Przekazany Oddalanie i oznaczenia mapy

Czy owa propozycja byłaby przydatna w grze?

  • Tak

  • Nie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser1351

Guest
Witajcie, moim pomysłem jest dodanie kolejnego poziomu oddalenia mapy, może to być coś z stylu kropek na mapie. Mapa twstats jest przydatna, ale nie chce mi się za każdym razem wklepywać sąsiednich graczy i plemion. Z pewnością nie tylko mi...
Wielu graczy, którzy posiadają więcej niż jedną prowincję już mają problem z dalszą orientacją na mapie. Plemiona to gra strategiczna, a mapa powinna pozwalać na strategiczny punkt patrzenia na okolicę.
Patrzenie na mapę z takiej odległości jest jakby patrzenie z poziomu stołu na grę w szachy...
Proponuję także kolejną rzecz poza większym oddaleniem: oznaczenia na mapie byłyby pomocne, pewne wioski z pewnością nie muszą być tylko przydzielone do grup, a jednak warto też je pokolorować. Z perspektywy kropek na mapie nie będą widoczne grupy, gdyż ikonek wtedy nie będzie. Warto wtedy pokolorować wioski, które mamy pod deff, a które off.

To tyle, by usprawnić strategię. Dziękuję za przeczytanie i ewentualną realizację.
 

DeletedUser

Guest
Kolejny poziom oddalenia mapy to trafny pomysł, ale można go również zastąpić dodaniem mini mapy z tymi opcjami co wymieniłeś.
 

DeletedUser

Guest
Mapa w obecnej formie nie spełnia żadnych funkcji poglądowych. Kolor sojuszników jest zbyt zbliżony do koloru własnego plemienia. Te kolory powinny się bardziej różnić. Cała wioska powinna przyjmować kolor a nie tylko jej nazwa (na wzór wiosek barbarzyńskich). Brak mini mapy lub kolejnego poziomu oddalenia aby uzyskać taki efekt jak koledzy pisali wyżej.
 

DeletedUser911

Guest
Gra strategiczna bez mapy gdzie mamy podgląd większego kawałka świata, to jest wyzwanie. Poza tym przy maksymalnym oddalenia wszystkie wioski są koloru białego.
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Na obecną chwilę mini mapa czy kolejne oddalenie nie zostaną wprowadzone. Decyzja może się zmienić w przyszłości.
 
Do góry