Sabotaże

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1169
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1169

Guest
Temat sie już tutaj chyba przewijał na forum, ale pozwole sobie dodać go jeszcze raz. Sabotaże. Ta funkcja powinna być juz dawno wyłączona. Sam już dawno zakończyłbym gre na tej jednej wielkiej pomyłce, ale naszczęście lub nie, trzyma mnie tu zgrana ekipa. Czy tylko ja uważam że to zabija cały sens tej gry? Gdyby dało sie przed tym jakoś bronić. Poprawcie to już nawet nie dla nas - graczy, ale dla samych siebie. W końcu każdy gracz to potencjalna chodząca skarbonka do której można sięgnąć dając możliwość kupna wojska. Ale to już inny temat.
 

DeletedUser

Guest
Czy możesz bardziej rozwinąć temat i uzasadnić swoją pozycję względem tego, że ta funkcja powinna zostać dawno wyłączona?
Tylko chodzi mi o konkrety najlepiej poparte przykładami, które moglibyśmy przekazać dalej, bo bez podstaw i konkretnych argumentów żadna sugestia nie zostanie raczej wprowadzona.
 

DeletedUser1169

Guest
Przykłady są na każdym świecie. Plemienne umowy czasem zawodzą a wtedy zaczyna sie problem. Osatnio dostałem 1000 raportów o sabotażu a punkty spadły o 200k ale nie szkoda mi tych punktów a raczej czasu jaki poświeciłem na klikanie. Ta gra i tak dostatecznie dużo zabiera mi czasu i myśle że innym graczom również. Dodatkowo plemie które ma mniej graczy ale jest bardziej aktywne i wojownicze też nie ma większych szans. Gdyby istniała możliwość obrony przed szpiegami (mówie tu o zmasowanym ataku) to taka funkcja może zostać ale w innym wypadku chciałbym aby została usunięta.
 

DeletedUser

Guest
W takim przypadku faktycznie możliwość obrony jest wręcz niemożliwa.
Informacja zostanie przekazana dalej z tymże przykładem w celu znalezienie jakiegoś rozwiązania tego problemu.
 

DeletedUser911

Guest
Również przychylam się do zdania, że sabotaż w takiej formie jak jest teraz nie ma sensu. Nie powinno być czegoś przed czym nie mamy możliwości się obronić.
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem powinno zostać wprowadzone jakieś ograniczenie czasowe bądź ilościowe co do sabotażu, ale to tylko moje zdanie :)
Z tego co udało mi się dowiedzieć, to twórcy już pracują nad jakimś rozwiązaniem tego problemu i znalezieniem złotego środka.
 

DeletedUser1169

Guest
Na pewno odpada coś takiego jak pomoc szpiegami - tzn. wysyłanie szpiegów do obrony. Limit ilościowy też raczej nie wypali konkretniej wygląda ten czasowy - szpiedzy w wiekszych ilosciach odwiedzaliby wioske a nie ją niszczyli. Można też zwiększych wymaganą liczbe szpiegów do sabotażu do 5. Można też pomyśleć nad wprowadzaniem zmian na konkretnych etapach gry kiedy każdy ma te 50wiosek+ np dodanie 6 szpiega... Możliwości jest dużo, ale generalnie cieszy mnie fakt że sprawa nie przycichnie i ktos zwrócił na to uwage.
Pozdrawiam.
 

DeletedUser537

Guest
Również jestem za osłabieniem tej opcji. Odkąd gram w tą grę a dokładnie od momentu obejrzenia pewnego filmiku na youtube jestem przeciwny sabotażom w obecnej i poprzedniej formie. Jest to coś przed czym nie można się w żaden sposób obronić a w dodatku jest bardzo potężnym narzędziem. Jedno proste rozwiązanie na sabotaż o którym już kiedyś pisałem i nie wiem czemu do dziś nie jest to wprowadzone. Raz poprawiliście sabotaż i było obiecane, że zostanie poprawiony ponownie jeśli nadal będzie zły. Czy tak ciężko ten sabotaż ograniczyć do 5 godzin drogi ? Jeżeli zasięg tego będzie ograniczony wówczas przypadki gdzie 100 graczy, którzy mają po 100 wiosek sabotuje z drugiego końca mapy gracza, który ma 100 wiosek nie będą miały miejsca i sabotaż stanie się czymś stosunkowo normalnym. Dobrze by było również wprowadzić do szpiegów bonusy do obrony przed sabotażem i do uniknięcia śmierci w chwili akcji sabotażowej. Dla przykładu szpieg numer 1 powinien zwiększać obronę przed sabotażem powiedzmy o 10% a szpieg numer 5 nawet o 50%, natomiast jego szansa na śmierć przy ataku wroga zmniejszona o 50% Dodatkowo po każdej udanej akcji sabotażu na powiedzmy Farmę powinna ona zyskiwać ileś % do obrony przed sabotażem, nawet do osiągnięcia 100% Trzeba pamiętać, że każdy jeden poziom budynku buduje się kilkanaście godzin i tylko 1 budynek może być wznoszony w jednej chwili. Zwerbować 3 szpiegów to w porównaniu do tego żaden problem i koszt.

Proste zmiany a spowodowałyby, że sabotaż będzie czymś co może pomóc w walce z przeciwnikiem a nie czymś co ma na celu całkowite zniszczenie gracza, który nie ma możliwości się przed tym bronić i który kilka miesięcy rozwijał swoje osady a traci je w jedną noc.

A i żeby nie było, że płaczę bo jestem sabotowany. Pisałem o tym kilka miesięcy temu, jeszcze jak nikt sabotażu na mnie nie użył. Sabotowany byłem nie raz i nie dwa, niestety przeciwnik nie jest w stanie zniechęcić mnie do gry i zostawić moje plemię bez jednego z przywódców :) Tym narzędziem mnie od gry nie da się zniechęcić a wręcz przeciwnie powoduje we mnie chęć zemsty i jeszcze bardziej chce mi się grać aby móc sobie oddać jak będę tylko mógł.
 

DeletedUser277

Guest
Też się deklaruje aby usunąć całkowicie z gry to narzędzie destrukcji,
bądź opracować na nowo skrypt tak aby walki na sabotaże były regionalne a nie globalne, no powiedzmy max 2-3 prowincje od Lini frontu z przeciwnikiem.

A jeżeli mają być globalne to zróbcie to przynajmniej tak:

Bardzo fajną opcję przedstawił Naito
"Dla przykładu szpieg numer 1 powinien zwiększać obronę przed sabotażem powiedzmy o 10% a szpieg numer 5 nawet o 50%, natomiast jego szansa na śmierć przy ataku wroga zmniejszona o 50%"

Dodatkowo mam pomysł dla osoby atakującej sabotażem innego gracza.

25 % podnieść koszty zwiadowców, do wysłania sabotażu potrzebowalibyśmy 5 zwiadowców, oczywiście ich czas szkolenia zostaje taki jak teraz mamy.


Zmieszają się zmasowane sabotaże ze względów czasu szkolenia zwiadowców jak i odpowiednich kosztów gdyż przy aktualnych cenach można powiedzieć że są darmowe sabotaże.

Przypuszczam że przy takich ustawieniach sabotażu będzie stawiany nacisk na grę taktyczną niż gruzowanie wszystkiego co popadnie,
teraz gracz wysyłający sabotaż będzie musiał dobrze to rozegrać z tego względu że sabotaż nie będzie już darmową opcją w TW2.
Powinno się teraz wziąć pod uwagę koszty oraz czas rekrutowania zwiadowców
+ jak wyśle sabotaże w długą drogę powinien też mieć taki fakt na uwadze że sporo czasu jego wioska nie będzie strzeżona przez zwiadowców, co pozwoli wrogowi na łatwiejsze zdobycie informacji o wiosce.
Aha no i jeszcze ważna rzecz, teraz będzie lepszy balans pomiędzy odbudową budynków a wysłaniem sabotaży.

Aktualnie to wygląda tak mając 100 wiosek sabotaży jestem w stanie gruzować komuś wioski z 10000 pkt do 2.500-3200 praktycznie co 36 godzin 1 wioskę, i jak ludzie mają się bronić? przy zmasowanych atakach ? teraz wystarczy zadać sobie pytanie, ile potrzeba czasu aby odbudować wioskę.
 

DeletedUser

Guest
Ja również mam nadzieje że admini pochyla się nad tematem nadużywania funkcji sabotażu bo przez to gra staje się zniechęcającą i niemal niemożliwa do dalszej kontynuacji. Już drugi dzień trwa nagonka na moje wioski gdzie prowodyrem jest jeden z graczy któremu nie powiodło się kilka akcji militarnych na moje wioski a w odwecie gracze jego plemienia niszczą mi wioski sabotażami. Ja tez mam złe chwile w grze i w życiu ale nie wyładowuję swojej frustracji w ten sposób by komukolwiek celowo obrzydzać dalszą grę. W ciągu niespełna doby moja wioska zjechała poniżej 1000 pkt a w chwili obecnej niszczona jest kolejna wioska bez żadnego ataku militarnego - ot tak, bo jestem w plemieniu i mój współplemieniec doznał porażki wiec w odwecie trzeba komuś obrzydzić grę ... to nic że mam do niego tak daleko że go nigdy nie zaatakuje, ważne że jest narzędzie sabotażu by sie odegrać, prawie nic to nie kosztuje więc można jechać bo jakiś mało połapany gracz przepełniony głęboką depresją z porażki militarnej nie może się z nią pogodzić.Nie jestem zwolennikiem całkowitej likwidacji sabotażu ale ograniczenia jego dostępności by gracz używający go liczył się z pewnymi ograniczeniami. Proponowałbym przemyślenie poniższych prostych i skutecznych propozycji pod tym względem gdyż przy braku reakcji wielu graczy z pewnością zrezygnuje z udziału w tej grze bonie oszukujmy się, wiele ofiar sabotażu nie pisze tutaj o tym tylko czyta posty ...:
1.sabotaż można wykonywać tylko 5 szpiegami - to zwiększy koszty tej formy aktywności jak i czasookres jej dostępności;
2. udany sabotaż nie powinien niszczyć budynków ale je czasowo obezwładniać np. zawiesić możliwość produkcji surowców czy wojska na jakiś określony czas a nie niszczenie budynków bo to nie Boby Budowniczowie tylko szpiedzy;
3. dodatkowo akcja sabotażu obciążona byłaby kosztem jednej monety - za coś szpiedzy musieliby przekupić obsadę budynków;
4 prawdopodobieństwo udanego sabotażu nie winno wynosić 100 procent jak obecnie ale 33 lub 50 procent ...

Proste a jak skutecznie ograniczyłoby nadużywanie tej funkcji w grze, pozdrawiam czytających i adminów tej fajnej - jak na razie - gry
 

DeletedUser198

Guest
Problem z sabotażem powinien być rozwiązany w następnej aktualizacji. Powinna pojawić się nowa technologia w tawernie umożliwiająca obronę przed sabotażami. Samą tawernę zaś można będzie ulepszyć do poziomu 15. Informacje te mogą jeszcze ulec zmianie.
 

DeletedUser1184

Guest
Do sabotaży powinno być wymaganych 5 szpiegów a nie 3. Zbyt szybko i tanio robi się tych 3 szpiegów. Znacząco spadła by ilość sabotaży jakby było wymagane 5 szpiegów.
 

DeletedUser20

Guest
destination;n10462 napisał:
Problem z sabotażem powinien być rozwiązany w następnej aktualizacji. Powinna pojawić się nowa technologia w tawernie umożliwiająca obronę przed sabotażami. Samą tawernę zaś można będzie ulepszyć do poziomu 15. Informacje te mogą jeszcze ulec zmianie.


Tawernę teraz też można ulepszyć do 15 poziomu, choć nie ma to żadnego uzasadnienia (nic nie daje, chyba że wpływa na nieznaną wciąż mechanikę walki szpiegów, no ale o tym nic nie wiemy).
 

DeletedUser

Guest
W środę wchodzi 1.16 gdzie właśnie tawerna 15 ma dawać dodatkową ochronę przed sabotażami
 

DeletedUser911

Guest
Na razie tawerny budowałem do poziomu 12, zobaczymy, czy nowa aktualizacja rozwiąże problem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry