Naprawiony Okienka zasłonięte przez dolną listwę

  • Rozpoczynający wątek Arsengael
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam

Nie widziałem na forum, żeby ktoś to zgłaszał, dlatego chciałbym zgłosić brak możliwości korzystania z niektórych opcji, które znajdują się na dole poszczególnych otwieranych okienek, np. sklep i ekwipunek. Na załączonym screenie (screen kilka postów niżej) widać, że nie można użyć bonusu do produkcji żelaza ani natychmiastowej wymiany surowców, ponieważ opcje te są zasłonięte przez dolną listwę.

Przeglądarka: Opera 12.17
 

DeletedUser

Guest
Na załączonym przeze mnie screenie niestety nie widać bonusu do produkcji żelaza i natychmiastowej wymiany surowców, ale po zjechaniu na doł listy pojawiają się te dwa bonusy, jednak nie można ich wybrać gdyż są zasłonięte tak jak na screenie bonus do produkcji drewna i natychmiastowe wezwanie rycerza.
 

DeletedUser

Guest
Może zjedź suwakiem na sam dół i pokaż jak to faktycznie wygląda.
 

DeletedUser

Guest
Po prawej stronie masz taki przyrząd do przesuwania, a na zdjęciu dokładnie widać, że po prostu nie "zjechałeś" na dół.

PS. Daj zdjęcie w spoiler, bo rozciąga forum :s
 

DeletedUser

Guest
Tu w grę wchodzi jeszcze rozdzielczość ekranu, niestety ekrany panoramiczne (szerokie ale nie za wysokie) z pewnością mogą mieć problemy z wyświetleniem w całości niektórych okien, miałem tak, jak zalogowałem się ze swojego lapka.
Niestety zmuszenie windows do zwiększenia rozdzielczości nie musi pomóc, tu problem jest po prostu z fizyczną ilością pikseli na wysokość monitora. Próbować zawsze można.
 

DeletedUser

Guest
Rammis i Aaaaragorn w drugim poście napisałem, że screen jest zły, ale po przewinięciu na dół wygląda tak samo. Na szczęście marrszoo zrozumiał problem. A czy jest jakaś domyślna rozdzielczość dla tej gry? W ustawieniach nie mogę już wybrać wyższej rozdzielczości, ponieważ jest mam już ustawioną najwyższą dostępną dla tego monitora... Cóż, dzięki za odpowiedź.
 

DeletedUser

Guest
Źle mnie zrozumiałeś, najprawdopodobniej nie chodzi tu o rozdzielczość pulpitu, ale fizycznie ekranu. Poniżej opisuję, że jednak nie to jest problemem.

Testowałem na lapku z 10'' wyświetlaczem, najlepsza rozdzielczość dla niego to 1024x600, producent podaje rozmiar fizyczny w pikselach: 1024x576, poniżej screen, jak wygląda na dole okno wymienione w pierwszym poście:



Jak widać, nie ma problemów z wysokością ekranu. Zawsze też można wcisnąć F11 i mieć trochę większy obraz.

Testowane na: laptop ADVENT 4211-B (angielska marka, w PL odpowiednik MSI WIND U100)
Rozmiar ekranu: 10'', rozmiar fizyczny 1024x576 px, najlepsza rozdzielczość: 1024x600 px
Przeglądarka: Firefox 32.0.3, sprawdzone również w trybie pełnoekranowych (F11)
Windows: XP SP3
 

DeletedUser

Guest
Arsengael
Jak możesz zrób screena gdy przesuniesz w dół... bo jak widać na screenie udostępnionym przez ciebie suwaczek jest u góry...
 

DeletedUser

Guest


Tak jak napisałem w drugim poście wcześniejszy screen dokładnie oddaje błąd, pomimo że listwa przewijania jest na górze. Mam nadzieję, że teraz już nie będzie wątpliwości na czym polega problem.
 

DeletedUser

Guest
Najwyraźniej Opera ma z tym problem. Próbowałeś innych przeglądarek?
 

DeletedUser

Guest
Faktycznie wygląda na to, że to kwestia Opery - w explorerze nie ma tego problemu. Dzięki za pomoc.
 
Status
Zamknięty.
Do góry