Opinie Dyskusja na temat wersji 1.85

DeletedUser1265

Guest
Masówki zawsze były. Skille zmieniły tyle, że pojawiały się trochę później, bo trzeba było wbić lvl - nic więcej.
 

DeletedUser26

Guest
Proponuję poczekać do momentu wprowadzenia nowej funkcji. Wtedy każdy zobaczy jak to faktycznie działa i jakie wywoła zachowania wśród graczy. Plemiona, które do tej pory wygrywały światy oscylowały w większości w okolicach 120 - 170 graczy. Co według opinii wielu osób jest już "masówką".

No funkcja już jest na Becie i na pewno jestem zadowolony bo myslalem ze te pkt beda liczyc sie co dziennie i masowka pierwszego dnia bedzie miala przewage a jestem pozytywnie zaskoczony czyli no nawet nie jest zle :)
 

DeletedUser

Guest
ta masowka to gracze w wiekszosci walczacych 2 plemion jedni slabsi jedni lepisi zalezy to od czasu ktory moga poswiecic grze ale walcza razem do konca swiata do osiagniecia dominacji 2 plemiona zawieraja zazwyczaj sojuz zeby nie przeciagac swiata i lacza sie w tz masoke ale nie do konca bo to gracze ktorzy dazyli zeby osiagnac magiczne 80 % zeby zaczelo sie odliczanie zeby zamknac swiat ale nowa aktualizacja sprowadza sie do tego ze gra traci sens ...sensem gry jest zajmowanie wiosek i pokonywanie graczy a tu bedzie trzeba zajmowac wioski w prowicjach zeby zdobyc punkt i tak w kolko nie skupijac sie na najwazniejszym co cieszy wchodzi off widzisz lezke przebil sie patrzysz co ubil ...teraz bede patrzyl zeby szlachcic zajol barbe bbbuu ...powodzenia wszystkim zycze


jak uwazacie tak samo jak ja docencie ta tresc moze suport sie obudzi
 

DeletedUser1819

Guest
ta masowka to gracze w wiekszosci walczacych 2 plemion jedni slabsi jedni lepisi zalezy to od czasu ktory moga poswiecic grze ale walcza razem do konca swiata do osiagniecia dominacji 2 plemiona zawieraja zazwyczaj sojuz zeby nie przeciagac swiata i lacza sie w tz masoke ale nie do konca bo to gracze ktorzy dazyli zeby osiagnac magiczne 80 % zeby zaczelo sie odliczanie zeby zamknac swiat ale nowa aktualizacja sprowadza sie do tego ze gra traci sens ...sensem gry jest zajmowanie wiosek i pokonywanie graczy a tu bedzie trzeba zajmowac wioski w prowicjach zeby zdobyc punkt i tak w kolko nie skupijac sie na najwazniejszym co cieszy wchodzi off widzisz lezke przebil sie patrzysz co ubil ...teraz bede patrzyl zeby szlachcic zajol barbe bbbuu ...powodzenia wszystkim zycze


jak uwazacie tak samo jak ja docencie ta tresc moze suport sie obudzi
Nic dodać,nic ująć.
100% się zgadzam
 

DeletedUser2789

Guest
ta masowka to gracze w wiekszosci walczacych 2 plemion jedni slabsi jedni lepisi zalezy to od czasu ktory moga poswiecic grze ale walcza razem do konca swiata do osiagniecia dominacji 2 plemiona zawieraja zazwyczaj sojuz zeby nie przeciagac swiata i lacza sie w tz masoke ale nie do konca bo to gracze ktorzy dazyli zeby osiagnac magiczne 80 % zeby zaczelo sie odliczanie zeby zamknac swiat ale nowa aktualizacja sprowadza sie do tego ze gra traci sens ...sensem gry jest zajmowanie wiosek i pokonywanie graczy a tu bedzie trzeba zajmowac wioski w prowicjach zeby zdobyc punkt i tak w kolko nie skupijac sie na najwazniejszym co cieszy wchodzi off widzisz lezke przebil sie patrzysz co ubil ...teraz bede patrzyl zeby szlachcic zajol barbe bbbuu ...powodzenia wszystkim zycze


jak uwazacie tak samo jak ja docencie ta tresc moze suport sie obudzi
w pełni się zgadzam, ta zmiana calkowicie zmienia zasady i sens tej gry i to nie na lepsze
 

DeletedUser2800

Guest
No co się musiało wydarzyć żebym ja na tym forum coś napisał!!!
Ja się pytam -> komu to do czego będzie potrzebne i co z tego niby będzie wynikać?? o_O
 

DeletedUser2110

Guest
Tylko nie ta zmiana to jest smiec ktory zabije ta gre ,rozumiem swiaty wam sie koncza i chcecie zakonczyc TW2 :) ale zrobcie to z honorem i nie wprowadzajcie tej zmiany
 

DeletedUser2739

Guest
Kiedy bedzie wprowadzona aktualizacja na android odnosnie PZ ?
 

DeletedUser2110

Guest
Jak zwykle pytacie sie o opinie a i tak wprowadzacie w życie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser438

Guest
tak wyglądają światy 21 22 i 23 na koniec serio ktoś z twórców gry myśli ze dla tych plemion coś zmieniają jakieś śmieszne punkty zwycięstwa :)
tak jeszcze raz przeczytałem jak ma teraz wyglądać zwycięstwo to sobie myślę ciekawe co za geniusz wpadł na taki zajebisty pomysł :)

plemiona będą grały dalej tak jak grały tylko ze na koniec świata zamiast bawić sie w przejmowanie martwych kont wroga i dobijaniu niedobitków będą czekać na ogłoszenie ile potrzebnych jest pkt zwycięstwa by wgrać świat później po takim ogłoszeniu zaczyna się fuzja z sojusznikami kiedy fuzja dobiegnie końca lider sprawdzi ile plemię ma już pkt wyliczy sobie ile brakuje pkt a później ogłosi do całego plemienia potrzeba jeszcze 800 pkt prosimy o wymienianie się wioskami tak by w prowincji było jak najwięcej rożnych graczy i tak w kilka dni plemię zdobywa odpowiednia liczbę pkt zwycięstwa i kończy świat

kiedy ostatnio był świat gdzie jakieś dwa mocne sojusze szły łeb w łeb z wioskami a walka była zaciekła do końca ? bo tylko na takim świecie ma sens taki system zakończenia świata jak punkty zwycięstwa ale takich światów już nie ma aktualnie światy wyglądają tak jak te na zdjęciach gdzie jedno plemię dominuje na całej

jak pierwszy raz przeczytałem o tym jak ma wyglądać zwycięstwo to nawet tak sobie myślałem może będzie ciekawe ale jednak to nic nie zmieni wystarczy zobaczyć mapy z naszych światów i zagranicznych dla tych plemion co wygrywają światy to i tak nic nie zmienia bo oni maja po prostu gigantyczną przewagę i nawet jak się znajdzie jakieś na uboczu mniejsze plemię to nie osiągnie większej ilości pkt zwycięstwa niż plemię które będzie rozwalone na 80% mapy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Wyslannica

Community Manager
Członek obsługi gry
Kiedy bedzie wprowadzona aktualizacja na android odnosnie PZ ?

Na obecną chwilę data nie jest znana natomiast trwają przygotowania.


Jak zwykle pytacie sie o opinie a i tak wprowadzacie w życie

Trudno oburzać się na funkcję bez jej faktycznego poznania i sprawdzenia jak wpływa na rozgrywkę. Hejtować każdy potrafi nawet nie wkładając minimum wysiłku w sprawdzenie jak to faktycznie wszystko wpłynie na rozgrywkę. Patrząc na Polskie serwery to takie zakończenie ma zerowy wpływ na grę. Wolicie fuzje niż walkę (w większości), więc skąd ta panika? ;) Tu też sobie fuzję zrobicie i macie zamknięty świat. Czy jednak trafiłam na jedynego zwolennika walki do końca, a nie tworzenia fuzji "25" plemion, aby wygrać?

Opinie zbierane są w celu wprowadzenia poprawek do danej funkcji, a nie po to, aby ją całkowicie wyeliminować. Zatem jeśli masz propozycje ulepszenia danej funkcji to zapraszam do podzielenia się.

Warto też dodać, że od samego momentu ogłoszenia informacji o nowym zakończeniu rozgrywki byłą także podana informacja, że będą także pojawiać się światy "retro". Zatem nic straconego. Biorąc pod uwagę, że zapewne będzie to w jakimś stosunku do obecnego zakończenia to powinny także zniknąć problemy dotyczące "zbyt częstych" startów światów. Znajdą się zwolennicy nowego zakończenia oraz tacy, którzy będą grać tylko na światach ze starym zakończeniem.

Reasumując zachęcam do podawania propozycji ulepszenia naszej nowej funkcji.
 

DeletedUser2800

Guest
Trudno oburzać się na funkcję bez jej faktycznego poznania i sprawdzenia jak wpływa na rozgrywkę. Hejtować każdy potrafi nawet nie wkładając minimum wysiłku w sprawdzenie jak to faktycznie wszystko wpłynie na rozgrywkę. Patrząc na Polskie serwery to takie zakończenie ma zerowy wpływ na grę. Wolicie fuzje niż walkę (w większości), więc skąd ta panika? ;) Tu też sobie fuzję zrobicie i macie zamknięty świat. Czy jednak trafiłam na jedynego zwolennika walki do końca, a nie tworzenia fuzji "25" plemion, aby wygrać?
Ja bym bardzo chciał żeby o zwycięstwie decydowała walka do samego końca. Ale nie zapewnia tego ani "stary" system zwycięstw - ponieważ zwykle gdy jakieś plemię osiąga powiedzmy 60% to reszta to jakieś niedobitki, które coś tam próbują jeszcze zrobić, a, że walczyć już praktycznie nie ma z kim to motywacja dla tych z prowadzącego plemienia spada, tak samo jak i morale toteż zakończenie świata ciągnie się w nieskończoność i to dlatego robi się pod koniec fuzję... - ani tym bardziej nowy.
Cóż może i masz rację, że nie ma sensu bez praktycznego sprawdzenia krytykować pomysłów, ale patrząc na teorię... ten na prawdę jest bez sensu. To właśnie tutaj będzie jeszcze mniej walki, bo żeby wygrać świat wystarczy farmić, robić karety i przejmować barbarki + nieaktywnych tak żeby w każdej prowincji było po 50 graczy i świat się sam wygrywa. A potem i tak się zrobi fuzję i szybciej skończy :( Jakby te PZ to były punkty za wygraną bitwę, to by miało sens.
 

DeletedUser438

Guest
Trudno oburzać się na funkcję bez jej faktycznego poznania i sprawdzenia jak wpływa na rozgrywkę. Hejtować każdy potrafi nawet nie wkładając minimum wysiłku w sprawdzenie jak to faktycznie wszystko wpłynie na rozgrywkę. Patrząc na Polskie serwery to takie zakończenie ma zerowy wpływ na grę. Wolicie fuzje niż walkę (w większości), więc skąd ta panika? ;) Tu też sobie fuzję zrobicie i macie zamknięty świat. Czy jednak trafiłam na jedynego zwolennika walki do końca, a nie tworzenia fuzji "25" plemion, aby wygrać?

Jak od początku świata dwa albo trzy plemiona ze sobą współpracują i mają silny sojusz to grają tak do końca myślisz że jak te plemiona rozwalą wrogów to nagle ok fajnie było dobra współpraca itp. a teraz dawać wojna :) problemem jest to że na naszych światach jest tak mała liczba graczy że każdy już tutaj każdego zna ja wchodzę na nowy świat a tam znowu te same osoby i te same plemiona :) w tych plemionach przez tyle światów przewinęło się sporo graczy większość plemion ma już swoich sojuszników i wrogów :)

A teraz jak myślisz Wyslannica kto doprowadza do tego że na światach brak walki ??? odpowiada osoba która daje zgodę na wypuszczenie nowego świata wiesz co się teraz dzieje na 24 świecie ???? są zakładane tematy na forum w plemionach są wysyłane pm a wiesz co w nich jest idziesz na nowy świat ? kto będzie grał na nowym ? :) to jest własnie teraz na 24 świecie ludzie maja trochę czerwonych wioskę w okolicy czy mają trochę gorszą sytuacje niż przeciwnik i sobie tylko myślą co się będę męczył idę na nowy tam widzę że kilku z plemienia idzie to ja też w taki sposób plemiona na 24 świecie tracą graczy cześć z tych co przejdzie na nowy nie da zasta nie odda wiosek nic i teraz kto zyska najwięcej na otwarciu nowego świata ???? wiadomo że najmocniejsze plemiona bo te plemiona graja w swojej zgranej grupie + kilku świeżych graczy i oni są nastawienie na grę do końca ale graczy ubywa na świecie aktywnych i co myślisz że ktoś będzie bawił się w przejmowanie niekatowanych kont nie oni chcą zakończyć świat wiec robią fuzje z sojusznikami z którymi walczyli ramie w ramie od startu świata i tak kończą grę

Teraz pytanie do graczy z SHN N&W świat Winterstein czy wasz przeciwnik po pojawieniu się świata Xativa zakończył praktycznie grę i przeniósł się na nowy świat i grają tam a wy straciliście przeciwnika ???? mogę odpowiedzieć za was ??? tak po wyjściu nowego świata z 70% waszych przeciwników przeszło na nowy świat a ci co zostali ciągnęli sami po 9 zast na konto :) i co zabiło ten świat ? oczywiście ze pojawienie się nowego :) nie mówię że wasz przeciwnik by wygrał świat ale chodzi o to że był przeciwnik były jakieś tam walki nagle nie ma przeciwnika i świat zamykamy :)

I pytanie do ciebie Wyslannica ile plemion zrobiło fuzje na 21 22 i 23 ? żeby wygrać świat zobaczmy twoją wiedzę
Uwaga plemię może mieć max 200 graczy i tych 200 graczy ma hmmm 80% ? czyli jak świat ma 3 miesiące a 200 graczy ogarnia 80% wiosek to chyba można powiedzieć że oni nie maja tam wroga i przejmują wioski po nieaktywnych kontach jak myślisz ? jeszcze raz napisze 200 graczy posiada ponad 80% wiosek w tak krótkim czasie to chyba żeby zmienić coś by zatrzymać graczy dłużej na światach by były walki to najpierw trzeba ich zachęcić by tam grali prawda ??? a nie żeby pograli tak do 10 wiosek a później dawać na nowy bo na starym i tak nie wygramy :) kogo to jest wina ??? czy nowi gracze pojawią się na 24 świecie i powiększą wielkość mapy czy jednak oni już zagrają na s25 czy plemiona które grają od 2 tygodni na s24 zobaczą ze wyszedł nowy świat pomyślą hmm chodźmy na nowy świat tutaj i tak już topka jest silna :) a tak zostali by gracze na s24 tam by się pojawiali jeszcze nowi gracze świat by sie powiększał itp. a plemiona nie mając wyboru by uciec na nowy świat będą starali się ugrać jak najwięcej w taki sposób będą robione sojusze różne koalicje mniejszych plemion by rozwalić te większe itp.

Dlaczego by takie SnE SHN V&S czy inne plemiona które będą startować na s25 nie zagrały na s24 tam są już ekipy a pojawienie się tak dobrych nowych ekip powiększyły by świat i trochę by mogli namieszać a co mamy ??? wychodzi s25 i tam idą wszyscy czyli s24 mogę się założyć że w miesiąc będzie już wiadome który sojusz wygra tamten świat

Patrząc na Polskie serwery to takie zakończenie ma zerowy wpływ na grę. Wolicie fuzje niż walkę (w większości), więc skąd ta panika? ;) Tu też sobie fuzję zrobicie i macie zamknięty świat.

Aha światy en 27 top 1 ma 5.207 wiosek a top 4 tylko 400
en28 top 1 ma 5.424 wiosek a top 4 ma 36 :)
en29 top 1900 wiosek a top 4 ma 243
mam ci dalej wyliczać :) wszystko masz na toolsach
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sierdza

Lekki kawalerzysta
problemem jest to że na naszych światach jest tak mała liczba graczy że każdy już tutaj każdego zna ja wchodzę na nowy świat a tam znowu te same osoby i te same plemiona
To idź na fiński lub norweski tam jest po 200 zarejestrowanych kont na świat. Polska jest jednym z bardziej aktywnych i zaludnionych serwerów
 

DeletedUser438

Guest
To idź na fiński lub norweski tam jest po 200 zarejestrowanych kont na świat. Polska jest jednym z bardziej aktywnych i zaludnionych serwerów

s24 3358 graczy ma więcej niż 100 pkt aha no tak przecież pisze 10.406 graczy może by tak policzyć aktywnych będzie z 400 ???
 

Sierdza

Lekki kawalerzysta
Tak jest wszędzie. Na FI grało aktywnie moze z 40 osób (sic!) max. Więc nie narzekaj bo są duzo mniejsze światy gdzie KAZDY zna KAZDEGO
 

DeletedUser438

Guest
Tak jest wszędzie. Na FI grało aktywnie moze z 40 osób (sic!) max. Więc nie narzekaj bo są duzo mniejsze światy gdzie KAZDY zna KAZDEGO

Ok są światy z mniejszą populacją niż nasze ok ale czy nie warto próbować coś zmienić by te światy były ciekawsze ? ja napisałem co według mnie jest jednym z problemów że światy są tak szybko zamykane a ty się przyczepiasz do tego że na innych wersjach językowych gry gra jeszcze mniej graczy niż na naszych światach :)

ja grałem na rożnych światach pod rożnymi nickami i widziałem co się działo kiedy wychodził nowy świat dla wielu plemion to jeden z najtrudniejszych dni bo muszą zatrzymać graczy w plemieniu nie wszystkie plemiona mają taki problem ale głownie te nowe które grają z sobą dopiero pierwszy świat i jeszcze gracze nie są tak z sobą ograni

na s24 57 graczy ma dopiero więcej niż 10 wiosek a już jest nowy świat ci gracze nawet nie maja czego żałować ze zostawiają takie słabe konto i idą na nowy
 

Sierdza

Lekki kawalerzysta
a ty się przyczepiasz do tego że na innych wersjach językowych gry gra jeszcze mniej graczy niż na naszych światach
Wytykam jedynie ze nie masz co narzekać na małą ilość osób bo naprawde ciezko znaleźć aktywniejsze państwo. Fakt sporo osób przechodzi ze świata na świat. Tylko ze większość z nich na zadnym nic nie osiągnie.
 

DeletedUser2739

Guest
Jak maja osiagnac jak nie graja do konca serwera bo otwieraja nowy swiat i rezygnuja, mysla, ze tam cos osiagna,a tak nie jest i tak w kolko?
 
Do góry