Siła bojowa

  • Rozpoczynający wątek LadyKarigan
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Jeżeli było, przepraszam szukałem na forum pl/en wiki pl/en i nie znalazłem... Wyczytałem że ataki w prowincjach w których nie mamy kościoła idą na 50% siły co się w grze zgadza, jednak technologia "wierny rycerz" ignoruje wpływ kościoła jeżeli z armią idzie rycerz. Zrobiłem 5 poziom piedestału chcę zaatakować gościa w prowincji obok (morale ma 100%) i dalej jest 50% (chociaż na wiki piszę że kaplica to taki pierwszy kościół). Czy to jest bug, czy poprostu ja czegoś nie rozumiem... To znaczy że pierwsze wiochy poza prowincją trzeba przejmować z siłą 50%?
 

DeletedUser

Guest
Możliwe, że jest to jakiś bug.

Na Siłę bojową, która podawana jest podczas wysyłania wojsk, wpływ mają jednak dwa czynniki: Wiara i Morale.
W przypadku Wiary, chodzi właśnie o Kościół/Kaplicę w atakowanej prowincji. W przypadku, gdy armii towarzyszy Wierny Rycerz, to bonus powinien wynosić 100%.

Możliwe jednak, że w twojej sytuacji, chodzi o Morale, obliczane na podstawie punktów obrońcy i atakującego, działające na korzyść słabszego obrońcy.

Proponuję, abyś przeprowadził prosty test. Jako, że w przypadku ataku na wioskę barbarzyńców Morale zawsze wynoszą 100%, sprawdź, czy wysyłając atak przy udziale Wiernego Rycerza na wioskę barbarzyńców leżącą poza twoją prowincją, Siła bojowa będzie wynosiła 100%, czy nadal tylko 50%.
 

DeletedUser

Guest
Faktycznie w raporcie pisze 102% siły bojowej, a przy wysyłaniu ataku 50%.
 

DeletedUser

Guest
Można by jakoś to poprawić, że po dodaniu rycerza % wzrastają.
 

DeletedUser31

Guest
% wzrasta w zależności od broni jaka posiada paladyn w chwili akcji, ale tylko jednej konkretnej jednostce.
 
Status
Zamknięty.
Do góry