Odrzucony Brak limitów zastępstw dla założyciela.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1723
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci się pomysł zniesienia limitów zastępstw dla wodzów plemiennych ?

  • Tak - dla dobra plemion.

    Głosy: 11 68,8%
  • Nie - jak skończę ja , to niech się inni martwią.

    Głosy: 4 25,0%
  • Nie mam zdania na ten temat.

    Głosy: 1 6,3%

  • W sumie głosujących
    16
Status
Zamknięty.

DeletedUser1723

Guest
Uszanowanie szanowna administracjo i wy bardziej lub mniej szanowni gracze.


Piszę dziś ten temat - w mojej ocenie - w kwestii dość istotnej , i w późniejszych etapach gry koniecznej dla większości plemion , mianowicie rozchodzi mi się o zniesienie limitów zastępstw dla wodzów plemiennych (osób z tarczą) lub osób do tego przez niego wyznaczonych (dajmy na to maksymalnie 3).

Skąd taki pomysł ?
Swego czasu rozmawiałem z jednym Panem (w pełni zasługuje na to określenie , bardzo profesjonalna osoba na tym stanowisku) z supportu , któremu zadałem pytanie czy takowa zmiana w limitach zastępstw dla wodzów mogła by mieć prawo bytu - po czym stwierdził że będziecie mieć to na uwadze , ale najlepiej jeśli umieszczę taki pomysł w tym dziale - by reszta graczy miała możliwość się wypowiedzieć.
Ale po co to wg komu ?
Według mnie , jest to potrzebne w dwóch sprawach ;
1.Wódz/osoba funkcyjna powinien/powinni mieć możliwość w każdej chwili wejść na dowolne konto gracza w plemieniu aby w przypadku niejasności co do niego mógł to szybko i na własną rękę skontrolować , ale też dlatego że różne sytuacje losowe się zdarzają , czasami ktoś nie dał zastepstwa , lub osoba której dał zastępstwo też jest nieobecna i dane konto zostaje n dłuższy czas bez opieki (o istotności aktywnych graczy w terenach frontowych to ja śmiem twierdzić że większości z was nie muszę tłumaczyć?) i w takich sytuacjach dobrze jest jak ktoś ma możliwość i wejdzie na takie konto. A niestety limity zastępstw przy trendach co do liczebności graczy stwarzają z tym problemy.
2.W późniejszych etapach rozgrywki kiedy wielu graczy rzuca kontami - nierzadko bez słowa , takie "zastępstwo" jest na wagę złota - i głównie o to się rozchodzi.

Ktoś powie "e panie , ale toż to podchodzi pod MULTIKONTO!"
No cóż , są przypadki że osoby tworzą tzw MULTI-PLEMIE i nawet obostrzenie do 9 zastępstw im w tym nie przeszkadza , więc dla chcącego nic trudnego , a dla całej reszty limit zastępstw jest utrudnieniem w grze.
Ale i tu mam pewien pomysł jak uniknąć tego typu sytuacji gdzie ktoś podpinał będzie sobie zastepstwa i jechał na mulciakach - otóż można by wprowadzić okres karencji od startu gracza lub serwera przez jaki nie mógłby on dać/przekazać zastępstwo - i myślę że 20-30 dni to wystarczający czas by zniechęcić ludzi do matactwa , a jeśli nie - to support łatwo może wykryć gdzie są podejrzane logowania.


Prosiłbym graczy o wypowiedzenie się w tym temacie , i ocene tego przez pryzmat przydatności dla nas wszystkich a nie sympatii lub jej brak do mnie :)


By żyło się lepiej! :)
 

maciek17l

Łucznik
Rev dokładnie. Ja jestem za wprowadzeniem ograniczeń uprawnień w zastępstwach. Wysłannica coś kiedyś o tym wspominała ale temat ucichł.
 

DeletedUser1444

Guest
Jak Pan wyżej zastepstwa mogły by być ale jeżeli nie możesz wysylac atakow/wsparć/rekrutować wojska/budynków/wysyłać szpiegów itd jedynie rozbic defa jak jest i przejać takie moje zdanie :)
 

DeletedUser2329

Guest
Jeśli tak chętnie piszesz o dobru plemienia, to napisz jeszcze coś o dobru gracza - potencjalnej ofiary takiego ludka z tarczą. Już to widzę, w połowie wymarłe plemię i 50 osób na usługach jednego ludka, i masowe ataki od takiego typa, bo ma i może. Gdzie tu sens takiego grania? Powinno być wręcz odwrotnie - trzeba ograniczyć, bo przy 9 zastach już się cyrki robią na serwerach, albo przynajmniej ograniczyć możliwości gracza na zascie. Teraz jest totalna samowolka - wchodzisz, budujesz, atakujesz, rekrutujesz, a dodatkowo jeszcze do ekwipunku możesz się dobrać - lipa na całego.
 

DeletedUser1723

Guest
Rev , z całym szacunkiem ale ty potrzeby tkiej zmiany nie możesz odczuć bo zazwyczaj jesteś jednym z pierwszych kończących grę :p
Spotkałem cię już na 14 i 17 , i pomimo prowadzenia plemion znikałeś rychło bez śladu.
 

DeletedUser1444

Guest
Rev , z całym szacunkiem ale ty potrzeby tkiej zmiany nie możesz odczuć bo zazwyczaj jesteś jednym z pierwszych kończących grę :p
Spotkałem cię już na 14 i 17 , i pomimo prowadzenia plemion znikałeś rychło bez śladu.
To że zniknalem nie ma nic do tego że nie chce grac na kolejnych swiatach przeciwnko jednemu pajacykowi z 50 zastepstwami.
P.S czemu z s14 zniklem to chyba dobrze powinienes wiedziec ale nie wyciagam brudow tutaj bo po co..
Co do s17 moja prywatna sprawa z osobami juz to sobie wyjasnilem i Tobie nic do tego.
 

DeletedUser1723

Guest
Po to pisałem - by obostrzyć to i dopiero po 20-30 dniach istnienia serwera można było przekazać zastępstwa - ty dużo dłużej nie grasz na poszczególnym serwerze :p

A teraz na poważnie , wejdźcie sobie na serwer który istnieje ponad pół roku , i sprawdzcie jaka jest tam aktywność graczy , dalej , zapytajcie się sami - jak tam gracze mają grać kiedy między jednym a drugim aktywnym nie rzadko jest kilka prowincji nieaktywnych , albo jak ma się taki serwer zakończyć...

Kto chce grać na mulciakach - znajdzie sposób. Czy będzie mógł wejśc na zasta , czy będzie przez passy wchodził to i tak będzie ciupał na multi.
 

maciek17l

Łucznik
To trzeba na bieżąco rozbierać nieaktywnych a nie kombinować coś z zastępstwami.

PS. Sam gram na takim świecie
 

DeletedUser1723

Guest
Maciek widzę że nigdy raczej nie miałeś styczności z prowadzeniem plemienia.
W pewnych okresach wysyp nieaktywnych jest tak duży że nie starczało by grubasów by ich rozebrać - a trzeba jeszcze atakować i podbijać wrogów...
 

DeletedUser1444

Guest
Nie mniej jednak Pawle zostawmy to odgórnym osobą co zdecydują i głosowaniu graczy.
 

maciek17l

Łucznik
Miałem i mam do czynienie i wiem co mówię. Nieaktywni gracze są we wszystkich plemionach i wtedy na serwerze zostali by tylko Ci co grają.


Jestem ciekaw czy się pewna osoba wypowie tutaj na ten temat :D
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1862

Guest
A mi sie w sumie podoba taki pomysl ;p
Do zast byl dodal taka opcje,ze ten ktory daje zaproszenie danej osobie moze wybrac funkcje z ktorej moze korzystac gracz(np, tylko rekturacja wojska,budowanie) lub do ktorych nie powinien miec dostepu ( np. brak dostepu do wiadomosci/raportow. )
 

DeletedUser2156

Guest
A mi sie w sumie podoba taki pomysl ;p
Do zast byl dodal taka opcje,ze ten ktory daje zaproszenie danej osobie moze wybrac funkcje z ktorej moze korzystac gracz(np, tylko rekturacja wojska,budowanie) lub do ktorych nie powinien miec dostepu ( np. brak dostepu do wiadomosci/raportow. )

To po co takie zastępstwo bez raportów jak mam takie konto bronic i komunikować się z plemieniem to co ty sobie myślisz ze Wodzowie będą ci klepać wojsko i budynki to napisz do Fighterka to da ci pomocnika.
Parafrazując od górnolotnych słów pomysł zacny z tym zniesieniem limitów. Jak to mówią by sie spełniło co Staszki lubią najbardziej niejednokrotnie mówiłem ze dopiero sie dobrze czuje grajc za polowe plemienia XD.
 

DeletedUser1862

Guest
Dalem tylko przyklad z raportami... a wiadomosci? moze gracz nie chce, aby ktos czytal jego prywatne rzeczy ?!...
 

DeletedUser2335

Guest
A ja tam mógłbym na wszystko się zgodzić. Współgraczem może być osoba spoza plemienia, brak limitu zastępstw dla wszystkich i pełna kontrola nad kontem, ale brak możliwości wysyłania ataków na innych graczy. To chyba by rozwiązało problem cwaniaków?
A mi sie w sumie podoba taki pomysl ;p
Do zast byl dodal taka opcje,ze ten ktory daje zaproszenie danej osobie moze wybrac funkcje z ktorej moze korzystac gracz(np, tylko rekturacja wojska,budowanie) lub do ktorych nie powinien miec dostepu ( np. brak dostepu do wiadomosci/raportow. )
Dobry pomysł.
 

DeletedUser2641

Guest
A ja tam mógłbym na wszystko się zgodzić. Współgraczem może być osoba spoza plemienia, brak limitu zastępstw dla wszystkich i pełna kontrola nad kontem, ale brak możliwości wysyłania ataków na innych graczy. To chyba by rozwiązało problem cwaniaków?

Dobry pomysł.

Zgadzam się z osobą wyżej ! ;) prócz tego że wspolgraczem może być osoba z poza plemienia.
 
Status
Zamknięty.
Do góry