Piedestał

  • Rozpoczynający wątek MissFortune
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam
O co chodzi z tym piedestałem na 5 lvl? Czy nie powinien niewlować tych 50% obrony kiedy atakujemy inną prowincję?
 

DeletedUser

Guest
Rycerz z wojskiem ofensywnym ignoruję wiarę w prowincji, tzn. nie daje bonusu dla obrońcy.

A przynajmniej ja tak to rozumiem :p
 

DeletedUser23

Guest
Dokładnie tak jest.. jak masz rycka w napadzie, to atakuje ze 100% skutecznością.
 

DeletedUser31

Guest
Podnosi twój atak do 100%
Np w przypadku atakowania wioski poza twoja prowincją masz bazowe 50% tylko swojego ataku a tak to uderzysz z 100% siłą swoich wojsk.
 

DeletedUser

Guest
Na Siłę bojową, która podawana jest podczas wysyłania wojsk, wpływ mają dwa czynniki: Wiara i Morale. To, że Wiara wynosić będzie przy ataku 100% nie oznacza, że taka będzie skuteczność wojsk, bo są jeszcze Morale. W samej walce należy uwzględnić również Szczęście / Pech.

Aaaaragorn;n1250 napisał:
Rycerz z wojskiem ofensywnym ignoruję wiarę w prowincji, tzn. nie daje bonusu dla obrońcy.

A przynajmniej ja tak to rozumiem :p

Nie tyle, że nie ignoruje bonus dla obrońcy, ile nie zmniejsza skuteczności atakujących wojsk. Wiara jest obliczana i dla Atakującego, i dla Obrońcy. Jeżeli któraś ze stron walczy w prowincji, gdzie nie ma Kościoła / Kaplicy danego gracza, to jego wojska otrzymują "bonus" 50%, czyli walczą z połową skuteczności. Rycerz pozwala przezwyciężyć ten problem przy atakowaniu.Oczywiście, musi iść w tej armii i zbadana musi być technologia Wierny Rycerz.
 

DeletedUser112

Guest
Nie wiem czy to jest błąd, ponieważ wysyłam wojsko z wiernym rycerzem mam siłę bojową 45% a gdy dodam Wielkiego mistrza to mam 55%. Wszędzie czytam, że powinno być 100%+10. Proszę o jasne określenie dlaczego tak się dzieje i to nieważne czy wysyłam wojsko w swojej prowincji czy do sąsiedniej.
 

DeletedUser41

Guest
Może nie wziołeś pod uwage stosunku punktowego do gracza którego chcesz atakować :) jeśli np. gracz posiada 15k pkt to atakując gracza słabszego np. 1k pkt będzie walczył z 45% siłą i żadne kościoły wspomagacze tu nie pomogą :) niby tez brane pod uwagę jest to ile gracz spędza czasu w grze ale to chyba tylko własnie podczas walki gracza który posiada znaczna przewagę punktowa nad graczem atakowanym
 

DeletedUser112

Guest
Słabe wytłumaczenie, ponieważ wojska idące z innych wiosek bez rycerza mają po 50%. Proszę jednak o wytłumaczenie kogoś kompetentnego, ponieważ gdybać to możemy długo a i tak nic z tego nie wyjdzie. Niemniej jednak dziękuję za zabranie głosu.
 

DeletedUser

Guest
Wszyscy piszą, że atakujac z rycerzem(przy piedestale na poziomie 5) powinienem mieć 100% wartości bojowej. Więc jak to jest, że atakuję gracza(silniejszego o 1500 pkt) i moja wartośc bojowa wynosi 50%?
 

DeletedUser112

Guest
Już 3 dzień czekam na wyjaśnienie tej kwestii ale jak widać nikt tutaj nie zagląda lub ignorują nasze uwagi...
 

DeletedUser41

Guest
Raczej tutaj znajdzie odpowiedz http://wiki.pl.tribalwars2.com/index.php?title=Bitwy#Zaawansowane choć nie wykluczone ze jest to błąd ja czasami trafiam na wioski z innej prowincji które mogę atakować z 100% siłą a to dlatego ze linie na mapie są błędne i czasami wioska która leży niby w granicach innej prowincji to należy do mojej prowincji :) dlatego zacząłem dokładniej sprawdzać wioski w okolicy radze wam zrobić to samo czasami można takie perełki wyłapać :)
 

DeletedUser

Guest
Mi tą kwestię wyjaśnił inny gracz, sprawdziłem atakując i miał racje, a mianowicie: Gdy masz piedestał na 5 poziomie i atakujesz z rycerzem on niweluje tą stratę wynikająca z wiary i armia idzie ze 100% wartością bojową, po prostu do tej pory był bug(możliwe, że wraz z nową aktualizacją to poprawiono - nwm nie sprawdzałem jeszcze) i nie wyświetlało wartości bojowej z uwzględnieniem rycerza(czyli 100%) ale ona była i wojska z taką wartością walczyły.
 

DeletedUser

Guest
Wszystko się zgadza, ale tu jeszcze dochodzi dodatkowo różnica punktów obrońca/agresor. Jeśli atakujemy zbyt słabego gracza, nie wyciągniemy 100% siły bojowej nawet z ryckiem i piedestałem na lvl 5.
 
Status
Zamknięty.
Do góry