Świat "H"

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2337
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
no chyba starym wyjadacza nalezy sie stary swiat kazdy z nas dolozyl cos do tej gry bez nas by jej nie bylo my poswiecamy czas niektorzy hajs poprostu tu jestesmy a i fajnie by bylo ze ta garstka nowych graczy poznala kunszt wojenny starych lat :)
 

DeletedUser395

Guest
Wszystko byłoby fajnie, ale to jest za dużo roboty. Nigdzie ci tak nie zrobią ;) czy to inno czy inne wytwórnie :) Nie opłaca im się to ;)
 

DeletedUser3004

Guest
Wiemy w jakim przedziale czasowym możemy się spodziewać otwarcia tego świata? Gdzieś za 3miesiące?
 

DeletedUser1819

Guest
Wiemy w jakim przedziale czasowym możemy się spodziewać otwarcia tego świata? Gdzieś za 3miesiące?
Frankenstein Castle i Gaillard te 2 królestwa są przed Histria.Patrząc jak ostatnim czasie ekspresowo wychodzą królestwa to całkiem możliwym miesiącem jest Sierpień.
 

DeletedUser

Guest
niestety nie dadza nam rady otworzyc swiata retro na starych zasadach warto bylo sprubowac bo naprawde bylo to kiedys wyzwanie walczyc

bartez licze ze staniesz w naszych szeregach pamietaj wiekszosc z nas zaczela od swiata h a ty razem z nami w aod na swiecie h powstal moondancer jak masz ochote drzwi sa otwarte dla ciebie stary druchu
 

DeletedUser2800

Guest
Aż mi się zrobiło miło.. :) Sprawa trochę jest skomplikowana, ale zobaczymy jak to się wszystko ułoży. Mam nadzieję, że uda mi się z Wami zagrać :)
 

DeletedUser

Guest
ogolnie fajnie by bylo wskrzesic ludzi z aod i mma z huniade tz jak juz kroki ku temu uczynilem nie wiem ilu ale czesc moich napewno sie pojawi tych ktorzy narazie zrobili sobie przerwe moze uda mi sie tysia i gambo sciagnac zenek tez moze sie pojawi zobacze mam prawie z wszystkimi kontakt
 

DeletedUser2800

Guest
Mnie jako człowiekowi z doświadczeniem w programowaniu po prostu nie wmówicie, że to jest technicznie niemożliwe :D
 

DeletedUser

Guest
jak to mowia dla chcacego nic trudnego ...troszke pracy i by otworzyli nam swiat retro ale chyba im wygodniej zrobic jeden klik i maja otwarty swiat na nowych zasadach , a uwazam ze takie swiaty retro powinny byc otwierane na przemian bo maja one duzo zwolennikow wiadomo ze taki swiat by troszke dluzej trwal :) ale by byla fajna zabawa
 

DeletedUser1378

Guest
Mnie jako człowiekowi z doświadczeniem w programowaniu po prostu nie wmówicie, że to jest technicznie niemożliwe :D
Doświadczony w programowaniu powiadasz? hmmm

Ostatnie commit do kodu samej gry był w styczniu, by wprowadzić "świat bez przenoszenia wojsk" musieli by obecną wersję z revertować do wersji przed zmianami "w przenoszeniu wojska" i do tego przepisać na nowo do "tej wersji" połączenie po socecie jak to zrobili od świata pl16.

Z mojego punktu widzenia, jest to nie tyle co nie możliwe co NIE OPŁACALNE. Opłać teraz ludzi by cofnęli się do wersji "której odpowiada graczom" wprowadź zmiany by "stara wersja" mogła obsłużyć połączenie do bazy danych (co zostało zmienione również) i UTRZYMUJ dwie wersje kodu (utrzymywanie - supportuj) bo jakaś garstka graczy z jednego z 20 państw zażyczyła sobie świat bez przenoszenia wojsk czyt wersji przed pl13 i Bóg wie czego jeszcze :)

Obecnie możecie co najwyżej poprosić by świat na "H" był światem bez PZ.

Tyle w temacie z technicznego punktu widzenia :)
 

DeletedUser2603

Guest
@Wyslannica dzięki za info i Tobie Damn :p
Czy możemy natomiast liczyć na to że świat "H" zostanie otwarty jako świat na regułach <80% świata zwycięstwo a nie PZ?>
 

DeletedUser2800

Guest
Doświadczony w programowaniu powiadasz? hmmm

Ostatnie commit do kodu samej gry był w styczniu, by wprowadzić "świat bez przenoszenia wojsk" musieli by obecną wersję z revertować do wersji przed zmianami "w przenoszeniu wojska" i do tego przepisać na nowo do "tej wersji" połączenie po socecie jak to zrobili od świata pl16.

Z mojego punktu widzenia, jest to nie tyle co nie możliwe co NIE OPŁACALNE. Opłać teraz ludzi by cofnęli się do wersji "której odpowiada graczom" wprowadź zmiany by "stara wersja" mogła obsłużyć połączenie do bazy danych (co zostało zmienione również) i UTRZYMUJ dwie wersje kodu (utrzymywanie - supportuj) bo jakaś garstka graczy z jednego z 20 państw zażyczyła sobie świat bez przenoszenia wojsk czyt wersji przed pl13 i Bóg wie czego jeszcze :)

Obecnie możecie co najwyżej poprosić by świat na "H" był światem bez PZ.

Tyle w temacie z technicznego punktu widzenia :)
Nie mam wglądu w kod gry więc nie wiem kiedy był ostatni komit i generalnie nie ma to znaczenia. Po pierwsze zawsze jako programista przechowywałem poprzednie wersje aplikacji i nie rozumiem jak można tego nie robić. Po drugie na dobrą sprawę można by był sklonować pl8 i wyczyścić bazę, choć w takim wypadku wiele "poprawek" byłoby utraconych. Więc załóżmy, że to rzeczywiście nie jest najlepszy pomysł. Nikt nie każe więc nikomu, ani nie prosi o to by odwracać zmiany. Przenoszenie wojsk, czy zastępstwa to jedna z opcji gier, którą powinno być tak prosto wyłączyć jak np. animacje w grze. Na przykład w jakimś Ogame potrafią zrobić serwery, które różnią się konfiguracją. Ba, nawet tutaj potrafią przecież włączać/wyłączać PZ, a nawet bonus nocny wyłączyć. A więc da się zmienić konfigurację bez problemu i nie ma to nic wspólnego z opłacalnością. Zapytaj najpierw ludzi z tych 20 państw ile by się takich znalazło, a potem mów czy rzeczywiście to jest garstka :)
 

DeletedUser1378

Guest
Nie mam wglądu w kod gry więc nie wiem kiedy był ostatni komit i generalnie nie ma to znaczenia. Po pierwsze zawsze jako programista przechowywałem poprzednie wersje aplikacji i nie rozumiem jak można tego nie robić. Po drugie na dobrą sprawę można by był sklonować pl8 i wyczyścić bazę, choć w takim wypadku wiele "poprawek" byłoby utraconych. Więc załóżmy, że to rzeczywiście nie jest najlepszy pomysł. Nikt nie każe więc nikomu, ani nie prosi o to by odwracać zmiany. Przenoszenie wojsk, czy zastępstwa to jedna z opcji gier, którą powinno być tak prosto wyłączyć jak np. animacje w grze. Na przykład w jakimś Ogame potrafią zrobić serwery, które różnią się konfiguracją. Ba, nawet tutaj potrafią przecież włączać/wyłączać PZ, a nawet bonus nocny wyłączyć. A więc da się zmienić konfigurację bez problemu i nie ma to nic wspólnego z opłacalnością. Zapytaj najpierw ludzi z tych 20 państw ile by się takich znalazło, a potem mów czy rzeczywiście to jest garstka :)
Nigdzie nie napisałem że nie mają kodu z poprzednich wersji, myślałem że jak użyje pojęcia revert/commit domyślisz się że nawiązuje do gita I możliwości cofnięcia zmian. Grę nie pisali pod takie switche jak poszczególne featury typu jak przenoszenie wojsk. Musieli by usiąść i przerobić kawał kodu co dalej nawiązuje do czasochłonności. Oczywiście jak tylko "skończą" obecna grę o ile projekt będzie dalej rozwijany dodadzą takie możliwości, na chwilę obecna to nie możliwe. Piszesz by sklonowali np jakiś świat, to nie możliwe, "światy " to tylko informacje w bazach danych o wioskach I graczach, ergo musieli przerobić klienta gry z tamtego okresu czyt. to co pisałem wyżej. Odnośnie samego kody "gry" każdy gracz ma do niego wgląd, mało kod nawet nie jest zaciemniony więc jest bardzo czytelny, najwidoczniej nie wiesz gdzie go szukać :) oczywiście kod klienta (gry) to połowa samej gry, narzędzie do komunikacji z serwerem ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3019

Guest
Prawda jest taka, że się da było by pewnie mega dużo roboty, ale jest to możliwe, tylko nie opłacalne dla nich, najwięcej koron wydaje się na początku świata, gdzie wbija się levele plemienia, przyspiesza budynki za korony itp. Wcale nie jest im na rękę, żeby świat trwał rok czy dwa, bo później nie powstają nowe plemiona, nikt nie wbija 50 levela. Gra jest nastawiona tylko na hajs a graczy ma na dużo dalszym miejscu, wiec wolą dać 3 serwery na PŻ w czasie w którym cały czas trwałby 1 na retro zasadach. Nie interesuje ich, że światy PŹ są bez sensu, ze przez ostatnie 2 miesiace trzeba zajmować barby, a ranking nie ma nic wspólnego z walką. Ważne, żeby był $$.
 
Status
Zamknięty.
Do góry