Dyscyplina

  • Rozpoczynający wątek Shadow TimA
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
co dokładnie oznacza to +/- 2s ?? dajmy na to jest 15:00 wysyłam atak i idzie 30 min. Wysłałem go, pokazuje mi 30 min czasu drogi i on dojdzie na tą 15:29:58 i skryot będzie myśliał czy mu dać plus czy minus 2. Czy wysyłam atak i pokazuje mi damy na to że dochodzi na 15:30:01 to już jest tam ta dolosowana sekunda i widzę że on idzie 30:01....
Chciałbym zgrać szlachtę i nie wiem czy starczy jak wyjdą mi ataki że idą po sobie sekunda po sekundzie bo już skrypt doliczył plus minus dwie (15:30:01 15:30:02) czy żeby być pewnym że pierwszy czyszczący wejdzie przed drugim muszę wysłać jeden na 15:30:00 a drugi 15:30:04 (jeden +2 drugi -2). Rozumiem że dyscyplina poniekąd utrudnia kontry czy zgranie na godzinę bo moment żeby wysłać atak na konkretną godzinę jest tylko jeden ale jak to jest przy dwóch atakach. Czas dojścia jest rzeczywisty podawany już z obliczonymi czy na samym końcu się zastanawia skrytp jak by tu je dopuścić.
 

DeletedUser

Guest
Jak działa skrypt prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. Pewne jest tylko to, że Dyscyplina wpływa na czas podróży wojsk. Dyscyplina jest tym gorsza im więcej różnych jednostek bierze udział w ataku. Koszary na 7, 19 i 25 poziomie uaktywniają badania, dzięki którym czas podróży jest dokładniejszy, czyli zwiększają dyscyplinę.
 

DeletedUser

Guest
próbuje robić testy wysyłając +/- 2s dwa ataki na raz i większość w tej samej sekundzie, reszta drugi atak sekunde pózniej.. 1 jedyny RAZ wysżło mi że atak wcześniej wysłany wchodził 3 sekuny później czyli teoretycznie 2 s opóźnienia a drugi 2 przyspieszenia i powiedzmy sekunda zwłoki.... ale tak mnie to zaskoczyło bo to za 3 próbą było że myślałem że jeśli tak jest to zaraz mi się powtórzy :/ ze 30 razy później stwierdzam że drugi raz nie wyszło
 

DeletedUser

Guest
Bo to czynnik losowy z zakresu podanego jako dyscyplina, czyli +/-2 oznacza zakres od -2 do +2, czyli można wylosować aż 5 odchyleń czasowych. Dlatego pisałem wcześniej: nie dowiemy się jak to dokładnie działa, pewne jest tylko to, że to jest wartość losowa.

Rozwijając szczegół z wielkością dyscypliny: zmienia się ona co 0,5, max co miałem to +/-2, wobec tego możliwości do wylosowania mamy aż 9 różnych odchyleń czasowych. "Na oko" wartości nie sprawdzisz, najlepiej jest wysłać kilka ataków z taką samą dyscypliną, ale różnymi jednostkami, potem porównać czy otrzymane raporty były w takiej samej kolejności co wysłane ataki.

Dodatkowe info: w starych plemionach często był spotykany problem ataków wysyłanych w tak krótkich odstępach czasu, że nie było żadnych szans albo na kontry albo na manewry. W kolejnych wersjach zaczęły się pojawiać takie opcje, które umożliwiały zablokowanie takich praktyk i ataki nie ważne jak wysłane, dochodziły w odstępach np 200ms. Dyscyplina w TW2 prawdopodobnie ma mieć takie zadanie, żeby nie dało się wysyłać wielu ataków w krótkim czasie, dzięki czemu obrońca będzie miał większą szansę na manewry.
 

DeletedUser

Guest
nie miał szans ten kto nie umiał :/ aby były milisekundy mając kilka wiosek w różych odległościach dało się zawsze wcisnąć klina jakąś jednostką, problem to był jak robili światy bez milisekund i 4 ataki w jednym momencie wchodziły :/

mi nie chodzi o ustalenie o ile jest odchylenie tak jak piszesz tylko kiedy jest ono wliczane w trasę więc ile jest pośrednich stanów tylko utrudnia ale nie uniemożliwia określenia. Chciałbym tylko wiedzieć czy jak wysyłam szlachtę i idzie :02 i :03 będzie OK czy tam nagle wyliczy że szlachta wejdzie przed czyszczącym :/ stąd prowadzę testy - 2 okna oba składy na +/- 2s jeśli uda mi się wylosować czas gdzie wysłany najpierw atak wchodzi jako drugi a ten późniejszy jako pierwszy to znaczy że na początku już jest definiowane opóźnienie. Odstęp między wysłaniem ataków koło 100ms wynosił około więc sytuacja taka powinna być możliwa. Póki co jednak tylko 1 raz mi to wyszło a nie wiem czy jakiegoś błędu z mojej strony nie było.
 

DeletedUser

Guest
Shadow TimA;n2079 napisał:
nie miał szans ten kto nie umiał :/ aby były milisekundy mając kilka wiosek w różych odległościach dało się zawsze wcisnąć klina jakąś jednostką, problem to był jak robili światy bez milisekund i 4 ataki w jednym momencie wchodziły :/
Właśnie to miałem na myśli.

Cóż, dla chcących małych odchyleń polecam zbudowanie koszar na 25 poziom oraz wysyłanie ze szlachcicem tylko jednego rodzaju wojsk.
 

DeletedUser

Guest
Ten czas jest ustawiany przy wysyłaniu ataku. Tak też było w Grepolis.
Modyfikator czasowy jest ustalany na starcie i w trakcie trwania ataku się już nie zmienia.
 

DeletedUser

Guest
yetj;n2217 napisał:
Ten czas jest ustawiany przy wysyłaniu ataku. Tak też było w Grepolis.
Modyfikator czasowy jest ustalany na starcie i w trakcie trwania ataku się już nie zmienia.

o proszę ;) w grepolis akurat nie miałem okazji zagrać mimo że kilka(naście pewnie ^^) gier przeglądarkowych się w życiu ogarnęło ;D dzięki w takim razie za informacje. Rozumiem że w przypadku gdy idą w jednej sekundzie ataki to "wcześniejszy" jest pierwszy na liście ? bo i tak mi się udało wysłać ale obawiałem się tych przesunięć :/
 

DeletedUser387

Guest
Dziwne tu są te obliczenia, jak tu w ogóle włożyć np kontrę.. moje wojska z ataku wracają np 1,5min szybciej niż teoretycznie powinny, więc jak coś takiego skontrować? bez sens..
 

DeletedUser

Guest
Odchylenie, jak już pisałem, waha się od 0,5 do 2,0 (więcej na razie nie miałem), zależy od ilości wysyłanych rodzajów wojsk.
W momencie kliknięcia, jak pisał yetj, jest dodawany czas dojścia jednostek. Przykładowo: atak ma trwać 10 min, klikasz i nagle atak będzie szedł 10 min i 2 sek. Stąd różnica. W sumie jednostki wrócą za 20 min i 4 sek. Dodajmy do tego, że czasem coś się przymuli i już nie ma szans, na wycelowanie w konkretny czas. Czy to dobrze czy to źle, czas pokaże.
 

DeletedUser

Guest
marrszoo;n2458 napisał:
Odchylenie, jak już pisałem, waha się od 0,5 do 2,0 (więcej na razie nie miałem), zależy od ilości wysyłanych rodzajów wojsk.
W momencie kliknięcia, jak pisał yetj, jest dodawany czas dojścia jednostek. Przykładowo: atak ma trwać 10 min, klikasz i nagle atak będzie szedł 10 min i 2 sek. Stąd różnica. W sumie jednostki wrócą za 20 min i 4 sek. Dodajmy do tego, że czasem coś się przymuli i już nie ma szans, na wycelowanie w konkretny czas. Czy to dobrze czy to źle, czas pokaże.

teoria a praktyka.... :/ wysłałem 2 grubych w odstępie 2 sekund... nie wiedziałem jak to cholera działa i nie chciałem ryzykować wejścia przed czyszczącym i zaryzykowałem odstęp. Raporty spoko wyszły xx:xx:57 i xx:xx:59 - tyle że powrót wojska..... ponad 30 sekund rozstępu..... teraz trzeba dopasować tylko ciekawą teorię do tego. Może Ci walczący bardziej się zmęczyli i musieli chwile odpocząć ^^
 

DeletedUser387

Guest
^dokładnie o tym pisałem, wojsko wraca jak chce :)
czasy same przeskakują o ~1s, niby przy wybraniu ataku losuje się już różnica +/-2s ale zdarza się, że np mam wejście ataku o 13:10:25 a raport dostane z 13:10:26..
 

DeletedUser

Guest
Witam. Wniosek jest prosty, ma to ułatwić grę mniej rozgarniętym Graczom w temacie Plemion. Obecnie zrobić dobre synchro, to juz raczej przeszłość :(
 
Status
Zamknięty.
Do góry