Słowo wyjaśnienia?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3181
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser3181

Guest
Wysłannico,dlaczego temat dnia dzisiejszego jest kasowany non stop? Duzo ludzi przeczytalo juz.Zrobicie cos w zwiazku z tymi informacjami czy zatuszujecie sprawe?
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Po pierwsze każdy supporter grający na danym świecie jest tylko graczem. Nie ma żadnych uprawnień. Nie ma on żadnego wpływu na to kto zostanie zablokowany, a kto nie. Tak samo jak nie ma wpływu na zdejmowanie blokad.

Po drugie informacje o nadużyciach dotyczących botów przesyłane są do techników, którzy za pomocą odpowiednich programów sprawdzają czy doszło do nadużycia i podejmują decyzję o blokadzie. Krzyk na gracza, który wysyła 4 ataki w 1 sekundzie i 50 zgłoszeń, że to nie jest możliwe "bo ja tak nie umiem" nie oznacza, że ktoś narusza zasady gry. Dograć ataki z innej wioski żeby wchodziły w tej samej sekundzie? Też żaden problem i znów "bo ja tak nie umiem" nie jest dowodem do zablokowania innego gracza. Dwa powyższe przypadki to jakieś 85% zgłoszeń. Niemniej jednak nie nam to oceniać i tym zajmują się technicy, którzy sprawdzają czy doszło do nadużyć związanych z botami/skryptami, czy też nie.

Po trzecie jeśli pojawiają się wioski barbarzyńskie utworzone za pomocą botów/skryptów to tak samo jest wysyłana informacja do techników, aby uruchomili narzędzie, które powinno takie wioski usunąć. Ich rolą także jest zablokowanie kont spamerów.

Na koniec po czwarte "dowody" w postaci rozmów z zewnętrznych komunikatorów nie są dla supportu żadnym dowodem. Wszystko co jest z "zewnątrz" gry nie jest dowodem, nigdy nie było i nie będzie. Wszelkie dowody na winę gracza mogą pochodzić jedynie z naszych wewnętrznych narzędzi.

W dużej mierze praca supportu polega na przekazywaniu informacji dalej. Ten temat był już wielokrotnie poruszany i myślę, że nie ma najmniejszego sensu ponownie tego poruszać.



Temat zamykam. Jeśli ktoś nadal będzie mieć wątpliwości to zapraszam do kontaktu poprzez system supportu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry