Sabotaż uniemożliwiający grę

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser686
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser686

Guest
Witam, chciałbym ukazać pewien problem z sabotażami, otóż w ciągu jednego dnia, na gracza z mojego plemienia weszło około 800 sabotażów i 10 wiosek które miały koło 9k puntków teraz mają mniej niż 2k, a teraz podobne ataki idą na mnie, na razie weszło ponad 80 sabotażów i nadal ich przybywa.
Przez takie rzeczy gra traci sensu, bo nie ma jak się przed tym bronić poza budowaniem własnych szpiegów którzy mają własne czasu produkcji i nawet 5 szpiegów może co najwyżej kilka sabotażów zablokować, a potem lecą budynki.
TW2, nie jest już ani trochę podobne do klasycznych plemion, teraz możesz mieć pełne zagrody wojska, ale nic z tego, jeśli mur sam się rozpada, to samo z zagrodą, spichlerzem i innymi budynkami ? Kolega któremu zniszczone te wioski zakończył grę, bo nikt z plemienia nie może mu w żaden sposób pomóc, nawet najbardziej zgrane plemię nie może nic poradzić, to prawda, może wysyłać wojska na wsparcie, ale to absolutnie nic nie daje, bo wrogowie, którzy wysyłają sabotaże mają wiele wiele godzin drogi do atakowanych graczy i nawet nie myślą o przejmowaniu ich wiosek, po prostu niszczą je doszczętnie przy pomocy szpiegów.

Wyobraźmy sobie, że 4 graczy po 50 wiosek wysyła po 5 sabotaży z każdej wioski, na gracza który jest jakieś 200 godzin drogi szlachcicem.
Zakładając, że każdy w każdej wiosce wybiera gildię złodziei (a tak jest, przynajmniej na Alnwick) to liczymy 4x50x5=1000
TO OZNACZA, ŻE TYCH 4 GRACZY ROZWALI WROGIEMU GRACZOWI W SUMIE OKOŁO 1000 POZIOMÓW BUDYNKÓW ?
JEDNA WIOSKA ROZBUDOWANA NA MAXA MA OKOŁO 300 POZIOMÓW BUDYNKÓW, PO ZNISZCZENIU TYCH 300 POZIOMÓW BUDYNKÓW WIOSKA MA JAKIEŚ 30 PUNKTÓW
To znaczy, że tych 4 graczy jest w stanie KOMPLETNIE zniszczyć 3 wioski, ale tak na prawdę, żeby poważnie uszkodzić wioskę (z 11k punktów do 5k) wystarczy 100 sabotażów, czyli można zniszczyć nawet jakieś 10 wiosek.

Wiem, że w nadchodzącym patchu sabotaże mają zostać trochę znerfione, ale nie wiem czy to wystarczający nerf.
 

DeletedUser

Guest
To niestety nie jest błąd gry, ale kompletnie zły pomysł dodania tego do gry,winni są twórcy tj Innogames.
Teraz aż do update wiele osób śle sabotaże ile wlezie bo później to będzie znacznie rzadsze,jednak wciąż możliwe.
 

DeletedUser686

Guest
Jeśli, rzeczywiście nie byłby to bug, to nie robili by zmian w patchu.
Jeśli to nie jest błąd, to będę żądał zwrotu wszystkich pieniędzy jakie wydałem do tej port na korony.
Będę również oczekiwał blokady graczy, którzy umyślnie i z pełną świadomością korzystali z tej luki.
 

DeletedUser

Guest
Update/patch ma na celu naprawe/zmiane/dodanie czegoś do gry,w tym przypadku będzie zmiana ( nie naprawa bugu) zasady sabotażu co do ilości szpiegów wymaganej żeby wogóle taką akcję wykonać,oczywiście zmian będzie więcej do innych aspektów gry.
Na żadną rekompensate bym nie liczył,nie dlatego że to beta,ale dlatego że to nie bug i każdy może legalnie to robić,bo twórcy gry na to pozwolili.
Żaden gracz nie dostanie blokady z tego tytułu bo nie robił niczego nielegalnego,luke zrobili twórcy gry i do nich miej jakiekolwiek pretensje.
 

DeletedUser685

Guest
Widze ze Xivos napisal post zwiazany ze mna.
Wypowiem sie co do destination. Byc moze to nie jest blad gry jak to mowicie, jest to tylko niezbalansowana funkcja, neidopracowana. mysle ze slowo "tylko" jest za slabe na opisanie strat jakich ponosi gracz w tw2 po przyjeciu na swoje wioski w ciagu 3 dni tysiąca sabotazy. Straty są ogromne. straty czasu, straty surwcow, i nawet co niektorzy straty rl pieniedzy. a tu nie jest nikomu do smiechu i nikt nie widzi tego jako niedopatrzenie, tylko jako totalny blad InnoGames.
to jest tresc wiadomosci ktora napisalam w grze na grupowej:
cwirek38 napisał:z takim szybkim progresem rozwoju wiosek i przejmowania ktory mialam jeszcze kilka dobrych dni temu. to mozna podliczyc ze jestem stratna na okolo 80k pkt. oraz
stratna w tym ze wojsk nie moge produkowac bo w wioskach sabotowanych zostala tak zbita farma ze wojska ktore posiadam sie w niej juz nie mieszcza, wiec produkcja kolejnych jest niemozliwa dopoki nie rozbuduje farmy znow na 30 poziom. co oznacza ze jestem stratna tez w czasie. potrzeba teraz kilka tygodni na odbudowe tych uszkodzen budynkow.

co do pladrowanej surki to jezeli na dzien moglam pladrowac okolo 3 mln surowca. to teraz pladruje dziennie zaledwie 300k. bo spichlerze w wioskach sa tak zburzone, ze miesci mi sie tam tylko od 10k do 20k surowca. wiec nawet gdybym przynosila z farmy te 3 mln to nie mam co z ta kasa zrobic. bo wojska werbowac sie nei da(powod powyzej), monet bic sie nie da(nie am akademii, zburzona), a koszty budynkow przy najnizszych poziomach to a ni 1k surowca.

pozwolcie ze zacytuje slowa pewnego gracza. Naito:

"Misja sabotażu wymaga teraz co najmniej 3 szpiegów." (patch ktory ma wejsc w srode)
"Co to ma niby zmienić ? Przecież nadal będzie
można ugadać się w grupie i w 1 ataku zniszczyć 90% budynków w wiosce
gracza, który ma po kilka tysięcy jednostek defensywnych. Czy Wy jako
administracja i twórcy tej gry nie rozumiecie problemu z sabotażem ? On
wypacza w tej chwili ideę tej gry, zabija ją i zniechęca graczy do
grania. W zmienionej formie również nic się nie w tej kwestii nie
poprawi. Sabotaż po pierwsze powinien mieć znikomą szansę na sukces,
natomiast jednostki defensywne powinny zwiększać szansę na wykrycie
szpiegów im więcej obrony, tym mniejsza szansa na udany sabotaż. Kolejna
sprawa, która powinna się tu znaleźć to to, że gracz powinien mieć
możliwość obrony przed sabotażem chociażby w taki sposób, że pojawi się
możliwość wysyłania szpiegów jako wsparcie. Oczywiście to wszystko
jeżeli już musi pozostać ten sabotaż. Najlepiej powinno się go usunąć i
zastąpić czym sensownym nie wpływającym aż tak na rozgrywkę."
 

DeletedUser

Guest
po patchu żeby wykonać taką akcje gdzie zniszczą nam 90% budynków będzie trzeba zaangażować 3 razy więcej wiosek niż teraz,wciąż będzie to uciążliwe tyle że mniej,zapewne najbardziej rozsądnym wyjściem byłaby likwidacja sabotażu ale zawsze znajdą się glosy przeciw.
 

DeletedUser685

Guest
No oczywiscie ze znajda sie osoby przeciwne temu by zlikwidowac tą opcje. :p
Ja tez gdybym znajdowala sie na mapie otoczona wioskami wspolplemiencow o kilka a nawet kilkanascie prowincji, rozwijajac sie bez strachu przed wrogiem. Nie domagalabym sie oslabienia tej funkcji gry. Ale tak nie jest. i te osoby ktore doswiadczyly najazdu na swoje wiochy, w pewnosci sie ze mna zgadzaja.
 

DeletedUser

Guest
Xivos;n4910 napisał:
Jeśli, rzeczywiście nie byłby to bug, to nie robili by zmian w patchu.
Jeśli to nie jest błąd, to będę żądał zwrotu wszystkich pieniędzy jakie wydałem do tej port na korony.
Będę również oczekiwał blokady graczy, którzy umyślnie i z pełną świadomością korzystali z tej luki.


Hahahahaha, przepraszam, ale specjalnie po to się zalogowałem, żeby to napisać, rozwaliłeś mnie całkowicie :D

Temat poruszany dawno temu w 'dyskusjach', oczywiście zgadzam się co do absurdu działania sabotażu.
Wnioski wyciągnijcie sami ;)
 

DeletedUser685

Guest
Krassy tu nie ma co sie smiać, tutaj tez chodzi o realne pieniadze. Ludzie zarabiają i wydaja na rozne rzeczy. Jedni na paczke fajek a drudzy na korony (zwykly przyklad).
Ale czemu gracze ktorzy kupuja korony maja "cierpiec" za to ze istnieją jakies niedopatrzenia w funkcjonowaniu gry? To jest niesprawiedliwe. Gdyby zlikwidowano calkowicie korony z tw2 sprawa wygladalaby inaczej. Ale likwidacja koron nie nastpai, bo InnoGames tez musza na tym jakos zarabiac. Podsumowujac, InnoGames zarabia tez na tym ze istnieją takie niedopatrzenia w grze. Bo gracz poswieca i bedzie poswiecal na to korony by sie "wybronic" od jakiegokolwiek typu ataku.
z Drugiej strony dobrze ze szpiegow nie mozna kupic za korony, poniewaz agresor zrownalby z ziemia kilkanascie wiosek w jedna dobe, a nie kilka :p
 

DeletedUser

Guest
wiesz takich propozycji to nawet na głos bym nie wypowiadał,bo może jakiś ludzik z Innogames faktycznie takie coś dodać za korony.
 

DeletedUser

Guest
Nie cwirek, zupełnie nie. Gra jest darmowa, a kupowanie Koron dobrowolne. Jak kupuję fajki i mam potem raka, to nie płaczę i nie żądam zwrotu kasy wydanej na papierosy - informacja była czym to się może skończyć na każdym opakowaniu. Podobnie jest tutaj, jak komuś nie szkoda pieniędzy, a nikomu do portfela nie zaglądam, kazdy robi co chce, i kupuje korony w grze, w której jest jakaś narzucona mechanika, to niech nie płacze, że ta mechanika mu nagle nie odpowiada i chce zwrot kasy :p Dodatkowo w grze są inne bugi, tymczasowe błędy, ale każdy wie, że to wciąż jest Beta, a nie końcowa dopracowana wersja gry i wszystko jest możliwe.
Walczyć o pewne zmiany możemy, a nawet musimy, ale Innogames jest czyste jak łza - gra wciąż nie jest gotowa
 

DeletedUser685

Guest
Krassy w pewnych kwestiach zgadzam sie z Tb, ale jezeli kupie np.marlboro to wiem ze pale marlboro, a nie fajki sprowadzanie nielegalnie bez akcyzy, innymi slowy poprostu wiem co kupuje i oczekuje od danej firmy tego bezblednego oferowania swoich uslug. Jezeli ktos placi za cos, to oczekuje bledow czy nie? Nie, bo tym samym moglby taka kase wydac na co innego.
"...informacja była czym to się może skończyć na każdym opakowaniu...." czyli na "opakowaniu" gry tribal wars 2 pisze ze wydawanie pieniedzy na korony moze sie skonczyc nieprzewidzianym niepowodzeniem dla kupca?
BTW tutaj w tw2 beta nie powinni wogole wprowadzac koron, dopoki gra nie bedzie dopracowana do kazdego szczegolu.
grajac w tw1 wydawalam raz na miesiac 4€, ale przynajmniej wiedzialam ze nie strace tych pieniedzy na paniczne ratowanie sie przed wrogiem, tak jak to sie dzieje z graczami na tw2.
Moim zdaniem bez koron gra byla by bardziej ciekawsza, i bardziej sprawiedliwa.

"ale Innogames jest czyste jak łza" - gdyby byla czysta jak lza to nie wniesliby do gry koron, gdy gra jest jeszcze w wersji BETA.

enforcer;n4930 napisał:
wiesz takich propozycji to nawet na głos bym nie wypowiadał,bo może jakiś ludzik z Innogames faktycznie takie coś dodać za korony.
byc moze dorobia jeszcze kilka wynalazkow takich by ludzie wydawali pieniadze na korony. kto wie :p
mysle ze wydatki na tw2 a wydatki z tw1 kosmicznie sie roznia. tw1 bylo dla kogos z mniejszym portfelem. a tw2 jest dla osob z grubszm porftelem.
Gdyby InnoGames wprowadzilo taką samą polityke wydatkow na korony jak w tw1. mieliby o wiele wiekszą liczbe ludzi chetnych do zakupienia takiego pakietu jak byl na tw1 na okres czasu 30 dni. Poniewaz o wiele wiecej graczy by sobie pozwolilo na wydatek piateczki nawet ze swojego kieszonkowego od rodzicow :p
 

DeletedUser

Guest
Co do koron to zdecydowanie się zgadzam - za dużo dają możliwość, a zwłaszcza kupowanie wojska, czy skracanie czasu budowy - co owszem ma swoje zalety, bo można się wybronić, odbudować, ale czy na tym ma polegać ta gra? Ja rozumiem, że twórcy muszą zarabiać, ale kurde, w starych plemionach nie było czegoś takiego, premium poprawiało UX, ale bez premium dało się grać i konkurować z jego posiadaczami. A tutaj? Różnie jest... Niestety powinno się ograniczyć możliwości koron, a zamienić je na coś innego.

Innym rozwiązaniem jest po prostu umożliwienie zarobienia koron przez PPA (ale nie takie jak teraz, mogłoby to być np. obejrzenie reklamy) bądź zadania w grze, osiągnięcia etc.
 

DeletedUser685

Guest
No i tu sie zgadzam calkowicie
"za dużo dają możliwość, a zwłaszcza kupowanie wojska, czy skracanie czasu budowy - co owszem ma swoje zalety, bo można się wybronić, odbudować, ale czy na tym ma polegać ta gra? "
to ejst piekne pytanie ktore oficjalnie chcialabym zadac tworcom gry tw2.

no i to ze w tw1 "dało się grać i konkurować z jego(PACC) posiadaczami." a tutaj juz nei dorownasz graczowi, ktory jedzie na koronach.

Powinnismy takie propozycje skladac w odpowiednim do jej typu temacie.
Mam nadzieje ze nasze posty nie zostana w jakis sposob zmodyfikowane lub usuniete przez moderatorow strony, bo chyba po to jest to forum, by wyrazac swoja opinie.
 

DeletedUser

Guest
Ooo Mod się wypowiedział, robię screena :D

I ćwirek wracając do rozmowy, każdy kupuje koronyw wersji beta na własną odpowiedzialność, każdy ma świadomość, że to beta i co się z tym wiąże - i to jest odpowiednikiem napisu na fajkach, że palenie grozi nowotworem :)

Ale odbiegamy od tematu... w zasadzie, to cały ten temat w tym dziale to spam, bo błędów gry nie ma tutaj żadnych, są tylko niezbalansowane możliwości sabotażu :p
 

DeletedUser685

Guest
tak troszeczke odbiegamy od tematu.
nazwa tematu mogla by zostac zmieniona na odpowiedniejszą. Oraz przeniesiona do odpowiedniego dzialu. Bo skzoda kasowac posty, na ktore poswiecilismy swoj cenny czas.
 

DeletedUser

Guest
Krassy;n4948 napisał:
Ooo Mod się wypowiedział, robię screena :D

I ćwirek wracając do rozmowy, każdy kupuje koronyw wersji beta na własną odpowiedzialność, każdy ma świadomość, że to beta i co się z tym wiąże - i to jest odpowiednikiem napisu na fajkach, że palenie grozi nowotworem :)

Ale odbiegamy od tematu... w zasadzie, to cały ten temat w tym dziale to spam, bo błędów gry nie ma tutaj żadnych, są tylko niezbalansowane możliwości sabotażu :p


Przeczytaj sobie 5 posta na 1 stronie... Moderatorzy/Operatorzy (i tak dalej), czytają forum, staraj się pomoc, aczkolwiek zmiany gameplayu, to nie ich działka, mogą co najwyższej podsunąć pomysły z forum do ludzi za to odpowiedzialnych. Nie wiem czasem czego wy oczekujecie, piszac ten 'bulwers' na forum,
 
Status
Zamknięty.
Do góry