Pierwsza i druga wioska

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2770
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2770

Guest
Witam, mam pytanie jeżeli w pierwszej wiosce robimy sam off ale dopiero w drugiej można mieć kościół który daje wiarę i zamiast szczęścia w walce 50% to wtedy mamy 100% w obu wioskach dobrze to rozumiem?
i kolejne pytanko czy jak mam dwie wioski w tej samej prowincji a chciałbym przejąć wioskę w innej prowincji czy dzięki kościołowi w drugiej wiosce mogę zaatakować offem z pierwszej wioski ze szczęściem w walce 100%?
 

DeletedUser1819

Guest
Witaj
Już swojej pierwszej głównej wiosce masz postawioną kaplice,która daje tobie wiare 100%
Kościół budujesz w nowej prowincji,dzięki której masz wiare.
Możesz odblokować wiernego rycerza z jednych zadań dzięki czemu będziesz mógł inne prowincje atakować ze 100% wiarą
 

DeletedUser2329

Guest
Po kolei. Zaczynając grę masz kaplicę w pierwszej wiosce, która daje bonus wiary. Nie buduj kościoła mając tylko dwie wioski, bo stracisz dużo prowiantu, który mógłbyś przeznaczyć na wojsko. Szczęście i wiara to dwa osobne bonusy - wiara jest stała zależnie, czy masz zbudowaną kaplicę/kościół 1 lvl to 100%, kościół 2 lvl to 105%, a kościół 3 lvl to 110%, szczęście jest losowe z przedziału od -15 do +15. Kościół/kaplica dają bonus wiary w obrębie tylko jednej prowincji, podbijając wioskę w innej prowincji musisz tam zbudować minimum 1 kościół (lub przenieść kaplicę z pierwszej prowki). Bonus wiary w walce jest uzależniony właśnie od kościoła/kaplicy, jeśli ich nie masz w prowce, w której chcesz walczyć to będziesz miał 50% wiary. Wyjątkiem jest zaatakować z rycerzem z wioski, w której masz piedestał na 5 lvl - na tym poziomie budynku odblokowuje się technologia, pozwalająca atakować z rycerzem tak, jakbyś miał 100% wiary (ale tylko z rycerzem, a on jest jeden).
 

DeletedUser2781

Guest
Tak jak wyżej, dodam tylko że liczy się tylko jeden kościół w prowincji, więc tylko jedna kaplica lub kościół jest potrzebny w prowincji. Jak ktoś ma dużo wiosek w prowincji, myślę że może pozwolić sobie na rozbudowę kościoła do nawet 3 poziomu co daje 110% stałego bonusu do ataku i obrony w/z prowincji w której jest kościół. Rozbudowanie kościoła na najwyższy poziom da ogromny bonus w późniejszym etapie gry, lecz kara za zbudowanie kościoła na 3 poziom jest bardzo wysoka, gdyż zabiera nam całe 12.013 prowiantu w wiosce na 24.000 możliwych farmy 30go poziomu.
z czego znaczną połowę zabierają budynki wymagające prowiantu. A więc taka wioska nie będzie się nadawać ani do obrony ani do ataku, jest użyteczna tylko wtedy, kiedy co najmniej większość wiosek w prowincji należy do ciebie, gdyż ta wioska będzie wymagać obstawy z innych wiosek w razie ataku.
 
Do góry