Wybór zakonu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser355
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser355

Guest
Przystępując do gry myślałem, że decyzję odnośnie wyboru zakonu gracz podejmuje tylko jednokrotnie.
Gdy wybierze już określony zakon wszystkie jego wioski i wojska podporządkowane są jego regułom.
Z informacji w innych postach wynika, że w każdej wiosce w której gracz zbuduje komturię można wybrać inny zakon.
Nie bardzo ma to dla mnie sens. Czy nie przesadzono w tym zakresie z urozmaicaniem gry?

Edit:
Komturia, a zwłaszcza wszystkie jej 10 poziomów jest bardzo kosztowna.
Wątpię czy w tej sytuacji jest sens jej budowy w każdej z wiosek. Korzyści są niewielkie.
Oszczędność z tytułu obniżenia kosztów rekrutacji wojska wręcz symboliczna. :(
Czytałem, że na poziom obniżka kosztów bicia monet wynosi 1% co przy 10 poziomie daje 10%.
Tymczasem na wybudowanie 10 poziomów trzeba wydać łącznie niemal 3 miliony surki.
Żeby jeszcze można było korzystać z "tańszych" monet w innych wioskach - to byłoby opłacalne.
 

DeletedUser

Guest
Komturie to dobry pomysł, dobrze, że drogie, inaczej gra szybko by się znudziła, a tak zawsze jest co robić. Jak osiągniesz 10 poziom, to te kilka % będzie miało naprawdę wielkie znaczenie. Możesz też zaoszczędzić na budowaniu komtuuri i wydać surkę na inne cele.

Ja zamierzam komturie wybudować w każdej wiosce, zawsze można mieć dodatkową jednostkę albo tańsze monety - a co do nich, to możesz surki przesyac do wioski, gdzie masz obniżke monet i tam je bić, ja tak będę robił :D
 

DeletedUser355

Guest
Przesyłanie surki i bicie monet w wiosce gdzie są one tańsze to zrozumiałe. Jednak wtedy muszę werbować szlachcica w tej samej wiosce.
A to może być wręcz nie do przyjęcia, ponieważ będzie miał za daleko do przejmowanej wioski. I w tym właśnie tkwi szkopuł.
Żeby mieć tanie monety znowu jestem zmuszony do budowy nowej komturii w bliższej wiosce i podnoszenia jej do 10 poziomu. :(
 

DeletedUser

Guest
scotty;n2519 napisał:
Przesyłanie surki i bicie monet w wiosce gdzie są one tańsze to zrozumiałe. Jednak wtedy muszę werbować szlachcica w tej samej wiosce.
Nieprawda, monety przypisane są do konta, a nie wioski. Możesz zrekrutować szlachcica wszędzie tam, gdzie masz Pałac.
 

DeletedUser355

Guest
scotty;n2506 napisał:
Żeby jeszcze można było korzystać z "tańszych" monet w innych wioskach - to byłoby opłacalne.

Napisałem tak w pierwszej swej wypowiedzi i marrszoo tego nie skorygował, więc myślałem, że w innych wioskach nie można z nich korzystać.
Jeśli jednak jest tak jak twierdzi bakerinho to super sprawa. Wystarczy jedna komturia na 10 poziomie w której biję monety.
W wiosce najbliższej miejsca podboju buduję tylko akademię i werbuję szlachcica. Tak właśnie powinno być... :D
Przy takim założeniu budowa komturii na maksymalnym poziomie ma sens.
 

DeletedUser

Guest
No bo mając komturię z gildią złodziei korzystasz z "taniości" monet tylko w tej jednej wiosce, wykorzystywać już wybite monety do rekrutacji szlachty możesz wszędzie :)
 

DeletedUser

Guest
No nie skorygowałem, bo to jest oczywiste :)
Problem jest taki, że nie mogę wybudować 3 lvl komturii, bo surowce są zawsze na coś innego potrzebne - ciężko mi wyobrazić lvl 10 :D
 

DeletedUser

Guest
skoro to taki drogi budynek, już wiem który należy niszczyć kataplutami, jak ktoś podpadnie ;d
 

DeletedUser

Guest
czyli jak wybuduje zakon krzyżacki w jednej wiosce to będę mógł wybudować gildie złodziei w drugiej wiosce?
 

DeletedUser210

Guest
W każdej wiosce możesz wybudować inny zakon. Taki jaki w danej wiosce jest potrzebny :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry