Odrzucony Siła ataku

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser438
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser438

Guest
Witam mam propozycje

Wejsmy taką sytuacje jest 2 graczy gracz A rozpoczął grę 31 marca a gracz B 1 marca gracz A posiada 200k pkt a gracz B tylko 22k gracz A chciałby przejąć gracza B lecz siła ataku będzie na tyle mała że będzie musiał poświecić sporo wojo by się przebić

moja propozycja to by gracz B miał taką samą sile bojową jak gracz A tak by gracz A mógł zostawić gracza B w spokoju bo wie że gracz B jeśli będzie chciał go zaatakować to poniesie sporo straty !! jeśli ja atakując jego mam np. 60% siły to niech on ma taką samą sile bojową jeśli będzie chciał mnie zaatakować

aktualnie mam obok siebie graczy którzy mi nie przeszkadzają niech sobie tam wegetują ale jest obawa że ci gracze w końcu mogą zaatakować bo są cały czas aktywni tylko ich rozwój jest strasznie powolny możliwe ze specjalnie tak robią by mieć przewagę w sile bojowej jako gracz slaby oni są z wrogiego plemienia który może wykorzystać położenie ich w odpowiednim momencie

rozumiem że musi być jakieś wsparcie dla tych co mają mało czasu na grę itp. ale niech mają taką samą sile bojową w stosunku do tych którzy są od nich silniejsi bo nie może być tak że ktoś ciebie będzie atakował bo on sam jest obstawiony przez plemię a ty będziesz miał 50% siły bojowej i z dnia na dzień coraz mniejszą chyba że byś zaprzestał się rozwijać :)

zapewne wielu ma taki problem w swojej okolicy jeśli byście wykorzystali mój pomysł przynajmniej by ci silniejsi gracze mogli w spokoju sie rozwijać nie potrzebując rozwalać po 20 offow by przejąć gracza z 20k pkt

choć najlepiej było by usunąć calą tą pomoc dla słabszych od tego mamy prowincje i kościół samo to wystarczy czy to moja wina że ktoś od 1 marca zdobył 20k pkt ??????
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser414

Guest
Po 1 istnieje cos takiego jak interpunkcja. Po 2 to pomysl jest slaby i to totalnie.

by ci silniejsi gracze mogli w spokoju sie rozwijać ?
No jeszcze zwiekszymy im morale do 200% podczas ataku :) W moralach wlasnie chodzi o to by wyrownac szanse po obu stronach (mocniejszych lekko oslabic/zniechecic, a slabsi nic nie traca). Jesli dla ciebie (masz 200k pkt) problemem staje sie gracz co ma 10 x mniej pktow to gratuluje :)

czy to moja wina że ktoś od 1 marca zdobył 20k pkt?
Tak, bo jesli ty zaczales pozniej to byl taki moment, ze roznica miedzy waszymi punktami wynosila +/- 3000, prawda? Wtedy trzeba bylo go atakowac i nie byloby problemu.
 

DeletedUser438

Guest
Po 1 istnieje cos takiego jak interpunkcja.

Jeśli bez tego masz problem z przeczytaniem tekstu to gratuluje

No jeszcze zwiekszymy im morale do 200% podczas ataku :)

nie napisałem nigdzie by graczom silniejszym zwiększyć morale tylko by wyrównać siłę bojową skoro ja atakując gracza słabego mam np. 50% to niech i on tyle ma jeśli będzie chciał mnie zaatakować

W moralach wlasnie chodzi o to by wyrownac szanse po obu stronach (mocniejszych lekko oslabic/zniechecic, a slabsi nic nie traca).

fajne wyrównanie szans po obu stronach ja 40/50 % przy ataku oni 100%
zniechęcić powiadasz chyba zachęcić do przejmowania jak najszybciej słabych by nie musieć tego robić z jeszcze mniejszą silą !!!

Tak, bo jesli ty zaczales pozniej to byl taki moment, ze roznica miedzy waszymi punktami wynosila +/- 3000, prawda? Wtedy trzeba bylo go atakowac i nie byloby problemu.

Chyba że bylem z nim w plemieniu kiedy byliśmy na równi z pkt ? jest wiele sytuacji mogłem mieć z nim na początku dobre kontakty być z nim w plemieniu ? mógł być w plemieniu sojuszniczym

Jesli dla ciebie (masz 200k pkt) problemem staje sie gracz co ma 10 x mniej pktow to gratuluje :)

a napisałem gdzieś że to problem ? zaatakuj wioskę po 20k pików mieczy i łuków do tego CK przy 50% sile bojowej i pokaz nam ile stracisz offa to tak jak atakować kogoś bez posiadania kościoła czy kaplicy powodzenia czy ty w ogóle wiesz o czym jest ten temat ?

jak ci podstawią na twoje prowincje wioseczki od graczy słabych obstawia je deffem to będziesz inaczej śpiewał jak z tych wioseczek będzie latał off a ty żeby mieć spokój na każdą z tych wioch poświęcisz od 20 off w górę a no i przejecie wszystkich wioch na raz bo jak tylko jedną to jeszcze bardziej osłabisz swoją siłę bojową

tak z ciekawości pod jakim nickiem grasz bo cie coś znaleźć nie mogę może jesteś jednym z tych co na każdym świecie zaczyna i na każdym kończy przejęty po miesiącu jeśli tak to nie do ciebie kieruje moją propozycje

mój pomysł by jeszcze bardziej wspomógł słabszych dlatego źe teraz wielu zmusza sie do przejęcia słabego by nie musieć z nim walczyć późnij z 40% siłą a tak by się tych słabych zostawiło w spokoju skoro była by wyrównana siła bojowa to na co tracić offy na wioski po 3k pkt?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Też mnie to czasem wkurza (120k pkt)...ale po namyśle to jednak dobry system...gdyby mocni gracze rozwijali się w postępie geometrycznym gra nie przyciągałaby nowych graczy i byłaby po prostu nudna i przewidywalna...poza tym to jest przedsięwzięcie komercyjne...musi zachęcać nowych żeby przynosić dochód...
 

DeletedUser414

Guest
Jeśli bez tego masz problem z przeczytaniem tekstu to gratuluje
Nikt nie musi odpowiadac na twoje nierozumiale wiadomosci spowodowane twoja wrodzona dysortografia.

skoro ja atakując gracza słabego mam np. 50% to niech i on tyle ma jeśli będzie chciał mnie zaatakować
Hahaha. To raczej wydaje sie logiczne (aczkolwiek widac, ze nie koniecznie), ze gracz ktory ma 20 wiosek obsadzi defem swoje wioski i gracz majacy 5 wiosek sie nie przebije. To samo dziala w druga strone: gracz majacy 20 wiosek bez problemu wywalil by 4 offy na rozbicie jednej wioski drugiego gracza (4 z 20 to 20% wiosek), zas gracz ktory ma 5 wiosek musialby rowniez wywalic 4 offy przy tych samych moralach. Tylko, ze 4 z 5 to 80% wiosek. Nikt tyle offow nie wywali do przejecia 1 wioski. Jesli dalej tego nie rozumiesz to dalsza rozmowa z toba jest strata czasu.

zaatakuj wioskę po 20k pików mieczy i łuków do tego CK przy 50% sile bojowej i pokaz nam ile stracisz offa to tak jak atakować kogoś bez posiadania kościoła czy kaplicy powodzenia czy ty w ogóle wiesz o czym jest ten temat ?
Nic nie wiem na ten temat, bo jestem totalnym amatorem w tej grze. Ale zastanow sie bardziej czemu ty chcesz rozbijac bunkier majacy 60k defa przy 50% moralach :) Tam jest kopalnia koron lub zlota? A moze jest tam sw Graal?

jak ci podstawią na twoje prowincje wioseczki od graczy słabych obstawia je deffem to będziesz inaczej śpiewał jak z tych wioseczek będzie latał off a ty żeby mieć spokój na każdą z tych wioch poświęcisz od 20 off w górę a no i przejecie wszystkich wioch na raz bo jak tylko jedną to jeszcze bardziej osłabisz swoją siłę bojową
Protip: wybron ten atak i na 3 tyg masz spokoj. Po 2-3 atakach gosciowi sie odechce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1258

Guest
Jak juz pisalem w innym temacie, ja proponowalbym jeszcze (aby dodatkowo "zbalansowac" ta gre) :
- podwoic obrone jednostek malo aktywnych graczy by nadrobic braki wojska
- jak ktos juz naprawde rzadko sie loguje - dac zakaz atakowania (przeciez to dalece nie fair atakowac nieobecnego).
- promocje na grubasy np. "Buy one get one free" bo chlopaki naprawde nie maja czasu na farme, a grubasy drogie

W praktyce wyglada to tak ze nagradza sie osoby maloaktywne, a graczy aktywnych zniecheca do gry ktora po pewnym czasie gra przestaje miec sens gdyco drugi przeciwnik ma morale 30. Tragedia. Zamiast tego moze dodajcie im nowe jednostki:

Skubany grubas - konny szlachcic - wychodzacy calo z kazdej potyczki, zawsze powracajacy (nawet po przejeciu wioski)
Tyczkarze - aby juz nigdy nie musieli rozbijac wypasionych murow tych grajacych cwaniakow tylko je np. przeskakiwac
 

DeletedUser

Guest
haha, tyczkarze... ale tak serio mówiąc to mogliby dodać drabiniarzy/drużyny z drabiną, czy jak kto woli to nazywać.
 

DeletedUser

Guest
haha, tyczkarze... ale tak serio mówiąc to mogliby dodać drabiniarzy/drużyny z drabiną, czy jak kto woli to nazywać.

Takie drabiny domyślnie mają odziały, tak jak np wojska w Medieval 2: Total War. Bo przecież jak wysyłasz atak na wioske i on ją zdobędzie, a taranów nie wysłałeś to jakoś Twoi żołnierze musieli się przedostać przez mur. Więc pewnie za pomocą drabin :p
 

DeletedUser1229

Guest
Idąc śladem TOPTEMA... Jestem stanowczo za tym by dorzucić tu jeszcze zwiad (komando foki) i wioskę 4k pktów rozbudowaną na maxa - taka zasłona dymna... byle nasz kochany gracz nie logujący się nawet raz na dzień miał święty spokój. Walnijmy mu jeszcze werbunek x 100 - wiadomo, raz na 2 dni trzeba coś kliknąć a surowce w magazynie na 10 kk surki musza kiedyś zostać zużyte... kopalnie na 350 lvl muszą się kiedyś zwrócić...

Po tak rozbudowanej wiosce ( tylko dla nie logujących się codziennie) można by się spodziewać jeszcze farmy na 300 lvl, ale nie... jak uda Ci się roznieść ten bunkier skrzętnie poukładany z przypadkowych jednostek naszego niedoświadczonego gracza to.... po wejściu w wioskę widzisz że to zwykła barbara, a skany wcześniej robione Cię poprostu oszukiwały... To nic że musiałeś roznieść w pył 150k jednostek - to było wsparcie od innych graczy którzy loguj,a się raz na tydzień!...

Teraz uderzę na serio w pewną rzecz która i mnie męczy... atak z moralami - tu różnica jest wiadoma - im więcej miedzy przeciwnikami punktów tym słabsze morale, ale jak zauważył przedmówca, powinno to działać w 2 strony, by nie dyskryminować tych mocniejszych graczy... skoro ktoś tworzy inną ligę to niech sobie tworzy... ale szanujmy się. Wojsko które atakuje duuuuużo liczniejszą armie nie ma 100% morali bo tak musi być... Realia średniowieczne itp itd... nieliczne przypadki husarii polskiej wskazują tylko na druzgoczącą przewagę przeciwnika i miażdżącą jego porażkę przeciwko lepiej wyszkolonym żołnierzom. Tam jednak był przepaść jeśli chodzi o uzbrojenie - tu tego nie ma więc myślę że nad balansem siły ataku trzeba by się pochylić... co do obrony nie mam zastrzeżeń.

PS. Co do tyczkarzy też nie mam zastrzeżeń ^^
 
Status
Zamknięty.
Do góry