Tribal Wars 2 - szybki start [YouTube]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2778
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1265

Guest
hej, moja obecna seria nie jest poradnikowa w takim sensie jakim mógłbyś się spodziewać.

Z ciekawości - w jakim sensie nie mogę się spodziewać :cool: ?

Na razie, zauważyłem, że poradniki są długie, a z treścią się zapoznaję.

Na marginesie, najbardziej mnie interesują poradniki dla doświadczonych graczy (albo nawet dla nowych), gdzie są statystyki, wyliczenia, przykłady. Arpe w uproszczonej formie spróbował czegoś takiego np. z berkami i trebkami - za co jestem mu bardzo wdzięczny. Z tym, że on to robił w skróconej formie i liznął tylko kilka tematów, co miało taką zaletę, że poradniki były krótkie, ale skupione wyłącznie na konkretnych zagadnieniach - duży +. Podszedł do tego metodycznie, a cenię sobie dyscyplinę w przekazie. Widziałem kiedyś też poradniki 2 innych osób, raczej dzienniki niż poradniki - kompletny chaos. Nie podobało mi się.

Wiem, że Twoje poradniki są dla nowych graczy, ale z braku solidnej bazy wiedzy nawet weteranom zdarzają się różne gafy odnośnie do mechaniki gry. Dlatego na poradniki yt patrzymy z zainteresowaniem.

Powodzenia.
 

DeletedUser2778

Guest
Z ciekawości - w jakim sensie nie mogę się spodziewać :cool: ?

Właśnie w takim jak sam napisałeś :) Seria szybki start jest właśnie takim dziennikiem, gdzie sam zapoznaję się z grą (najpierw sam muszę poznać nową mechanikę gry, żebym mógł komuś coś doradzić)

Zdaję sobie sprawę, że są długie (dłuższe niż zakładałem) ale chce dokładnie omówić zagadnienie z uzasadnieniem dlaczego tak a nie inaczej. Jak powiem, że macie zrobić "to, to i to" - to ( :p) będę wielokrotnie odpowiadał, dlaczego tak a nie inaczej.

Będę się starał ograniczyć czas trwania (jestem humanistą i słowotok u mnie jest częsty.)

Postaram się przygotować wyliczenia w poszczególnych zagadnieniach.

Dzięki za uwagi. :)
 

DeletedUser1265

Guest
Fajna formuła przy tym odcinku Tips and Tricks. Krótko i do rzeczy. Porządek był :cool:
 

DeletedUser1265

Guest
Jedna uwaga odnośnie do ochrony wojska ofowego. Wspomniałeś w poradniku, że LK ma kiepską obronę, ŁK trochę lepszą, a topy - dramat. Ja to widzę odwrotnie. Licząc po jednostce prowiantu topy i LK mają łącznie tyle samo pkt obrony (inne akcenty), a ŁK najmniej. Dla mnie przelicznik siła/obrona na j. prowiantu zawsze ma znaczenie z uwagi na limit w Farmie. Dla wielu, ważniejszy jest czas produkcji/odbudowy wojska.

Podobnie widzę sprawę ataku defem - szeroko wyśmiewany temat. Otóż, niektórzy dopuszczają ataki CK, a jednocześnie uważają za żałosne ataki pikami/mieczami/łukami. O ile, argument szybkości ataku CK jest zrozumiały, to doktrynalne "nie, bo nie" dla całego defa (z dziwnym wyjątkiem dla CK) już mnie dziwi. Licząc po prowiancie, siła ataku mieczy, łuków i CK jest równa. Równie dobrze można zaatakować CK, jak i mieczami. Miecze są tańsze, ale CK szybciej się buduje i szybszy jest atak. Tyle.
 

DeletedUser2778

Guest
Jedna uwaga odnośnie do ochrony wojska ofowego. Wspomniałeś w poradniku, że LK ma kiepską obronę, ŁK trochę lepszą, a topy - dramat. Ja to widzę odwrotnie. Licząc po jednostce prowiantu topy i LK mają łącznie tyle samo pkt obrony (inne akcenty), a ŁK najmniej. Dla mnie przelicznik siła/obrona na j. prowiantu zawsze ma znaczenie z uwagi na limit w Farmie. Dla wielu, ważniejszy jest czas produkcji/odbudowy wojska.

Tylko dlaczego porównujesz topy do lk czy łk? przecież podczas ataku te parametry nie mają kompletnie znaczenia, chyba, że miałeś na myśli bronić się offem, przed atakiem. Jeżeli chcesz się bronić ofem to proszę bardzo, ja bym wolał zamiast jednego lk postawić 4 pików (ten sam czas rekrutacji) a wtedy wartość obrony jest bardziej efektywna. Jeżeli ktoś nie ma deffa to oczywiście może zostawić offa -tylko czy ma to sens?



Jeżeli chodzi o atak, to napisz mi po co mam atakować mieczem skoro mogę sobie postawić topora? Po co mam wybierać między mieczem a ck skoro za ten sam prowiant (6) mogę mieć 270 ataku toporów. Nie biorę pod uwagę czasu i kosztów rekrutacji. Jeżeli ktoś jednoczenie chce się bronic mieczem i atakować nim to proszę bardzo ;)
 

DeletedUser1265

Guest
Zupełnie o coś innego mi chodziło. Jest oczywiste, że def jest do obrony, a of do ataku.

Chodzi o sytuacje losowe - w przypadku ataku defem np. z jakiegoś względu nie mamy już ofa albo trzeba dołożyć do fulla. Topy zawsze będą lepsze od mieczy w ataku, bo mają wyższą siłę w ataku na j. prowiantu. Czasami niektórzy "muszą" zaatakować CK. Taka sama siła wyjdzie mieczem. To tylko teoretyczne wyliczenia.

Co do obrony ofem, to odnoszę się do tego co sam poruszyłeś w poradniku. Powiedziałeś, że !!! z ofa !!! w obronie najlepszy jest ŁK, a najgorszy top. Odwrotnie, bo zawsze liczę na j. prowiantu.

PS. Nikomu nie sugeruję obrony ofem. Szkoda zasobów.
 

DeletedUser2778

Guest
W takiej sytuacji zgadzam się w 100 % - sam się o tym przekonałem :/ że "off" z mieczy i łuków robi robotę. Ale w tym przypadku ilość ma spore znaczenie.

Kolejny odcinek

T&T - Szlachta
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1265

Guest
No, tak. Ilość zawsze ma znaczenie. Dlatego tak istotny jest limit z Farmy i siła na j. prowiantu. Tylko 1 rycek, jak nie masz Kościoła w prowi, to też ważna sprawa.

Zawsze też się zastanawiam - jak naprawdę są liczone te bitwy. Był kiedyś poradnik Inno dotyczący "systemu walki" na yt, ale różne były opinie o jego aktualności czy prawdziwości (czy Inno nie zachowuje szczegółów dla siebie).

Pamiętam też teorię pt. "topy łatwo giną na Murach". Masz jakieś zdanie na ten temat? Zawsze byłem jej przeciwny i nie wiedziałem z czego ma to wynikać, bo nikt nie przedstawił wyliczeń/testów praktycznych.

PS. Widzę trzeba też looknąć nowy poradnik...
 

DeletedUser2778

Guest
Mały update z materiałem - wszystkie "świeże" linki w pierwszym poście ;)


Poradnik Militarny


Tips & Tricks #5 - Składamy offa


Tips & Tricks #6 - Wbijamy kliny



Zapraszam do oglądania :)

Wioski Defensywne
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1265

Guest
Deko konstruktywnej krytyki -> Nie było wniosków + prezentacja była nieczytelna.

Lepiej by było jakbyś pokazywał pojedynczo konkretne bitwy i podał wnioski, a nie wrzuciłeś kilka rzeczy, a potem tylko (mało czytelnie) sumę rapków, bo można zapomnieć co było wcześniej. No i powinny to być wygrane bitwy, a nie przegrane. Przynajmniej mnie się lepiej porównuje ofy z wygranych starć.
 

DeletedUser2778

Guest
Deko konstruktywnej krytyki -> Nie było wniosków + prezentacja była nieczytelna.

Lepiej by było jakbyś pokazywał pojedynczo konkretne bitwy i podał wnioski, a nie wrzuciłeś kilka rzeczy, a potem tylko (mało czytelnie) sumę rapków, bo można zapomnieć co było wcześniej. No i powinny to być wygrane bitwy, a nie przegrane. Przynajmniej mnie się lepiej porównuje ofy z wygranych starć.

hej. dziękuje za opinię. :)

1. Wnioski? - są w wynikach raportów - specjalnie ich nie ma, ponieważ to widz ma wyciągnąć wnioski.
2. Przy każdej parze masz wynik bitwy + czas budowy off/deff
3. Suma rapków była posegregowana aby porównać raporty z uniw. offem vs różny deff - czy ten sam deff przy różnych offach. Z racji iż ciężko umieścić 4 raporty obok siebie, może być to nie czytelne, zgadzam się - muszę nad tym popracować ;)
Uznałem że 4 raporty "na raz" będą lepsze niż po dwa, i widz będzie musiał przewijać by je porównać.
4. Przecież są wygrane --> dla obrońcy :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1265

Guest
Fajnie to wygląda u "arpe" - np. ten filmik o berkach i trebkach. Maksymalna prostota i czytelność przekazu + jego własne wnioski. Lepiej mniej, ale klarowniej. Tam by też problem, że obraz był za mały. Lepiej mniej, ale powiększyć.

Te wnioski są ważne, bo wtedy widać celowość działania - filmik jest spójny. Jest teza, a potem empiryczne badania.

PS. Fajnie, że robisz te porównania, bo to bardzo przydatne.
 

DeletedUser3130

Guest
Polecam tego Pana :D
Aż Filmiki wrzuciłem na forum Plemka chyba plagiatu nie bedzie :p
 
Do góry