szlachcic

  • Rozpoczynający wątek pallmikolaj
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jak wyśle 4 szlachciców w jednym ataku to istnieje prawdopodobieństwo, że zbiją oni 100 lojalności i 1 z nich zginie, a 3 innych wróci do wioski czy niezależnie od tego ilu szlachciców wyśle w jednyma ataku to mogą oni zbić tylko 20-35 p. lojalności.
 

DeletedUser

Guest
Dokładnie. Szlachciców wysyła się po jednym, wysłanie ich w jednym ataku nie zbije więcej lojalności.
 

DeletedUser

Guest
Czyli tak jak w starych plemionach. Ok, dzięki za pomoc, albo jeszcze jedno. Zauważyłem, że robiąc piedestał na 5 lv i atakując z rycerzem typków to mam wiare na 100% nie lcize już szczęscia i tych bosterów. Na moje oko nie opłaca się robić w takim wypadku kościoła tylko piedestał na 5 lv.
 

DeletedUser

Guest
Było sporo błędów zgłaszanych z siłą bojową ataków.
Atakowanie w prowincji, w której nie posiadasz kościoła lub kaplicy nie daje Ci 50% bonusu w walce jeśli rycerz towarzyszy żołnierzom.
Nie mniej jednak kościół jest potrzebny w innej prowincji, bo inaczej nie ma pożytku ani z piedestału na lvl 5 ani z rycerza. Oczywiście chodzi tu o ataki wobec innych graczy, ponieważ ataki na wioski barbarzyńskie od razu mają siłę bojową na 50%.
Z drugiej strony:
Kościół daje wszystkim wioskom w prowincji bonusowe morale. Wtedy gdy wioska ma wiarę to jednostki walczą ze 100% skutecznością zamiast 50%. Zalecane jest wybudowanie tylko kościoła w prowincji gdzie jeszcze nie posiadasz kościoła lub kaplicy.
Niestety nie miałem możliwości sprawdzić, czy tak faktycznie jest.
Dodatkowo jeśli chodzi o siłę bojową, znaczenie ma też stosunek punktów atakującego do obrońcy, jeśli jest znaczna, siła bojowa będzie niższa. Nie dotyczy to wiosek barbarzyńskich.
 
Status
Zamknięty.
Do góry