Zaimplementowany Menu główne gry - uwagi i propozycje zmian

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser355
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser355

Guest
A. Raporty
  1. Może to drobiazg jednak moim zdaniem przydałyby się przy nazwie wioski jej współrzędne, widoczne od razu na liscie raportów. Niewielka to zmiana ale gracz nie będzie musiał otwierać raoprtu aby powtórzyć farmienie przy pełnej zdobyczy surowców.
  2. Przydałaby się opcja archiwizacji niektórych raportów w celu szybkiego zajrzenia do zawartości. W poprzedniej wersji plemion można było kreować dowolne grupy raportów co ułatwiało ich przegląd w celu podjęci aodpowiedniej strategii. Teraz aby znaleźć np. raporty ataku trzeba przeglądać mnóstwo innych.

B. Przegląd
  1. Brak informacji o wszystkich posiadanych jednostkach. Proponuję w wierszu każdej wioski dołożyć dołożyć drugą linię z informacją o wojskach poza nią. W ten sposób mozna będzie szybko podliczyć stan łączny wszytkich jednostek w danej wiosce.
  2. Na końcu tabeli przeglądu proponuję dodać wiersz (nieprzesuwalny) informujący o łącznym stanie wojsk we wszystkich wioskach gracza. Wiersz ten miałby także 2 linie, w pierwszej infor o wojskach w wioskach, w drugiej - poza nimi.
 

DeletedUser

Guest
A1. Już było to zgłaszane. Do tego w raporcie jest odpowiednia opcja do powtarzania ataku. Prawdopodobnie ten system już jest w trakcie rozwijania.
A2. Archiwizacji nie ma (może będzie), za to jest oznaczanie raportów do ulubionych, które same się nie skasują. Jedna z ikon po lewej stronie okna z raportami umożliwia odpowiednie ich odfiltrowanie.

B1. W Przegląd można sprawdzić jakie wojska są w wiosce, jakie w drodze, jakie na wsparciu, wystarczy tylko odpowiednio ustawić filtry.
B2. Ogólna liczba wojska mogłaby się przydać, to fakt.

Proszę na następny raz lepiej zapoznać się z grą oraz przeczytać kilka tematów na forum.
 

DeletedUser

Guest
Informacja o stanie wojsk na przeglądzie wioski wskazuje tylko wojska rekrutowane w danej wiosce, a nie pokazuje wojsk wsparcia, co według mnie mija się z celem, bo stan wojsk w wiosce powinien pokazywać wszystkie dostępne wojska (własne + z zewnątrz), tak jak jest w Plemionach.
 

DeletedUser

Guest
W sumie można jednym spojrzeniem policzyć, ile jest wojska?
Nie sądze, by ta opcja była potrzebna.
 

DeletedUser355

Guest
Przy jednej wiosce można na pewno. Jednak przy kilku czy kilkunastu już nie wystarczy jedno spojrzenie.
 

DeletedUser

Guest
Aaaaragorn;n2104 napisał:
Informacja o stanie wojsk na przeglądzie wioski wskazuje tylko wojska rekrutowane w danej wiosce, a nie pokazuje wojsk wsparcia, co według mnie mija się z celem, bo stan wojsk w wiosce powinien pokazywać wszystkie dostępne wojska (własne + z zewnątrz), tak jak jest w Plemionach.

Więc korzystaj z ogólnego przeglądu wiosek, tam będą zawarte informacje o wojskach w wiosce, w drodze, na wsparciu i wspierające od innych graczy.
 

DeletedUser

Guest
Wiem, że tak również można, ale z przyzwyczajenia z Plemion mi po prostu tego brakuje.
 

DeletedUser

Guest
Aaaaragorn;n2114 napisał:
Wiem, że tak również można, ale z przyzwyczajenia z Plemion mi po prostu tego brakuje.

Rozumiem, też grałem, ale TW2 nie jest kopią Plemion i to normalne, że jakieś opcje będą lub nie, albo będą zupełnie nowe. Tak samo z całym interfejsem czy ulepszeniami. Warto jednak poczekać na dalszy rozwój gry, to co teraz mamy to jeszcze nie wszystkie jej możliwości :)
 

DeletedUser23

Guest
Ja osobiście uważam, że odpalenie TW2 powinno zaczynać się od ogólnego przeglądu wiosek. Na starcie powinny pokazywać się informacje odnośnie zapełnienia spichlerza, zagrody, kolejek w ratuszu oraz koszarach i idących atakach.
 

DeletedUser

Guest
jkvuky;n2162 napisał:
Ja osobiście uważam, że odpalenie TW2 powinno zaczynać się od ogólnego przeglądu wiosek. Na starcie powinny pokazywać się informacje odnośnie zapełnienia spichlerza, zagrody, kolejek w ratuszu oraz koszarach i idących atakach.

Zgłoś to jako oddzielny pomysł, tylko trochę go podszlifuj :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry