Naprawiony Lagi kiki x2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2508
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2508

Guest
Pragnę zauważyć, że lagowanie gry, które występuje od momentu uruchomienia świata pl20 nie zostało naprawione, pomimo informacji, że błąd został poprawiony.
Wykonanie jakiejkolwiek komendy na świecie pl to udręka. Aktualnie gram na pl 20, 19, 17.
Przeglądarka Chrome Wersja 56.0.2924.87
Dostawca: prywatny. Nie występuje problem z internetem.
Oczywiście ciasteczka wyczyszczone :DDD

A ten link z przyklejonego wątku
http://forum.pl.tribalwars2.com/foru...9dy-informacje
nie działa. Chociaż tyle mogli byście dobrze zrobić.
 

DeletedUser2337

Guest
Ja mam nadzieje, że to zostanie wkrótce ogarnięte, bo połowe (jak nie więcej)czasu w grze trace na odświeżaniu
 

DeletedUser2187

Guest
Tak jak pisze Ngewo80 nie idzie się zalogować a jak się zaloguje to brak części wiosek i na nowo odświeżanie porażka
 

DeletedUser2363

Guest
Witam nasz "wspaniały" support
Nie wiem po co te śmieszne aktualizacje skoro od dobrych 2 miesięcy macie braki w systemie, serwerach lub czymkolwiek, tak sądzę że to jest właśnie główny problem tego że cały świat Rumeli Hisari od ponad miesiąca nie nadaje się do użytku, gra się ciągle zawiesza, wyskakują błędy z połączeniem, nie da się nic zrobić na grze, część graczy opuściła już ten serwer bo mieli dosyć zmagania się z tymi problemami które drastycznie pogorszyły komfort gry.
Droga wysłannico, proszę nie odpowiadać na nasze tickety pisząc "proszę się zgłosić do swojego dostawcy internetu" bo problem z tą grą mają wszyscy użytkownicy jak i z Polski tak i zza granicy także problem z połączeniem od strony użytkowników gry jest nie możliwy. Proszę coś zrobić z tą grą jeśli w ogóle jestescie w stanie coś z nią zrobić.
Pozdrawiam ozięble, Grabosss
 

maciek17l

Łucznik
Ale to nie tylko na tym serwerze tak jest. Ja gram na 4 i na każdym sytuacja się powtarza. Zrobiłem wszystkie zalecenia supportu, zainstalowałem nawet świeżą wersje systemu oraz sprawdzałem internet od dwóch dostawców i nic nie pomogło.
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Droga wysłannico, proszę nie odpowiadać na nasze tickety pisząc "proszę się zgłosić do swojego dostawcy internetu" bo problem z tą grą mają wszyscy użytkownicy jak i z Polski tak i zza granicy także problem z połączeniem od strony użytkowników gry jest nie możliwy. Proszę coś zrobić z tą grą jeśli w ogóle jestescie w stanie coś z nią zrobić.
Pozdrawiam ozięble, Grabosss

W żadnym z ticketów dotyczącym obecnych problemów nie napisałam "proszę się zgłosić do swojego dostawcy internetu". Prosimy o nazwę dostawcy internetu zgodnie z prośbą techników, tak samo jak o antywirusa czy używaną przeglądarkę.
 

DeletedUser2363

Guest
W żadnym z ticketów dotyczącym obecnych problemów nie napisałam "proszę się zgłosić do swojego dostawcy internetu". Prosimy o nazwę dostawcy internetu zgodnie z prośbą techników, tak samo jak o antywirusa czy używaną przeglądarkę.
Dostawcy internetu - wszyscy dostawcy w Polsce ( za granicą też )
Antywirusy - bez antywirusa i z każdym możliwym, bez zmian
Przeglądarki internetowe - wszystkie możliwe

Grają z nami osoby które mieszkają za granicą i korzystają ze swoich lokalnych łącz internetowych i jest to samo - piszę to po raz kolejny, ile mam jeszcze wspominać że wszyscy gracze mają na polskim serwerze Rumeli Hisari problem czy z Polski czy zza granicy.
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Niezmiennie sprawa jest zgłoszona. Dodajemy tylko informacje od poszczególnych graczy.
 

DeletedUser2363

Guest
Okej, sprawa jest zgłoszona, jako, że tak powiem poważna platforma gier, raczej macie odpowiednich informatyków i specjalistów, a problem trwa już drugi tydzień więc mogę oczekiwać że "lada dzień" problem ten zostanie rozwiązany ?
 

DeletedUser1504

Guest
15min i dalej nic czy ktoś cos w końcu zrobi z tym? Żadne czyszczenia już nie pomagają ....
 

maciek17l

Łucznik
To czyszczenie nic nie daje. Ja mam nowy system od wczoraj i na pewno mam żadnych tymczasowych plików od wczoraj. Na Mac OS mam tak samo a nie mam tam żadnych antywirusów.
 

DeletedUser2307

Guest
Niestety opróżnienia serwerów występują ;X Ale mam nadzieje ze to się zmieni. Tak naprawdę za to nie odpowiada Support Polski tylko technicy wyżej. Dla mnie niepotrzebny hejt..
 

DeletedUser1382

Guest
Panowie a jak jest na apce? Gram ba przeglądarce, może przerzucę się na andka.
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Otrzymaliśmy informację, że na serwerach zostały wprowadzone poprawki i teraz gra powinna chodzić stabilnie. Jeśli nadal występują lagi to proszę o informację dokładnie na jakim świecie.
 

DeletedUser2307

Guest
S20/ S17 ciężko to wygląda 200 osob na S17 potwierdza. S20 50 osób potwiedza da sie przeżyć ale czasami jest ciezko Do dobrze ze naprawione !
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Ciężko wygląda to oznacza, że w ostatnich 10 minutach nie zaszły żadne zmiany czy informacja jest załóżmy z ostatnich 30 minut?
 
Status
Zamknięty.
Do góry