Po ilu dniach wioska gracza zamienia się w barbarzyńską?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2378
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2378

Guest
Witam
Po jakim czasie wioska gracza który nie loguje się na konto, zamienia się w wioskę barbarzyńską?
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
A ja powiem, że jest to nieprawda. Wcale tak nie jest, nie cytujcie wiki tylko pograjcie w tą grę.

Wioska gracza jest kasowana do 30 dni (w rzadkich przypadkach do 14 dni) i nie podlega to dyskusji. Natomiast jeśli jest tych wiosek więcej to proces trwa dłużej, ze względu na to, że serwer losowo kasuje wioski po upływie 30 dni (w rzadkich przypadkach po upływie 14 dni).
 

DeletedUser911

Guest
Wioska gracza jest kasowana do 30 dni (w rzadkich przypadkach do 14 dni) i nie podlega to dyskusji. Natomiast jeśli jest tych wiosek więcej to proces trwa dłużej, ze względu na to, że serwer losowo kasuje wioski po upływie 30 dni (w rzadkich przypadkach po upływie 14 dni).

Przeczytałaś to w instrukcji do gry? Czy sprawdziłaś organo-leptycznie? Jestem pewny na 100%, że tak się nie dzieje w 100% przypadków. Jako założyciel plemienia widzę kto się loguje, a kto nie, sprawdzam to codziennie. Są gracze, którzy od miesięcy się nie logowali, a ich wioski nie zmieniają się w barbarzyńskie.
 

DeletedUser1378

Guest
Przeczytałaś to w instrukcji do gry? Czy sprawdziłaś organo-leptycznie? Jestem pewny na 100%, że tak się nie dzieje w 100% przypadków. Jako założyciel plemienia widzę kto się loguje, a kto nie, sprawdzam to codziennie. Są gracze, którzy od miesięcy się nie logowali, a ich wioski nie zmieniają się w barbarzyńskie.
I tu zgodzę się z kolegą @Grześko, podać przykład? proszę bardzo, posiadam w plemieniu gracza który, uwaga! bagatela 47 dni jest bez logowania do gry i co? wioski jak stały tak stoją :) Żeby nie było ten gracz ma 7 wiosek :) więc zdanie "Natomiast jeśli jest tych wiosek więcej to proces trwa dłużej" nie ma tu racji bytu ;)

Ale co my tu będziemy się wykłócać :D przecież my nie możemy mieć racji ^^
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser911

Guest
@Wysłannica na PW jestem Ci w stanie wskazać konkretną osobę, która nie znika od miesięcy, a Ty sprawdzisz jego logowania.
 

DeletedUser1378

Guest
@Wysłannica na PW jestem Ci w stanie wskazać konkretną osobę, która nie znika od miesięcy, a Ty sprawdzisz jego logowania.
I co to da? To nie support usuwa wioski a "automat/system", problem polega na tym że nie do końca działa poprawnie ;)
 

DeletedUser911

Guest
Jeśli już to poprzez system supportu zapraszam. Drogę znasz ;)
Oh tak, drogę znam dość dobrze... Z tym, że nie jestem pewny, czy chcę wskazywać w swoim plemieniu graczy, którzy powinni znikać, a nie znikają, a w plemieniu konkurencyjnym, gdzie pewnie też są takie przypadki konta nadal będą stały.
 

DeletedUser2329

Guest
2 miesiące bez postępów w rozwoju, a te wioski < 100 pkt dalej stoją. Jak dla mnie to albo ten pseudo skrypt tak działa, że nie działa, albo typy grają na innym świecie, i przez to nie są oznaczani jako nieaktywni.
Przydałoby się zmienić politykę barbanizacji takich osób np. jeśli barbarki mogą osiągać 3,5k pkt, to gracze z wioskami poniżej tej wartości mieliby mierzoną aktywność poprzez rozwój swoich wiosek, i po 2 tygodniach, jak w żadnej wiosce nie drgnie choćby 1 pkt rozwoju to kasacja, a jak gracz ma choćby jedną wioskę powyżej 3,5k pkt to byłby traktowany na obecnych zasadach.
 

DeletedUser1378

Guest
https://en.forum.tribalwars2.com/index.php?threads/inactives-still-not-going-grey.4371/page-5
Wyczerpująco wszystko opisane zostało na zagranicznym forum :) Jeżeli potrzebne tłumaczenie dajcie znąć :)

@edit I tak jak tam pisał Community manager Coolnite7, napisanie do osoby "nieaktywnej" również resetuje licznik "nieaktywności" dlatego jak się trzyma warzywa, które nie grają przeszło kilka miesięcy w plemieniu nie zmieniają się w barby, wystarczy że pójdzie raz na jakiś czas masówka do całego plemienia.

+

"Also from FAQ's about barbarization
  • Then we apply the ‘Barbarization factor’ (which by default is on 5%): 5% of 10000 players is 500 players.
  • We now take our 500 most inactive players and delete one of their villages each at random
  • This process is repeated every day"
To wyjaśnia dlaczego TAK WOLNO wioski zamieniają się w barby -.-
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1862

Guest
A jak gracze ktorzy nie sa w plemieniu maja po 200pkt nikt nic do nich nie pisze to dlaczego nie zamieniaja sie w barby ?
 

DeletedUser1378

Guest
A jak gracze ktorzy nie sa w plemieniu maja po 200pkt nikt nic do nich nie pisze to dlaczego nie zamieniaja sie w barby ?
Druga cześć mojego postu wyjaśnia to :
"Also from FAQ's about barbarization
    • Then we apply the ‘Barbarization factor’ (which by default is on 5%): 5% of 10000 players is 500 players.
    • We now take our 500 most inactive players and delete one of their villages each at random
    • This process is repeated every day"
Idąc tą informacją, każdego dnia kasowana jest JEDNA wioska jakiegoś randoma, problem w tym że nie jest brana od razu póla wszystkich graczy danego serwera a tylko 5% i dopiero z tych 5% wszystkich graczy usuwana jest jedna wioska gracza nieaktywnego na dzień, tak jak poruszyli ten temat na zagranicznym serwerze, system usuwający wioski powinien brać pod uwagę 90-100% wszystkich graczy i z tej póli kasować wioski no cóż działa to jak działa może kiedyś to poprawią. Bo równie dobrze "dany nieaktywny" gracz może nigdy nie trafić do tej sprawdzanej 5% puli i nigdy nie zostaną jego wioski skasowane, bo za wszystko odpowiada funkcja js radnom "Math.random();" więc także tak.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1862

Guest
wystarczy że pójdzie raz na jakiś czas masówka do całego plemienia.
Z tym sie nie moge zgodzic, np na s8 lecialy u nas co jakis czas masowki, a wiosk gracza co 2-3 dni zamienialy sie w barby - sam je przejmowalem ;p

Dziwnie to dziala... raz tak ,raz inaczej
 

DeletedUser1378

Guest
To są informacje z zagranicznego forum, gdzie temat "Zmian wiosek na barbarzyńskie" jest bardziej rozbudowany.
 

DeletedUser2329

Guest
Coś chyba zmienili ostatnio, z dnia na dzień wioski w mojej okolicy z < 100 pkt porobiły się szare. Wiele wiosek :D
 
Do góry