając już o tym że support wiele związku z wydawanymi aktualizacjami nie ma trzeba jeszcze dodać to, że ta gra jest w fazie beta a planowane wydanie jest na październik 2015 roku - które równie dobrze może być przełożone.

Skąd informacja, że to jeszcze beta?
 

DeletedUser

Guest
Ja też powstrzymywałem się z jakąkolwiek krytyką w sposób otwarty, na forum, przez prawie rok. Miarka się jednak w pewnym momencie przebrała, a ilość błędów i niedopracowań jest zatrważająca. Życzę Ci, żebyś z nimi miał jak najmniejszą styczność.
Mówisz, że opinie graczy są wysłuchiwane? Hmm, o możliwości zastępstw ludzie trąbią już od bardzo dawna, a jak widać dalej nie zostały wprowadzone.
I skąd w ogóle informacja, że jest to beta, a planowane wydanie jest na październik 2015. Gdzieś Ty coś takiego wyczytał?
 

DeletedUser1184

Guest
**************
Zdanie "Polska wersja powinna rządzić się własnymi prawami i innym krajom nic do tego.Bo POLSKA to POLSKA a nie Niemcy czy Anglia." to największa głupota jaką ostatnio udało mi się przeczytać. Gra jest robiona przez Niemieckie studio InnoGames a to, że jest po Polsku to jedynie fakt że została przetłumaczona byśmy mogli grać w swoim języku mając przy tym łatwiej. Gra jest rządzona prawami owego studia i niezależnie od języka są podejmowanie takie same decyzje.
Ale narzekanie to chyba już polska mentalność..
Już widzę jak inne nacje traktują Polskie gry. Nikt kto czuje się polakiem nie odważyłby się tego zdania skomentować w ten sposób. To, że TW jest grą niemiecką nie znaczy, że ma narzucać nam swoje pomysły. Napiszę ci jeszcze raz bo pewnie jesteś innej nacji i nie rozumiesz o co w tym zdaniu chodzi.

Przykład:
Niemcy w fabryce produkują produkt G (łajno). Mają dobry pomysł jak natrzepać trochę kasy. Tym pomysłem jest eksport produktu G do innych krajów. Zaczynają go sprowadzać do Polski. Polacy się cieszą :D. Nagle kogoś u góry olśniło i powiedział, że musimy ulepszyć produkt G (niech zacznie śmierdzieć). Wywieszają ogłoszenie, że niebawem do Polski zacznie trafiać ulepszony produkt G (czyli ten śmierdzący). Wiele osób jest przeciwna tej śmierdzącej (czyli niepotrzebnej) rzeczy. Nagle wyskakuje nie wiadomo skąd jakiś ziomek i krzyczy do Polaków "To niemiecki produkt i cieszcie się, że w ogóle go dostaliście. To nic, że śmierdzi, ale przecież to jakiś gość wymyślił więc jest dobre."

Przepraszam za błędy, ale nie jestem polonistą :p

Do tej pory nie krytykowałem, żadnej aktualizacji, ale jak ujrzałem ten badziew to nie mogłem się powstrzymać i musiałem napisać. Lecz przez wiele błędów, które zostały wprowadzone przy ostatniej aktualizacji skomentowałem również tamtą.
 

DeletedUser302

Guest
Z Twojego toku rozumowania wychodzi, ze tak na prawdę każda wersja TW2, zależnie od wersji jezykowej powinna byc inna, bo polski narod chce czegos, niemiecki czegos innego, a angielski w ogole nic nie chce.

Kolega CamiloDraye wyjasnil Ci dostatecznie i w pelni trafnie, na czym rzecz polega - gra jest jedna, ma jeden regulamin, jedna zasade dzialania a jedyne co ja wyroznia w poszczegolnych krajach to to, iz wiekszosc Europy moze w nia grac w swoim ojczystym jezyku.

Polski narod nie jest w zaden sposob wyjatkowy aby pod tym wzgledem byc traktowany innaczej niz pozostala czesc Europy.

Gra jest dla kazdego dobrowolna, nikt nikogo nie zmusza do niej. Kazdy swiadomie akceptuje warunki i zasady gry.

I najwazniejsza sprawa - po raz setny co prawda - polski support, ani zaden inny, nie odpowiada za to co pojawi sie w aktualizacjach.
Jedyne co mozemy robic to przekazywac bledy/pomysly do tworcow gry czyli bezposrednio do InnoGames.
 

rvdesti

Łucznik na koniu
Wszyscy mówią tylko ile gra ma błędów ale nikt nie mówi jakich dokładnie. Ja zakładam że będzie dało się je zliczyć na palcach jednej ręki, więc chyba nie ma ich aż tak dużo jak się wydaje.
 

DeletedUser

Guest
Może i nie ma aż tak dużo, ale te które są nie są w ogóle naprawiane, ani nic z nimi nie jest robione i technicy mają to kompletnie gdzieś...

Nawet najprostsze (i zgłoszone) błędy które wymagają jedynie podmianki kawałekcza tekstu w bazie danych, a nawet samej nazwy nie są naprawiane. Np literówka w stronach sojuszu albo zamienienie miejscami pkt deff z off na stronie sojuszu.
Minęło już kilka dni od aktualizacji, a te dwa błędy, zwłaszcza pierwszy można naprawić w 15 minut mając dostep do bazy danych...
Żenada.
 

DeletedUser

Guest
Wszyscy mówią tylko ile gra ma błędów ale nikt nie mówi jakich dokładnie. Ja zakładam że będzie dało się je zliczyć na palcach jednej ręki, więc chyba nie ma ich aż tak dużo jak się wydaje.
Absolutnie się nie zgodzę. Wiele błędów jest zgłaszanych i dokładnie wyjaśnianych. Nie dziwcie się jednak, że coraz więcej osób odchodzi z gry czy się na nią zobojętnia i kolejnych pojawiających się błędów już nie zgłasza. Odpowiedź na to jest prosta. Ze zgłoszonymi problemami w dużej mierze nic nie jest robione, toteż większość zaczyna powątpiewać w jakikolwiek sens zgłaszania czegokolwiek. Człowiek się "napoci", żeby swój problem opisać, porobi printscreeny, a i tak pozostanie jego problem albo nierozwiązany, albo nawet nikt się nim nie zainteresuje. Nie oczekujcie, że gracze będą się trudzić, jeżeli Wy, jako support czy Inno nic z tym nie robicie. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.
 

rvdesti

Łucznik na koniu
Większość zgłaszanych błędów dotyczy tego samego. Sprawdź proszę przebieg aktualizacji ile błędów już zostało naprawionych. Wynika z tego że jednak coś tam Inno robi. Na każde zgłoszenie zawsze odpowiadamy i staramy się pomóc więc nie wiem skąd takie wnioski.
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Może i nie ma aż tak dużo, ale te które są nie są w ogóle naprawiane, ani nic z nimi nie jest robione i technicy mają to kompletnie gdzieś...

Nawet najprostsze (i zgłoszone) błędy które wymagają jedynie podmianki kawałekcza tekstu w bazie danych, a nawet samej nazwy nie są naprawiane. Np literówka w stronach sojuszu albo zamienienie miejscami pkt deff z off na stronie sojuszu.
Minęło już kilka dni od aktualizacji, a te dwa błędy, zwłaszcza pierwszy można naprawić w 15 minut mając dostep do bazy danych...
Żenada.


Podajesz błędy z ostatniej aktualizacji. Nie są to błędy krytyczne zatem nie wymagają natychmiastowej naprawy. Aktualizacje są przeprowadzane bardzo często co za tym idzie takie błędy jak te zostaną naprawione przy następnej aktualizacji.
 

DeletedUser

Guest
Większość zgłaszanych błędów dotyczy tego samego. Sprawdź proszę przebieg aktualizacji ile błędów już zostało naprawionych. Wynika z tego że jednak coś tam Inno robi. Na każde zgłoszenie zawsze odpowiadamy i staramy się pomóc więc nie wiem skąd takie wnioski.
No właśnie, gracze zgłaszają te same błędy, a one dalej nie są naprawiane. Co więcej, są sytuacje, kiedy błąd naprawiony nie został, a na forum jest on wrzucany w dział "błędy naprawione".
Zgadza się, w aktualizacjach znajduje się lista naprawionych błędów, która bardzo rzadko zawiera błędy, które ludzie zgłaszają. Zazwyczaj są to jakieś skrajne przypadki, rzadkie błędy, często nie mające wpływu na rozgrywkę. Co więcej, nowe aktualizacje wprowadzają nowe błędy, które są następnie naprawiane w kolejnych aktualizacjach wprowadzających inne błędy... Błędne koło, a występujące przez długi czas uciążliwe błędy są nieruszone.
Nie na każde zgłoszenie odpowiadacie. Nie będę już jednak zarzucał konkretnymi linkami z forum, po prostu mi się nie chce.
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
W tym miejscu ten temat czas zakończyć, ponieważ nie jesteś w stanie dodać nic nowego do dyskusji. Kilka postów wcześniej pisałeś o masach błędów, które od długiego czasu nie są poprawiane. Teraz zaczynasz pisać jedynie o nowych błędach.

Znajdując błąd, Twoim obowiązkiem zgodnie z zasadami gry jest jego zgłoszenie. Nie czekaj aż inni zrobią to za Ciebie. Jak sam pokazujesz jesteś już zaawansowanym członkiem społeczności TW2 co oznacza, że jesteś w stanie wspierać innych (mniej doświadczonych) swoją wiedzą. Zatem do dzieła.

Jeśli masz jeszcze uwagi dotyczące innego tematu niż aktualizacji balansującej to zapraszamy do supportu lub innego bardziej odpowiedniego tematu na forum.



Tak, tak wszystkie kolejne wiadomości nie związane z tematem dyskusji będą kasowane.


Polecam jednak zapoznać się z zasadami gry oraz z zasadami forum.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Ważne pytanie - Czy te zmiany będą wprodzone na już istniejących serwerach czy tylko na nowych?

Nie widziałem NA TO odpowiedzi TEAMU TW2 nigdzie, ale sądząc po tym ze dalej rekrutuje się wszystko mega wolno to pewnie tylko na nowych swiatach planujecie rewolucje ?
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Zmiana będzie wprowadzona wszędzie. Zanim jednak zostanie wprowadzona na wszystkie wersje testowana będzie >>tutaj<<
 

DeletedUser188

Guest
czy ta aktualizacja będzie wprowadzona jeszcze w tym roku?
 
Status
Zamknięty.
Do góry