Stracicie wszytskich graczy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser635
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser635

Guest
pisałem na support ale do dziś raczej się tym nie zajmują.

Wszytsko wygląda tak że gracze korzystają z zagranicznych przeglądarek( nie podam nazwy by nie dostać bany i na PW tez nikomu nie podam) i mają po 10 multikontow nawet i jak mamy WAM PLACIC ZA KORONY jak to nic nie da gdyż nie mamy szans przeciwko takim graczom ???? To jest kpina że nie potraficie zrobić na IP komputera tego lub coś podobnego. Przecież wystarczy kilka for mmo zaspamować i nikt tu nie będzie grać gdyż zobaczy że nie ma szans w ogóle nawet jakby wydał 1000 zł na korony( nikogo nie strasze i nie grożę tylko stwierdzam fakty ,że tak pewne osoby mogą zrobic które wydały wiele zł na korony i widzą co się teraz dzieje , że kase na daremno straciły). Umiecie coś z tym zrobić czy lepiej już konczyc gre ?

"Mam tylko 1 proste pytanie.

Jak my gracze możemy uczciwie grać jak obecnie na s4 gra może 100 osób ale każde ma po kilka / kilkanaście multikont gdyż używają przeglądarki co zmienia IP co 10 min ? ta gra nie ma sensu, gdyż np. ja mam 130 wiosek i nagle może mnie zatakować 1 gracz co ma 10 multikont i na każdym 50 wiosek. To nie ma sensu taka gra w ogóle gdyż takich nie umiecie wychwicić itp. Przecież jak taka informacja trafi na fora gier mmo to zaniedługo nikogo tu nie będziecie mieli. Zrobicie coś z tym ? Moim zdaniem nie umiecie gdyż już wielu zgłaszałem na różnych swiatach wy nic."
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli masz konkretne podejrzenia napisz wiadomość do Supportu z nickiem gracza, którego podejrzewasz o posiadanie multikonta a zostanie on na 100% przez nas sprawdzony i jeżeli faktycznie łamie regulamin, zostaną podjęte odpowiednie działania i gracz otrzyma stosowną karę.
 

DeletedUser635

Guest
WIesz ile takich osób zgłaszałem ? Wielu , sam wiem kto ma jakie konta ale jak macie go złapać jak zmieniają IP inetrnetu ? Moi znajomi zgłaszali też graczy i nic kompletnie nic nie zrobiliście
 

DeletedUser20

Guest
Coś tam robią. Na przykład banują za podobieństwo nicków i logowanie się z tego samego komputera, choć jest to zgodne z regulaminem. Przecież, jak ma się konto z kilkudziesięcioma wioskami (50+ bodajże) to potrzebne jest multikonto z wioską rozwiniętą do 51 punktów. ;)
 

DeletedUser

Guest
Pozostaje się z tym pogodzić i tyle. Płacz na forum nic nie da. Z tym problemem boryka się wiele gier przeglądowych itd.
 

DeletedUser188

Guest
To jest problem, ale w każdej grze jest pewien odsetek oszustów.
Po z atym twój przykład nie jest zbyt trafny. By do poziomu gdzie ty masz 130 wiosek a multi 50 musi minac duzo czasu więc na poczatku musiałby tak z min 30 kont mocno rozrzuconych potem coraz wiecej czasu mimo utraty kolenych kont. To jest gigantyczna praca i niewielu chce sie bawić w takie klocki na tym poziomie co s4
 

DeletedUser635

Guest
Marmolada. To wygląda tak że gracze kończą gre mając 40-50 wiosek i oddają te konta xxx graczowi
 

DeletedUser

Guest
To może trzeba banować wszystkich którzy korzystają na polskim serwerze z tych zagraniczych przeglądarek?

Są to przecież jakieś specjalistyczne i prawie nikomu nie znane przeglądarki, wiec szansa, ze normalny, uczciwy gracz bedzie akurat z takiej korzystał jest prawie równa zeru.
 

DeletedUser

Guest
Ja ostatnio zgłosiłam typa który grał z trzech kont. Mocno punktowane, koło siebie na froncie, a ich łączna suma wynosiła równowartość pierwszego miejsca na serwerze, z tym, że bez kary za morale, bo wioski były rozbite na trzy. To nie był pierwszy raz, bo pierwszy raz dostał bana za to, że kilka osób z plemienia 'dogląda' jego konta. Kilka dni, konto znowu odzyskane.
 

DeletedUser537

Guest
Ja w ogóle nie rozumiem z czym Nasz support ma problem. Przecież oczywistym jest to, że jeżeli na koncie gracza X pojawiają się co 10 minut adresy IP prowadzące do innego kraju ( łatwo to sprawdzić ) ów konto jest czyimś multikontem i nie powinno mieć tu znaczenia czyim. Oczywistym jest, ponieważ nie jest możliwym, ażeby Marian Kowalski logował się na swoje konto co 30 minut z innego kraju, dla przykładu raz ze Stanów Zjednoczonych a za chwilę z Litwy po czym z Australii i tak na przemian z Polską. Co jak co, ale teleportacji jeszcze nie wynaleziono.

Rozwiązanie tego problemu jest banalne. Dodajemy do regulaminu zapis mówiący o tym, że jeżeli na koncie gracza będą wykrywane co kilkanaście minut logowania z innych państw ów konto zostanie dożywotnio zablokowane. Rozumiem, że są ludzie, którzy dużo latają samolotami i mogą w to grać, aczkolwiek nawet i oni nie zmieniają tak często swojego pobytu a nawet jeśli muszą to podróż z miejsca X do Y zajmuje im pewien czas i to widać.

Nie ma potrzeby banowania tych, którzy wchodzą na te konta jeśli nie da się ich wykryć. Trzeba blokować te konta, na które się logują i zabrać zwyczajnie możliwość wchodzenia na nie. Nie będzie na co się logować to nikt nie będzie tego robił. Proste ? Proste.
 

DeletedUser

Guest
Właśnie spotkało mnie coś podobnego, szkoda, że wcześniej nie trafiłem na te posty może bym pomyślał dwukrotnie zanim spędzę czas w nierównej walce z graczami posiadającymi multikonta.
Co gorsza faktycznie administracja nie wiele z tym robi.

niebywale.jpg

W takim wypadku jedyne co może zrobić gracz uczciwy to przestać grać gdyż nie ma równych szans z oszustem.
Po drugie co przychodzi mi do głowy to wystarczy w odpowiedni sposób stworzyć całe plemię składające się z oszustów, którzy w razie otrzymania informacji o zbanowaniu na "jakiś czas" któregoś z członków zaczyna go ochraniać do zakończenia z tego co tutaj wyczytałem zawsze czasowego bana. Tacy gracze i takie plemię oczywiście miałoby znaczną przewagę w pomaganiu i synchronizowaniu ataków.

Bardzo mnie smuci gdyż z tego co pamiętam w tribalwars1 czyli plemionach sprawa balansu( - konto premium nie dające większych profitów niż możesz mięć tylko rozbudowana kolejka budowania i łatwiejsze poruszanie się pomiędzy wioskami) była zdecydowanie przyjemniejsza.
Ta gra teraz bardziej wygląda na pay2win w jakie zazwyczaj w ogóle nie zaczynam grać a po drugie cheat2win czyli jak takie gry które są nastawione na ciągnięcie pieniążków przez wprowadzanie coraz to nowszych form ulepszania swoich kont realnymi pieniędzmi.
Poza tym jak dobrze pamiętam również sprawa multikont była bardziej rygorystycznie rozwiązywana.
 

DeletedUser

Guest
Z tego co tutaj wyczytałem, a także dowiedziałem sie od graczy istnieje jakaś specjalna zagraniczna przeglądarka zmieniająca ip do tych multikont.

Dlaczego administracja nie banuje z automatu wszystkich używających tej przeglądarki? Przecież szansa, ze normalny użytkownik by takiej używał wynosi 0,001%. Praktycznie nikt nawet nie zna tej przeglądarki (z uczciwych graczy) i nie ma pojęcia jak sie ona w ogole nazywa. Wszyscy leca na chrome, firefoxie, operze itd.

Dlaczego wiec użytkownicy używajacy tej specjalnej przegladarki nie sa z automatu banowani?
 

rvdesti

Łucznik na koniu
Pracujemy nad rozwiązaniem problemu związanego z używaniem tego typy przeglądarek. Kara jest także rodzajem lekarstwa :). W przypadku gdy ktoś pierwszy raz złamał regulamin gry zazwyczaj nakładamy tymczasowe blokady.
Co gorsza faktycznie administracja nie wiele z tym robi(...)
Poza tym jak dobrze pamiętam również sprawa multikont była bardziej rygorystycznie rozwiązywana.

W przypadku multikont w tw1 i tw2 taryfikator kar nie wiele się różni. Gracz sam Ci napisał że została na niego nałożona blokada i gra już tylko na jednym koncie.
 

DeletedUser

Guest
Z tego co tutaj wyczytałem, a także dowiedziałem sie od graczy istnieje jakaś specjalna zagraniczna przeglądarka zmieniająca ip do tych multikont.

Dlaczego administracja nie banuje z automatu wszystkich używających tej przeglądarki? Przecież szansa, ze normalny użytkownik by takiej używał wynosi 0,001%. Praktycznie nikt nawet nie zna tej przeglądarki (z uczciwych graczy) i nie ma pojęcia jak sie ona w ogole nazywa. Wszyscy leca na chrome, firefoxie, operze itd.

Dlaczego wiec użytkownicy używajacy tej specjalnej przegladarki nie sa z automatu banowani?
Zacznijmy od zwrotu 'zagraniczna przeglądarka' ... heh, zachodnia odzież, PRLowskie papierosy, ludzie mamy 21 wiek, nie ma czegoś takiego jak 'zagraniczna przeglądarka' internetowa.

Dalej - nie da się zmienić IP, o ile operator na takie coś nie pozwala lub tego nie wymaga (np. co 24h) ... przykład, w Neostradzie czy Netii wystarczy zrestartować router i dostaje się nowe IP. A Ci wszyscy oszuści po prostu maskują swoje IP, mniej lub bardziej skutecznie, albo zwykłe proxy, czy tunelowanie VPN. Ci więcej - te rozwiązania są dostępne jako po prostu wtyczki do najpopularniejszych przeglądarek ... nie będę wymieniał nazw wtyczek bo jeszcze ktoś będzie próbował sprawdzić czy to faktycznie działa :)

Przestańcie więc używać zwrotów 'specjalnej' lub 'zachodniej' przeglądarki, bo to nie ma nic do rzeczy - po prostu Ci co oszukują w taki sposób są bardziej oblatani w internecie od Was, lub też ktoś bardziej oblatany ich tego nauczył.

Pracujemy nad rozwiązaniem problemu związanego z używaniem tego typy przeglądarek.
Możesz rozwinąć tą wypowiedź? Bo albo przechwyciliście technologię obcych, albo znowu piszesz głupoty.

Żaden developer technologii webowych nie wytnie całego ruchu dla konkretnej przeglądarki, bo to by było głupie i krzywdzące dla tych co nie oszukują, poza tym to żaden dowód. Tak jak przeglądarkę i jej wersję można odczytać, np. z $_SERVER ['HTTP_USER_AGENT'], tak równie dobrze 'zachodnie' przeglądarki bez problemu mogą oszukać takie sprawdzanie. Nawet kombinując z wykryciem jakichś dodatków/pluginów w przeglądarce było by podobnie, bo prawdziwi oszuści by sobie z tym poradzili ...
 

DeletedUser

Guest
Amistad - Jak nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj.

Chodzi o specjalną przeglądarke która działa na zasadzie bramek proxy mniej więcej. W sensie, ze zmienia ip na życzenie itd, ale jest znacznie lepsza od bramek proxy, bo proxy sa bardzo niewygodne, powolne i zapchane reklamami. Do tego jeszcze aplikacje takie jak gry czesto w nich nie działają jak nalezy.
Ta przeglądarka z tego co wiem to taki wyższy level proxy, duzo lepszej i wygodniejszej, stworzonej specjalnie na potrzeby jakich multikont i tego typu rzeczy, by zmianiac łatwo i szybko ip.

Z tymże normalni użytkownicy nie korzystają z takiego czegos, wiec wystarczyłoby po prostu banowac z automatu wszystkich którzy używają tej przeglądarki i po problemie (bo admini przecież widza z jakiej przegladarki loguje sie user. Nawet na zwykłym forum to widać gdy ma sie uprawienia).



Nie używamy wulgaryzmów na forum, nawet tych przekręconych - Wyslannica
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rvdesti

Łucznik na koniu
Możesz rozwinąć tą wypowiedź? Bo albo przechwyciliście technologię obcych, albo znowu piszesz głupoty.

Nigdy nie udzielamy informacji na temat działania narzędzi administracyjnych więc więcej niestety powiedzieć nie można a technologię obcych już dawno przechwyciliśmy teraz ją tylko udoskonalamy :D
 

DeletedUser

Guest
Amistad - Jak nie wiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj.
Sam się nie znasz, i nie wiesz o co chodzi, a wypowiadasz ... trochę hipokryzja nie?

Chodzi o specjalną przeglądarke która działa na zasadzie bramek proxy mniej więcej. W sensie, ze zmienia ip na życzenie itd, ale jest znacznie lepsza od bramek proxy, bo proxy sa bardzo niewygodne, powolne i zapchane reklamami. Do tego jeszcze aplikacje takie jak gry czesto w nich nie działają jak nalezy.
Już Ci chyba wytłumaczyłem że nic nie "zmienia IP", a co najwyżej je maskuje ... nawet jak się połączysz przez 10 chińskich proxy, na samym końcu cały czas jest Twoje prawdziwe IP, NIEZMIENIONE. Czyli proxy są ble i niedobre, ale przeglądarka korzystająca z proxy już jest fajna?

Ta przeglądarka z tego co wiem to taki wyższy level proxy, duzo lepszej i wygodniejszej, stworzonej specjalnie na potrzeby jakich multikont i tego typu rzeczy, by zmianiac łatwo i szybko ip.
:) ... "wyższy level proxy" ... hmm, z tego co wiesz, sensei, wytłumacz mi co to znaczy.

Z tymże normalni użytkownicy nie korzystają z takiego czegos, wiec wystarczyłoby po prostu banowac z automatu wszystkich którzy używają tej przeglądarki i po problemie (bo admini przecież widza z jakiej przegladarki loguje sie user. Nawet na zwykłym forum to widać gdy ma sie uprawienia).
Nobel dla Ciebie! ... tylko że jeśli ktoś skorzystał z jakiegoś gotowego silnika i do tego zintegrował w przeglądarce narzędzie do wygodnego korzystania z proxy, to myślisz że nie będzie w stanie sprawić aby przeglądarka podszywała się np. pod Chrome lub Firefoxa? "Bułka z masłem" Panie Kapitanie ...

Nigdy nie udzielamy informacji na temat działania narzędzi administracyjnych więc więcej niestety powiedzieć nie można a technologię obcych już dawno przechwyciliśmy teraz ją tylko udoskonalamy :D
Nie pytałem o narzędzia administracyjne, a o technologie ... gdyż z mojej wiedzy, nie ma na obecną chwilę możliwości aby wyeliminować problem "takich przeglądarek", i ze względu na prywatność i bezpieczeństwo, nigdy takiej opcji nie będzie, z poziomu przeglądarki internetowej programiści są bardzo ograniczeni jeśli chodzi o sprawdzanie czegokolwiek po stronie użytkownika, możemy jedynie pracować z tym na co przeglądarka pozwala.

Aczkolwiek na walkę z miltikontami są sposoby, i jestem pewien że w swoich narzędziach administracyjnych macie je zaimplementowane.
 
Status
Zamknięty.
Do góry