Opinie Dyskusja na temat wersji 1.85

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Nowa aktualizacja wersji przeglądarkowej pojawi się w czwartek 7.09.2017.

Wasze opinie są dla nas bardzo cenne. Dlatego zapraszamy do komentowania!

Listę zmian odnośnie wersji przeglądarkowej znajdziecie w tym temacie.
 

DeletedUser438

Guest
Punkty Zwycięstwa są przyznawane w prowincji, w której gracz posiada jedną lub więcej wiosek, ale tylko jeden punkt na prowincję dla każdego gracza. Prowincja daje tyle punktów ilu graczy z danego plemienia jest w niej obecnych. Każdy gracz dodaje jego/jej punkty do plemienia i tym sposobem PZ są sumą punktów obecnych członków plemienia.

1. Mam rozumieć ze teraz gracze w plemieniu będą się wymieniać wioskami tak by w każdej prowincji było jak najwięcej graczy z danego plemienia :)
2. Prowincje będą zapychane na maxa czyli będą przejmowane barby i wioski nawet po 100 pkt nieaktywnych byle by zaliczyć punkt w prowincji
3. Aktualnie nie widzę na światach masówek czyli plemion po 200 graczy a raczej plemiona starają się grac do 100 graczy a nawet mniej zaś ten update zapewne przywróci chęć robienia masówek bo wiadomo czym więcej graczy tym więcej pkt oczywiście to nie znaczy ze masówka wygra ale żeby nie pojawił się wysyp masówek :)


Strategia jeśli weźmiemy że w każdej prowincji jest max 40 wiosek

Plemie A - 5 prowincji w centrum plemienia rozdzielają tak wioski by w każdej z tych prowincji było 40 rożnych graczy daje to 200 pkt

Plemie B - w plemieniu na każdą prowincje przypada 5 graczy żeby osiągnąć wynik 200 pkt jak plemię A musza takich prowincji mieć 40 :)

W centrum zawsze na prowincje przypada więcej graczy w jednym plemieniu ale czym mapa bardziej się rozrasta tych graczy na prowincje jest coraz mniej często nawet tylko 1 gracz na prowincje ciekawe czy jakieś plemię będzie starało się przejmować wszystkie woski w każdej prowincji w której te plemię rządzi barby i wioski nawet po 100 pkt oczywiście nie na starcie świata ale tak po dwóch miesiącach gry

Ciekawi mnie ile pkt plemię musi uzyskać by wgrać ? szybko można by policzyć co plemię musi zrobić by to osiągnąć a zgrane plemię dosyć szybko wymieni sie tak wioskami żeby to zrobić w szybkim czasie

Jedno jest pewne trochę zmieni to taktykę aktualnie w wielu plemionach nie lubi się jak ktoś komuś wchodzi do prowincji :) ale teraz to coś myślę ze barby będą znikać szybko byle by pkt zebrać

Ja od siebie dodam ze jest to chyba najgłupszy pomysł na zwycięstwo :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2329

Guest
Już lepsze byłyby punkty plemienia. Może zmotywowałoby to do szybszego (i na maxa?) rozbudowywania wiosek, jakaś tam różnica między top1 i resztą, bo tak to jak poprzednik wspomniał, taktyką na zwycięstwo będzie miksowanie wioskami, przekazywanie ich sobie, wzrośnie push wioskami, i ten kto nie będzie miksował, nie ma szans na wygraną. Jak już chcecie utrzymać takie chore zasady to wprowadźcie blokadę na atakowanie współplemieńców, żeby będąc w plemieniu miksowanie było niemożliwe, oraz po opuszczeniu plemienia w celu miksowania punkty przez jakiś czas (do 30 dni) dla wychodzącego, jak i byłych współplemieńców nie były przyznawane.
 

DeletedUser2791

Guest
Niestety zgadzam się z opinią przedmówców. To najbardziej irracjonalna zmiana z jaką się tutaj spotkałam. Nie dość, że będzie skutkować masą nadużyć i roszad wioskami to ewidentnie prowadzi do zmiany konwencji gry ze strategiczno wojennej na barbarkożerców i boba budowniczego ;)
Nie bardzo rozumiem jak gracz z jedną wioską w prowincji i kościołem (powiedzmy na 1 lvl bo przy 3 o wojsku możemy zapomnieć) ma się bronić? A wiadomo, że plemię chcące wygrać nie będzie pozwalać na trofea w stylu "urodzony władca" czy tym bardziej "hegemon" ;)
Poza tym, jak można porównywać gracza z kilkoma wioskami rozbudowanymi na maxa i minimalną ilością pkt bojowych z graczem posiadającym kilka razy więcej wiosek znacznie słabiej rozwiniętych ale aktywnie walczącym i poszerzającym terytorium zarówno swoje jak i plemienia?
Powtórzę również bardzo istotne pytanie - ile tych zacnych pkt plemię ma zdobyć aby wygrać? Bo równie dobrze można w ogóle nie walczyć, na spokojnych obrzeżach mapy zgarnąć nie walczących i mało aktywnych graczy każąc im przejmować po jednej barbarce w prowincji i w ten sposób szybko i "bezboleśnie" zakończyć światek ;)
Do sugerowanych zmian, aby powyższa aktualizacja miała jakikolwiek sens, proponuję dodać całkowitą blokadę przejmowania przez graczy wiosek barbarzyńskich, może to w jakikolwiek sposób zmobilizuje do walki ;)

Dodam jeszcze, że ktoś w Innogames ma niezłe poczucie humoru, wepchanie w jedną prowincję ok 40 graczy to istna farsa :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2853

Guest
Ten pomysł to całkowita porażka... (z powodów wymienionych przez przedmówców)
Już lepiej by było jakby te punkty były przyznawane za prowincje w całości opanowane przez plemię (tzn. brak innych wiosek niż współplemieńców czy barbarzyńskich), przy 1 pkt za prowincję
 

DeletedUser2307

Guest
Ciężko stwierdzić co się stanie, różnica między aktualnym stanem gry, a po zmianach jest kolosalna. Rozumiem gra chce iść do "przodu" ale czy napewno do przodu ? :)
 

Sierdza

Lekki kawalerzysta
Ten pomysł to całkowita porażka... (z powodów wymienionych przez przedmówców)
Już lepiej by było jakby te punkty były przyznawane za prowincje w całości opanowane przez plemię (tzn. brak innych wiosek niż współplemieńców czy barbarzyńskich), przy 1 pkt za prowincję
To jest lepszy pomysł. Ilość prowincji w całości kontrolowanych przez plemie jako punkt. W ten sposób nalezało by szybko zjadać całe prowincje co zmusza do gry taktycznej. A tak ? Taki BLACK puści karety na jedna wioche w 20 prowincjach i sie nachapa punktów. Krok wstecz.

EDIT: Ortograficzny
 

DeletedUser2307

Guest
To jest lepszy pomysł. Ilość prowincji w całości kontrolowanych przez plemie jako punkt. W ten sposób nalezało by szybko zjadać całe prowincje co zmusza do gry taktycznej. A tak ? Taki BLACK puści karety na jedna wioche w 20 prowincjach i sie nachapa punktów. Krok wstecz.

EDIT: Ortograficzny
Halo ! Jeszcze nie wiem czy będę grał w TW2 a już się nachapam -.- Wypraszam sobie..

//EDIT. Kolejny powód do grania na Mulciakach bo wiecej pkt będzie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
pomysl bedzie porazka powod prosty jak chejos opisal gracze beda sie dzielic prowincjami nie beda patrzec zeby pokonac przeciwnika tylko zeby zajac kazdy wioske u kolegi w prowincji obecny system zmusza graczy zeby te top 10 plemion walczylo miedzy soba a nowy system poprowadzi do tego ze kazdy czlonek z plemienia zajmie po wiosce brbarzynskiej u kolegi i swiat sie zakonczy nic fajnego wielu z nas pamieta poczatki tw2 brak wspolgier brak przenoszenia wojska wymagalo to od gracza umietaniosci atakowania wybranie celu zeby poniesc jak najmniejsze straty niszczac jak najwiecej teraz moge puscic wojsko nie przejmujac sie czy zginie za 12 h lub szybciej mam je spowrotem teraz wszystko sie sprowadza zeby swiaty byly jak najkrotsze a czasmi nam gracza zalezy zeby poprostu pograc


nie wyobrazam sobie 40 tu kolegow w prowincji i kazdy ma kosciol lv 3 i czym sie bronic co robic dalej 40 ci prowincji po 40 stu graczy heh to bedzie zabawne ofy bedziemy robic u wroga o ile pozycza barbe pod off
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2846

Guest
Według mnie głupi pomysł tak jak wspomnieli przedmówcy...
Dobrym pomysłem według mnie byłoby żeby te punkty zwycięstwa były naliczane od prowincji kontrolowanych przez plemię.
Na przykład każda prowincja kontrolowana w co najmniej 51% to 1pkt.
Można zajść dalej i przykładowo
30% prowincji 1pkt
50% prowincji 2pkt
75% prowincji 3pkt
100% prowincji 5pkt
Do tego ten % prowincji bez uwzględniania barbarek.
 

DeletedUser2789

Guest
Również zgadzam się z przedmówcami, pomysł w takiej formie to całkowita porażka, doprowadzi do zapychania prowincji i kombinacji.
Jeżeli mają już być jakieś ptk zwyciestwa to wg powinno być określona pula na prowincję - np 6 pkt. Pierwszy w prowincji 3 pkt drugi 2 trzeci 1 i tyle.
 

DeletedUser2655

Guest
lipa pomysł, nie mogę znaleźć ani jednego logicznego argumentu za... ewentualnie, tak jak przedmówcy..punkt za posiadanie przez plemię całej profki ( bez barbar )
 

DeletedUser1378

Guest
lipa pomysł, nie mogę znaleźć ani jednego logicznego argumentu za... ewentualnie, tak jak przedmówcy..punkt za posiadanie przez plemię całej profki ( bez barbar )
Dokładnie, rozumiem gdyby "Punkt zwycięstwa" był przyznawany za zodbytą prowincję nawet nie w całości lecz w przewadzę posiadania wiosek przez dane plemię to OK - ma to sens. (mówię tu o jednym punkcie za prowincję!)
W przedstawionym przez inno przypdaku tak jak już wszyscy przedmówcy słusznie zauważuli, specjalnie będą zapychane prowincję graczami, bo skoro te punkty się sumują można za jedną prowkę wychaczyć bagatela 50 punktów! Totalny nonsens, już widzę te piękne prowincje gdzie stoi 50 kościołów a każdy odejmuje 5k prowiantu.

"Dobre zmiany" widzę nawet TW2 sięgnęly :)
 

DeletedUser1265

Guest
Ja, z kolei, uważam, że to może być ciekawa zmiana. Gracze farmiący będą mieli gorzej, bo będzie się opłacało przejąć barba, a nie go doić, ale ja nie jestem graczem farmiącym.

No, jest to pewne przesunięcie z wojska na eko i może kiedyś by mi to nie przypasiło, ale skoro wiem, co wiem, to uważam zmianę za dobry ruch.

Więcej gracy będzie musiało być aktywnymi. Plemiona będą większe. Ciekawe czy to choć trochę rozbije układy małych klik.

Mam tylko nadzieję, że za tym pójdzie więcej banów dla multikont.
 

DeletedUser1265

Guest
Będą jeszcze światy "retro" na starych zasadach. To dobrze.

PS. Widząc powyższe komentarze uznam, że zmiany to rewelacyjny pomysł. W końcu w tym bagnie coś się ruszy.

PS2. Z niecierpliwością czekam na nowy świat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser26

Guest
Będzie ciekawie...
Te pkt powinny liczyć się za wybudowane na max. wioski.
a tak to bedzie tak ze powstaje plemiemie 200 osobowe i kazdy podbija sobie tylko barbki wojska szkoda budowac lepiej wszystko na monety i grubych zeby barby zjesc.
Pomysł nie jest całkowicie zły ale zbłądził w pewnym momencie.
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Proponuję poczekać do momentu wprowadzenia nowej funkcji. Wtedy każdy zobaczy jak to faktycznie działa i jakie wywoła zachowania wśród graczy. Plemiona, które do tej pory wygrywały światy oscylowały w większości w okolicach 120 - 170 graczy. Co według opinii wielu osób jest już "masówką".
 
Do góry