Jaki budynek warto niszczyć katapultą ?

  • Rozpoczynający wątek Dzonzi
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
jw

oprócz muru. W plemionach niszczyło się plac, ale tutaj on chyba inaczej działa ;/
 

DeletedUser

Guest
Jeśli jest to jedna wioska gracza to warto pokusić się o Kaplicę. Zmniejszy to siłę bojową o 50%. No chyba, że w 1. wiosce gracza Kaplicy się zniszczyć nie da, albo w obronie zawsze się ma 100% siły bojowej trzeba by było to sprawdzić :p
Drugi cel warty uwagi to oczywiście Farma. Mniejsza ludność to mniej wojska i przymus straty czasu na odbudowę Farmy :)
Myślę, że Szpital też jest warty uwagi. Mniej wojska powróci po bitwie do następnych walk :)
 

DeletedUser

Guest
o właśnie, szpital najlepiej niszczyć. Farmy trochę szkoda, bo później żeby odbudować to trzeba dużo surowców i czasu
 

DeletedUser810

Guest
w sumie jeżeli mowa o wiosce, którą wyburzasz a nie przejmujesz to warto też pokusić sie o koszary - mniejsza dyscyplina więc kliny/synchro odpadają

o ile bonusy nie zostają :p
 

DeletedUser473

Guest
Jak rozbudujesz koszary np. do 25 lvl'u, a potem je burzysz, odblokowane technologie zostają, więc to tutaj akurat nie ma znaczenia...

Warto chyba burzyć katasami każdy budynek, który jest na wysokim poziomie, o ile jesteśmy w stanie (mamy wystarczającą ilość katapult), bo do ich odbudowania trzeba i dużo surki, i dużo czasu... Dlatego jeśli mamy zamiar przejmować taką wieś, warto się zastanowić czy to opłacalne ;)
 

DeletedUser

Guest
Z tego co pamiętam to kaplicy nie można zniszczyć katapultą.
 

DeletedUser

Guest
Będę niszczył szpitale. Koszarów i innych farm szkoda niszczyć, bo później długo trzeba je odbudowywać ;/

Ciach Ciach, nie używamy takich słów :)
yetj
 

DeletedUser473

Guest
Kaplicę MOŻNA zniszczyć katapultami, ale trzeba ich mieć bardzo dużą ilość... Ktoś już wrzucał te obliczenia na forum. Z tego co pamiętam trzeba minimum 350 katapult, żeby zburzyć 1 lvl kościoła do 0... a około 900, żeby zniszczyć kościół z poziomu 2 do 0. To wyliczenia z przedmiotem rycerza bonusującym katapulty.

Spory wydatek, ale przy zaawansowanej strategii bardzo opłacalny.
 

rvdesti

Łucznik na koniu
Nie ma możliwości zniszczenia kaplicy katapultami. Można zniszczyć kościół nie kaplice.
 

DeletedUser20

Guest
Maxon;n6308 napisał:
Kaplicę MOŻNA zniszczyć katapultami, ale trzeba ich mieć bardzo dużą ilość... Ktoś już wrzucał te obliczenia na forum. Z tego co pamiętam trzeba minimum 500 katapult, żeby zburzyć 1 lvl kościoła do 0... a około 900, żeby zniszczyć kościół z poziomu 3 do 0.

Spory wydatek, ale przy zaawansowanej strategii bardzo opłacalny.


Sprawdzaliśmy, trzeba więcej niż 500 katapult do 1 poziomu, około 700-800.
Z 3 poziomu podobno się nie da do 0 zniszczyć, bo nie da się tylu katapek w jednej wiosce zrobić.
 

DeletedUser

Guest
Nie można mylić kaplicy z kościołem. Do kościoła sam dawałem obliczenia w poradniku (chociaż potrzeba troszkę więcej ich). Są 2 różne budynki kościół oraz kaplica.
 

DeletedUser473

Guest
Przepraszam, rzeczywiście, kaplicy nie można zburzyć - napisałem "kaplica", a z przyzwyczajenia miałem na myśli "kościół". Mój błąd!

Ponadto, te wyliczenia podobno robili na jakimś zagranicznym serwie, chyba na ogólnej becie.
Kolega ARPE pięknie tutaj przedstawia: http://youtu.be/X7plKNGeVto?t=8m22s
 

DeletedUser473

Guest
No cóż... Najwidoczniej w wypadku katapult i kościoła jest tak jak ze szpiegami - nikt nie wie kiedy Ci padnie, a kiedy przeżyje, bo to losowe... Przynajmniej na razie :/
 
Status
Zamknięty.
Do góry