Brak czasu serwera gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser20

Guest
Chciałbym poruszyć kwestię, która pojawiała się jeszcze gdy grałem na poprzednim serwerze, a która denerwowała mnie nawet bardziej niż brak mapy świata, zastępstw czy bugi rankingów.

Chodzi o brak czasu serwera gry, który wpływa na to, że ciężko jest przeprowadzić zorganizowaną akcję nawet dwóch graczy, nie mówiąc już o akcjach całego plemienia.

Żeby zobrazować problem przedstawiam taki sobie raport z farmienia z godziny 19:27:28:
fKdhHSZ.png

Wstawiłem go na forum plemienia i poprosiłem o podanie godziny raportu z sekundami, którą widzą pozostali. W odpowiedzi dostałem między innymi: 19:17:12 (16 sekund różnicy), 19:17:23 czy 19:17:41 (13 sekund), poniżej screen jednego z nich:
Md1tY1J.jpg

Żeby jeszcze utrudnić, gdy samemu sprawdzałem godzinę tego raportu, to w ciągu paru dni widziałem różne godziny: 19:17:27, 19:17:25 czy 19:17:26:
mNGrF2J.png
qiQ8Snr.png
Zdg5L9w.png

I jeszcze raport z aplikacji mobilnej, tym razem z 19:17:29:
oCtrfLT.png


Było to już dawno temu zgłaszane i do supportu przez tickety, i na forum. Błąd jest nawet oznaczony jako naprawiony: https://pl.forum.tribalwars2.com/index.php?threads/czasy-dojscia.379/.

Poza tym, w pewnym stopniu poruszona jest ta kwestia w tym temacie: https://pl.forum.tribalwars2.com/index.php?threads/przemieszanie-ataków.1089/#post-7222. Ale to nie jest błąd, tylko złe rozwiązanie, więc możemy o tym podyskutować tutaj.

W tej sprawie o tyle ważne jest zaangażowanie naszego Supportu, że na serwerze angielskim ani na becie tego nie wprowadzą, bo tam grają ludzie z całego świata. Przynajmniej tak to uzasadniają.
Jak dla mnie głupie wytłumaczenie, na pewno da się to jakoś zrobić, w jedynce w końcu to działa. A nie ma wątpliwości, że u nas jest to potrzebne.

Mam więc pytanie do Supportu, co sądzicie o synchronizacji ataków? Co z tego, że podam komuś konkretną godzinę, skoro druga osoba ma o kilka czy o kilkanaście sekund inaczej ustawiony zegar. I na przykład zamiast wejść na 2 sekundy przed karetą, wjedzie 5 sekund po niej. Owszem, da się synchronizować ataki samemu z wielu swoich wiosek. Tylko czy w grze Tribal Wars 2 chodzi o to, żeby atakować samemu czy wspólnie z graczami z plemienia?

Jako Support narzekacie czasem na brak rzeczowej dyskusji i szczegółowego przedstawiania Wam problemów. Mam nadzieję, że ten temat zostanie potraktowany w miarę poważnie oraz, że inni gracze opiszą swoje doświadczenia i dorzucą swoje 3 grosze do dyskusji.

I tak, czyściłem pliki tymczasowe przeglądarki. ;)
 

DeletedUser

Guest
Cooo, naprawdę tak jest? oO

Czy to oznacza, ze jakbym wysyłał atak tak aby doszedł o 6:00:05 dla przykładu, ale obrońca miałby ustawiony inaczej zegar to przez to atak mógłby dojść np o 5:59:55 czyli podczas bonusu nocnego?
 

DeletedUser1169

Guest
@Capitan całkiem możliwe ale przy pojedyńczych atakach serwer sie raczej nie gubi tylko przy większej ilości chociaż ręki sobie uciąć nie dam.
Temat rzeczowo przedstawiony dobrze że komuś chcialo sie robić te screeny ;)
 

DeletedUser20

Guest
Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej, ale za pomocą bonusu nocnego wyświetlanego na osi czasu widać ten problem nawet lepiej niż w za pomocą raportów. Mój bonus nocny nie trwa od północy do godziny 6:00, tylko od 23:59:57 do 05:59:57. Chociaż w czasie pisania tego posta, gdy odświeżyłem grę jego okres przesunął się o sekundę i już trwa od 23:59:58 do 05:59:58...

zwpkISY.png
i
FmdKXR0.png


@*bonnieiclyde, @Captain i każdy kto tu zagląda, zobaczcie jak to u Was wygląda i wrzućcie screeny jeżeli też coś jest nie tak :)

Cooo, naprawdę tak jest? oO

Czy to oznacza, ze jakbym wysyłał atak tak aby doszedł o 6:00:05 dla przykładu, ale obrońca miałby ustawiony inaczej zegar to przez to atak mógłby dojść np o 5:59:55 czyli podczas bonusu nocnego?

To tak nie działa. Atak powinien iść dokładnie tyle ile wynosi czas podróży najwolniejszej jednostki. Powinien, bo zdarzają się, opisane w jednym z tematów podanym w pierwszym poście, błędy z przemieszaniem ataków itp. Zakładając, że nic takiego się nie pojawi to "jedyną" nieprawidłowością w tym przypadku będzie to, że obrońca dostanie raport i będzie widział godzinę dotarcia ataku - 5:59:55 czyli teoretycznie w trakcie bonusu nocnego, którego jednak jego jednostki nie otrzymają.
 

DeletedUser

Guest
A, no to dobrze iż na faktyczny wynik walki to nie wpływa.

Rzeczywiście, u mnie też jest 5:59:cośtam, a nie równe 6.
 

DeletedUser

Guest
Akurat ten problem nie jest AŻ tak uciążliwy, niemniej jednak istnieje. Po prostu przed wysyłaniem wspólnych ataków trzeba zsynchronizować swoje czasy, najlepiej z serwerami Windows, a następnie porównać swoje czasy na podstawie jakiegoś raportu. Problem jest, ale można go obejść. Niestety przy okazji wysyłania dużej ilości ataków oraz fejków, które mają być zsynchronizowane, problem jest nie do obejścia. Ataki po prostu się gubią i często w ogóle nie docierają/znikają albo miesza się kolejność, gdzie na przykład 2 szlachciców wchodzi przed offem, a dwóch po nim. Przesuwają się też same ataki. Od kilku minut do nawet kilkudziesięciu. Wyjście to puszczać pojedyncze ataki. Życzę jednak powodzenia przeciwko aktywnym, kilkumilionowym graczom bez porządnej ilości fejków.
 

DeletedUser20

Guest
Akurat ten problem nie jest AŻ tak uciążliwy, niemniej jednak istnieje. Po prostu przed wysyłaniem wspólnych ataków trzeba zsynchronizować swoje czasy, najlepiej z serwerami Windows, a następnie porównać swoje czasy na podstawie jakiegoś raportu. Problem jest, ale można go obejść.

Czy ja wiem... Próbowaliśmy synchronizować, ale co z tego, skoro po jakimś czasie znowu coś się miesza i dalej są różnice paru sekund? I jeszcze ten problem, że w obrębie jednego komputera godziny się zmieniają. To jest po prostu bezsensowne rozwiązanie, które jest powiązane z tym o czym piszesz, czyli ze znikaniem ataków itp.

A tutaj dzisiejszy raport z farmienia z godziny 14:59:13:
jaqm5ms.png

Tylko problem jest taki, że tuż po wysłaniu pokazywał czas dotarcia o sekundę wcześniejszy (14:59:12):
uZQuTHt.png

Gdyby ktoś miał wątpliwości, to nie jest to wpływ dyscypliny, ponieważ jej działanie jest widoczne od razu po wysłaniu ataku.
 

DeletedUser

Guest
Te przesunięcia sekundowe to już standard. Każde odświeżenie pokazuje inną sekundę. Chyba niestety patrzę już na to niewzruszenie, bo przyzwyczaiłem się do beznadziejności tej gry. I z tym jeszcze jakoś sobie radziłem. Niemniej jednak kiedy mimo tych przeciwności ustawi się ataki w odpowiedniej kolejności i człowiek zadowolony myśli, że będzie wszystko ok, to później i tak finalnie jest jeden wielki b...ałagan.
 

DeletedUser

Guest
Jakoś nikt z obsługi gry się nie wypowiedział w tym temacie. Mam przykład z wczoraj, wysyłam szlachtę na wrogą wioskę a mój współplemieniec zaraz po nich śle deffa. Konkretnie ze screenów widać było, że deff wchodzi 13 sek po moim ostatnim grubasie..i co? Wbił po pierwszym broniąc wioskę przed przejęciem. Ta gra z założenia ma być zespołowa ale przez takie błędy niestety jest to niemożliwe. Mogę udostępnić screeny potwierdzające moje racje.
 

DeletedUser1184

Guest
Jakoś nikt z obsługi gry się nie wypowiedział w tym temacie. Mam przykład z wczoraj, wysyłam szlachtę na wrogą wioskę a mój współplemieniec zaraz po nich śle deffa. Konkretnie ze screenów widać było, że deff wchodzi 13 sek po moim ostatnim grubasie..i co? Wbił po pierwszym broniąc wioskę przed przejęciem. Ta gra z założenia ma być zespołowa ale przez takie błędy niestety jest to niemożliwe. Mogę udostępnić screeny potwierdzające moje racje.
Nie musisz.

Na początku gry ciężko zrobić karete dlatego po 2-4 osób daje się szlachtę, ale ciężko dopasować czasy bez tej synchronizacji :/ Jest wiele błędów w tej grze a oni wolą dodawać jakiś badziew (i dodać jeszcze więcej błędów) :/
 

DeletedUser20

Guest
@Lord Vader, niestety się wypowiedzieli, tylko w innym temacie... Wprowadzenie czasu serwera nie jest planowane ;(

Ja już się nauczyłem, że synchronizować to tylko samemu albo każdemu przydzielić inną wioskę. Tylko niestety na początku tak się nie da.
 
Status
Zamknięty.
Do góry