Odrzucony Nowe jednostki i nowa opcja kościoła

  • Rozpoczynający wątek Captain
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Byłoby świetnie gdyby do gry zostały dodane jakieś nowe jednostki. Tak dla urozmaicenia. Prosiłbym aby ktoś z tutejszej obsługi przekazał te pomysly dalej :p

Proponowane nowe jednostki:

Powóz/Tragarz - byłaby to jednostka o zerowej sile ataku, nie walcząca, ale idealna do farmienia. Miałaby duży udźwig surowców, większy niż jakakolwiek inna jednostka. Coś takie bardzo by się przydało, zwłaszcza w sytuacjach kiedy mamy jakaś mocną wioskę/farmę zdobytą na innym graczu/nieaktywnego gracza w której produkuje się dużo surowców i trzeba wysyłać tam olbrzymie armie aby zgarnąć te wszystkie surowce. Powozy czy tragarze bardzo by się przydali. A i do zwykłego farmienia byłaby to dobra jednostka.
Przy okazji można by zrobić aby rekrutowała się ona w innym budynku niż koszarach. Jesli dodanie nowego budynku stanowi problem, to mogłoby się ją rekrutować w ratuszu.


Kusznik - Jak wiadomo kusznicy są dużo dużo skuteczniejsi od łuczników, ponieważ raz, że bełty z kuszy są w stanie przebić zbroje (a strzały z łuku solidnej zbroi raczej nie przebiją), a dwa, ze z kuszy strzela się celując jak z broni palnej, prosto w cel, podczas gdy strzelając z łuku na duże odległości strzela się w górę bo strzała podczas lotu opada w dół, przez co ma się dużo mniejszą kontrolę nad celnością strzałów. Więc strzały z łuków nie tylko słabsze ale i mniej celne.
Nie bez przyczyny kusza została uznana najgroźniejszą bronią średniowiecza i nawet zakazana w walce przeciwko chrześcijanom przez któregoś z papieży.

Proponuje aby owy kusznik był jednostką która będzie świetna zarówno w ataku jak i w obronie. Ponieważ takich jednostek bardzo brakuje. Jedyną jednostką dobrą i w ataku i obronie po za rycerzem jest ciężka kawaleria ale ona zabiera dużo prowiantu.

Tak więc kusznik byłby świetny w ataku, świetny w obronie i ogólnie bardzo uniwersalna jednostka, do tego zabierająca tylko powiedzmy 2 prowinatu. Jako, ze byłby tak mocną jednostką to jego koszt byłby bardzo duży. Byłby droższy od berserkera.
I szkolić można by go było dopiero mając 25 poziom koszar.


Inkwizytorzy i Czarownice - bardzo ciekawe jednostki, nie walczące w bitwach ale o innym zastosowaniu. Do ich rekrutacji potrzebny byłby nowy budynek lub nowe zakony w Komturii.

Jak działały by owe jednostki?

Otóż Czarownice byłyby wysyłane do wioski wrogiego gracza i siedziałyby w niej przez 24 godziny. Podczas pobytu czarownic w wiosce morale tego gracza byłoby obniżone o tyle % ile byłoby czarownic. Przy dużej ilości czarownic obniżenie morale byłoby duże, ale żeby nie psuć balansu gry obniżenie morale dotyczyłoby wyłącznie ataków wychodzących z tej wioski, a nie obrony.
Czyli Czarownice byłyby wysyłane do wioski w których znajduje się off, po to aby przez czas pobytu czarownic gracz miał bardzo obniżone morale do ataku jeśli chciałby posłac na kogoś swojego offa.
Natomiast podczas obrony tej wioski morale byłoby normalne, niezależnie od czarownic.

Natomiast Inkwizytorzy byliby obroną przeciwko czarownicom. Działało by to tak jak ze Zwiadowcami w pierwszych plemionach, ze wysłane do ataku Czarownice ścierałyby się z Inkwizytorami i jeśli by wygrały to te które przeżyją walkę dostają się do wioski na 24 godziny i obniżają morale, a jeśli wygrają Inkwizytorzy to Czarownice oczywiscie giną i atak sie nie udał.


Mam też jeszcze jeden pomysł dotyczący wykorzystania kościoła:

Nabożeństwo/Uroczystość - proponuje zrobić w kościołach specjalną opcję odprawienia nabożeństwa lub jakiejś uroczystości (kosztującą surowce) która na czas 24 godzin zwiększałaby morale wszystkich wojsk i ataków gracza w prowincji o 10%.
Bonus działałby tylko w jednym kościele na prowincje. Czyli jak ktoś w dwóch kościołach w tej samej prowincji odprawi nabożenstwa to bonus nie skumuluje się i będzie i tak 10%.


Bardzo bym prosił aby ktoś z obsługi przekazał te pomysły dalej. Bardzo by się przydały takie nowe opcje, aby urozmaicić grę. W końcu powinna się ona rozwijać i wprowadzać także całkiem nowe opcje gameplayu, a nie tylko techniczne dodatki :)
 

DeletedUser414

Guest
Pomysly nowe, ale nigdy nie przejda. Przynajmniej nie w TW2. To moga byc propozycje na TW3. Poza tym osobiscie nie bylbym za dodaniem nowych jednostek, poniewaz to nie jest Stronghold, zeby dodawac inkwizycje oraz nabozenstwa. Najpierw niech oni zalataja dziury po poprzednich patchach.
 

DeletedUser

Guest
Czemu uważasz, że nie przejdą? Przecież w pierwszych plemion tego kalibru dodatki (może akurat nie jednostki ale inne) są wprowadzane co jakiś czas. Np opcja pospolitego ruszenia chłopów albo flagi.

Czemu więc w TW2 miałyby się nie pojawiać nowości?
 

DeletedUser414

Guest
Czemu uważasz, że nie przejdą? Przecież w pierwszych plemion tego kalibru dodatki (może akurat nie jednostki ale inne) są wprowadzane co jakiś czas. Np opcja pospolitego ruszenia chłopów albo flagi. Czemu więc w TW2 miałyby się nie pojawiać nowości?
Hahaha rozbawiles mnie :) Nie wiem jak tam TW1, bo nie gralem od 6-7 lat, ale opcja pospolitego ruszenia lezala na stolku kilak ladnych lat :) Wiem, ze to lezalo ponad 2 lata, bo przez ponad 3 lata jak gralem w TW1 tego pomyslu nie wprowadzili. Twoje pomysly mozna wdrozyc do Strongholda (aczkolwiek stamtad sie one wywodza, wiec te pomysly juz tam sa). Tutaj mamy plemiona, wiec wiecej jednostek nigdy nie bedzie. Wlasnie sobie sprawdzilem jednostki w TW1 - to sa dokladnie te same jednostki, z ktorymi zaczynalem gre kilka ladnych lat temu. Jakby mieli cos wprowadzic zrobiliby to w TW1.
 

DeletedUser

Guest
Myślę, że dlatego, że Wyslannica już się na ten temat wypowiedziała w tym temacie - https://pl.forum.tribalwars2.com/index.php?threads/skrócenie.1043/#post-6867

Gdzie, bo nie widzę? Ona pisała o szybkich serwerach. To zupełnie co innego i z innej kategorii.

A co do reszty to rozchodzi się jedynie o naprawienie bugów. Ale skoro co aktualizacje są dodawane różne drobne elementy, jak np te ikony/cyfry w kolejkach budowy ostatnio to można pomyśleć też o czymś większym. Przecież gra powinna się rozwijać.

Hahaha rozbawiles mnie :) Nie wiem jak tam TW1, bo nie gralem od 6-7 lat, ale opcja pospolitego ruszenia lezala na stolku kilak ladnych lat :) Wiem, ze to lezalo ponad 2 lata, bo przez ponad 3 lata jak gralem w TW1 tego pomyslu nie wprowadzili. Twoje pomysly mozna wdrozyc do Strongholda (aczkolwiek stamtad sie one wywodza, wiec te pomysly juz tam sa). Tutaj mamy plemiona, wiec wiecej jednostek nigdy nie bedzie. Wlasnie sobie sprawdzilem jednostki w TW1 - to sa dokladnie te same jednostki, z ktorymi zaczynalem gre kilka ladnych lat temu. Jakby mieli cos wprowadzic zrobiliby to w TW1.

Meh.

A co do strongholda - Co ty mi z nim wyjeżdżasz ciągle? Ja te pomysły sam wymyśliłem, a strongholda nawet nie grałem. Po za tym jest to gra innego typu niż strategie przeglądarkowe jak tribal wars, travian czy kings age.
 

DeletedUser20

Guest
Gdzie, bo nie widzę? Ona pisała o szybkich serwerach. To zupełnie co innego i z innej kategorii.

Chodzi mi o ten fragment, może nie jest to napisane wprost, ale tak to zabrzmiało:
Nowe światy pojawiają się, gdy poprzedni zostanie zapełniony. Jeśli chodzi o różnorodność ustawień to do póki nie zostaną naprawione najbardziej uciążliwe problemy to nawet nie ma co o tym wspominać.

I od razu, żeby nie było wątpliwości ja bardzo chętnie zobaczyłbym nowe funkcje czy zmienione parametry na kolejnych serwerach. Twoje mi się podobają, zwłaszcza Tragarz, z tym zastrzeżeniem, że zamiast w Ratuszu to powinien być dostępny na Rynku oraz Nabożeństwo. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry