PUSHING

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2508
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2508

Guest
Witam Wszystkich.
Ostatnio podobno pojawiła się nowa interpretacja zapisów regulaminu odnośnie Pushingu. Zgodnie z regulaminem jest on oczywiście zabroniony.
par 2 ust 5.
Zabronione jest korzystanie z jednego lub więcej kont tylko w celu przyspieszenia postępu kolejnego lub innych kont (tzw. Pushing).

Jednakowoż aktualnie za działanie niezgodne z regulaminem jest traktowane nawet przejęcie wioski od kolegi z plemienia np na froncie. Czy też wymienianie się wioskami pomiędzy graczami z tego samego plemienia.
Dlatego mam prośbę aby nasz szanowny support wypowiedział się w tej kwestii a także abyśmy my jako gracze zaprezentowali swoje stanowisko.
 

DeletedUser1378

Guest
Witam

No i mnie ubiegłeś Ngewo :) do tego tematu przygotowuje się już od tygodnia :p no cóż bywa :)

Tak jak napisałeś wyżej, od jakiegoś czasu nasz polski support zaczął inaczej interpretować wpis dotyczący pushingu.


Obecnie brzmi on następująco: "Zabronione jest używanie jednego lub więcej kont, które istnieją wyłącznie w celu uzyskania postępu na innym koncie"

Poprzednio:
"Zabronione jest używanie jednego lub więcej kont, które istnieją wyłącznie w celu uzyskania postępu na innym koncie
Zabronione jest tworzenie ofert w jakiejkolwiek formie (surowce, ataki, przysługi itp.), które dotyczą wielu światów lub/i serwerów."


Polski support w swoim argumentowaniu racji dotyczącej karania graczy za przejmowanie nawet jednej wioski, przedstawia iż poprzedni zapis dotyczył tu zaznaczę "(...)które istnieją wyłącznie w celu uzyskania postępu(...)" Czyt poprzednio było "jasno" sformułowane, że wykorzystanie innego konta do z boostowania swojego głównego konta grozi banem, teraz jest to uogólnione, i jakiekolwiek przejmowanie wiosek współplemieńców jest obecnie również karane jako pushing.

Zadałem naszemu supporterowi pytanie co w przypadku zajmowaniu graczy co są zbanowani (nawet permanentnie) bądź są nieaktywni, i nikt nie posiada do ów osób wspólnej gry, odpowiedział mi że to również będzie karane, by móc "legalnie" zająć takie wioski należy wyrzucić osoby z plemienia następnie można je śmiało zająć.

Nielegalne jest również, "zamienianie się wioskami" np kolega nam oddaje wioskę w czerwonej prowincji, byśmy mu pomogli z frontem, ba nawet wymienianie się wioskami o tej samej wartości punktowej również jest zabroniona...

Cały ten temat nie dawał mi długo spokoju, jak wiemy WSZYSCY, istnieje zapis w regulaminie, o ZAKAZIE publikacji TREŚCI ticketów do supporterów.


Lecz wpadłem na inny pomysł by nie naruszyć tego zapisu, a móc wkleić Wam opinię innych WAŻNYCH osób tej gry.
Otóż napisałem do WSZYSTKICH (prawie) Community Mangerów Tribal Wars 2 na forum z zapytaniem dotyczącym PUSHINGU wiosek.


Moje pytanie brzmiało następująco (tu wersja pl):

Witam

Mam szybkie pytanie odnośnie pushingu.
Czy zabronione jest zajmowanie wiosek nieaktywnych bądź zbanowanych współplemieńców?

Pozdrawiam
DamnFighter


Oto odpowiedzi community managerów z innych krajów:

angielski.jpg
ameryka.jpg
czeski.jpg
francuski.jpg
grecki.jpg
niemiecki.jpg
norweski.jpg
portugalski.jpg
rosyjsi.jpg
slowacki.jpg
szwedzki.jpg
turecki.jpg
wegierski.jpg

Wszyscy zapytani mnie CM odpowiedzieli że zajmowani graczy z banowanych, bądź nieaktywnych pod warunkiem że nie mamy wspólnych gier do nich, nie jest pogwałceniem regulaminu.

Moim postem nie zmienię sposobu myślenia naszych supporterów, chciałem jedynie przedstawić Wam wszystkim, poglądy innych CM'ów z różnych krajów na ten dany temat.

Przykre jest jedynie to, iż nie otrzymałem ŻADNEJ odpowiedzi na zadane pytanie od 3 CMów i o zgrozo w tym polskiego :(

Pozdrawiam
DamnFighter

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Polecam dopytać co support rozumie poprzez nieaktywne konto. Zdecydowanie nie należy do tego konto zablokowane na 3 dni lub konto nieaktywne od 5 dni.

Granica jest cienka o czym wspomina grecki, niemiecki oraz słowacki przedstawiciel. Przy czym słowacki sugeruje rozwiązanie.

W celu pewności o brak otrzymania blokady za pushing nie jest wskazane przejmowanie współgraczy, współplemieńców oraz osób korzystających z jednego łącza/urządzenia.
 

DeletedUser1378

Guest
Dopytałem @Wyslannica :)
Nawet jedna odpowiedź została zamieszczona na screenie (Norweski CM) Jeżeli gracz NIEAKTYWNY nagle wróci do gry - wówczas karze podlegają obaj gracze.

Na ten czas karzecie graczy, którzy zajmują graczy nieaktywnych nie logujących się do gry wcale, nie czekacie z banami aż się zalogują ponownie.
Pytałem również Was o to czy gracz ukarany stałą blokadą może być przejmowany ODPOWIEDZIELIŚCIE ŻE NIE, i tu jest różnica w podejmowaniu przez Was decyzji.

Oczywiście były takie i odpowiedzi że nie ważne czy gracz jest nieaktywny i jest współplemieńcem, można go zajmować dopóki nie ma się do niego hasła, ani współgry, także co kraj to inna interpretacja regulaminu ;) lecz kwestia zajmowania nieaktywnych graczy była dość jednakowa.

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3019

Guest
Przecież to jest zupełnie bez sensu w przypadku światów na PZ, żeby wygrać trzeba uzbierać 2500 punktów i co teraz nie mogę wymienić się z kolegą wioską, bo przeciwnik zobaczy, że przejąłem od plemieńca i dostane bana ? Tym bardziej, że dużo ludzi tak robi jak grubasy się kończą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sierdza

Lekki kawalerzysta
Umówione zamienianie jeszcze przebolę :D Ale co jak ktoś robi akcje np. w 3 osoby na przejęcie wioski. 1 osoba daje offa 2 dają off i grube. Przez małe niedogranie jeden gracz przejmuje już przejętą wioskę kolegi. I idąc tokiem rozumowania polskiego CM's oboje dostaną bana. Więc panowie: Dogrywajcie akcje :D
 

DeletedUser2800

Guest
Przecież to jest zupełnie bez sensu w przypadku światów na PZ, żeby wygrać trzeba uzbierać 2500 punktów i co teraz nie mogę wymienić się z kolegą wioską, bo przeciwnik zobaczy, że przejąłem od plemieńca i dostane bana ? Tym bardziej, że dużo ludzi tak robi jak grubasy się kończą.
No przepraszam bardzo ale zamienianie się wioskami po to żeby wbić PZ to jest KPINA!!!!!
 

DeletedUser2337

Guest
No przepraszam bardzo ale zamienianie się wioskami po to żeby wbić PZ to jest KPINA!!!!!
Generalnie z tego co czytałem dawno, dawno temu to taki był zamysł całego systemu PZ.

Było coś w stylu " gracze muszą wymieniać się wioskami aby umacniać swoje panowanie (...)" zmienił się regulamin, ale pz niestety pozostały :D Cóż, może kiedyś jakoś je rozbudują albo cokolwiek zrobią, przynajmniej jeszcze mam nadzieje :p
 

DeletedUser20

Guest
Mnie natomiast bardziej ciekawi sam całkowity zakaz przejmowania wiosek współplemieńców, czyli to o co @Ngewo80 zapytał w pierwszej wiadomości, a co pozostało bez odpowiedzi - na jakiej podstawie został wprowadzony i dlaczego można za to dostać bana.

Skoro @Wyslannica powołujesz się na słowackiego CM to on wprost napisał, że przejmowanie współplemieńców nie jest wbrew zasadom. Co więcej, dodał, że zasady są uniwersalne dla TW2 i pushing powinien być jednakowo definiowany zarówno w wersji angielskiej, słowacki czy polskiej.

@DamnFighter zrobił świetną robotę przedstawiając opinie supportu innych wersji językowych na temat konkretnej sytuacji dotyczącej nieaktywnego/zbanowanego konta. Ja natomiast napisałem do angielskiego CM wprost o definicję pushingu i o przejmowanie współplemieńców, podając trzy przykłady:
- przejęcie wioski pod kościół
- wymiana wiosek o tej samej ilości punktów (wioska na froncie w zamian za wioskę w bezpiecznej prowincji)
- przejęcie wiosek po graczu, który przestał grać zostawiając puste wioski

Odpowiedź jest jednoznaczna: z pushingiem mamy do czynienia wtedy gdy mamy dostęp do czyjegoś konta i w jakikolwiek sposób podbieramy mu wioski. Nie ma tu więc mowy o współplemieńcach.


Teraz wróćmy do naszego regulaminu:
5. Zabronione jest korzystanie z jednego lub więcej kont tylko w celu przyspieszenia postępu kolejnego lub innych kont (tzw. Pushing).
Nic nie ma mowy o współplemieńcach. Więc nie rozumiem skąd taka interpretacja przez nasz Support, że nie można przejąć wioski współplemieńca. Jestem przekonany, że często niełatwo jednoznacznie ocenić czy coś jest już pushingiem czy nie, ale nie uzasadnia to wprowadzenia takiego zakazu. Tym bardziej, że nie zostało to nigdzie ogłoszone, a gracze dowiadują się o tym przy okazji bana lub słysząc o takich przypadkach.

Ale zastanówmy się nad tym problemem i weźmy przykład taki:
Gracz A ma wioskę 9000 punktów na froncie. Oddaje ją graczowi B w zamian za wioskę 9000 punktów w prowincji oddalonej o 48h szlachcicem, gdzie dookoła jest niebiesko. Obaj chcą tej wymiany. Gracz A jest zmęczony długą walką na froncie, a w dodatku od paru dni ma zdecydowanie mniej czasu na grę. Gracz B jest spragniony walki i potrzebuje wioski z Akademią blisko wroga.
Gdzie tu jest złamanie punktu 5 regulaminu - z którego konta korzystamy żeby przyśpieszyć postęp drugiego? Albo regulamin w innym miejscu zakazuje takiej operacji?

Drugi przykład:
Gracz A oddaje wioskę 4000 punktów na froncie, graczowi B, który potrzebuje postawić w niej kościół. Gracz B ma wszędzie pełne zagrody, akcja za parę dni, więc nie ma jak oddać graczowi A wioski. Gracz A dostaje za to zgodę na przejęcie 2 wiosek barbarzyńskich po 1500 punktów w jego prowincji, żeby mógł klepać deffa.
Czy to jest złamanie regulaminu? Patrząc literalnie na przepis to tak, Gracz A jest stratny, bo oddał wioskę i nic nie dostał w zamian. Jednak dzięki tej operacji i offom wysłanym przez gracza B, udało się odbić kilkanaście wiosek i przesunąć front o 1 prowincję. Dzięki czemu pozostałe wioski gracza A są bezpieczniejsze. Taka jest idea gry zespołowej, współpracy w jednym plemieniu.

A jeśli to wytłumaczenie kogoś nie przekonuje, to niech wyjaśni z jakiego powodu jest dostępna opcja wsparcia innych graczy? Przecież NASZE wojsko ginie broniąc wiosek WSPÓŁPLEMIEŃCA. Jesteśmy teoretycznie stratni, a on zyskuje.
Albo dlaczego na 20lvl rynku jest opcja wysyłania surowców? Przecież wtedy WSPÓŁPLEMIENIEC za darmo dostaje surowce.

Mam nieodparte wrażenie, że ktoś kto wpadł na pomysł całkowitego zakazu przejmowania wiosek współplemieńców nigdy nie grał dłużej na jednym serwerze.
Rozporządzanie wioskami graczy nieaktywnych (a wiadomo, że gracze z upływem tygodni, miesiecy przestają grać z różnych powodów) w każdym większym plemieniu jest czymś na porządku dziennym. Aktywni gracze przenoszą się z zaplecza na front i odwrotnie wymieniając się wioskami, nowi gracze, którzy startują z opóźnieniem dostają darmowe wioski od znajomych, żeby szybciej się rozwinęli i stanowili realne wsparcie w wojnie. To wszystko ma na celu doprowadzenie do zwycięstwa na serwerze określonej grupy osób, konkretnego plemienia...

Oczywiście zdarzają się patologiczne sytuacje, które są pushingiem i jak najbardziej zasługują na kary. Rozwijanie wiosek pod konkretnych graczy - jest to widoczne zwłaszcza w pierwszych tygodniach gry i na sam koniec. Wtedy większość osób koncentruje się na rankingu indywidualnym, a nie rywalizacji plemion. I w toolsach można łatwo znaleźć graczy, którzy przejmują własnych współplemieńców byle wejść na TOP1.

Nie uwzględniam tutaj sytuacji na serwerach z punktami zwycięstwa, z tego powodu, że jest to system niedopracowany i @agentbartezz się na ten temat rozsądnie rozpisał. I wymienianie się wioskami w obrębie plemienia jest czymś co może zdecydowanie przyśpieszyć zamknięcie takiego serwera.

PS Wrzuciłem screen, ponieważ regulamin mówi, że: Zabronione jest: publikowanie korespondencji z Zespołem Supportu do wiadomości publicznej (w grze lub poza). Korespondencją są także wiadomości prywatne na forum, które wrzucił @DamnFighter , a nie zostały usunięte, więc mam nadzieję, że w ramach merytorycznej dyskusji zostanie to wybaczone. ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1378

Guest
Heh znów mnie ktoś ubiegł :D dobra robota Kropeq :) Zbierałem właśnie następną porcję odpowiedzi wszystkich community managerów :)
Odpowiedź jaką udzielił Ci angielski CM jest jednakowa jaką i mi udzielił :)
Inni odpowiadali różnie ale przeważnie sens był taki sam :D
Zamiast wstawiać znów 13 linków wstawię odpowiedź francuskiego CM'A, którego zapytałem jak to jest z tym pushingiem graczy z plemienia, oczywiście nie posiadając wspólnej gry bądź hasła :)
upload_2018-6-10_13-30-50.png

Za to mój słowacki przyjaciel odpisał mi wprost że nie ma pojęcia o jakimkolwiek limicie czasowym kiedy można zajmować takich graczy :)
upload_2018-6-10_13-33-56.png
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
To co wyczyniacie, aby obejść zasady często przekracza wszystkie granice. Z cyklu Ziutek oczyści wioskę (ma dostęp), a Stefan ją przejmuje. Myślicie, że to coś zmieni? Nie. Nadal Stefan otrzyma blokadę za pushing i może podziękować Ziutkowi. Próba obejścia zasad gry jest równoznaczna z naruszeniem zasad. Inny przykład: Tadek dał tryb wspólnej gry Fredkowi, Fredek zobaczył, że "kolega" nie ma wojska no to ciach! Nie ma na co czekać zaczyna z kolegami przejmować jego wioski (są 4) każdy wziął po jednej. Gracz aktywny i zdecydowanie chce grać, ale koledzy wolą jego wioski dla siebie "bo przecież on i tak nie da rady". Nie ma sensu rozwodzić się nad każdym przykładem. Jak naruszycie zasady to gwarantuję, że się o tym dowiecie.

Na koniec przypomnę fragment zasad:

§ 6 Fair play

1. Tribal Wars 2 jest grą sportową gdzie członkowie Zespołu Supportu działają jako sędziowie. Wszelkie spory odnośnie naruszenia zasad i / lub spraw niejasnych podlegają decyzjom podjętym przez Zespół Supportu.

2. Zgadzasz się ze stwierdzeniem, że decyzje podjęte przez Zespół Supportu są ostateczne i wiążące.

3. Wszelkie kwestie związane z Zasadami będą rozwiązywane za pomocą Systemu Supportu.

4. Akceptujesz, że cała komunikacja pomiędzy graczami i zespołem jest uważana za poufną i nie można jej udostępniać stronom trzecim.



Tymczasem zgodnie z zasadami gry (§ 6 punkt 3) temat zostaje zamknięty, a do dalszych dywagacji zapraszam do Systemu Supportu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry