Zastosowanie berserkerów

  • Rozpoczynający wątek Krassy
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Póki co wszsytko sprawdzalem sobie w symulatorze, w grze boję się testować, ale może ktoś z Was - bardziej doświadczonych coś na ten temat wie...

Interesują mnie przede wszystkim 2 kwestie
  • umiejętność specjalna
Tutaj problem jest od samego początku - już tutorial się miesza:
Raz mamy: "Berserker jest potężną, awangardową jednostką, która dominuje na polu walki. Walczą z podwójną siłą jeśli siły przeciwnika są znacznie większe niż Twoje."
Kawałek niżej: "Berserker zyskuje +100% siły ataku jeśli wroga armia jest lepsza."

Zastanawiając się więc co jest prawdą, i co to ogólnie znaczy 'znacznie większe' lub 'lepsza', sprawdzałem w symulatorze przy jakim stosunku berserkerów to wrogich wojsk ich efektywność nagle wzrośnie. Niestety - albo berserker jest zepsuty, albo symulator, bo nie ma w żadnym momencie poprawy skuteczności berserkerów, czy to róznica wynosi 1 jednostkę, czy przewaga jest dwu-, trzy-, cztero-krotna. Mam nadzieję, że to tylko symulator...
  • Skuteczność
Klejnym problemem jest ta podstawowa skuteczność jednostki, bo niby atak 300 w przeliczeniu na jednostkę daje 50 ataku za jedno miejsce na farmie, a więc czysto teoretycznie - najsilniejsza jednostka ofensywna.
I tu znowu odwiedzam symulator - co się okazuje:​
# vs piki - berserker jest chyba rozpoznawany przez pikinierów jako lk, bo straty ma bardzo zbliżone co lekka jazda (dziwne, bo wydawałoby się się berserkerzy to piechota)
# vs miecze - tutaj berserkerzy są super efektywni, 100 berserkerów pada dopiero przy 3000 mieczników (przy zerowym murku), a więc o wiele efektywniejsi od każdej innej jednostki
# vs łuki - Sytuacja podobna jak z pikami, troszkę lepsza. 100 berserkerów pada przy 500 łukach (pik wystarczyło 330).
# vs ck - Tutaj w zaokrągleniu 100 berserkerów wybija się nawzajem ze 100 ck, ilość miejsca w zagrodznie taka sama, tylko ck 5 razy tańsze.​
Lecąc dalej z tematem, ok widzimy, jak wypada z poszczególnymi oddziałami osobno, sprawdzam więc jak się sprawdzi vs mieszane wojska obrońców - i jest słabo padają szybko, zadają małe straty. Więc sprawdzam dalej, dorzucam normalnego offia do moich berserkerów - i jest tragedia, w zasadzie nie robią żadnej różnicy.

Wnioski
Wszystko co tu opisałem jest oparte o niemiecki symulator 'DS Pro Simulator'.
Symulator nie wykazuje aktywowania się 2x obrażeń w przypadku walki z liczniejszym (już mniejsza o to o ile/ile razy) wrogiem.
Skuteczność berserkerów w walce jest słaba, bo tak jak na przykład topory są dobre przeciw pikom i łukom, lk przeciw mieczom i łukom, a łk przeciw mieczom i pikom, tak berserkerzy są skuteczni jedynie przeciw mieczom - innym jednostką ustępując pola.
Nie wiem też jaka jest kolejność atakowania poszczególnych jednostek, ale posiadanie w armii 100 berserkerów, zajmujących 600 miejsc w zagrodznie, nie wnosi praktycznie nic do walki, a ich koszt 100 berserkerów odpowiada kosztom produkcji blisko 1000 lk.

Jednostka wg mnie nieopłacalna nawet mimo tego, że produkuje się niezależnie od innych wojsk. Lepiej rzucić surowce w monety...
Jakie jest wasze zdanie i wasze doświadczenia?
 

DeletedUser

Guest
na to pytanie co autorzy mieli na myśli "znacznie większe niż twoja armia" pewnie nigdy nie poznamy,symulatory też zgadują ile berserker faktycznie daje,dopiero po zrobieniu symulatora wbudowanego w grze będzie można jakoś konkretnie określić faktyczną moc berserkera,narazie to on się nadaje do szybszego odtworzenia pełnego offa z racji oddzielnej rekrutacji tej jednostki.
 

DeletedUser

Guest
Pierwsza i najważniejsza rzecz: czy symulator, którego używałeś jest zatwierdzony przez InnoGames? Bo ja mam np taki symulator: Tribal Wars 2 - Symulator Ataku ale nie polegam na nim choćby z powodu takiego, że nie bierze pod uwagę przedmiotów rycerza. Chociaż kilka symulacji przeprowadzonych wg Twojego opisu potwierdza fakt, że Berserkerzy są najlepsi przeciwko miecznikom, przy innych jednostkach już nie.

Nie wiemy (brak jest info) czy jakikolwiek symulator jest wiarygodny, czy błąd jest w opisie na wiki czy w grze.
 

DeletedUser

Guest
Dlatego ja raczej oczekuję, że wypowiedzą się gracze, którzy mieli do czynienia z berserkerami w grze, mają raporty, sami może już testowali ich zachowanie w walce, a nie na sucho tak jak ja :)
Albo ktoś z supportu w końcu poda pełne statystyki jednostek (obronnych - deffa przeciw berserkerom i samego berserkera - kiedy odpala się umiejętność specjalna)


A Ty akurat marrszoo grałeś i na zagranicznych tw2 i tutaj na pierwszych światach, z tego co sięorientuję, więc coś tam powinieneś wiedzieć przeca
 

DeletedUser

Guest
Niestety, grałem tylko na międzynarodowej becie, skończyłem na 1 wiosce. Tu gram tylko na A, ale jak na razie zainwestowałem w sabotażystów :D więc jeszcze nie wiem jak berki działają :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry