Odrzucony Budynek Badawczy

  • Rozpoczynający wątek premax
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam chcialbym zaproponowac i dowiedziec sie co mysleli by innni gracze o pomysle stwozenie budynku gdzie mozna by bylo wzmacniac wioske

I.Szczegółowy opis pomysłu:
Wiec zaczynajac w tym budynku za monety szkoliło by sie uczonych którzy mogli by odblokowywac wszelakie badania np.
-zwiekszenie sily/obrony atakujacej/broniacej armi o *%
-zwiekszenie szybkosci kupców o *%
-zwiekszenie produkcji o *%
-zwiekszenie prowiantu o *%

Kazde badanie mialo by wymagana liczbe uczonych potrzebnych aby je osiagnać oczywiście każdy kolejny poziom badania wymagał by większej ilości uczonych. Według mnie budynek ten by można bylo wybudowac na 30poziome ratusza oraz kosztowal by 250,000 surowcow oraz 5,000 prowiantu.
a każdy kolejny poziom 400,000 surowców ale nie wymaga prowiantu (jeden z wytrzymalszych budynków)

Każdy uczony kosztował by 1 monetę. Lecz podczas nieudanej obrony część posiadanych może zginąć a zniszczenie budynku spowoduje zresetowanie wszystkich badań i śmiercią uczonych. (Uczony nie zabiera prowiantu jest wliczony w miejsce w budynku)

Budynek posiadal by 3 kierunki rozwoju i każdy może być rozbudowywany jednocześnie:
-Wojsko
-Przemysł
-Handel

Jeden budynek może badac naraz tylko jedno badanie (opcja dokupienia dodatkowego slotu w tym wypadku badania trwaja jednocześnie).
Badanie jest przypisane do wioski nie do gracza.


II.Uzasadnienie zmian:
Aktualnie jedyne na co użyawa sie monet to szlachta i przejmowanie wiosek to pozwolilo by przestac sie skupiac nawet w późnej fazie gry na ilości wiosek ale także na ich wzmocnieniu poprzez możliwość wiekszej produkcji czy większej ilości wojska w wiosce. W dodatku da spore urozmaicenie do gry. Według mnie odpowiednie wymagania uczonych dla badać dała by spore możliwości.


III.Pozytywne aspekty:
-Urozmaici grę
-Doda nowe zastosowanie dla monet
-Zmniejszy wage ilości wiosek a wzmocni ich jakość
-Utrudni przewidywanie wyniku walki

IV.Neutrale aspekty:
-Utrudni grę

V.Negatywne aspekty:
-Twierdza będzie trudniejsza do osiągnięcia (może to i lepiej :p )

VI.Jakie będzie znaczenie w zakresie budynków i zbilansowania jednostek:
-Da możliwość rozwijania wioski po osiągnięci maksymalnych poziomów;
-Pomoże zbilansować siłę jednostek;
-Zwiekszy znaczenie plemienia i organizacji wewnątrz niego;
-Gra będzie wymagała większych umiejętności strategicznych niż plemiona v.1 (ale to jest v.2 więc trochę utrudnieni nie zaszkodzi)
-Doda więcej możliwości do gry

Piszcie co myślicie o moim pomyśle początkowo miałem pomysł aby nazwę aktualnej Akademi zmienić na Dwór a nazwę Akademia przydzielić do tego budynku. Więc prosił bym o ocene graczy którzy osiągneli kilka setek wiosek co by myśleli o tym aby pomimo pełnego rozwinięcia wioski móc ją rozwijać dalej.

P.S. W wypadku pozytywnych opini mogę zrobić także co mogły by dawać badania i jak dokładniej wyglądało by ich odblokowywanie.
 

DeletedUser

Guest
P.S. W wypadku pozytywnych opini mogę zrobić także co mogły by dawać badania i jak dokładniej wyglądało by ich odblokowywanie.
To powinno być już tu opisane.
Mi trochę nie pasuje pomysł, by na uczonych wydawać monety a oni będą ginąć w przypadku niepowiedzenia obrony. Do tego zachwiałoby to obliczeniem ile mamy monet na ilu szlachciców/uczonych - ja tu rozumiem, że mając np 1 wioskę, ale 3 uczonych, to na drugą wioskę będę potrzebował... 6 monet? Nie lepiej jakoś to oddzielić i np uczony jest za każdą wybitą monetę, dostępni gdzie chcemy (przypisani do świata, nie do wioski), ale po przydzieleniu ich do jednego z 3 zadań najpierw muszą się wyszkolić, żeby osiągnąć pełną wydajność.

Możliwość rozwoju wioski w każdym z 3 kierunków nie jest fajne, lepiej będzie, jak każda wioska będzie miała tylko 1 kierunek badań. Da to większe zróżnicowanie i kombinacje w taktykach itp.

Projekt dobrze rozbudowany, jednak wprowadzenie nowego budynku nieco rozwali ustawienie budynków w Ratuszu, pociągnie jeszcze większe koszty, wioski już teraz mają całkiem solidną obronę, wiec dodanie jeszcze jakiegoś bonusu wojskowego może w wielu przypadkach przekreślić podbicie wioski...
 

DeletedUser

Guest
Z kosztem monet mi chodzi o oddzielenie iż uczony zawsze kosztuje jedną monetę a szlachcic tyle ile aktualnie. co do bonusow do obrony to nie bedzie wygladalo tak ze bonusy beda tylko do obrony ale tez do ataku po za tym jezeli badania maja byc przypisane do gracza to jednak lepiej bylo by gdyby mógł iść w szystkie 3 drzewka naraz aczkolwiek bylo by to utrudnione. Odpowiednie wzmocnienie obrony i ataku moze usprawnic jak i utrudnic gre aktualnie wszystko zalezy od ilosci wiosek, a jezeli by bylo badanie zwiekszajace ilosc prowiantu?
Co do smierci uczonych wygladac to bedzie tak ze po osiagnieciu danego badania uczeni znikaja takwiec smierc uczonych (wolnych) po nieudanej obronie bedzie tez wymuszala wieksza obrone wiosek jezeli badania byly by przypisywane do wioski to rzeczywiście rozwój tylko jednego kierunku na wioske jest lepszym rozwiazaniem a co do kosztów to koszty duże jak i wzmocnienie jeszcze popracuje nad szczegółami projektu i zedytuje projekt aby zawierał wszystko co powinien w razie pomysłów pisać to też je rozpatrze i dodam. Co do badań z ataku chcialbym dodać badania które mogły by wprowadzić do gry trochę zmiennych bonusów. np. % szans zignorowania bonusu nocnego albo też szansa na atak z zaskoczenia.
 

DeletedUser598

Guest
A ja jestem przeciw, TW2 wprowadziło technologie już w dany budynek co uważam za ciekawe i praktyczne rozwiązanie i jeśli już to tu bym usprawniał balans technologii. Wprowadzenie kolejnych doradców z budynkiem po prostu popsuło by grę. Jak dla mnie jest to mieszanka z RD & Grepolis (dawno już tam nie zaglądałem więc mogę się mylić) i nie w tym kierunku oczekuję rozwoju tw2.
 
Status
Zamknięty.
Do góry