Naprawiony BUGI PO AKTUALIZACJI

Status
Zamknięty.

DeletedUser1841

Guest
Witam.
1 . Prosiłabym o danie JAKIEJKOLWIEK informacji o tym , że dzięki ostatniej aktualizacji powstał bug i by go nie wykorzystywać ( ludzie myślą, że tak ma być). Od JASNEJ informacji, że czegoś takiego nie powinno być można dopiero wyciągać jakiekolwiek konsekwencje. Jeśli ludzie myślą, że tak ma być i dostaną bana za WASZ błąd to będzie to mega niesprawiedliwe ( by nie powiedzieć dosadniej).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1444

Guest
Halo jakie bugi ja tam wogóle bugów nie znalazłem z prowiantem to nie bugi tak ma być przecież co nie?
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Nie było żadnej informacji w aktualizacji, że wchodzi taka opcja do gry.

Jest to błąd i zdecydowana większość graczy jest tego świadoma. Z naszej strony serdecznie odradzam wykorzystywanie tego błędu i odsyłam do zasad gry.
 

DeletedUser2223

Guest
Szanowna Pani Wysłannico,

Czy zdaje sobie Pani sprawę, że jak wy coś spieprzycie i niczego nieświadomy użytkownik tych waszych "Płatnych Beta TESTÓW" robi to co robił, czyli gra, a wszystko wydaje mu się taki same, jak przed aktualizacją, po czym przez wasze kombinowanie okazuje się że, nieświadomie wykorzystał błąd w grze, to jest tylko i wyłącznie wasza wina?

"Jest to błąd i zdecydowana większość graczy jest tego świadoma." - uważam w tej sytuacji za mało przekonujący argument. Jeśli mimo wszystko uważa Pani, że ten argument jest jak najbardziej zasadny ,to proszę o zrezygnowanie z wyżej wymienionej funkcji, ponieważ się do tego Pani po prostu do tego NIE NADAJE.
Poza tym, jeśli Pani wie ,że to jest błąd ,to powinna zostać wprowadzona natychmiastowa aktualizacja. Czekanie, aż nieświadomi gracze zrobią coś, co w ich mniemaniu jest właściwym działaniem gry, jest po prostu żenujące.


Żegnam ozięble,

Domowoj
 

DeletedUser315

Guest
Nie było żadnej informacji w aktualizacji, że wchodzi taka opcja do gry.

Jest to błąd i zdecydowana większość graczy jest tego świadoma. Z naszej strony serdecznie odradzam wykorzystywanie tego błędu i odsyłam do zasad gry.




Na podstawie czego, zakłada Pani, że większość graczy jest tego świadoma? Odbyła się ankieta dotycząca bugu z przenoszeniem jednostek, na której się Pani opiera?

Pomijając nawet tą rzekomą większość osób świadomych, które korzystają z błędu. Jaka będzie reakcja supportu, w sytuacji ,w której z błędu skorzysta laik TW2, który nie zna na pamięć wszystkich mechanik gry?

Idąc dalej. Załóżmy, że doskonale wiem o błędzie i znam konsekwencje jego wykorzystywania.
W jaki sposób ów błędu nie wykorzystać? Co robić, aby nie złamać zasad gry?
Czy za każdym razem, przed wysłaniem ataku, powinienem włączyć kalkulator i obliczyć ilość zajmowanego przez moje wojska prowiantu?



Na koniec chciałbym przypomnieć, iż wszystkie błędy tego typu powinny być wyłapywane już na wersjach testowych.
To WY jako support powinniście honorować NAS graczy, koronami lub innymi bonusami, za sam fakt, że taki problem w ogóle zaistniał.

Oczywiście łatwiej powiedzieć

Nie było żadnej informacji w aktualizacji, że wchodzi taka opcja do gry.

I umyć rączki od problemu.


Z niecierpliwością czekam na merytoryczne argumenty,


Smaako
 

DeletedUser2282

Guest
Nie mogę przywołać rycerza, bo podobno nie mam prowiantu (pokazuje 0). Odsyłam 100 koni i nadal jest )0!. Nie mogę przeprowadzić ataku w dobrym czasie (brak kościoła u przeciwnika). Jak postawi kośció to będzie duży problem przy wbiciu w nową prowincję. Co mam zrobić???. Nie mogę też przenosić wojska, bo w docelowym jest ZERO prowiantu.
 

DeletedUser594

Guest
Witam.
1 . Prosiłabym o danie JAKIEJKOLWIEK informacji o tym , że dzięki ostatniej aktualizacji powstał bug i by go nie wykorzystywać ( ludzie myślą, że tak ma być). Od JASNEJ informacji, że czegoś takiego nie powinno być można dopiero wyciągać jakiekolwiek konsekwencje. Jeśli ludzie myślą, że tak ma być i dostaną bana za WASZ błąd to będzie to mega niesprawiedliwe ( by nie powiedzieć dosadniej).
Taa ,bardzo niesprawiedliwe ,że kilku waszych może dostać bana za chore ilości napchanego wojska.Ale co ,lepiej kogoś innego obsmarowywać i pouczać jak ma sie problemy z logicznym myśleniem a o liczeniu nie wspomnę.
...
Czy za każdym razem, przed wysłaniem ataku, powinienem włączyć kalkulator i obliczyć ilość zajmowanego przez moje wojska prowiantu?


Smaako
Tutaj nie mowa o drobnych występkach dopchanego woja z 1 k prowiantu bo w takim przypadku faktycznie można sie zapierać o nieumyślne wykorzystywanie błędu ale o offie co zawiera ponad 40 k prowiantu ?https://zapodaj.net/3a4972bedb2c7.png.html Takie wyrywkowe raporty a jest ich o wiele więcej.Niech się wypierają ,ze mnożenie przez jeden jest im obce(w przypadku toporów).Tickety poszły ,mam nadzieje ze bany dostarczone zostaną.No chyba ,ze support uwierzy jacy oni nieświadomi jak na takich starych graczy.
C/X-kwintesencja honoru i uczciwej walki ,HOD-bee ,zepsuli świat itp. :)
 

DeletedUser1305

Guest
Panowie, jaki bug? najpierw zostało wprowadzone przenoszenie wojsk, żeby można było łoić non stop, a teraz jeszcze można łączyć offy :)
 

DeletedUser1580

Guest
Czy ktoś może mi rozjaśnić w głowie i wytłumaczyć zasadę działania buga o którym dyskutujecie?
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Na podstawie czego, zakłada Pani, że większość graczy jest tego świadoma? Odbyła się ankieta dotycząca bugu z przenoszeniem jednostek, na której się Pani opiera?

Grono założycieli plemion zgłosiło się do supportu, a następnie przekazali oni informacje członkom plemienia. Także sami gracze zgłaszają się z prośbą o naprawienie problemu.

Pomijając nawet tą rzekomą większość osób świadomych, które korzystają z błędu. Jaka będzie reakcja supportu, w sytuacji ,w której z błędu skorzysta laik TW2, który nie zna na pamięć wszystkich mechanik gry?

Kary za łamanie zasad są standardowe. Od upomnienia po blokadę globalną. W tym przypadku na rodzaj "kary" ma wpływ kilka czynników. Ponadto każdy użytkownik, który doświadczy problemu jest zobowiązany do zgłoszenia się do supportu. Wtedy możemy manualnie naprawić problem. Dodatkowo cały czas także sami monitorujemy konta graczy, którzy napotkali problem.

Idąc dalej. Załóżmy, że doskonale wiem o błędzie i znam konsekwencje jego wykorzystywania.
W jaki sposób ów błędu nie wykorzystać? Co robić, aby nie złamać zasad gry?
Czy za każdym razem, przed wysłaniem ataku, powinienem włączyć kalkulator i obliczyć ilość zajmowanego przez moje wojska prowiantu?

Możesz liczyć prowiant lub do czasu najbliższej aktualizacji nie korzystać z opcji przenoszenia jednostek. Ewentualnie żeby nie liczyć wysyłać wojsko tylko z tych wiosek, gdzie przenoszenie nie było wykorzystywane.



Na koniec chciałbym przypomnieć, iż wszystkie błędy tego typu powinny być wyłapywane już na wersjach testowych.
To WY jako support powinniście honorować NAS graczy, koronami lub innymi bonusami, za sam fakt, że taki problem w ogóle zaistniał.

Nie wszystkie problemy można wyłapać na serwerach testowych, ponadto służą one głównie do tego, aby wcześniej uzyskać informacje o zaistniałym problemie. Dzięki temu technicy szybciej mogą znaleźć przyczynę oraz rozwiązanie. Odsyłam także do fragmentu zasad gry:

6. Błędy
Każdy gracz zobowiązany jest do natychmiastowego zgłaszania błędów/bugów supportowi gry, aby stworzyć sprawiedliwe oraz równe pole walki. Gracz nie może wykorzystywać błędów w innym przypadku narusza zasady gry.
 

DeletedUser594

Guest
Wysłannica świetnie i łopatologicznie wyjaśnione :)
A teraz zbanujcie dziadów,nie żadne upomnienie :>
 

DeletedUser2223

Guest
Nie wszystkie problemy można wyłapać na serwerach testowych, ponadto służą one głównie do tego, aby wcześniej uzyskać informacje o zaistniałym problemie.

Powie Mi Szanowna Pani w takim razie po co macie te serwery testowe jak nie można wyłapać na nich błędów. No chyba że Testerów macie do Dupy, albo i Pani jest testerem tych serwerów Testowych to cóż czego się spodziewać po osobie która tylko potrafi pisać i używać mało przekonujących argumentów. Zalecam szczerze i otwarcie zrezygnować z Funkcji i pobierania jakich kol wiek pieniążków czy innej formy gratyfikacji za zajmowanie się tym forum i innymi rzeczami w grze. BO SIĘ PANI DO TEGO NIE NADAJE.

Wysłannica świetnie i łopatologicznie wyjaśnione :)
A teraz zbanujcie dziadów,nie żadne upomnienie :>
Łopatologicznie to działa twoja głowa. Idź się rozpędź i uderz głową w ścianę.

Bo tu nic nie jest wyjaśnione nie ma żadnych konkretnych argumentów podanych przez Panią wysłannice.
A takie błędy jeśli następują po aktualizacji powinny być naprawiane w ciągu godziny a nie po kilkunastu dniach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser594

Guest
Łatwo ci szczekać do supportu jak to nie support odpowiada za te błędy jak i ich szybką naprawę. W większości to Oni przekazują wyżej i tutaj się ich praca kończy.Odkąd pamiętam zawsze jak tylko są jakieś drażniące bugi to gracze wyżywają się na forum jakby to przyśpieszyło czas naprawy.
Droga wolna ,stwórz własną grę w której nie będzie bugów i wszystko będzie cacy.Nikt cię do gry nie zmusza ,możesz ją wyłączyć jak cię tylko denerwuje :)
Bardzo ciężko niektórym zapamiętać maksymalną liczbę prowiantu z bufem i bez niego...
 

DeletedUser1841

Guest
Taa ,bardzo niesprawiedliwe ,że kilku waszych może dostać bana za chore ilości napchanego wojska.Ale co ,lepiej kogoś innego obsmarowywać i pouczać jak ma sie problemy z logicznym myśleniem a o liczeniu nie wspomnę.

Tutaj nie mowa o drobnych występkach dopchanego woja z 1 k prowiantu bo w takim przypadku faktycznie można sie zapierać o nieumyślne wykorzystywanie błędu ale o offie co zawiera ponad 40 k prowiantu ?https://zapodaj.net/3a4972bedb2c7.png.html Takie wyrywkowe raporty a jest ich o wiele więcej.Niech się wypierają ,ze mnożenie przez jeden jest im obce(w przypadku toporów).Tickety poszły ,mam nadzieje ze bany dostarczone zostaną.No chyba ,ze support uwierzy jacy oni nieświadomi jak na takich starych graczy.
C/X-kwintesencja honoru i uczciwej walki ,HOD-bee ,zepsuli świat itp. :)

Nedstark zabawne , że to piszesz właśnie Ty. Pokazać Ci Twój raport? A graczy od Was z plemienia? Mówisz o Nas a Wy jesteście święci? Chcesz się licytować? Zapraszam wtedy. Tylko dzięki wykorzystaniu tego buga mieliście jakiekolwiek szanse na wygraną ( gdyby doszło do banów). Tak nie macie żadnej i chwytacie się brzytwy.
Nikogo nie zgłaszałam, nikogo nie oskarżałam tylko poprosiłam o interwencję supportu.
Notabene nie oceniam jego działań bo to nie moja rola.

Wysłannica świetnie i łopatologicznie wyjaśnione :)
A teraz zbanujcie dziadów,nie żadne upomnienie :>
W porządku. Zbanujcie również graczy HOD.

Nie wszystkie problemy można wyłapać na serwerach testowych, ponadto służą one głównie do tego, aby wcześniej uzyskać informacje o zaistniałym problemie.

Powie Mi Szanowna Pani w takim razie po co macie te serwery testowe jak nie można wyłapać na nich błędów. No chyba że Testerów macie do Dupy, albo i Pani jest testerem tych serwerów Testowych to cóż czego się spodziewać po osobie która tylko potrafi pisać i używać mało przekonujących argumentów. Zalecam szczerze i otwarcie zrezygnować z Funkcji i pobierania jakich kol wiek pieniążków czy innej formy gratyfikacji za zajmowanie się tym forum i innymi rzeczami w grze. BO SIĘ PANI DO TEGO NIE NADAJE.
Domowoj z całym szacunkiem ale ten temat nie jest od tego. Proszę o kulturę słowa. i poszanowanie godności człowieka.
Wiemy wszyscy , że ta gra to WIECZNA beta i każda aktualizacja wprowadza coraz to inny błąd. Jednak to nie zależy akurat od Pani Katarzyny ( nie bronię tej osoby , bo nie jest kryształowa w tym co robi) ale obwiniać ją za coś na co nie ma wpływu ( mają technicy) to jest mało sprawiedliwe.

Proszę o zamknięcie tematu. Błąd i problem został naświetlony, czekam na jego naprawę ( mam graczy uczących się i nie wiedzieli o tym bugu póki ich nie poinformowałam o tym). Więc to nie byłaby ich wina.
Wierzę, że szybko zostanie to naprawione a konsekwencje jeśli będą to będą sprawiedliwe po OBU STRONACH.
Dziękuję za szybką interwencję i pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser594

Guest
Revena proszę przeczytaj jeszcze raz moją wiadomość ,spójrz na screena i jeszcze raz pomyśl :)
I tym razem nie odejmuj od 26,8 prowiantu z budynków tylko od 28.8 (wzmocnienie z eventu+20%).
Ewentualnie wyślij ticketa na mnie i support(jak może) niech ci powie czy masz rację.Na orave właśnie to Wy korzystaliście ile bug dał...
 

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Nie wszystkie problemy można wyłapać na serwerach testowych, ponadto służą one głównie do tego, aby wcześniej uzyskać informacje o zaistniałym problemie.

Powie Mi Szanowna Pani w takim razie po co macie te serwery testowe jak nie można wyłapać na nich błędów. No chyba że Testerów macie do Dupy, albo i Pani jest testerem tych serwerów Testowych to cóż czego się spodziewać po osobie która tylko potrafi pisać i używać mało przekonujących argumentów. Zalecam szczerze i otwarcie zrezygnować z Funkcji i pobierania jakich kol wiek pieniążków czy innej formy gratyfikacji za zajmowanie się tym forum i innymi rzeczami w grze. BO SIĘ PANI DO TEGO NIE NADAJE.

Serwerem testowym jest Beta. Co jakiś czas czy to poprzez forum czy ogłoszenia w grze zachęcamy do gry wszystkich graczy. Aktualizacje na Becie są wprowadzane mniej więcej tydzień wcześniej i już wtedy zaczynamy zbieranie informacji o ewentualnych problemach. Następnie około 5 dni wcześniej aktualizacja rusza na dwóch "żywych" marketach, gdzie jest szansa wyłapać kolejne błędy, a na koniec (po około tygodniu od zaktualizowania bety) aktualizacja pojawia się na wszystkich pozostałych marketach gry. Często udaje się najpoważniejsze problemy wyeliminować do tego czasu jednak zdarzają się takie, które wymagają poświecenia o wiele większego nakładu pracy techników.

Żaden z członków supportu nie jest technikiem i nie zajmujemy się naprawą błędów/wygrywaniem aktualizacji/pracą serwerów. Jeśli w grze pojawi się problem to wtedy zbieramy o nich informacje, które następnie przesyłamy do techników. W większości przypadków przesyłamy technikom całą ścieżkę reprodukcji problemu w celu ułatwienia im znalezienia przyczyny problemu. Warto też wiedzieć, że samo znalezienie problemu nie powoduje jego rozwiązania.

Dlatego też ze swojej strony kolejny raz zapraszam do zgłaszania się poprzez system supportu i będziemy manualnie naprawiać problem na Waszych kontach. Gwarantuję, że nikt kto się zgłosi nie otrzyma żadnej kary, a im szybciej tym lepiej.
 

DeletedUser1841

Guest
Revena proszę przeczytaj jeszcze raz moją wiadomość ,spójrz na screena i jeszcze raz pomyśl :)
I tym razem nie odejmuj od 26,8 prowiantu z budynków tylko od 28.8 (wzmocnienie z eventu+20%).
Ewentualnie wyślij ticketa na mnie i support(jak może) niech ci powie czy masz rację.Na orave właśnie to Wy korzystaliście ile bug dał...
Jesteś niepoważny, dziecinny i wulgarny. Waszych takich raportów tez jest multum. Ale jak powiedziałam. Nie ma sensu się licytować. Z moim pomyślunkiem jest wszystko ok. Zastanawiam się nad Twoim. Mniejsza z tym. To że żal ci tych 50 full off co na mnie straciłeś to Twoja sprawa. Bądź poważny a będę Cię tak też traktować.

PROSZĘ O ZAMKNIĘCIE TEMATU. To na czym mi zależało zostaje już naprawiane nie ma sensu dalej dyskutować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sierdza

Lekki kawalerzysta
Serwerem testowym jest Beta. Co jakiś czas czy to poprzez forum czy ogłoszenia w grze zachęcamy do gry wszystkich graczy. Aktualizacje na Becie są wprowadzane mniej więcej tydzień wcześniej i już wtedy zaczynamy zbieranie informacji o ewentualnych problemach. Następnie około 5 dni wcześniej aktualizacja rusza na dwóch "żywych" marketach, gdzie jest szansa wyłapać kolejne błędy, a na koniec (po około tygodniu od zaktualizowania bety) aktualizacja pojawia się na wszystkich pozostałych marketach gry. Często udaje się najpoważniejsze problemy wyeliminować do tego czasu jednak zdarzają się takie, które wymagają poświecenia o wiele większego nakładu pracy techników..
Problem polega na tym że jedyny dostępny serwer beta jest obecnie kontrolowany przez 7 osób w 50%. Poza tym misje, depozyt jak i druga wioska nie zostały zresetowane. WIĘC NIE BYŁO JAK TESTOWAĆ PRZENOSZENIA. Dziękuję.
 
Status
Zamknięty.
Do góry