Odrzucony Bonus nocny

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser619
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser619

Guest
Mój pomysł polega na wycofaniu bonusu nocnego albo zastąpienie go czymś innym/odmiennym :) Oczywiście chodzi to o światy, które będą wychodzić.
Jak wiadomo bonus nocny daje bonus obrońcom w postaci % do siły odpierania ataków. I tutaj pomyślałem, że jak to jest gra średniowieczna to bonus nocny powinien pomagać atakującym, bo jak kiedyś np. barbarzyńcy atakowali miasta to nie robili tego w dzień tylko w nocy bo łatwiej :) Ale już nie rozchodzi mi się o to, tylko na przykład o zamianę bonusu nocnego na na przykład "pory obiadowe":D, które np. wspierały by w jakiejś porze powiedzmy 2 razy dziennie w krótszych odstępach czasu niż działał bonus nocny. Raz by pomagały atakującym raz obrońcom i tu trzeba byłoby pomyśleć.
Ta opcja dałaby do myślenia i działania użytkownikom i upiększała by rozgrywkę przez utrudnienie w planowaniu ataków :)
Bo powiedzmy od 21-22 byłby bonus dla agresora, od 6-8 dla obroncy , w godzinach 13-14 dla agresora. Jak wiadomo, bonus dla agresora jest to wielkie utrudnienie dla wrogów, dlatego wynosił by on mniej o połowe od bonusu dla obrońcy :)
 

DeletedUser302

Guest
Bonus nocy nie jest po to aby odwzorowac realia prawdziwego zycia w sredniowieczu ale aby zapewnic czesciowa ochrone 90% graczy ktorzy w nocy nie graja.

Przecietny Kowalski, pracuje i funkcjonuje za dnia, w nocy spi i relaksuje sie.
Wprowadzono bonus nocy aby wlasnie ten przecietny Kowalski mogl spac spokojnie, nie myslac, ze Nowak, ktory nie spi pol nocy moze bezkarnie grabic wszystkich dookola bo oni akurat spia.

To czysto praktyczna funkcja dla komfortu psychicznego wiekszosci graczy ktorzy nie graja po nocach :)
 

DeletedUser

Guest
zgadzam się z Urisiel i chciałbym żeby w końcu działanie tego bonusu nocnego działało,bo niestety nie działa już bardzo długo.
 

DeletedUser

Guest
ja również popieram moich dwóch przedmówców... pomysł z wyznaczaniem jakiś premiowanych godzin aby dawał bonus do ataku, uważam za beznadziejny i tylko ułatwiający grę... a zamysł był taki aby było trudno zdobyć wioskę bo zaraz Ty lub inni wyskoczą z propozycją, żeby jednym szlachcicem przejąć wioskę bez zbijania poparcia,,, bo będzie szybciej
 

DeletedUser619

Guest
To była tylko propozycja i oczywiście zgadzam się z wypowiedzią Urisiela. Proszę o to Wartownik, abyś takich bzdur nie gadał, bo nie robie propozycji nie logicznych i nie użytecznych! Zapraszam do gry!
 

DeletedUser

Guest
kewinos;n5227 napisał:
To była tylko propozycja i oczywiście zgadzam się z wypowiedzią Urisiela. Proszę o to Wartownik, abyś takich bzdur nie gadał, bo nie robie propozycji nie logicznych i nie użytecznych! Zapraszam do gry!


bzdur nie piszę, po prostu dosadnie przedstawiłem, iż zwiększone kombinowanie idzie w złym kierunku
Pzd ;>
 
Status
Zamknięty.
Do góry