Opinie Dyskusja na temat Aktualizacji Balansującej II

Status
Zamknięty.

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Wasze opinie są dla nas bardzo cenne. Dlatego zapraszamy do komentowania!

Listę zmian znajdziecie w tym temacie.
 

DeletedUser

Guest
Wreszcie jakaś ciekawa i wartościowa aktualizacja.

Zmiana czasu i kosztów budowy budynków jest całkowicie zbędna moim zdaniem, ale już reszta prezentuje się wyśmienicie.

Szybszy czas rekrutacji wojsk to jest to czego właśnie potrzeba. Obecnie szkolą się zbyt wolno co da się odczuć zwłaszcza w przypadku wojsk ofensywnych. Po każdej grubszej akcji trzeba aż dwóch tygodni zanim naszkoli się wystarczająca ilość wojsk do kolejnej akcji. Skrócenie czasu rekrutacji to bardzo pozytywna zmiana!

Zmniejszenie ilości poziomów Komturii też na plus. Obecnie kompletnie nie opłaca się jej budowac powyżej pierwszego poziomu. Strasznie to drogie, a bardzo niewiele daje.

Rozbudowa szpitala też świetny pomysł. Przyda się.

Ważne pytanie - Czy te zmiany będą wprodzone na już istniejących serwerach czy tylko na nowych?
 

DeletedUser20

Guest
Szybsza rekrutacja :cool: Podoba mi się ta aktualizacja!

W większości zgadzam się z @Captain. Komturia na plus, Szpital na plus, szybsza rekrutacja na plus. Co do rozbudowy budynków... Najbardziej interesuje mnie czas budowy Farmy, Koszar i Ratusza na wyższych poziomach. ;)


Ale mam też sugestię, może warto ją uwzględnić w tej samej aktualizacji:

Skoro jednostki od początku będą się zdecydowanie szybciej rekrutowały, a koszty budynków z pierwszych poziomów wzrastają (10x droższy Ratusz na 4 poziom) to gra będzie jeszcze bardziej nastawiona na farmienie.

Czyli jeszcze więcej będzie zależało od wiosek barbarzyńskich.

Trzeba więc zbalansować także ich rozlokowywanie i rozwój. Pomijam to co ma naprawić aktualizacja 1.22, czyli rozmieszczenie w obrębie prowincji. Chodzi o to, że w niektórych prowincjach są 3-4 barby, a w sąsiednich 7 czy 10. Mam na myśli okres po zapełnieniu się prowincji do momentu pojawiania się tych nowych wiosek (czyli od 1-2 dnia gry do 14). Oczywiście nie można oczekiwać, że każdy będzie miał sprawiedliwe i idealne warunki na start, element szczęścia to nieodłączna część tej gry. Ale można to trochę dopracować, skoro ma mieć jeszcze większy wpływ na grę.

I poza tym te nieszczęsne prowincje, w których barby się nie rozwijają, bo nie ma w nich żadnego aktywnego gracza... Trochę większy wpływ sąsiednich prowincji by się przydał na rozwój wiosek barbarzyńskich.
 

DeletedUser

Guest
http://scr.hu/30pq/1xvfq
the straż domowa, rozumiem że to jakaś nowa odmiana straży?

Wg. mnie te przyśpieszenie szkolenia jednostek to kolejny cios dla graczy defensywnych. Szkoda, szczególnie na nowych serwerach...
 

DeletedUser

Guest
Czemu cios dla graczy defensywnych?

Defensywni mają z górki w tej grze bo dużo łatwiej jest się bronić niż atakować. Zwłaszcza z tym systemem wiary i kościołów ;)
 

DeletedUser1184

Guest
Jeżeli chodzi o stare serwery to ja jestem przeciwko zmianie. Każdy serwer powinien być traktowany osobno. Każda nowinka też powinna wchodzić na nowszych serwerach a nie na starych, gdzie wielu graczy jest przystosowanych do tego co ma (tylko warto poprawić błędy i niedociągnięcia). Mam jeszcze pytanie. Jak będziecie wprowadzać tą zmianę to co tym razem zwalicie? Zawsze jak wprowadzacie jakąś nowinkę to powstają nowe problemy. Jest coraz więcej błędów w grze (na których powinniście się skupić).
 

DeletedUser

Guest
Chciałem dotrwać do zakończenia Alnwick ale widzę że nie ma szans. Planowane zmiany to jakiś chory żart z garstki graczy, którzy tam jeszcze grają. Przyspieszenie rekrutacji owszem ale na zasadach proponowanych wyżej, osobna rekrutacja konnicy, osobna piechoty itd
 

DeletedUser1184

Guest
Wprowadzacie jakiś badziew a to co potrzebne (i miało być od 3 sierpnia) jest zapomniane. Mowa tu o https://pl.wiki.tribalwars2.com/index.php?title=Wspólna_gra .

Drodzy gracze. Przeczytajcie każdą dyskusję a zobaczycie jak ekipa TW2 olewa nasze słowa. Pomimo, iż mamy zastrzeżenia do wprowadzanych zmian są one dodawane. Nie dbają o to aby nam się grało lepiej, ale o to aby wyciągnąć jak najwięcej kasy.

Olewajcie graczy dalej a gra upadnie jak wiele innych. Zostaną tylko wasi pupile.
Polska wersja powinna rządzić się własnymi prawami i innym krajom nic do tego.Bo POLSKA to POLSKA a nie Niemcy czy Anglia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Wprowadzacie jakiś badziew a to co potrzebne (i miało być od 3 sierpnia) jest zapomniane. Mowa tu o https://pl.wiki.tribalwars2.com/index.php?title=Wspólna_gra .

Z całym szacunkiem ale nigdzie nie było napisane, że ta opcja wejdzie 3 sierpnia. Nie ma takiej informacji w żadnej z aktualizacji. Jedyne co było wprowadzane to zmiana zasad gry. Jest to etap poprzedzający wprowadzenie funkcji. Zanim opcja taka jak ta zostanie wprowadzona, zasady również muszą stać się jasne.
 

DeletedUser

Guest
Wprowadzacie jakiś badziew a to co potrzebne (i miało być od 3 sierpnia) jest zapomniane. Mowa tu o https://pl.wiki.tribalwars2.com/index.php?title=Wspólna_gra .

Drodzy gracze. Przeczytajcie każdą dyskusję a zobaczycie jak ekipa TW2 olewa nasze słowa. Pomimo, iż mamy zastrzeżenia do wprowadzanych zmian są one dodawane. Nie dbają o to aby nam się grało lepiej, ale o to aby wyciągnąć jak najwięcej kasy.

Olewajcie graczy dalej a gra upadnie jak wiele innych. Zostaną tylko wasi pupile.
Polska wersja powinna rządzić się własnymi prawami i innym krajom nic do tego.Bo POLSKA to POLSKA a nie Niemcy czy Anglia.

Masz rację, POLSKA to POLSKA :) złotówka, to złotówka (zapewne o to chodzi).
Gry ftp z reguły są nastawione na ułatwienia za pieniądze. Mógłbym wyliczyć na palcach jednej ręki takie gry,
które pomimo systemu ftp - w swojej ofercie sklepiku posiadają tylko przedmioty mające charakter wyłącznie kosmetyczny.

Nie czytałem wszystkich tematów na forum ( jestem tu od niedawna), jednak myślę że jeśli wprowadzone zostanie "ulepszenie" które wpływa negatywnie na jakość rozgrywki, w następnej aktualizacji zostanie ono usunięte/zmienione.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do aktualizacji, jestem troszkę zawiedziony myślą o tym, że będę musiał jeszcze więcej czasu spędzać przed grą. Głównie z powodu częstych ataków jakie zapowiadają się po "update".

Ale zobaczymy, może nie taki diabeł straszny jak go malują.
 

DeletedUser

Guest
No i nareszcie ktoś mądrze gada. O tryb współpracy upomina się wiele osób, a otrzymujemy "łatkę balansującą", o której nikt nigdy nie wspominał. Niezłe priorytety macie przy takiej ilości błędów gry i braków wielu rzeczy, choćby możliwości szybkiej rekrutacji wojska czy szpiegów w wielu wioskach "na raz".
 

DeletedUser1184

Guest
No i nareszcie ktoś mądrze gada. O tryb współpracy upomina się wiele osób, a otrzymujemy "łatkę balansującą", o której nikt nigdy nie wspominał. Niezłe priorytety macie przy takiej ilości błędów gry i braków wielu rzeczy, choćby możliwości szybkiej rekrutacji wojska czy szpiegów w wielu wioskach "na raz".
Mam nadzieję, że szybkiej nie masz na myśli tej łatki, ale usprawnioną rekrutację (jak w plemionach).
 

DeletedUser1202

Guest
Komturia

  • Maksymalny poziom został zredukowany z 10 do 3.
  • Redukcja kosztów rekrutacji:
    • Poziom 1: 2%
    • Poziom 2: 3%
    • Poziom 3: 5%
  • Technologia "Ulepszenie konstrukcyjne" została przeniesiona z poziomu 10 na 3.

Co z graczami którzy Komturie mają na poziomie wyższym niż 3?? Odzyskają surowce??
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Komturia

  • Maksymalny poziom został zredukowany z 10 do 3.
  • Redukcja kosztów rekrutacji:
    • Poziom 1: 2%
    • Poziom 2: 3%
    • Poziom 3: 5%
  • Technologia "Ulepszenie konstrukcyjne" została przeniesiona z poziomu 10 na 3.

Co z graczami którzy Komturie mają na poziomie wyższym niż 3?? Odzyskają surowce??

Na obecną chwilę planowany jest zwrot surowców.
 

DeletedUser1184

Guest
Na 10 poziomie mieliśmy redukcje kosztów 10% a tu tylko 5%. Z czego mamy się cieszyć?
 

DeletedUser

Guest
jak to wejdzie to ja rzucam gre, chcecie szybciej zrobcie speed serwer niech napalency siedza i sie brędzlują, ja sie pisalem na taka gre jak jest teraz i mi odpowiada
 

DeletedUser1184

Guest
jak to wejdzie to ja rzucam gre, chcecie szybciej zrobcie speed serwer niech napalency siedza i sie brędzlują, ja sie pisalem na taka gre jak jest teraz i mi odpowiada
Nie będziesz jedyny i mam nadzieję, że sporo osób opuści TW2.
 
Status
Zamknięty.
Do góry