Wymagania sprzętowe.

DeletedUser2804

Guest
Mam pytanie, które strasznie mnie nurtuję.
Tak mi zaczyna dokuczać ten temat, że pozwolę sobie podzielić pytanie na części.

Chodzi mi o wymagania sprzętowe gry Tribal Wars 2, niezależnie od wersji kompilacji.
Informacji tych niestety nigdzie nie znalazłem.

1. Jaki jest zalecany system operacyjny dla gry?
2. Jaka jest zalecana przeglądarka internetowa?
3. Jakie są wymagania minimalne procesora?
4. Jakie są wymagania minimalne pamięci RAM?
5. Jakie są wymagania minimalne GPU karty graficznej?
6. Jakie są wymagania minimalne pamięci RAM karty graficznej?
7. Jaka jest wymagana minimalna prędkości połączenia z internetem?

Pytania dotyczą wersji gry na komputery stacjonarne.
 

DeletedUser1382

Guest
Hej.

Tak ogólnikowo napisz,że swojego doświadczenia.
Podejrzewam,że nawet na systemie Win 98 by poszła;) Komputer musi mieć moc tylko taką co by przeglądarka płynnie chodziła. Zalecana jest przeglądarka Chrome, ostatnio lukałem na Operze u siebie i na innych komputerach to niestety, granie jest niemożliwe na Operze. Internet, też bez cudów, ale jednak im szybszy tym lepszy. Najczęściej uzywam hotspota z telefonu i smiga. Ale jak jest konkretna akcja, w grze, podpinam modem prosto do lapka. Chodzi o synchro ataków.

Tyle ode mnie.

Pozdro.
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Podam optymalnie na jakich miałam okazję testować i działa stabilnie bez jakichkolwiek "zacięć":

1. Jaki jest zalecany system operacyjny dla gry? Od Visty po Windows 10
2. Jaka jest zalecana przeglądarka internetowa? Ta informacja jest podana w zasadach gry "(wspierane przeglądarki: Chrome, Firefox oraz Internet Explorer 11 lub wyższe)". Najmniej problemów jest na przeglądarce Google Chrome.
3. Jakie są wymagania minimalne procesora? I7 (Intel Core i7-4700MQ)i I7 (Intel Core i7-4700HQ) z czterema rdzeniami daje radę bez problemu.
4. Jakie są wymagania minimalne pamięci RAM? 16 GB RAMu

5. Jakie są wymagania minimalne GPU karty graficznej? GTX 765M oraz GTX 870M
6. Jakie są wymagania minimalne pamięci RAM karty graficznej? 2048 MB GDDR5 oraz 3072 MB GDDR5
7. Jaka jest wymagana minimalna prędkości połączenia z internetem? Od 80 do 250 Mb/s nigdy nie miałam problemów.


Na i5 z podobnymi parametrami, które podałam wyżej też śmiga, a także na 8GB RAMu.

Podane przeze mnie parametry są optymalne. Co za tym idzie na niższych/słabszych również gra będzie działać.

Przykładowo XP jakieś 2 GB RAMu i wbudowana podstawowa karta graficzna śmigają do jakiś max 10 wiosek. Później tnie się na potęgę.
 

DeletedUser594

Guest
A wymagania dla aplikacji na androida? Byłbym wdzięczny za odpowiedz :)
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
A wymagania dla aplikacji na androida? Byłbym wdzięczny za odpowiedz :)

Tu znów będę opierać się na własnych doswiadczeniach.

Android 5.0 - i ani grama niżej bo pojawiają się liczne problemy.
2 GB RAMu - minimum (im więcej tym lepiej).
Testowałam tylko na telefonach z procesorem posiadającym 8 rdzeni.

Tak jak przy parametrach dotyczących komputera tak i przy telefonach opieram się na własnych doświadczeniach.

Jeśli ktoś posiada inne dane, które pozwalają na optymalna grę to zachęcam do podzielenia się.
 

DeletedUser2329

Guest
Dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie ona przeraziła ale dzięki.;)


I pewnie też nic innego nie robi :p
Do ogarnięcia jednego konta nie potrzebujesz i7, 16gb ramu i karty graficznej, na której mógłbyś grać w dużo lepsze produkcje niż plemiona. Nie wiem, czy ilość wiosek ma tu jakieś znaczenie, nie widzę różnicy pomiędzy posiadaniem 120 wiosek, a 30 wiosek. Jedyną mulącą rzeczą w tej grze są rozkazy na mapie, jak wysyłasz z wielu wiosek po 50 ataków, ale to można wyłączyć w opcjach, bez tego też da się żyć, jest przejrzyściej, i nic nie muli. I nie wiem, co innego chciałbyś robić, ogarniając plemiona. Swoją drogą, jeszcze o monitor nie zapytałeś ;) Tu też są duże różnice w wyświetlaniu interfejsu np. pomiędzy 21" a 24-26".
Tu znów będę opierać się na własnych doswiadczeniach.

Android 5.0 - i ani grama niżej bo pojawiają się liczne problemy.
2 GB RAMu - minimum (im więcej tym lepiej).
Testowałam tylko na telefonach z procesorem posiadającym 8 rdzeni.

Tak jak przy parametrach dotyczących komputera tak i przy telefonach opieram się na własnych doświadczeniach.

Jeśli ktoś posiada inne dane, które pozwalają na optymalna grę to zachęcam do podzielenia się.
Z mojej perspektywy niedawnej przesiadki z kitketa na lollipopa to właśnie na tym pierwszym było mniej problemów. Na lollipopie co chwilę wiesza się proces odpowiedzialny za sprawdzanie aktywnego połączenia sieciowego. Żeby ogarnąć dostawanie powiadomień z aplikacji musiałem potestować wszystkie ustawienia systemowe, gdzie na kitkat wystarczyło włączyć to w opcjach gry. A i tak na 200 nadchodzących ataków przychodzi zwykle około 30 powiadomień.
 

DeletedUser1378

Guest
Mam pytanie, które strasznie mnie nurtuję.
Tak mi zaczyna dokuczać ten temat, że pozwolę sobie podzielić pytanie na części.

Chodzi mi o wymagania sprzętowe gry Tribal Wars 2, niezależnie od wersji kompilacji.
Informacji tych niestety nigdzie nie znalazłem.

1. Jaki jest zalecany system operacyjny dla gry?
2. Jaka jest zalecana przeglądarka internetowa?
3. Jakie są wymagania minimalne procesora?
4. Jakie są wymagania minimalne pamięci RAM?
5. Jakie są wymagania minimalne GPU karty graficznej?
6. Jakie są wymagania minimalne pamięci RAM karty graficznej?
7. Jaka jest wymagana minimalna prędkości połączenia z internetem?

Pytania dotyczą wersji gry na komputery stacjonarne.

Kolega zapytał o wymagania MINIMALNE dla tej gry, o to i one:

Tribal Wars 2 Requirements
Operating System: XP / Vista / 7 / 8 / 10
CPU: Intel Pentium 4 or AMD Equivalent
Video Card: Any Graphics Card (Integrated works well too)
RAM: 512 MB
Hard Disk Space: 100 MB (Cache)

Dane zaczerpnięte ze strony mmos: https://mmos.com/review/tribal-wars-2

Co do optymalnych "innych" danych:
CPU : i7 7700k
RAM: 16 GB
GFX: 2 x 1080 GTX w SLI


Przy tej konfiguracji i każdej innej "lepszej" plemiona mogą się zwiesić (gra nie pc) jeżeli TW2 zostawimy odpalone przez cały dzień bez odświeżania gry, tak więc częstopliwość odświeżania gry często jest "lekiem" do płynnego działania gry.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry