Zwiad

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3000
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3000

Guest
W jednej wiosce mam 1awerne na 12 poziomie i opcje zmuszenie obcego zwiadowcy do ujawnienia informacji o jego wiosce i tak się stało
W drugiej mam już straż domową ,wszyscy szpiedzy zostali ujęci i zgineli ale nie dostałem żadne informacji o wiosce agresora
Czy straż domowa zabijając obcych zwiadowców pozbawia możliwości zdobycia informacji o wiosce agresora?
Czy jest to może jakiś błąd?
lub czy zgineli bo było ich tylko 2 a gdyby było np.4 to doszło by do zdobycia informacji ?
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Jeśli jednostki szpiegowskie wroga polegną to obrońca ma 10% szans na wymianę informacji. Jeśli jakiś wrogi szpieg przeżyje wtedy szansa wzrasta do 20%. Co za tym idzie nigdy nie ma 100%, czy nawet 50% szans na pozyskanie informacji w wymianie. Mam nadzieję, że ta informacja rzuciła nieco światła na sytuację.
 

DeletedUser3000

Guest
Tak,dziękuję
A czy jeśli przeżyje jeden szpieg to jak dokładna jest w przybliżeniu informacja jaką do siebie zanosi ?
Czy to jest jakiś ustalony procent czy losowo ,jeśli jest jakaś informacja na ten temat :)
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Jest to losowe. Przeniesione informacje mogą być prawdziwe, a równie dobrze mogą zawierać dane z innych środków kontrwywiadowczych.
 

DeletedUser3000

Guest
Dzięki ,mam jeszcze jedno pytanie
Czy bonus nocny dotyczy też szpiegowania ?
 

DeletedUser2508

Guest
Bonus nocny nie ma wpływu na skuteczność skanowania.
Co do czytania raportów szpiegowskich to tylko w przypadku pojawienia się zielonej flagi w górnym lewym rogu masz pełny i zgodny ze stanem faktycznym obraz sytuacji (budynków lub jednostek). W pozostałych przypadkach raport z czaszką zawiera zmienione info ponieważ zadziałały środki kontrwywiadowcze obrońcy. Ponadto w przypadku szpiegowania jednostek na czerwonym raporcie widzisz tylko to co w momencie "skanu" stało w wiosce.
Podsumowując. Tylko zielone raporty są warte uwagi, reszta do kosza co by w głowie nie mąciły ;)
No i co też bardzo ważne, najnowszy zielony raport jest widoczny dla wszystkich członków plemienia.
 

DeletedUser3083

Guest
Wysłannica,
Skąd te procenty jeśli mogę spytać? Bezpośrednio na grze mało informacji jest nam udostępnione i zastanawiam się gdzie można, znaleźć jakieś informacje o mechanice gry (z procentami/przelicznikami)
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Wysłannica,
Skąd te procenty jeśli mogę spytać? Bezpośrednio na grze mało informacji jest nam udostępnione i zastanawiam się gdzie można, znaleźć jakieś informacje o mechanice gry (z procentami/przelicznikami)

Te procenty to słodka tajemnica deweloperów. Są informacje, którymi mogą się dzielić, a są takie, które pozostaną tajemnicą. Zasadniczo akcje zwiadowcze podlegają czynnikom losowości.
 
Do góry