Redukcja czasu rekrutacji.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1854
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1854

Guest
Witam!
Chciałem się dowiedzieć jak działa redukcja czasu szkolenia wojsk. Posiadam odblokowane w koszarach Sierżant, Porucznik. Kapitan co daje 30% redukcji czasu szkolenia dodatkowo plemię posiada Intensywny trening poziom 5 co daje redukcję czasu szkolenia o kolejne 20%. Wiec powinienem mieć w sumie 50% zmniejszony czas szkolenia jednostek w koszarach czyli lekka kawaleria powinna się szkolić 3 minuty a nie 6 a rzeczywisty czas szkolenia wynosie 3 min 50 sek. Więc próbowałem to policzyć w inny sposób:

6 minut to 360 sekund więc 360s-30%=252s a następnie 252s-20%=201,6s czyli 3 min 21.6 sekundy.
zamieniając kolejność czyli 360s-20%=288s a następnie 288s-30%=201,6 czyli wynik ten sam.

Jak by tego nie liczyć za każdym razem czas szkolenia jest inny niż czas rzeczywisty w koszarach, a dodam że z wyliczeń wynika że jednostki powinny się szkolić szybciej.
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Informacja od techników. Procentów nie należy sumować tylko każde zmniejszenie liczyć oddzielnie. Przykładowo obniżenie czasu rekrutacji z koszar liczymy następująco:
360s - 5% = 342s
342s - 10% = 307,8s
307,8s - 15% = 261,63s
 

DeletedUser20

Guest
No ciekawe... szkoda tylko, że to co napisałaś ma się nijak do czasów, które są w grze. Ale to tylko ugruntowuje powszechną opinię, że technicy, których wiadomość przekazujesz, są niekompetentni. :D

360s - 5% = 342s
342s - 10% = 307,8s
307,8s - 15% = 261,63s

Fakty:

1lvl koszar = 360s (6min)
10lvl koszar (-5%) = 342s (5min42s)
20lvl koszar (-10%) = 313s (5min13s)
25lvl koszar (-15%) = 276s (4min36s)
 

DeletedUser1413

Guest
To jeszcze takie pytanko, ktøre procenty kolejno liczyć? Mamy trzy bonusy, z koszar, plemienia i dominacje.
 

DeletedUser20

Guest
A jakieś sprostowanie tego jak się liczy te % w koszarach? To co wypisałem jest bez bonusów z dominacji czy plemienia. Czasy wzięte bezpośrednio z koszar.
 

DeletedUser

Guest
To może z innej beczki...skoro każde skrócenie czasu rekrutacji należy liczyć oddzielnie, czyli po 5%, to czy mając koszary na 9 lvl i odblokowując sobie technologię kapitana zyskuję 15% do czasu rekrutacji (tak jak to jest napisane przy kapitanie), czy tylko 5% za odblokowanie jednego z trzech "przyspieszaczy"?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3020

Guest
To może z innej beczki...skoro każde skrócenie czasu rekrutacji należy liczyć oddzielnie, czyli po 5%, to czy mając koszary na 9 lvl i odblokowując sobie technologię kapitana zyskuję 15% do czasu rekrutacji (tak jak to jest napisane przy kapitanie), czy tylko 5% za odblokowanie jednego z trzech "przyspieszaczy"?
Z tego co wiem, to za każdy etap dostajesz dodatkowo 5%, czyli jeżeli odblokujesz sobie 15% dostaniesz realnie tylko 5, za to nie będziesz już musiał podciągać koszar do 25 lvlu
 

DeletedUser20

Guest
Informacja od techników. Procentów nie należy sumować tylko każde zmniejszenie liczyć oddzielnie. Przykładowo obniżenie czasu rekrutacji z koszar liczymy następująco:
360s - 5% = 342s
342s - 10% = 307,8s
307,8s - 15% = 261,63s

Fakty:

1lvl koszar = 360s (6min)
10lvl koszar (-5%) = 342s (5min42s)
20lvl koszar (-10%) = 313s (5min13s)
25lvl koszar (-15%) = 276s (4min36s)


I jak, czy można dostać jakieś sprostowanie?
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Otrzymaliśmy następujące sprostowanie: bonusy są naliczane w dowolnej kolejności.

Wygląda na to, że deweloperzy nie zamierzają podzielić się tajemnicą czasu rekrutacji.
 

DeletedUser20

Guest
Trochę to dziwne, biorąc pod uwagę, że jest to jedna z funkcji, które można odblokować za pieniądze - jedna z tych najbardziej opłacalnych. Ludzie kupują Dominacje, odblokowują technologię w koszarach i wbijają koronami Umiejętności plemienia widząc konkretne liczby. Wiem, że % można obliczać na różne sposoby, ale w tym przypadku liczby z tych bonusów nie mają odzwierciedlenia w tym jak faktycznie skraca to gra.
 

DeletedUser1378

Guest
Po ponownej analizie kodu gry :) fakty są następujące :)

W pierwszej kolejności brane są koszary, nie ich poziom a same odblokowane osiągnięcia dot. skracania czasu rekrutacji (Sierżant, Porucznik, Kapitan) Następnie brane są bonusy plemienne a na samym końcu opcja premium "dominacja"

Procenty w koszarach się SUMUJĄ tzn.

10 poziom koszar odblokowuje 5% bonusu do rekrutacji.
20 poziom koszar odblokowuje 10% bonusu do rekrutacji w sumie dając nam 15% bonusu.
25 poziom koszar odblokowuje 15% bonusu do rekrutacji w sumie dając nam 30% bonusu.

I w ten magiczny sposób liczony jest czas rekrutacji, tzn jeżeli ktoś oblokuje sobie bonus "kapitana" posiadając poniżej 10 poziomu koszar, posiada wówczas tylko 15% do bonusu szybkości rekrutacji.


Fakty:

1lvl koszar = 360s (6min)
10lvl koszar (-5%) = 342s (5min42s)
20lvl koszar (-10%) = 313s (5min13s)
25lvl koszar (-15%) = 276s (4min36s)

I tak jak piszesz możemy łatwo to sobie policzyć:

1lvl koszar = 360s

25 lvl to : 360s / (5%+10%+15%) = 276,9230769230769 ~ 276s


Mam nadzieje że pomogłem :)

Informacja od techników. Procentów nie należy sumować tylko każde zmniejszenie liczyć oddzielnie. Przykładowo obniżenie czasu rekrutacji z koszar liczymy następująco:
360s - 5% = 342s
342s - 10% = 307,8s
307,8s - 15% = 261,63s

Swoją drogą, dziwni Ci "technicy" :) nie znają kodu gry? :D

unknown.png

;)

@edit
"Łatwiejszy" sposób liczenia prędkości rekrutacji jeżeli nie wiecie jak te "procenty" użyć do wzoru panującego w grze ;)

1,00 - normalny czas rekrutacji
1,05 - 5% bonusu
1,15 - 15% bonusu
1,30 - 30% bonusu

Liczenie: 360s / 1,3 = ~ 276s
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1854

Guest
@DamnFighter czemu bonus jest dzielony a nie odejmowany?? Przecież jak dla uproszczonego przykładu czas szkolenia jest 2 minuty czyli 120 sekund a bonu prędkości szkolenia (skrócony czas rekrutacji) mamy 50% więc:

120s/1.5=80s co jest głupotą bo 50% z 2 minut to jedna minuta a nie 80 sekund, bonus należy liczyć tak:
120s-120x50% = 120-120x0,50 = 120-60= 60s czyli połowa czasu rekrutacji zgodnie z bonusem.

Albo nie rozumiem co znaczy rekrutacja skrócona o 50% albo to jest błąd.
 

DeletedUser1459

Guest
@DamnFighter czemu bonus jest dzielony a nie odejmowany?? Przecież jak dla uproszczonego przykładu czas szkolenia jest 2 minuty czyli 120 sekund a bonu prędkości szkolenia (skrócony czas rekrutacji) mamy 50% więc:

120s/1.5=80s co jest głupotą bo 50% z 2 minut to jedna minuta a nie 80 sekund, bonus należy liczyć tak:
120s-120x50% = 120-120x0,50 = 120-60= 60s czyli połowa czasu rekrutacji zgodnie z bonusem.

Albo nie rozumiem co znaczy rekrutacja skrócona o 50% albo to jest błąd.

Jeśli skrócenie jest pojedyncze jak w twoim przypadku to wtedy odejmujemy. Jeśli jednak jest to kilka kolejnych efektów jak w przypadku który podał Damn ( 5% potem 10% potem 15% ) wtedy dzielimy.
 

DeletedUser1854

Guest
Jeśli skrócenie jest pojedyncze jak w twoim przypadku to wtedy odejmujemy. Jeśli jednak jest to kilka kolejnych efektów jak w przypadku który podał Damn ( 5% potem 10% potem 15% ) wtedy dzielimy.

Sprawdziłem nie ma znaczenia kolejność który % weźmiemy pierwszy koszary, plemię czy dominacja wynik jest ten sam. Bonus nie jest naliczany sumarycznie (5%+10%+15% itd) ani też kaskadowo (czas podstawowy minus 5% od wyniku odejmujemy 10% od kolejnego wyniku odejmujemy 15% itd) pierwszy raz się spotkałem z takim dzieleniem sumy bonusów a widzę wszystko w grze działa na tej zasadzie, dlatego się zastanawiam co to za działania matematyczne bo jestem szczerze zaskoczony, byłem pewien że o % wiem wszystko :/
 

Sierdza

Lekki kawalerzysta
Sprawdziłem nie ma znaczenia kolejność który % weźmiemy pierwszy koszary, plemię czy dominacja wynik jest ten sam. Bonus nie jest naliczany sumarycznie (5%+10%+15% itd) ani też kaskadowo (czas podstawowy minus 5% od wyniku odejmujemy 10% od kolejnego wyniku odejmujemy 15% itd) pierwszy raz się spotkałem z takim dzieleniem sumy bonusów a widzę wszystko w grze działa na tej zasadzie, dlatego się zastanawiam co to za działania matematyczne bo jestem szczerze zaskoczony, byłem pewien że o % wiem wszystko :/
Jak widać inno wie więcej :p
 

DeletedUser1378

Guest
Sprawdziłem nie ma znaczenia kolejność który % weźmiemy pierwszy koszary, plemię czy dominacja wynik jest ten sam. Bonus nie jest naliczany sumarycznie (5%+10%+15% itd) ani też kaskadowo (czas podstawowy minus 5% od wyniku odejmujemy 10% od kolejnego wyniku odejmujemy 15% itd) pierwszy raz się spotkałem z takim dzieleniem sumy bonusów a widzę wszystko w grze działa na tej zasadzie, dlatego się zastanawiam co to za działania matematyczne bo jestem szczerze zaskoczony, byłem pewien że o % wiem wszystko :/
"Kolejność" branych bonusów wyciągnąłem z kodu gry, ale fakt ona i tak nie ma znaczenia gdyż wszystkie bonusy są brane łącznie.
Wg kodu każdy procent jest liczony łącznie, i to się sprawdza następnie przy samych "ręcznych" wyliczeniach.
Tylko że jest mały błąd odnośnie opisów w grze, gdyż ten czas nie jest czasem "skrócenia" rekrutacji a przyspieszeniem rekrutacji.

1 - to wartość wyjściowa dla prędkości danego świata.
Każdy następny bonus np do rekrutacji jest dodawany do tej "jedynki", jak ww. poście, wówczas licząc tak jak jest to zaimplementowane w mechanice w grze, uzyskasz dokładnie te same czasy które są widoczne w koszarach, czylii np z ze wszystkimi bonusami otrzymamy coś takiego :
1,50 (koszary + dominacja + bonus plemienny) SZYBKOŚCI rekrutacji, a nie samego "skrócenia" rekrutacji. (tak jakby zwiększyć prędkość serwera tylko dla samych koszar o 1,5 raza )

Tak to wygląda, i czy się to nam podoba czy nie :) samego podejścia liczenia "procentów" przez inno nie zmienimy co najwyżej powinny być zmienione opisy "bonusów" bo wprowadzają w błąd jak ten tutaj :


upload_2018-8-20_13-47-56.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry