Farma - kilka pytań początkującego

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2928
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser2928

Guest
Hejka !
Mam pytanie.
Od razu zaznaczę, że dopiero zaczynam i nie posiadam innych jednostek oprócz pikinierów.

Ilu pikinierów wysyłać na każdą wioskę barbarzyńców ( farma ). Pytam ponieważ zawsze gdy wracają dostaję po około 150-250 surowca.Czasem nawet po 20-30. A skoro jeden uniesie 25 to w sumie wystarczyło by wysyłać po 10.
Strat nie ponoszę żadnych ( dziwne bo przecież jacyś barbarzyńcy tam są )

Drugie pytanie to kiedy zakończyć produkcję pikinierów i zacząć lekką kawalerię ( która ich w przyszłości zastąpi ). Rozumiem, że jak będę już mógł produkować lekką to sukcesywnie ich podmieniać za pikinierów.

I trzecie pytanie. Pierwsza wioska powinna być ofensywna czy defensywna. Bo jeśli defensywna to niema sensu produkować zbyt wiele lekkiej kawalerii ale z drugiej strony szybko by farmili.
W okolicy jest w miarę bezpiecznie ( współplemieńcy oraz sojusz )

Pozdrawiam i dziękuję za konstruktywne odpowiedzi
Wish
 

DeletedUser1382

Guest
Tutaj masz poradnik dotyczący farmienia.

Od siebie dodam,że lepiej już na starcie trzeba podjąć decyzję jaka pierwsza wioska bedzie, off czy deff. Na samym początku mamy wojska mieszane, dostajemy jednostki z bonusów, ale to co rekrutujemy w koszarach, zależy własnie od decyzji czy w wiosce bedą wojska agresywne, czy też defensywne.
Jeżeli idziemy w offa, wojska deff przenosimy do drugiej wioski i odwrotnie.

Farmimy mała ilością wojsk, ale bardzo często, najlepiej no live na zasadzie ping ponga;) Z czasem zwiększamy ilośc wojsk wysyłanych na farme.

btw, w wiosce barbarzynskiej nie ma wojsk, dlatego na samym początku ślemy żenadą ilość wojsk np 5 jednostek. Chyba,że mamy sąsiada Janusza Biedronkowego, który w imię Swieżaków wysyła wsparcie do barbary.

Pozdrawiam.
 

DeletedUser2928

Guest
Dzięki wszystko zawarte. Nie wiem jak mogłem ten film przeoczyć.

Pozdrawiam i życzę obszernych łupów ;)
 

DeletedUser4038

Guest
Jaki stosunek wojsk trzeba trzymac na pierwszej wiosce?
 

DeletedUser20

Guest
Jaki stosunek wojsk trzeba trzymac na pierwszej wiosce?
Zależy od tego ile czasu poświęcasz na grę, na farmienie, czy wystartowałeś pierwszego dnia czy nie, czy masz sojuszników blisko i od kilku innych rzeczy :)
Optymalnie sto procent off, zwłaszcza łuki na koniach.
 
Do góry