Przekazany Zmiana kolorów plemion w dyplomacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2329
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2329

Guest
Mając sojusze lub pony z największymi plemionami na serwerze, a nawet prowadząc wojny z kilkoma plemionami, nie idzie ich rozróżnić na mapie, trzeba mieć naprawdę dobrą orientację, żeby wiedzieć które wioski w prowincji należą do którego sojusznika. Pal licho jeśli sojusze są dla picu, i dobra orientacja nie jest potrzebna, gorzej jeśli sojusze współpracują między sobą i trzeba wiedzieć - kto, co i gdzie.
Dlatego proponuję, aby przywódcy plemion mieli możliwość zmiany kolorów plemion wobec których zostały podjęte akcje dyplomatyczne. Najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się dodanie trzech suwaków z paletą kolorów RGB, umożliwiających ich mieszanie - choć nie wiem, jak takie rozwiązanie będzie współgrało z możliwościami serwera. Drugim rozwiązaniem jest dodanie po prostu 32 standardowych kolorów z możliwością wyboru jednego. Przycisk inicjujący takie rozwiązanie mógłby zostać dodany bezpośrednio na liście w dyplomacji, lub w jakimś oknie (od razu mówię, że nie wiem jak wygląda teraz to zarządzanie dyplomacją, moje propozycje odnośnie umiejscowienia tego to tylko sugestie).
 

DeletedUser911

Guest
Pomysł stary jak TW2, ale w pełni go popieram, dodatkowo dodałbym możliwość kolorowania poszczególnych graczy. To elementarz jakiejkolwiek gry strategicznej.
 
Do góry