Korony - ankieta

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser911
  • Data rozpoczęcia

Czy grasz z użyciem Koron?

  • Nie, nigdy

  • Sporadycznie

  • Tylko na początku gry

  • Tak, systematycznie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser911

Guest
Od jakiegoś czasu zastanawiam się na jaką skalę gracze używają Koron oraz na co te Korony głównie przeznaczają, więc jeżeli zaznaczyliście TAK napiszcie coś więcej...

Tym tematem chciałem rozpocząć dyskusję o ogólnie pojętym Premium, które moim zdaniem w tej grze jest skopane.
 

DeletedUser20

Guest
Ja użyłem do tej pory jedynie darmowych na powiększenie kolejki budowy. :)
 

DeletedUser

Guest
To prawda, że w porównaniu do pierwszych plemion za czasów jak w nie jeszcze grałem (2 lata temu) bonusy za korony są bardzo duże.

Ja kupuje sporo koron i wydaje je głownie na wojsko oraz na powiększenie kolejki budowy.

I powiem tak - Na początkowym etapie (1-5 wiosek) kupowanie wojska za korony daje naprawdę bardzo dużego boosta (bo nie tylko masz znacznie większą armię, ale i co za tym idzie więcej mozesz farmić i szybciej się rozwijać).

Ale im dalej gra się toczy tym korony tracą na znaczeniu. Przy etapie kilkunastu wiosek gracz kupujący korony nie będzie miał już dużej przewagi nad graczem z taką sama ilością wiosek a nie kupującym koron. Bo musiałby wydawać naprawdę bardzo dużo pieniędzy na boosty i bonusowe wojsko dla tych wiosek aby mieć wyraźną przewage. Druga ważna rzecz to, że ilości rekrutowanego normalnie wojska wzrastają, a te kupowanego za korony chyba nie (ewentualnie bardzo powoli, nie jestem pewien), wiec kupowanie bonusowych oddziałów przestaje powoli się opłacać i mieć znaczenie.

Więc reasumując - Na poczatku gry, na etapie kilku wiosek kupowanie koron daje ładnego boosta i czyni z gry odrobinę Pay2Win. Ale potem ta różnica coraz bardziej się zaciera, aż na etapie powiedzmy 30 wiosek kupowanie rzeczy za korony nie bedzie miało juz praktycznie żadnego znaczenia, ponieważ będą te bonusu zbyt małe i bedzie to zbyt drogie dla tylu wiosek i jedyne co bedzie się opłacało kupować to najwyzej oszustów do jakichś akcji.
A co dopiero mówić o etapie 100+ wiosek.
 

DeletedUser414

Guest
Na pozniejszym etapie gry, korony przydaja sie tylko do szybkiej budowy (tawerny, kosciola czy murow).
 

DeletedUser

Guest
Na początku kupiłam trochę koron (jakaś promocja, chyba 200 za osiem zł). Kolejka budowy (ktorej teraz żałuje, bo jest przypisana do jednej wioski), trochę wojska na szybsze uzyskanie przewagi. Teraz, przy 30 wioskach jedyne co mogłabym kupić za korony to oficerowie: taktyk (raz kupiłam ich 10 i korzystam w nagłych przypadkach) i łowczy, lecz z tego drugiego jeszcze nie korzystałam, aczkolwiek wygląda ciekawie.
Brakuje mi realnych ułatwień za korony, jakieś katalogowanie ataków, coś a'la asystent farmera w pierwszych plemionach, kolejki budowy i rekrutacji dla wszystkich wiosek, bez skakania od jednej do drugiej itd.
 

DeletedUser911

Guest
To może ja się wypowiem, skąd w ogóle wzięło mnie na ten temat.
Od kiedy gram w tego typu gry, a w pierwsze Plemiona zacząłem grać jakieś 10 lat temu - miesiąc w miesiąc kupowałem punkty premium na swoje konto, na konta na których miałem zastępstwa, a czasami miałem ich po 3 na raz, gdyby tak podliczyć, to pewnie zebrałaby się ładna sumka - np. na s19 grałem przez 6 lat - można powiedzieć bez dwóch zdań byłem graczem dochodowym dla IG. Nie mam żadnych obiekcji, żeby od czasu do czasu wysłać jakąś drobną sumę, dzięki czemu w znaczący sposób poprawia się funkcjonalność gry, a z drugiej strony gra w ogóle może istnieć, bo nie oszukujmy się gra jest po to, żeby jej twórcą przynosić dochody, żeby było za co opłacić serwery, zapłacić temu gościowi od poprawek, nikt tego charytatywnie nie robi itd.
Zmierzając do meritum - nie wiem na co mam wydawać tutaj premium, choć jestem skłonny do wydawania. Bonusy uzyskiwane z zakupu najróżniejszych wzmocnień, ulepszeń są pomijalne małe jeżeli ma się więcej niż kilka wiosek, żeby były odczuwalne trzeba by wydać fortunę. Premium moim zdaniem może przydawać się jedynie na początku rozwoju.

Mam nadzieję, że tym tematem rozpoczniemy dyskusje o premium o jego funkcjonalności... oraz wspólnie zastanowimy się jakie premium nas graczy by satysfakcjonowało, może trafi to do właścicieli gry, którzy zastanowią się gdzie lepiej można zarobić. Taka forma premium jaka jest na TW2 mi nie odpowiada.
 

DeletedUser

Guest
Ale to przecież dobrze, że premium tutaj daje przewage tylko na początku rozwoju, bo gra i tak juz jest wyraźnie Pay2Win w porównaniu do pierwszych plemion, które Pay2Win nie były ani trochę.

Więc przynajmniej na późniejszych etapach gry ci którzy nie kupują koron nie będą się musieli martwić przewagą kupujących korony sąsiadów.
 

DeletedUser414

Guest
Rowniez jestem za tym, by nie zmieniac premium. Uwazam, ze kupowanie generalow, szybsze odbudowywanie budynkow (tawerna podczas sabotazu, mur po ataku lub kosciol po zniszczeniu), wieksza kolejka budowy, przywolanie rycerza, kupno jednostek (szczegolnie przydatne na poczatku gry) jest wystarczajacym bonusem dla was. Ja nie kupuje premium. Nigdy nie wydalem na to pieniedzy oraz nigdy nie wydam, tymbardziej, ze gra jest pelna bledow. Dalej sie dziwie wam, kupcom premki - jak mozecie placic za nie dokonczony produkt? No ale to juz jest wasze zmartwienie. Nigdy nie kupie premium, poniewaz jest to niezwykle fajne uczucie jak zniszczysz przeciwnika, ktory cisnie na koronach dzien w dzien, a i tak traci wioski ;) Cos pieknego.
 

DeletedUser911

Guest
Gra z czegoś musi żyć i tak jak pisałem z czegoś trzeba zapłacić temu gościowi od poprawek, sądząc po tempie ich wprowadzania nie ma z czego. Z drugiej strony mamy już 8 światów gry (właściwie w wersji beta) - co chwila powstaje nowy, stare światy nie zapełniają się nawet do połowy przykład s5 na którym gram, po którym powstały już trzy nowe światy. Wygląda mi to na rozpaczliwe szukanie kasy, a przyczyną moim zdaniem jest źle zorganizowany system premium.

map_pl_pl5_dd4b88db04bd78205abf9d7af3d041e2_14363840142747.png
 

DeletedUser

Guest
Ja jak miałem korony na początku, to kupiłem wojsko : Kliknąłem Bezpłatna Codzienna Zamiana I Kupiłem |235 Mieczników| :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry