Nie rozumiem mechaniki gry - proszę o pomoc

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2652
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2652

Guest
witam poruszam bardzo wrazliwy dla mnie temat chodzi o faworyzowanie poraz kolejny pewnej grupy ludzi zadam jedno proste pytanie gdzie w rzaczywistości armia mająca mniejszą liczebność i zasoby surowców potrafi miec większa siłe ataku od przeciwnika który posiada 3 lub 4 krotna przewage w wojsku surowcach czasie poswieconym na cała logistyke otóz nigdzie tylko tutaj ktoś wymyślił sobie taki bzdurny argument ochrony początkujacych graczy to bym jeszcze zrozumiał że daje się jakis okres premiowany bonusami do ataku czy obrony ale nie po raz kolejny daje sie takie bonusy osobom które od wielkiego dzwonu zagladaja tu na gre i tak jak dzisiaj w bonusie nocnym przyznaje sie takiemu zawodnikowi siłe ataku 110 a mnie jako obrońcy zaledwie 250 przy czym zanacze że gdyby to ja bym był agresorem on dostał by do obrony minimum 400 ktos tu sobie niezłe jaj z nas robi niech w końcu to ktos z supportu ogarnie i skończy sie z takimi procederami siedzi ktos sobie za biurkiem i wymyśla kretyńskie zasady rozwalajace cały fan z gry nie wiem czy to świadome działania czy ktos od tak dla czystej zabawy i bezradności innych graczy poswięcajacych sporo swojego czasu na gre zlewa to bo wie że inni nic z tym nie moga zrobić a i jeszcze no przecierz jak ktos za dużo pyskuje to mozna zbanowac kolege no bo ma sie władze ale moja frustracja osiagneła już apogeum i moze w końcu ktoś z tym cos zrobi
 

DeletedUser1967

Guest
Nic a nic nie idzie zrozumieć, ale nasuwa się jeden wniosek: mur?
 

DeletedUser2834

Guest
Proszę misiek :D
unknown.png
 

DeletedUser2652

Guest
Nic a nic nie idzie zrozumieć, ale nasuwa się jeden wniosek: mur?
jaki mur kolego atakowałes kiedyś kogos z 2 lub 3 wioskami jakie miałbys morale na nim majac 30 wiosek 35 procent ile woja musiałbyś rozwalić by skosic mu defa gram 5 lat i wiele razy juz to przerabiałem

Proszę misiek :D
unknown.png
no własnie koles w bonusie zajał mi wioske dostał do ataku 110 a ja do obrony tylko 250 bo ktos wymyslił sobie ochrone graczy z mniejsza ilością wiosek ja w takim samym wypadku atakujac jego dostał bym z 35 lub max z ryckiem 50 a on do obrony atakujac w bonusie nocnym 400 minimum czytaj ze zrozumieniem o czym pisze wyzej pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1967

Guest
Możesz grać i 10 a nadal nie rozumieć podstaw gry.

Po 1.
Do ataku dostał 110, 100 podstawy i bonus (oficer/plemię/szczęście)
Po 2.
250 do obrony miałeś bo 125% podstawy (wiara + mur 5) i to *2 z powodu bonusu
Po 3.
On dostałby 400 do obrony bo 100% podstawy, 100% (za murek na 20) i to wszystko *2 (ewentualnie więcej, jeżeli kościół wyżej)
Po 4.
Morale (ze strony gracza mniejszego) w żadnym stopniu nie wpływają na siłę ataku i obrony.
Morale są współczynnikiem po stronie agresora (gdy mając znaczną przewagę bijesz słabszych)
 

DeletedUser

Guest
No i Pangur dobrze wyjaśnił :) Wszystko zależy od twojego poziomu muru a po % łatwo jest to określić bez skanów:) Bonus Nocny daje tylko 2x większy procent do obrony:) masz jakiś problem to pisz gracze zawsze pomogą:p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry